SCHIEDAMSCHE COURANT VAKBOND: NOG MEER ONT SLAGEN TE VERWACHTEN POOT ZET 18 MAN OP STRAAT OOK GLAS CONTAINER IN CENTRUM GROENOORI ProtesUprgadfiringbewoners tegen Tankerkleaning Rijnmond houdt inspraak bij eenkomsten Bewoners willen betere proefbestrating PvdA- vrouwen vergaderen Bejaarde vrouw breekt arm Inbraak in bouwkeet Acapulco drive-in in Instuif Schotse roek-groep in Arcade Op 20 februari in De Gorzen In Ridderkerksestraat: „Writing on the Wall" Hoe Schiedams is het Rotterdamsch Nieuwsblad? VRIJDAG 18 februari 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's Sjste jaargang no. 2464S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EK KETHEL Van een onzer verslaggevers Schiedam In totaal 18 werknemers van de Vleeswarenfa- briek Poot aan de Vlaardingerdijk staan per 1 april op straat. De directie van bet bedrijf heeft hun schriftelijk ontslag aangezegd. Meer ontslagen lijken volgens een woordvoerder van de CNTV-bond CVAP niet onmogelijk en zelfs waarschijnlijk, omdat de vakbonden kritiek hebben op het bij de fabriek gevoerde beleid in de afgelopen ja ren. De directie van het bedrijf was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Inmiddels heeft het Geweste- - lijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord de ont slagaanvragen van het be drijf in studie. GAB-direc- teur ir. Nugteren: „Ik kan er nog niet veel over "zeg ge-1, Wij zijn de situatie nog aan het bekijken." CNV-woordvoerder A. C. P. van der Berg weet te vertellen dat een aantal ontslagen werknemers al heel wat jaren bij het be drijf heeft volgemaakt. „We hebben dit zien aankomen", zegt hij. „Er is enkele jaren ge leden al een bijeenkomst ge weest, waarop we de directie hebben gewaarschuwd, dat het gevoerde beleid niet juist was. In feite is deze ontwikkeling merkwaardig, want de vleeswa- renindustrie heeft tot nu toe steeds de vrind in de zeilen ge had. Ik beft'zelf ook ontslagen, maar ik kan wel zeggen dat ik het altijd druk heb gehad met mijn werk. In de afgelopen maanden zijn er overigens al mensen weggegaan, die het za gen aankomen." .Ondanks de waarschuwingen van het personeel is de directie maar blijven aanmodderen. We hebben de misstanden zoveel mogelijk aan de kaak gesteld, maar het heeft niet geholpen. We zijn nu als vakbonden bezig om de mensen, of ze nu aange sloten zijn of niet, zoveel moge lijk voor te lichten over hun ver dere mogelijkheden. Eenvoudig is dat niet, want er zijn mensen bij die hier 23 jaar hebben ge werkt en dan vind je niet zo gauw iets anders.aldus de heer Van den Berg. De afdeling van het bedrijf die dichtgaat is de vleeswarenafde- ling. Naar verwachting zal de De Vieeswarenfabrlek Poot aan de Vlaardingerdijk. afdeling voor de verwerking van rund- en varkensvlees nog wei kunnen doordraaien. De ontslagen werknemers hebben vrijdag 9 februari vernomen, dat ze op straat staan. Intussen heeft de CNV-woordvoerder Van den Berg al weer zorgen aver de rest van het bedrijf, waar van het voortbestaan naar zijn mening zeker niet is verzekerd. Van een onzer verslaggevers Schiedam In Schiedam- Zirid wordt op dinsdag 20 februari een protestverga dering gehouden tegen de aanwezigheid van de N.V. Tankercleaning in de direc te nabijheid van deze wijk. De vergadering vindt plaats in 'het centrum De Ducdalf onder de r.k. kerk aan de Rijnstraat 1 en be gint om acht uur. Organi satoren zijn het Centraal Actiecomité Rijnmond en enkele bewoners van De Gorzen. tot actie in de wijk tegen het bedrijf. In totaal zijn 650 hand tekeningen in de wijk opgehaald tegen de aanwezigheid van Tan- kerdeaning. AUe fracties uit de gemeenteraad stelden na artike len in de Schiedamsche Courant vragen over het vervuilen van de omgeving door het hedrljf. De directie ontkent overigens het milieu te vervuilen. De protestvergadering dta dinsdag wordt gehouden, is bedoeld voor alle buurtbewoners en belang stellenden. In de vergadering zal worden besproken wat er met de ingezamelde bandteke ningen moet gebeuren, en welke verdere acties er zullen worden ondernomen. In De Gorzen wordt al enkele De werknemers van Tankerclea- Schiedam Bij het winkelcen trum De Ketel aan de Borodin- laan in Groenoord is een 'glas- container geplaatst. De Croen- oorders kunnen er hun flessen en glazen potten kwijt, die op nieuw tot glas zullen worden verwerkt. Het