Juventus profiteert van taktische missers SZC INCIDENTEEL SNEL SZC weerstaat r ou line De Waal onderschat Olympia-jeugd re Wim Radings teveelmentaliteit Eén titel voor SBV De Haan ÜDB Open biljartkampioenschap Hans Schreutel- kamp verlaat SPSV Turn- diploma's rayon Delfland MBMl ffl ES Dertien gediplomeerden •ivV ;':L- Schiedamsche Courant DINSDAG 13 febkuaki ïswa Luyendijk: grootse 'outsider' Dordrecht Ontgoocheld en een pijnlijke ervaring rijker' hurkte een nog niet begrijpende Wim Radings dn de hoek van de kleedkamer. Verslagen moest Wim de Haan's pu pil constateren dat een Zuidhollandse titel, waarop hij zo intens gehoopt had, méér vraagt dan alleen maar moed. De realiteit: twee keer neer in zijn partij te gen Gouwe naar Okkerse, kon de Zwarte wal er maar moeilijk verwer ken. Toch besefte Wim Rading dat juist eigen fouten vooral op de momenten dat Goudse Dik Okkerse een di- rekte bekissing nastreefde hem noodlottig waren ge worden. Radings, net als Okkerse een offensief ingestelde bokser, verzuimde op the momenten in het defensief te kruipen. Dapper, bijna té dapper weigerde Radings zich In te kapselen tegen de felle slagenregen die in de tweede en derde ronde een gang naar het canvas bewerkstellig den. Het leidde tot onverbiddelijke uitspraak: Okkerse winnaar door technisch knock out. Terwijl ploeggenoot Frans Luyen dijk in uiterste concentratie ver zonken zich onttrok aan dit ru moer, moest Wim Radings erva ren dat zijn ongekende mentali teit deze keer nadeel opleverde. Dat de woest ogende Dik Okker se - „gesierd" met gezwollen oog en koppijn zo simpel kon zegevieren verbaasde Wim Ra dings. 'Maar', verduidelijkte in structeur Wim de Haan, „Wim maakte één kapitale fout; hij ging meeknokken. ook toen hij een stoot voor z'n „sik" te pak ken had, bleef hij mee staan hoeken". Een ran de vele momenten waarop Frans Luyendijfc (links) de favoriete Batens fn moeilijkheden brengt. door Hans Soeters j Slechts met moeite kon Wim Ra dings zijn nederlaag accepteren. Daarvoor bad hij te intens op die titel in het nuddengewicht gehoopt. Daardoor ook misten de opbeurende woorden elke uit werking en werd ook het: „Je hebt tenminste je best gedaan, het in ieder geval geprobeerd", beantwoord met: „Wat heb ik daar nou aan, daar koop ik toch geen donder voor". Om er vra gend aan toe te voegen: „Waar om stopte die scheidsrechter ei genlijk?" Waarmee aangesla gen --Wim Radings bewees dat mentaliteit niet te breken is. REVANCHE Of Wim Radings' nederlaag Ab- benbroeker Fr. Luyendijk op pepte tot „revanches-gedachten, zal altijd een raadsel blijven. Zeker is dat Wim de Haan's tweede „troef" uiterst gecon centreerd op opponent en fa voriet Salens toetrad, „Outsi der" Frans Luyendijk deed echter wel wat teamgenoot Wim Radings achterwege had gela ten; ®P de beslissende momen ten pakte hij zich volledig in en liet Ba tens' energie verspillende slagen stukslaan op zijn verde- Verslagen moet Wjm Radings constateren dat scheidsrechter Herwig Gouwenaar Okkerse uitroept tot winnaar. Maar Luyendijk deed méér. Steeds meer stapte hij op graag op afstand boksende Batens toe. Vanuit die lijf; aan* li]f-positie imponeerde hij met zuivere, harde hoeken, waar door zijn geschrokken tegen stander achteruit moest, maar steeds weer moest incasseren. Zoveel zelfs, dat door een loep zuivere links-lmks-rechtse com binatie zijn „kant en klare" ti tel in de rook van volgepakt ge bouw Amencaln opging. Want „slaafs" volgde Luyendijk het advies (scheidsrechter Her wig: „Mond dicht meneer De Haan") van zijn instructeur: „Bijblijven".