mm Hoïikba I scheid srecliter niet langer 'onmondig' Hosnian beker voor Hans van Rasteren Veel spanning in De Griffioen DHS tegen Xerxes tftp?4 RKWK DWS net niet in f finale Na eerste landelijke gadering; w Ursus oefent tegen Juliana kan profiteren ïSV t?er- mmm Promotieduel UYG-dames Organisatie nat. titel perfect Spelregelkennis; Kampioens- duel DWS- jeugd Shell naar middenmoter; Schovovo Schïedamsche Courant DONDERDAG 15 FEBRUARI 1973 9 De honkbalscheids rechter. Ten etle tijde aftent op "onregel matigheden", maar bij signa lering eigenlijk de "verdachte"» 6^'**'v. cM-4*' -•< v,i>" i Schiedam „Kijk, lang zaam maar zeker heeft het scheidsrechterskorps in Nederland zo'n beetje een brevet van onvermogen toebedeeld gekregen» De nadruk bïj spelers, toe schouwers en ook de pers Is door de onaantrekkelijk- heid van de wedstrijden naar mijn gevoel meer en meer op ons komen te lig gen. Jongens, we zijn ge woon een stuk „outlaw" geworden. Geloof me. Wat spelers allemaal niet dur ven zeggen. Het is onge looflijk. We worden niet eens meer in bescherming genomen door de strafcom- missie. Kijk, en nu zijn we dan wel op een punt geko men dat we er wat aan gaan doen. Dit pikken we niet meer. Zullen ze bij de bond wel komen met het wachten op een afgerond rapport of zo. Maar ver geet dat maar vast. Er komt geen rapport. We ko men gewoon met eisen. Dat is andere koek". Enkele maanden geleden joeg het drietal Dick van der Klauw, Hans Corpeleyn en Henk Ron- nenbergh in „Inside", orgaan van de Koninklijke Nederlandse door Hans Soeters Baseball en Softball Bond, deze dreigende woorden als een knet terende „homerun" door het verbijsterde honkbalwereldje. Een regelrechte aarklacht aan het adres van de bond, spelers en coaches, omdat de weten schap dat de honkbalscheids- rechter a priori als „een stuk vuil" beschouwd wordt (Dick van der Klauw: „Men gaat er gewoon van uit dat wij zakken zijn") uitgreoit tot een onhoud bare situatie. Sinds die „knuppelende" conclusie - waarbij het agerende drietal ook de hand in eigen (lees: scheiderechters) boezem stak„ werd een begin gemaakt met de opgestoken vuist trefzeker uit te halen. Tijdens een bijeenkomst in het clubge bouw van de AFC in Amster dam bleek vervolgens nog eens de noodzaak van een overkoepe lende organisatie voor honk- en softball scheidrechters. Deze eerste bespreking - voorafge gaan door enkele oriënterende gesprekken - maakte duidelijk dat de scheidsrechters hun „on mondigheid" willen afwerpen, maar in de huidige verhoudin gen het maken van een vuist zinloos is. „OMBUDSMAN" Daarom ook pleitte het drietal en kele maanden geleden voor het aanstellen van een scheidsrech- ters-commïssïonair. Een „om budsman" die in het bonds be stuur de belangen van het scheïdsrechterscorps kan verde digen („We worden op schanda lige wijze betutteld") en de honkbalscheïdsrechter weer een beschermde positie kan gaan innemen. Tijdens die bijeenkomst - de re sultaten zullen op de komende bondsvergadering van 24 fe bruari worden doorgesproken - werd tevens gepleit voor het op richten van scheidsrechtersver- enigingen in de regio. Het idee dat in strafzaken de scheids rechter de verdachte is, moet volledig verdwijnen, concludeer den de aanwezigen.- OPHELDERING Een volledige opheldering met goede wil van alle kanten via gesprekken met coach vereni ging en een deputatie van het bondsbestuur moet daar tenslot te toe leiden. Géén medewer king voorlopig van de schelds- rechterscommissie die, gebelgd over het interview in „Inside", geen medewerking wenst te ver lenen. i Het verhinderde het grote aantal belanghebbenden niet om - hoe wel een minderheid kritische geluiden liet horen - een bestuur te kiezen dat de op tafel liggen de problemen gaat onderzoeken. Waarbij de realiteit voorop staat, „want", aldus Dick van der Klauw, „wij willen ook best het spel met de