Wethouder Bolmers had het moeilijk „Kleine kermis op het Oude a Straat afgesloten: SG en VVV in isolement Wiekje, het elfje, is niet bang voor de kou |P°r de' In het bos Commissie stadsontwikkeling: Vogelvangers aangehouden SEGERS IN BEROEP TEGEN BESLUIT COLLEGE jeugd Brievenboek je De nieuwe puzzel De prijswinnaars ichieclaaische Courant DINSDAG 13 FEBRUARI 1973 door Ton Huijssoon Schiedam Wethouder Bol mers van stadsontwikkeling en stadsuitbreiding heeft het eigenlijk 2elden zo moeilijk gehad als gisteravond tijdens de commissie voor stadsont wikkeling? de oppositie kwam zowel van binnen als van bui ten de commissie. In de commissie was er enige twijfel over de plannen voor de binnenstad, daarbuiten bleek levensgroot het wantrouwen van de samenstellers van het Lange Haven plan tegen de eventuele plannen van de gemeente met dit pit toreske stukje Schiedam. Na een ingewikkelde discussie over het toelichten van het Lan ge Havenplan door leden van de groep, die zich over dit plan heeft beraden, mondde de discussie tenslotte toch uit in het oordeel van twee deskundigen over het plan en daarna kwam het oordeel van de commissie aan de orde. Iets hebben de sa menstellers wel bereikt: er wordt nu weer serieus nagedacht over de toekomstige aanblik van de Lange Haven en dat is met het oog op de steeds verdergaande verkrotting ter plaat se een winstpunt. Wethouder Bolmers zal in mei bestemmingsplannen voor de binnenstad in de openbaarheid brengen, wat er op neerkomt dat ze dan in de commissie kunnen worden behandeld. Voor die tijd zal er nog heel wat moeten worden vergaderd, vooral omdat adviezen over eventuele metrob.ouw en parkeervoorzie ningen gelijktijdig aan de raad zullen worden aangeboden. Zonder dat velen het weten, zal het aanbieden van de bestem mingsplannen voor de binnenstad een historisch moment zijn, omdat men o.ver.deze plannen al sinds de bezetting in discus sie is. In de afgelopen jaren is er een inspraakprocedure ge weest en'zijn de plannen gaandeweg ontwikkeld en de resul taten daarvan zijn nu bijna afgerond. Dat de belangstelling groot is voor deze plannen, blijkt uit het grote aantal bezoekers op de commissievergaderingen van stadsontwikkeling. Men is, geneigd zich af te vragen oF deze vergaderingen sinds september 1972'niet vaker hadden moe ten plaatsvinden: door de lengte van de agenda konden gis teravond niet alle punten uitputtend worden behandeld; Nadrukkelijk aanwezig waren gisteravond de. leden van de werkgroep Schiedam, die rijkelijk aan de late kant ideeën hebben ontwikkeld over de toekomstige aanblik van de Schiedamse binnenstad. Veel speelruimte kregen ze dan ook van wethouder Bolmers niet: slechts strikt formeel konden ze hun bezwaren naar voren brengen. Intussen zit er schot in de plannen voor de binnenstad, at moest de wethouder en de commissieleden wel het vuur voor. aan de schenen leggen. Juist door. de deelname van Empeo aan de binnenstadsplannen wil de commissie extra op de hoe de zijn: alle zekerheden voor. het binnenstadsplan willen, de commissieleden van te voren zoveel mogelijk nagaan. Overigens blijken de commissievergaderingen stadsontwikkeling niet het toppunt van duidelijkheid. Stedebouwkundige' Van Gent strooit vaktermen als „dominant, procesmatige ontwik keling en andere begrippen kwistig in het rond, als