* Daarin slaagde Luyendijk, echter niet m zijn pogingen de strijd voortijdig te beëindigen. Wat zeker gelukt zou zijn als hij tijdig was weg- gestapt op het moment dat Ba tens willoos tegen hem aanhing. CONSOLIDEREN In de daardoor nooxzakelijke der de ronde had de Abbeobroeker zich kunnen beperken tot conso lideren, maar de wil om wérke lijk te zegevieren bleek sterker dan een „zekere" overwinning. Daardoor was Frans Luyendijk terecht triomfator en wist zich naast een glunderende („Groots") Wim de Haan, zwaargewicht kampioen van Zuidholland. Maar niet alleen de zege, ook de manier waarop dwong respect af (jury-score* 59-58, 58-60, 59- 58, 60-58, 60-58). Immers, Luyen- dïjks prille pugilisüsche erva ring leek aanvankelijk met toe reikend voor zo'u regelrechte triomf. Het vergoedde enigszins "Wim Radings' nederlaag en ont lokte Wim de Haan de woorden: „Vraag je me voor de wedstrij den, hoe liggen de kansen? dan zeg ik: Wim kampioen en Frans verliezer. Maar kijk nou eens, zo'n outsider toch, hoe 'ie z'n tegenstander aanpakt". Ondanks alle vreugde in de Schie damse kleedkamer (Frans Luyendijk: „Ongelooflijk, wat ben ik blij") zal de kersverse ti telhouder volgende week niet uitkomen Op de kampioenschap pen voor B-klassers. "Wim de Haan: „Niks daarvan, we doen het voorzichtig aan", door een nog steeds uiterst verheugde Frans Luyendijk instemmend beantwoord... Van onze zwemmedewerker Breda - In het bomvolle, als langzaam bekend staande Sport- fondsenbad te Breda heeft een kleine SZC-afvaardigïng, be staande uit een dames- en he- renploeg, deelgenomen aan de jaarlijkse tienkamp van Surae. Het vlot afgewerkte programma was n« niet bepaald aantrekke lijk voor de Schiedammers, die op bepaalde nummers geen zwemmer of zwemster ia kon den zetten* ondanks deze ietwaf sombere woorden kan echter wel gesteld worden dat de uit eindelijk behaalde achtste plaats in de eindrangschikking redelijk goed mag worden ge noemd- liet zijn vooral die middag de in cidentele successen van een aantal SZC-ers geweest d!e heb ben bijgedragen tot bet redelijk eindresultaat Het was net - name de laatste tijd zeer sterk zwemmende Frank Ruseier die Lila zijn leeftijdsklasse op de 100 meter vlinderslag een uitsteken de prestatie leverde. Het is niet zijn favoriete slag, doch de ge maakte tijd van 1.08.6 is van uitstekend gehalte en hij werd hier dan ook tweede. René v.d. Kuil leverde eveneens een goede prestatie door op de 200 meter schoolslag, een zeer ongewoon nummer voor deze vrije slag-specialist, een tijd te laten afdrukken van 2.43.0. Ruud Pijper was meegereisd om de 200 meter wisselslag te zwemmen. Na een regelmatig gezwommen race finishte hij op de tweede plaats in 2.25.6 achter Bert Elzeman (ZIAN). Bij de dames mag de beste SZC-pres- tatie worden toebedeeld aan Helga v.d. Spek, die op de 200 meter schoolslag dames een tijd liet noteren van 3.05.1. Het gevecht om de ereplaatsen ta het eindklassement werd vooral geleverd door de twee topploe- gen van het moment: ZIAN en Het Y. ZIAN bezat in de vorm Van betere estafetteploegen de langste adem en zegevierde voor het als tweede eindigende Het Y en het Vlaardingse VZC, dat derde werd. Van onze b as ke tb alm odewerker. Schiedam Het damesteam van Juventus is er dit weekend maar net-in geslaagd haar leidende positie in de eerste divisie basketbal te'behouden. In Den Helder werd op SV Noordkop slechts een be nauwde 41-45 overwinning behaald. In