coaches mee spelen, maar dan wel fatsoen lijk» Over bepaalde dingen mag de coach van ons best met gro te gebaren van mijn misnoegen blijk geven. Die lol gunnen we het publiek wel. Maar dan moet hij niet meteen met rot fruit gaan gooien". Maar vooral de verontrusting over de terugloop in de publieke belangstelling - waar het nieuw gevormde bestuur veel aan wil gaan doen - baart de honkbal- liefhebbers zorgen. Waarvoor dau tevens met de benoeming van het bestuur een eerste stap naar de oplossing is gezet. Tijdens die -eerste- landelijke ver gadering werd dan ook zonder meer duidelijk dat de program mapunten meer een aktiekarak- ter dan een gezelügheidskarak- ter zullen dragen. Een vuist, al is het resultaat nog op geen en kele wijze te voorspellen. Daar voor bleek tijdens de vergade ring dat nog te veel punten „on duidelijk" zijn. Het bestuur, dat als „werkcom- missie", gaat functioneren werd als volgt gekozen: Dick van der Klauw (coördinator), Henk Rommeabergh, Hans Corpeteyn (scheidsrechter commissionair)4 toegevoegd: Aad Wedemeyer (Rayon Haarlem, André Haring (Rayon Rotterdam), André Kleinsmit (Rayon Den Haag), André Schrijber (Overige Rayons); toegevoegd: W. Bou wer, T. J. Plijt (beiden voor softball). Van citze sportredactie Vlaardingen Fortuna-atleet Hans van Kasteren heeft de Hosman beker ontvangen. Deze jaarlijkse trofee ontvangt die at leet van Fortuna die de beste prestaties Op de lange afstand heeft behaald. Op de Algemene ledenvergadering van de Vlaar- dingse atletiekvereniging kreeg hij de beker overhandigd. Tijdens mdaorwedstrijden kwam Hans van Kasteren op de 3000 meter tot een nieuw cïubrecord. Zijn nieuwe tijd was 8.36.4. Het record stond op naam van Dick van der Meer. Op de 60 meter meisjes B vestigde Yvonne Smits de aandacht op zich door in de finale een tijd af te druk ken van 7.9 sec. Wat een verbe tering van 0.2 sec. van het be staande clubrecord betekende. Zij behaalde daarmee een derde piek. Marlo Scheffers—De Bruin kwam bij het kogelstoten tot Hans van Kasteren een 10.21 meter en ook dat bete kende een nieuw clubrecord. Schiedam Vierdeklasser Ursus oefent komende zondag in Vlaardingen tegen het Vlaar dingse RKW IK. De wedstrijd die om 12 uur. begint wordt ge speeld op het RKWIK-terrein, sportpark Nieuwlant, Seringen- straat in Vlaardingen. Schiedam Het eerste dames team van ÜVG dat op fraaie wijze de titel veroverde in de afdeling, speelt op zondag 11 maart een promotiewedstrijd om een plaats in de landelijke 3e klasse F, Tegenstander is de kampioen van de afdeling Den Haag. De wedstrijd wordt ge speeld in de Rotterdamse sport hal De Enk. Vlaardingen De nationele titel vierde klas Jibre is na veel spanning terecht geko men bij Jan Stroober uit Amsterdam, die in het Vlaardingse ca*é De Grif fioen vooral kon profiteren van nerveuse Raam van gewest Het Westen uit Den Haag. Die op beslissende momenten helemaal „vast" zat en die voor zijn 65 caramboles 43 beurten nodig had. Jan Stroober noteerde "slechts" 75 ca ramboles. De gelukkige winnaar werd later in het uitpuilende café aan de Binnensingel toegesproken door de voorzitter van ge west Het Westen, Ritmeij- er, en door bondsgedele- geerde Even. Ook praeses J.M. van Vugt van district Schiedam van de KNVB deelde de prijzen uit. De strijd in V'aardïngen Is onge meen spannend geworden. Voor namelijk omdat er drie dagen lang geen enkele uitschieter was. Op de eerste dag bleef we iswaar het trio A. Konings, G. van Raam en E. Boelens onge slagen (ieder vier punten), maar op de tweede speeldag werd het hele gezelschap door elkaar gegooid. Boelens verloor in een eenzijdige partij in 45 beurten en Konings moet Slok met één carambole verschit la ten gaan. Van Raam zag echter kans om Holman in 33 beurten achter zich te laten. Zodat Van Raam tussentijds een voorsprong had op Konings. Daarna volgden Boelens en