SCHIEDAMSCHE COURANT Sanering volgens achterhaalde principes? Werkgroep Schiedam blijft bezorgd Initiatief voorstel openbaarheid in maart in raad Automobilist maakt brokken bij slippartij BELASTINGHULP VOOR NYV-LEDEN 1 ■I HHS li HET EERSTE... Ès&sm SG TIMMERT AAN DE WEG Bromfietser gewond bij botsing pPEmiQ* kranten voor één prijs MET STAND OP ENHARÉ EN HUIS-AAN-HUISFOLDER: D'66-er Broeke wil: Autowrakken opgeruimd fMWSiWt mmé Snoepgoed uit kantine gestolen - - ïM PONDERDAG 15 februari '7S -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste Jaargang no. 24642 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL tri de kïncfeéboerderïj van het Prinses Beafrixpark is hei eerste lammetje van dit jaar van de zogenaamde Kame roen-schapen, die vorig jaar werden aangeboden door de HEMA ter gelegenheid van de opening van de nieuwe ves tiging bij de l. Ker,kstraaf/Kreu- pelstraat, geboren. Moeder en kind maken het goed, at kij ken ze wat vreemd aan tegen het koude weer. SS i*wgg»H - V-. 'i," ysnwiK?' 'S^mZsrtZ 'O--. .r Schiedam SG-directeur Ruud Pillard wil de Schie- damse Gemeenschap meer bekendheid gaan geven. Hij is van mening, dat teveel Schiedammers te weinig we ten over Schiedams culturele raad in wording, wat de SG in feite al is. Als de Stieh- tingsraad van de SG ermee akkoord gaat, zal er een voorlichtingsstand op de In- habé komen, die van 7 tot en met 15 april in de Sporthal Margriet wordt gehouden. Ook op andere manieren wil de SG-dïrecteur aan de weg timmeren: er 2ijn plannen voor een huis-aan-huisfolder met informatie over de SG. Een voorstel daartoe zal eveneens aan de Stlchtings- raad worden voorgelegd. In de folder zullen alle activitei ten van de SG een plaats krijgen. Het is de bedoeling dat zeker 30.000 exemplaren zullen worden gedrukt. Dé Stichtingsraad van éi Schiedamse Gemeenschap houdt maandag 19 februari een openbare vergadering in het bureau van de SG aan de Overschiesestraat L Aan vang 29 nur, de stukken voor deze openbare vergadering liggen vanaf half acht ter in zage. Behalve voorstellen over de Inhabfi-stand en de huis-aan-huisfolder staan er voorstellen op de agenda over subsidiëring van een aantal verenigingen en de aanleg van een nieuwe tele fooninstallatie In het bureau van de SG. Van een onzer verslaggevers Schiedam Er bestaat gevaar dat in Schiedam bij het sa neren en reconstrueren van de binnenstad gehandeld wordt naar principes die verouderd of veranderd zijn. Dat meent de werkgroep Schiedam in de inleiding tot een lijst van vragen over deze problematiek, die ze aan wet houder Bomers van stadsontwikkeling heeft toegestuurd. De werkgroep blijft bezorgd over de gang van zaken bij de saneringsplannen. Vertegenwoordigers van de afde lingsbesturen van PvdA, PPR, DJ66 en de werkgroep Schiedam komen dit weekeinde bijeen om verdere acties te kunnen uitwerken. De woordvoerder van de werk groep Schiedam, de heer Q, van - der Geer,,4s .beslist ontevreden over de maandagavond gehou den vergadering van de com missie stadsontwikkeling en in het bijzonder over de wijze, waarop wethouder Bolmers deze vergadering heeft geleid. „Zijn autpritaire manier van optreden heeft mij geërgerd", zegt de heer Van der Geer, die tevens bestuurslid is van de PvdA. De werkgroep Schiedam wijst op een aantal ontwikkelingen in an dere steden, die ook voor Schie dam van belang zouden kunnen zijn. Gewezen wordt op het rap port van de Rotterdamse wet houder van stadsontwikkeling Jettinghoff waarin een redelijk autovrije binnenstad en een groene Coolsingel wordt aanbe- volen en bepaalde ontwikkelin- gen in Zwolle, waar een meer derheid uit de gemeenteraad de binnenstadsplannen daar deed ombuigen in de richting van een verbetering van het woon- en leefklimaat en de stichting van een fonds voor stadsvernieu