begreep iedereen die. Ook wethouder Bolmers wil nog wel eens terug vallen op vaktaal.: In feite heeft alleen directeur van Gemeentewerken De Block begrepen/ dat een aantal „oprechte amateurs" uit de com missie en uit de belangstellenden in de zaal iets van de pro blemen rond de stadsontwikkeling wil proberen te begrijpen. Zijn uitleg is voor iedereen vatbaar en dat is voor een com- missievergadering als deze al heel wat. Men moest meer naar zijn uitleg luisteren. Schiedam Het parkeerterrein aan het Oude Kerkhof zal op Koninginnedag worden gebruikt als kennisterrein. De zogenaamde „kleine" kermis, dih traditioneel op en rondom de verjaardag van Koningin Juliana wordt ge houden, slaat er dan zijn tenten op. De plaats is gekozen, omdat het terrein bij de N.V. Hollandia aan de 's-Grave landseweg vorig jaar ongeschikt bleek als kermister rein: het publiek bleef er weg. Het heeft er zelfs heel even Het parkeerterrein aan het Oude naar uitgezien dat de ker mis in 1973 geen doorgang zou vinden: het kermisbu- reau Janvier, dat de ker misexploitanten vertegen woordigt, had al laten we ten geen belangstelling te hebben voor Schiedam in dien de kleine kermis weer aan da 's-Gravelandseweg zou worden gehouden. In 1972 bleef de omzet daar te ver onder de verwachtingen van de exploitanten. Het terrein bleek, te -ver uit het stadscentrum te- liggen en veel Schiedammers blijken in de brug bij. het Pro- veniershuis waarachter, het ker misterrein, lag een niet te over komen grens te zien.. De kennis werd. eind april altijd gehouden bp het kleine terrein- tje aan de Kreupelstraat, Door de noodvestiging van de HEMA die. daar inmiddels is verrezen moesten het kermisbureau en de Schiedamse Gemeenschap zich beraden over een nieuwe voor de kermis. Schiedam In de polder in Ke- thel zijn zondagavond drie vo gelvangers aangehouden. Het zijn de 22-jarige E. 5., de 43 ja rige W. B. en J. B,, allen uit Rotterdam. Zij waren met mist- netten en lokvogels bezig vogels te vangen. Bovendien hadden zij nog ander atributen bij zich om vogels te lokken, zoals zaad, netten en kooien. De vogelvan gers hadden al een putter, een sijs en vier fraters, gevangen. Kerkhof voldoet aan een aantal eisen. Zo zijn er betrekkelijk weinig omwonenden, staan er sinds de opening van het stads kantoor wat minder auto's ge parkeerd doordat de gemeente ambtenaren hun auto elders parkeren en lig thet terrein- in de binnenstad. Het enige be zwaar is wellicht dat het terrein wat achteraf ligt. Het is de bedoeling dat de „gro te" kermis in de zomermaanden weer op het Emmaplern wordt gehouden. Her parkeerterrein aan hef Goudse Kerkhof. Schiedam De gemeentelijke Beroepscommissie behandelt morgenavond tijdens een open bare bijeenkomst in bet Stads kantoor het beroep van drukke rij-uitgeverij Segers tegen een besluit van burgemeester en wethouders. De firma is het niet eens met de weigeringvan het college een bouwvergunning te verlenen in verband met een uitbreiding van de drukkerj aan de West-: frankelandsestraat 83—87. De vergadering begint om zes uur. GESLAAGD Aan de Erasmus- Universiteit te Rotterdam is ge slaagd voor het doctoraal exa men economische wetenschap pen de heer C. A. Boot uit Schiedam, De Overschiese^traat het rijverkeer. Is sinds het in gebruik nemen van het stadskantoor afgesloten voor