Stroober. Maar de leider ver loor op de tweede dag in de avonduren JStn Monster uit Zuidland in slechts 20 beurten en Stroober liet toen Konings achter zich. Boelens schakelde De emastand Is: zichzelf uit in 28 beurten, zodat i. J. Stroober, Amsterdam, 10 485 de laatste dag de beslissing pas 260 1.86 14; 2. A. Konings, Ber- zou gaan brengen. Uiteindelijk gen op Z. 8 482 222 2.17 25; 3. G. moest d** finale tussen Stroo ber en Raam de beslissing brengen wie zich nationaal kampioen mocht noemen. van Raam, Den Haag 8 477 227 2.10 11; 4 G. Monster, Zuidland 8 469 225 2.08 17; 5. T. Verhuist, Geieen t 435 242 1.79 16; 6. J. Holman, Zwolle. 6 483 231 2.03 14; 7. E. Boelens» Emmen 6 446 249 1.94 14; 8. J. Slok, Eist 2 403 242 1.66 13 De élite uit de vierde klas, klaar voor de strijd in ca fé De Griffioen om de na tionale titel. Arbiter J. Bre- dius van bv Het Oosten gaf de begïnstoot en de laatste was weggelegd voor Jan Siroober uiï Amsterdam Iderde van rechts). Na veel spannende partijen liet hij aiiè concurren ten achter zich. Schiedam Tijdens de voorwed strijden In spelregelkennis voor handbal jeugd hebben de teams van DWS rich niet kunnen plaatsen voor de kwartfinale die vrijdagavond 2 maart Jn de Don Boscoschooi in Vlaardingen wordt gehouden. Slechts de eer ste drie bij de adspiranten en junioren kwamen hiervoor in aanmerking. Meest succesvol was de jeugd van het Maassluise Unitas dat zowel bij de adspiranten als de junio ren beslag legde op de eerste plaats. De uitslag was verder: WIK 2 (meisjes adspiranten) 82 punten; Unitas 3 81 punten; DWS (jongens adspiranten) 79 punten; WIK (jongens adspiran ten) 77 punten; Actief (meisjes adspiranten) 76 punten; Actief (jongens adspiranten) 73 pun ten) DWS 3 (meisjes adspiran ten) 71 punten; Unitas (jongens adspiranten) 71 punten; Achilles (jongens adspiranten) 70 pun ten; Unitas 2 (meisjes adspiran ten) 69 punten; DWS (meisjes adspiranten) 59 punten; DWS 5 (meisjes adspiranten) 54 pun- ten. Bij de junioren eindigde het team van DWS op de zesde plaats met een totaal van 61 punten. Schiedam Tweede Wasser DHS, fanatiek proberend uit de be dreigde zone te geraken, speelt komende zondag een oefenwed strijd tegen de Rotterdamse eerste klasser Xerxes, gegadig de voor de titel. De wedstrijd die op het DHS-terrein in ICethel gespeeld wordt, begint om half twaalf. Op 25 februari oefent de formatie van trainer Harry Bouquet nog maals tegen een Rotterdamse eerste klasser, De Musschen, eveneens op het terrein in Ke- thel. Aanvang 14.00 uur. Van onze volleybal medewerker Schiedam Ondanks de krappe 32 zege op het Vlaardingse Volley '68 twee winstpunten knabbelde het eerste dames team van Juliana iets af van de voorspronÉ van de kopgroep in de derde divisie. Da afgelopen week speelde Juliana niet, ter wijl ook toen in de kopgroep en kele verrassingen ten gunste van de Schiedamse dames uitvielen. Vrijdagavond speelt Juliana thuis tegen het puntloos onder aan staande Martinus uit Am sterdam. Stand: Delta Lloyd 15-36, OVRA 15—35, Leython AC 15—34, RO- VOK 15—28 Juliana 14-25, Val- bovol 15—25, VONO 15—25, De- try/Haag 14—22, DOS 14—17, VcIIey 15—12, Kangoeroes 15—5, Martinus 14—0. Schiedam Het eerste junioren- team van de handbalvereniging DWS speelt kamende zondag in de sporthal te ïsselmonde de beslissende wedstrijd om het"1 kampioenschap. Wiut DWS deze wedstrijd, die om 18,50 uur be gint. dan wordt op 4 maart a.s. deelgenomen aan de voorronden voor het kampioenschap van1 Nederland te Middelburg. Van onze volleybal medewerker !~hicdam Het in degradatiezor- gen verkerende volleybalteam van Shell krijg} vanavond een kleine kans om hef schrille pun* tentotaal weer enigszins op te schroeven. In Rotterdam duelle ren de mannen van aanvoerder Wim van de Broek met midden meter Schovovo» Aanvang half tien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4