de beginfase van'deze belangrijke uitwedstrijd leek het alsof de Schiedamse dames de treinreis nog in de benen hadden. In de stroef lopende aanval toonde Juventus weinig fantasie, waardoor Naordkcp na vijf minuten een verrassende 8-3 voorsprong kon beha len. Juventus, wakker geschud en geïrriteerd door de te laat reage rende scheidsrechter nam, wat aggressiever spelend, het initiatief over. Vooral de 1-3-1 aanval, waartoe coach Rienus Gerritsma hal verwege de eerst helft besloot over te gaan, bleek Noordkop voor problemen te stellen. Regelmatig ontstonden er nu doeïrijpe kansen voor pivot Sylvle Cordemans en Tilly v. Sdrijndel, waardoor deze speelsters met respectievelijk 10 en 6 punten de belangrijkste bij drage konden leveren aan de 16-23 ruststand. In de tweede heHt zou het geringe aantal speelsters Juventus bijna noodlottig worden. Nadat Marja Kroon met een bloedende hoofd wond de strijd had moeten sta ken, werd in de zestiende mi nuut bij een stand van 32-40 in het voordeel van de Schiedamse dames, aan Ineke de Wijs haar vijfde persoonlijke fout toege kend. De Juventus-ploeg was hierdoor genoodzaakt de wed strijd met vier speelsters uit te spelen. Aanvankelijk slaagde Noordkop erin de voorsprong tot een punt te verkleinen (39-40 in de 18e minuut). Echter de man-to-man verdediging, waartoe de ploeg uit Den Helder in de slotfase overging, bleek de redding te zijn voor Juventus. De Schie damse dames hadden weinig moeite in de persoonlijke duels hun direkte tegenstandsters te passeren, waardoor via drives en lay-ups Juventus de beslis sende punten kon scoren. Eind- stand 41-45. Scores; Sylvia Cor demans, 18; T. v. Schijndel, 10 J. Paans, 8. Het herenteam van Juventus bracht in de Sporthal Margriet het Rotterdlamse AMVJ een rui me 86-65 nederlaag toe. Eigen lijk was de wedstrijd door een stormachtig begin van Juventus bijzonder veel moeite om tegen de man-to-man-verdediging van de Schiedammers tot scoren te komen. Een fris aanvallend Ju ventus kon hierdoor vooral door goede afstandsschoten van de routiniers Vonk, Engelsman en Van de Most AMVJ snel op een ruime 18-8 achterstand zetten. Bij deze stand in de negende mi nuut bracht AMVJ-coach M. v. Gent maar liefst vijf nieuwe spelers in het veld. Doordat deze spelers moeite hadden zich aan het tempo aan te passen kon Juventus hiervan profiteren en uitlopen naar een 28-8 voor sprong in de twaalfde minuut. In de slotfase van de eerste helft slaagde AMVJ erin de aanvalsdrift van de Schiedam mers wat te beteugelen en aan vallend via afstandschoten te scoren. Ruststand 48—26. Was In de eerste helft sprake van aantrekkelijk basketball, in de tweede helft was het spel kwali tatief minder. Aanvallend maakte Juventus zich onnodig schuldig aan balverlies en ook in de verdediging ontbrak het aan de nodige organisatie. Hier door kon AMVJ regelmatig d.m.v. drives scoren en het ver schil in de tweede helft tot 20 punten beperkt houden. Eind stand 86-65. reeds na twee minuten beslist. Scores: Engelsman 17, Vonk 16, In de eerste helft had AMVJ v.d. Most 12; v.d. Meer 12. vzc- Van onze waterpolomedewerker Schiedam De poloteams van SZC en VZC treffen elkaar in Bad West voor de competitieont- moeting in de derde klasse KNZB. Beide teams kampen met een moeilijke start in de vergrote landelijke afdeling, hoewel SZC met 2 weds tri jdpun- ten uit 3 „zwaardere" wedstrij den zich een fractie beter ge klasseerd had. VZC verscheen voor het duel tegen de Schie damse formatie voor het eerst in deze