wing. Het is niet de bedoeling van de werkgroep dat de wethouder di rect op alle vragen een pas klaar antwoord heeft. Wel hoopt - - degroep, dat wethouder. .Bol- mers alle vragen zal beantwoor den wil de groep er in een vol gende vergadering van de com missie stadsontwikkeling op te rugkomen. De werkgroep is verontrust over het aantasten van de voormali ge panden van de Graauwe Hengst, waarvan alleen de ge vels aan de zijde van de Lange Haven overeind zijn gebleven. Ze vraagt zich af, of Monumen tenzorg hierbij wel betrokken is geweest en daar haar toestem ming voor heeft verleend. Ook twil ze opheldering van de wet houder over het uitblijven van door de Rijksdienst Monumen tenzorg toegezegde plannen voor de restauratie van het achter huis van het Proveniershuis. De toestand van dit achterhuls zou kritiek zijn geworden. Meer over de wensen van de werk groep op pagina 3. Schiedam De fractievoorzitter van D'66 in de gemeenteraad, de heer V. Broeke, wil in maart een Initiatief-voorstel indienen om alle commissies openbaar te maken. Hij wil dan een uit spraak van gemeenteraad en college van b. en w. over de openbaarheid van commissie vergadering, een zaak die al ge ruime tijd slepend Is. Nadat er een advies Is behandeld In de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken over open baarheid, is dit onderwerp min of meer in de vergetelheid ge raakt. B. en W. konden het in tern niet eens worden over het vraagstuk openbaarheid en ver moedelijk zal dit naar voren ko men in de raadsvergadering van maart. De heer Broeke wil zo snel moge lijk een beslissing over het openbaar maken van de com missies. Hij meent „dat er nu lang genoeg is gewacht. Voor ons is een openbare commissie een politieke zaak. Ik ben be nieuwd hoe straks in maart de andere raadsfracties hiertegen over staan." De situatie op het ogenblik is dat er een aantal commissies op proef openbaar is en dat andere commissies nog besloten verga deringen houden, zoals die voor het Gemeente-Ziekenhuis, de dienst Gemeentewerken en de Technische Bedrijven. Ook de commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken vergadert niet in het openbaar. Naast het voorstel over openbaar heid van commissies wil de D'66'er ook een" uitspraak over de mogelijkheid, de bevolking inspraak te geven over de be stemming van de ruim f lö mil joen, die zijn. vrijgekomen door de afkoop van het Watercon tract met Rotterdam. Ook de werkgroep Schiedam heeft dit wethouder Bolmers verzocht. Zij wil het geld gebruikt zien voor de sanering van de binnen stad en voor de oude wijken. Schiedam De 16-jarige brom fietser G. G, van U., is gister middag op de kruising Honner- lage Greteiaan/Parkweg in bot sing gekomen met een perso nenauto, bestuurd door de 22-ja- rige W. A. F„ De bromfietser, die geen voorrang verleende brak zijn rechtersleutelbeen en heeft vermoedelijk een hersen schudding. Na onderzoek in het Gemeente-Ziekenhuis kon hij naar huis. Schiedam De gemeentelijke reinigingsdienst heeft gisteren zeven autowrakken verwijderd en naar het wrakkenterrein aan de Van Heekstraat gebracht. De auto's stonden geparkeerd aan de Huismanstraat, de Henri Po lakstraat, de Rembrandtlaan, de Schiedamseweg en drie aan het Henriette Bosmanplein. CHIN.IND.RESTAURANT it V* met afzonderlijke gelegenheid i afhalen van diners- Wj Volop parkerruimle aan voor- en achter zijde. TELEFOON 70 7542 NIEUWLANDPLEIN 19 kouw vaneen winfcelcomplex op de plaats van de panden van distilleerderij de Graauwe - Hengst gaat zeer snel, maar de leden van de werkgroep Schiedam vragen zich af of de sloop van een groot deel van de panden wel met toe stemming van Monumentenzorg is gebeurd. Schiedam Uit de kantine van de sportvereniging SFC op het sportcomplex Thurlede is voor ruim 75,- aan snoepgoed -ge stolen. De inbrekers kwamen binnen door het inslaan van een ruitje. Wat wel overbleef van de panden van de Graauwe Hengst:de historische gevels aan de Lange Haven. Achter deze gevels moeten woningen komen voor alleenstaanden. Schiedam De afdeling Schie dam van het NVV gaat de leden helpen bij het invullen van de belastingformulieren. Daajtoe wordt op zaterdag 17 februari een bijeenkomst gehouden in het NW-gebouwtje aan de Stad houderslaan 119. De leden die nen hun bondsboekje mee te brengen. De zitting duurt van 10 tot 13 uur. De hulp is uitsluitend voor leden van de plaatselijke afdeling van het NW. Schiedam De strafzaak te gen de Schiedammer J. P., die woensdagmorgen voor de kantonrechter in Schie dam moest verschijnen, ïs met een sisser afgelopen. De veroordeling luidt veer tig gulden boete, een be drag dat in geen verhou ding staat tot de schade, die de heer F, eind vorig jaar met zijn auto aan richtte op de Vlaardinger- dijk, toen hij de macht over zijn stuur verloor. Volgens de heer F. was het alle maal de schuld van het slechte weer. „De regen kwam met bakken uit de hemel en het was minstens windkracht tien. Ik reed op de Vlaardingerdijk en zag opeens een tegenligger. Uit wijken bleek er niet meer bij te rijn met als gevolg een botsing. Door de klap vloog ik het trot toir op." Daar bleek ie heer F. de auto niet meer onder controle te kun nen houden. Hij ramde achter eenvolgens een bromiR\ een personenauto, die langs de stoep geparkeerd stond, en een fiets. Kantonrechter mr. \V. E. van Vloten achtte het mogelijk, dat de ravage veroorzakende slip partij was ontstaan door te schielijk remmen, waarmee F. het helemaal niet eens was. ,,De weg was gewoon te glad". De eis van de officier van justi tie mr. A. C. 't Hart was vijftig gulden. ,Nu geef ik u een boete van zes tig gulden, maar de volgende keer zal er waarschijnlijk aan uw rijbewijs getornd worden," aldus de Kantonrechter tot de heer A. J. de K. uit Leiderdorp, aie op de Burgemeester Kruis- singel m Vlaardmgen een snel heidsovertreding had begaan. Deze fout maakte hij overigens niet voor de eerste keer, vorig jaar was hij twee keer en in *71 en '69 één keer gepakt omdat bij het gaspedaal te ver had in gedrukt. Tegen De K. was zeven tig gulden geëist. POLITIE grepen, dat de mannen van Hermandad hem wilden laten stoppen. Hij kreeg in het totaal zestig gulden boete. De officier had tachtig gulden geëist, maar de kantonrechter kon er begrip voor opbrengen, dat F. als trouw gebruiker van de ge noemde weg het tijdelijke ver bodsbod niet had gezien. De Vlaardinger P. L. is gisteren veroordeeld tot veertig gulden bcete omdat hij op zijn motor door rood licht was gereden op de Burgemeester van Haar en- laan in Schiedam. De heer K. F. uit Maassluis stond woensdag terecht omdat hij zich op rijksweg 20 in Maasland niet aan een inhaal* erbod gehouder zou hebben. Bovendien werd hem ten laste gelegd, dat hij niet gestopt zou zijn voor de po litie, die hem aan wilde houden, maar inplaats daarvan vrolijk had gezwaaid. F. bleek 2ich van zijn vriendelijke geste niet be wust te 2ijn, had zelfs niet be- Profiteer nü van hef unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs vanB één: de Schiadamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en tietl Rcilerdamseh Niauwablad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws, I Geef ona nu opdracht ook tuj u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, 1 09 SC en RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. ni|4j Deze bon In ooen envelop, zonder postzegel, sturen naar Vtr'R' Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer B34, Rotterdam stuur m.t.v.:da SC en RN 14 dagen gratis naar: naam siraat woonpt, teieloor»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1