Schiedam Door de afsluiting van de Oversdhiesestraat voor bet rijverkeer kunnen automoblsnitie niet meer bij de Schiedamse Gemeenschap en de VW, die in het Proveniershuis zijn geves tigd, komen. De Overschiesestraat werd afgesloten, omdat er een parkeerterrein moest komen voor het stadskantoor. Bij de kruising met de 's-Gravelandseweg werd een hek geplaatst, waardoor het parkeerplaatsje voor het Proveniershuis niet meer- door auto's kan worden bereikt De'SH heeft nu een brief aan Gemeentewerken gestuurd met het verzoek, het hek enkele meters terug te plaatsen. SG-directeur Pi'llard: „Automobilisten kunnen nu hun auto niet kwijt, omdat de parkeerhavens langs de weg als regel al vol staan. Als het hekje nu wat wordt teruggebracht is de oude situatie weer her steld en zijn de problemen opgelost". Als het winter is wonen de elfjes van hef goudspar renbos diep onder de grond en houden hun winterslap. Niet allemaal. Veelelfjes vliegen naar streken waar het zomer is als in hun bos de kou begint. Maar er zijn elfjes die in bun ei gen bos blijven en in de huisjes wonen die de mol- lenfamilie heeft gegraven. Wiekje woont er ook. Met vader, moeder en haar ze ven zusjes. Die blijven de hele winter slapen onder hun zachte dekentjes. Maar Wiekje gaat elke dag even een luchtje scheppen. Ze loopt dan alle lange gangen door, klimt In de laatste gang naar boven en komt dan uit in een holle boom. Ze steekt haar hoofdje uit het gat en snuift de koude winterlucht op. Als ze helemaal opge frist is gaat ze weer naar beneden. Maar op een dag gebeurt er iets vreemds. Wiekje klautert, zoals ge woonlijk, naar boven en dan ziet ze hier en daar plekken wit poeder liggen. Ze kijkt naar buiten en krijgt een dot van dat kou de natte poeder op haar hoofd. Ze valt achterover en nu valt dat witte goedje over haar heen. Brrr, wat is dat koud. „Zeg, wil je me <?ven buiten brengen, klinkt opeens een klein stemmetje. Wiekje kijkt verschrikt op. Wie praat er tegen haar? „Pas op, je trapt bijna óp me," zegt het stemmetje weer, „ik lig hier, bij je linker voet". Wiekje kijkt en dan ziet rze een grote, witte vlok. „Hoor jij ook bij dat witte goedje?" vraagt Wie- ke, „wat is dat voor spul?" „Sneeuw natuurlijk," zegt de grote vlok, „breng me naar buiten anders word ik water". Wiekie pakt de vlok heel voorzichtig op en draagt hem naar het gat van de holle boom. Ze zet hem neer op één van de wortels. Nu ziet ze pas dat het hele bos wit is. O ,wat mooi! „Waar komt dat vandaan?" vraagt ze. „We zijn met de noordenwind mee komen drijven", ver telt de vlok „toen de wol ken te zwaar werden zijn we naar beneden gedwar reld. Wil je met me spe len?" Wiekje knikt blij van ja. „Ik zal me door de sneeuw rollen dan word ik een sneeuwbal", en het vlokje wentelt zich om en om in het witte goedje en wordt steeds groter. Wiek je schatert van plezier. Zij wil het ook doen. Maar o, wat is dat koud. Ze begint vreselijk te bibberen en gaat gauw terug naar haar warme holletje. Ze ligt een hele dag onder haar deken tje maar ze wordt niet ver kouden. Omdat ze elke dag een luchtje ging scheppen is ze zó gehard dat ze niet meer ziek kan worden. Dat is fijn want nu kan ze de andere dag weer met het vlokje spelen. Voor alle ze kerheid neemt ze wel haar dekentje mee. Na een paar dagen zegt Vlokje, „morgen moet ik