competitie (dan wel voor deze speciale gelegenheid) in de sterkst mogelijke opstel ling, met enkele routiniers ln de voorhoede. Dat leverde meteen een merkbaar beter spel dan m voorgaande wedstrijden en SZC kreeg het dan ook knap moeilijk. Zonder midvoor Ben Kramer Freher en wisselsnits Smits werd allengs duidelijk dat de SZC-stootkracht minder dan gebruikelijk zou zijn. Het begin was nochtans voor SZC. Na 40 seconden reeds was het de opkomende verdediger Ver maas die keeper Weeda met een strak schot wist te passe ren. Een gering veldoverwicht kon voorlopig niet verder in de score tot uiting worden ge bracht doordat nogal wat doel pogingen op paal en lat eindig den, met name de frequente doorbraken van Ruud Kramer Freher. De in deze fase wat minder talrij ke VZC-aanvallen waren echter via midvoor Leo Zandwijk en Iwan Smaling zeer gevaarlijk en een kogel van Zandwijk bete kende dan ook spoedig 1—1. SZC liep daarna door doelpunten van Tettelaar en Lcoman tot 3—1 uit, maar nog halverwege de ontmoeting was het 3—3, via de snelle Wout Schouten en een omstreden strafworp die door Leo Zandwijk werd benut. DERDE KWART Een treffer van Onno Leemans meteen na aanvang van het derde kwart betekende 4—3, waarna VZC goed terug kwam. Met ook Arons in de Vlaar dingse voorhoede ontstonden nu rommelige tonelen voor de SZC-veste waar traditioneel de gemoederen hoog oplaaiden. Het kwam wederom tot een straf worp, waardoor Leo Zandwijk partijen op gelijke hoogte bracht met 4—4. Kort daarop bracht wederom Zandwijk met zijn vierde treffer VZC voor het eerst, maar- in een belangrijke wedstrijdfase, aan de leiding door uit gedekte positie raak te knallen: 45. SZC kwam toch nog aan de ge lijkmaker. Na een uitbraak via aanvoerder Nico Kramer Fre her kwam broer Ruud In goede scoringspositie en ditmaal faal de hij niet in de afwerking: 5— 5. Gezien het aantal kansen dat de SZC-voorhoede liet liggen, het verbluffende keepen van VZC- doelman Weed a niet te na ge sproken, een uitslag waar beide partijen vrede mee moesten hebben. DERBY Een derby op ZRO-niveau was de ontmoeting tussen "Wilton en het derde team van SZC, in de 2e klasse van de afdeling. De als geheel wat snellere ploeg van Wilton had echter geen ant woord op het spel van SZC-mM- voor Zijlstra. Tussen deze spits en de gesloten SZC-achterhoede was slechts 1 schakelspeler, zo dat het middenveld voor Wilton was. Voor het SZC-doel liepen de aan vallen evenwel veelal vast, waarna over grote afstand mid voor Zijlstra werd aangespeeld. Zijn 5 doelpunten waren ruim schoots voldoende voor de over winning, daar alleen Cor Prook voor Wilton de goed keepende Leen van Noortwijk met een strak schot wist te passeren. Van inze sportredactie Vlaardingen De biljarters van De Waal hadden de jeugd van het Maassluïse Olympia kennelijk onder schat, want aan het einde van spannende partijen was de stand In evenwicht: 4-4. Waardoor het percen tage de beslissing moest brengen en dat viel ten gunste van de jeugd uit. De Maassluizers scoorden 831/2 procent en de senioren van De Waal bleven op 60 staan. Al in de „oeverture" maakte P. Bouhuis van Olympia tegen J. Zoime van De Waal duidelijk dat er ernstig rekening met die jeugd moest worden gehouden. Bouhuis, die 50 caramboles moest maken, „loste" de partij in 33 beurten. Beiden scoorden als hoogste serie één van zeven. De Niet van, Olympia, die 60 ca ramboles meost maken, begon zes maal achter elkaar te poe delen, wat Vroombou van De Waal de gelegeheid bood een broodnodige