weg. De noorden wind wordt verdreven door Er zat een kabouter in het bos op ket zachte mos. Zijn naam wik Jos zijn mutsje was rose Daar liep een vos zomaar los, Daar kwam zijn vriendin Sos die was bang voor de vos. Maar Jos was niet bang voor de vos. Want de vos was van Jos. (Joke Bos, tienjaar de lentelucht. Ik kan niet blijven anders smelt ik. „O, en ik vind je zo aar dig," zegt Wiekje verdrie tig. „Ik Jou ook," knikt Vlokje ernstig, „kun je niet met me mee? Dan gaan we in 't Noordenland trouwen. Wiekje wil erg graag. Maar ze moet het eerst aan vader en moeder vragen. O, wat een slapers zijn dat en wat zijn ze bang van de kou. „Als Jij bij ons staat lijkt het wel of de noordenwind in ons holletje woont," zegt va der. „Zo koud ben je," Wiekje is erg blij dat hij dat zégt. Het betekent dat ze best naar het Noorden- land kan. Andere elfjes houden van zon en warmte, en zij houdt van sneeuw en kou. „Ik ga trouwen met Vlokje," zegt ze, „jullie moeten naar boven als je hem wilt zien. Hij kan niet binnen komen want hij is van sneeuw" Vader en moeder wikkelen zich In alle dekens die ze kunnen vinden en lopen achter Wiekje aan. „Een sneeuw vlok," zucht vader, „we hadden je nooit naar bui ten moeten laten kijken. Dat komt er nu van. Nu gaat ze trouwen met een sneeuwvlok." „Ik zal jullie niet vergeten," zegt Wiek je, „we komen elk jaar in de winter even bij jullie langs." En de andere dag vlegt Wiekje met Vlokje op de adem van de Noor denwind, ver weg naar een land waar het winter wordt als in het goudsparrenbos de lente begint. ANKE Deze week weer eens een fijn kruiswoordraadsel. Horizontaal: 1 tijdaan wijzer, 4 huisdier, 8 bewoner van Ierland, 30 insect, 11 be woner; van Drenthe, 12 muzieknoot, 13 onder meer (afkorting), 15 bergplaats in bureau, 16 bevel om te blijven staan, 17 wintervoer- tirig, 18 middelbaar onderwijs (afkorting), 20 zeg je als het stil moet zijn, 22 als je je hand in elkaar knijpt maak je een 24 meisjesnaam, 26 getal, 28 vogel die kan zwemmen en vliegen, 29' bouwvallig huisje. Vertikaal: 1 dier dat ons eieren geeft, 2 frans lidwoord, 3 regelmaat, netheid, 5 jongensnaam, 6 nee (Engets), 7 afkorting van doctorandus, 9 naam van onze kroonprinses, 12 mannetjesschaap, 14 klein kleedje, 19 wordt het brood in gebakken, 20 hemellichaam, 21 vreselijk, verschrikkelijk, 23 ouderwetse meis jesnaam, 25 zegt de ezel, 27 en omstreken (afkorting). De oplossingen verwacht ik weer donderdagmiddag tien uur, Denk aan naam, adres en leeftijd onderaan de brief of oplossing. Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6—8, Delft. RfA VAN HOLSTEUN Leuk, dat je ook eens een briefje schreef 'Ja, de tekeningen maak ik zelf. Ik zit er wel eens mee te tob ben, hoorHet iufet niet altijd zoals ik het wil. Maar het komt altijd wel weer voor elkaar. Mag Porkie ook wel eens uit zijn kooitje? Kan hij een beetje praten? Je hebt zeker a! twee zwemdiploma's? LILY EL-MARASY Je had een leuke tekening gemaakt van een sneeuwpop. Jif verlangt zeker ook wel naar een flinke sneeuw bui? Heb jij a! een zwemdiplo ma? Welk muziekinstrument be speel je? nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Het was een kroonjaar voor je. Mocht je nog vriendinnetjes vragen? BIRG1TTE BELLERSEN Je mag gewoon meepuzzelen ais fe een prijs hebt gewonnen. Ik schrijf wel alle namen en de titel van het boek op. Daar heb ik een kaartenbakje voor. De oplossing had je goed- MARJO ROMME Bedankt voor je leuke tekening van de sneeuw man. Jij dacht zeker: als. er dan geen sneeuw komt zal ik het maar tekenenFijn, dat je de brlevenhoek zo leuk vindt. In welk boekje ben je bezig op hlokf laities? Puzzel je deze week ook weer mee? IRENE VERSLUYS Gelukkig maar dat ik De kinderen van de rommelpot niet voor je had uit gekozen. Wa.it dat kende je al. Het andere boek vond je erg leuk, las ik. De oplossing had je goed. LETTY VAN VELSEN Fijn, dal je het boek nog niet had. Ben je al lang op blokfluiten piano* les? Hebben jullie thuis ook een piano? Mijn dochtertje speelt ook blokfluit. Ze heeft bijna het eerste lesboekje uit. JANNEKE PLOEG Nog wel gefe liciteerd met fe verjaardag Jan- nek e Is het een fijne dag gewor den? Wat heb je gekregenErg veel kinderen spelen blokfluit. Bij jullie bijna, de helft van de klas, schreef je. Wat leuk dat de parkiet op je hand komt zit ten en een beetje kan praten. Leer je hem er wel eens een woordje bij? CONNY MEERSE Je had de op lossing goed. Puzzel je deze week ook weer mee? Wij heb ben er nu weer een marmotje bij. Die zat bij de buren in de kelderbox. Hoe hij daar komt weet ik niet. Hi; is dol op andij vie en peentjes. Wat lust Mikkie het liefste? PETER DE ZEEUW Was je zusje nog lastig van de tandjes? Of ontdekte moeder ze ineens? Hoe hebben jullie deze week ge speeld Weer gewonnen? Heb je al veel leuke dingen op de club gemaakt? Mag je ook wel eens Iets timmeren? Tram maar goed op voetballen. Dan word je een tweede Cruyfj. JOS VERBEEK Bedankt voor je leuke tekening van de paarden in hun boxen. Het ff/kt Folly loot wel. Kijk fe we' eens naar die serie op de t,V.? De teken ng van je zusje vond ik ook erg leuk. Ze kan al goed een figuur tje tekenen, zeg. HANNEKE BOOT In de brief las fe zeker al wat Ik schreef over het verhaal? In Hallo allemaal staat deze week wor,neer je on geveer je brief kan verwachten als je niet in het hoekje staat Wat jammer, dat je hei boekje al had. Je kan hel wel terug sturen hoor Dan krfg je een ander. Ken fe Het tienerhonk van tante Jos oj Sproet? Dag allemaal. veel groten van anke Veel reacties kreeg ik op de verandering in de brievenboek. Je weet dat niet alle briefjes in het hoekje worden beantwoord omdat er geen plaats voor is. De kinderen die niet in de krant staan krijgen een echte brief thuis gestuurd. De reacties zijn eensluitend. Alle kinderen vinden het erg leuk. Er zijn er natuurlijk al heel wat dié een brief van mij in de bus vonden. Ik moet alleen nog even zeggen dat ik altijd een week vooruit werk. Als je dus een brief stuurt op, laten we zeggen, 1 februari staat je briefje niet een week daarna, de zevende dus, in de krant maar de week daarop, 14 februari. In de week na de veertiende krijg je dus ook een briefje thuis als je je naam niet in het hoekje vond. 1 Du zes wiuu. r.iG zijns Pet.a Strang, Maria Animsrlnan, Jenny v, d. Voort, tien f een D kfc?r n .gei» jaar, Gijs v. d. Weyden veertien laar. Ida Hofman, acht jr.ar. De oplossing was: 1 beren, 2 klein, 3 kroon, 4 konkt, 5 straf, 6 maalt, 7 kruit, 8 pinda, 9 toren. Op de kruisjes kwam blokfluit te staan. .3 "Ac Rolf van Koppen maakte deze oorlogstekening.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3