voorsprong op te bouwen. De Niet kon toen niet meer m zijn spel komen en het zich zonder veel weerstand naar de slachtbank leiden. In 32 beurten was de strijd bekeken voor Vroombout die 100 rocam boles moest maken. De Niet bleef staan op 37. Van der Heyden van Olympia stond voor een bijna onmogelij ke taak tegen A. van Woerkom van De Waal. Maar belust op revanche voor de slechte resul taten van zijn voorganger stotte hij, goed spelend, op grote af stand van Van Woerkom. De speler van De Waal werd als het ware van het biljart wegge veegd. Met sertesvanresp. 12, 11 en 9 caramboles maakte de jeugdspeler zijn partij m 30 beurten uit. Van Woerkom bleef toen verslagen op 58 carambo les staan. Van der Windt van De Waal moest tegen Bouhuis zien te redden wat er te redden viel. Ondanks veel poedels werd het winst van Van der Windt in de 46ste beurt. Bouhuis bleef toen staan op 39 caramboles. Waardoor de einduitslag 4-4 werd en de club met het meest gunstige percentage Olympia (Van onze volleybalmedewerker) Schiedam De volleyballers van de Schiedamse politie zijn na de knappe overwinning op AMVJ 4 voorlopig vrij van degradaticge- vaar. Coach Hans Schreutel- kamp begeleidde zijn mannen voor de laatste maal vanwege het feit dat hij gaat verhuizen. De Schiedammers leverden een goede prestatie door de Rotter dammers met 3—1 te verslaan. In de beginfase hadden de Rotter dammers grote moeite met da lage zaal van SPSV en de Schiedammers hieraan gewend, wonnen de eerste set met 15—2. In de tweede set draaide AMVJ duidelijk beter en men benutte op knappe wijze de lange aan vallers en SPSV zag vrijwel geen kans deze goed af te blok ken. Het werd 15—11 voor AMVJ. In de laatste twee sets speelden da Schiedammers Maliepaard, da Vette en Batenburg een grootse partij en de Rotterdammers moesten incasseren. Vooral Ma liepaard was een ware plaag voor de tegenstander. Hij viel zeer doordacht aan en scoorde daardoor veel punten. De poli tiemannen werkten hard en ver; dienden de overwinning vollef Van onze sportredactie Schiedam Aan 135 jeugdleden en 25 dames van gymnastiek verenigingen, aangesloten bij het rayon Delfland van de Rot terdamse Turnbond Is het turn- vaardigheidsdiploma uitgereikt Ze vertegenwoordigden hierbij de verenigingen HSV '46, Hoek van Holland, Leonidas/Dovido, Vlaardingen, Sparta, Maassluis en THOR uit Schiedam. De proeven hiervoor werden afge legd in een gymnastiekzaal te Vlaardingen, Het tumniveau lag op een dermate hoog peil, dat alle deelnemers voor een diplo ma in aanmerking kwamen. Ze werden na afloop uitgereikt door de voorzitter van het rayon, de heer C. HoIIeman. Van onze sportredactie Schiedam In gebouw Atrium te Rotterdam zal op donderdag avond 15 februari de diploma-ui- treiding plaatsvinden aan de ge slaagden van de Cursussen Al gemene Basisopleiding en oplei ding Jeugdvoetballeider. Onder de In totaal 160 geslaagdeo bevinden zich de volgende Schiedammers: Fr. Doejaarden, Th. D. Burgerhoudt, WJ3. v. Heiten en J. Nels (DRZ), Th. Stavenuiter, D.J.J. v.d. Toorn, B.C.M. Vollebregt (Excelsior), M.J. Veerkamp en C.P.A. Hers- bach (Hermes DVS), P. Bijl, Joh. j. heydra, L.Th Lansbergen en P.J.J. v. Mil (WK). De avond begint om 8 uur roet de vertoning van de prachtige jdeuren-diasene betreffende de jeugdsportkampen van de KNVB met gesproken woord en muzikale omlijsting. Na de pau ze zal Prof, Dr. K. Rijsdorp met enige toepasselijke woorden de diploma's uitreiken. 4*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4