is de tweede maal dat de container hij het winkelcentrum Is neergezet. Voorlopig gebeurt dat alleen op donderdag. Volgens de heer J. J. Levens, de voorzitter van de wljkverenlging Groenoord, is de eerste proefne ming een succes geworden, in de container werd vorige week in totaal twee ton glas gedepo neerd. maanden actie gevoerd tegen Tankercleaning, welk bedrijf door een aantal bewoners van Schiedam-Zuid als vervuilend wordt beschouwd. Het CAR heelt enkele maanden geleden middels pamfletten opgeroepen ning en van het belendende be drijf Hoek-Loos, dat overigens door het CAR niet als een ver vuilend bedrijf wordt be schouwd, zijn door middel van een pamflet op de hoogte ge bracht van de actie. Dit pamflet is ook aan de vakverenigingen gestuurd, omdat het CAR vindt aai georganiseerde arbeiders mogen eisen milieuvervuilend werk te kunnen weigeren. Ook Marokkaanse werknemers zijn vla een vertaling van de pam fletten op de hoogte gebracht van het doel van de actie. Het CAR eist stopzetting van de illegale lozing van gevaarlijke stoffen waaraan Tankercleaning zich volgens het comitS schuldig maakt, wil verder een hinder wet die een emde maakt aan alle door Tankercleaning ge pleegde vervuiling, wil een vei- lig" bedrijf voor werknemers en 'omgeving en meent dat ook de werkomstandigheden van het bedrijf dienen te worden verbe terd. Het CAR noemt de activi teiten van Tankercleaning „ge vaarlijk en smerig geknoei". Geëist wordt een schoon en vei lig bedrijf, voor de omringende woonwijn en voor het belenden de bedrijfsperceet van Hoek- Loos. i Schiedam Het vrouwenkon takt in de Partij van de Arbeid houdt dinsdag 20 februari een vergadering in gebouw voor Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, die om twee uur begint. Na het gebrui kelijke huishoudelijke gedeelte zal er bingo worden gespeeld. Schiedam In het kader van de inspraakprocedure voor het concept ontwerp streekplan houdt het Openbaar Lichaam Rijnmond in de komende weken drie inspraakbijeenkomsten. De eerste van deze bij eenkomsten wordt gehouden op donderdag februari tn zaal 12 van het Rotterdamse stadhuis, de tweede op maandag 12 maart in de Gehoorzaal van De Doelen in Rotterdam en de derde op donderdag 15 maart op een nog nader te bepalen plaats. Aanvang telkens half tien. Schiedam De 77-jarige me vrouw A. van der S.-K. heeft gistermiddag haar arm gebro ken bij een val in de Oude Maasstraat in Schiedam-Zuid. Ze is in het Gemeente-Zieken huis opgenomen. Schiedam Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan een bouwkeet aan de Buvgemees'er Honnerlage Gretelaan. Uit een koffieautomaat stalen ze f 15 aan kleingeld, Ze kwamen de keet binnen door een hangslot te verbreken. - Schiedam Een aantal bewoners van Schiedam—Zuid vindt dat de proefbestrating in de Ridderkerksestraat moet worden verbeterd. De bewoners, verenigd in de ver- keerscommissie Schiedam-Zuid, hebben b. en w. verzocht, de mogelijkheden tot deze verbeteringen te bezien. De commissie vindt de stoepen aan de linkerkant van de straat (gezien vanaf de Nieuwe Maas straat) onveilig. De doorgang daar is te s~*al voor bijvoor beeld een kinderwrgen en zou met 20 cnlimNcT moeten wor den. verbreed. Ook zouden de parkeeraanduidingen aan deze Tenslotte maakt kant van de straat aanleiding geven tot gevaarlijke situaties. Voor de automobilist is het een parkeerplaats en voor de voet gangers een trottoir. De com missie stelt voor p: rk.e.ko om men aan te leggen. de commissie Er bestaat nog gelegenheid zich op! te "geven air-deelnemer aan een van de gespreksgroepen bij de afdeling Voorlichting van het Openbaar Lichaam Rijnmond, Stationsplein 2 in Schiedam of door een briefkaart te sturen aan antwoordnummer 128, Schiedam. In Schiedam fs woensdagavond de inspraakprocedure van start ge gaan. De deelnemers zijn onder verdeeld in kleine groepen van 10 tot 15 personen, die de ko mende maanden naar schatting ongeveer 15 avonden zullen dis cussiëren. Dit gebeurt op basis van de indeling in drie fasen; de doelstellingenfase die twee maanden duurt, de programma fase, die eveneens twee maan den duurt en de planfase, die één maand duurt. Voor iedere fase heeft de Werkgroep 20ÖE) een speciaal informatiepakket opgesteld, waarvan iedere deel nemer er één krijgt. Schiedam De disc-jockeys Hans de Vogel en Nïeko Treurniet verzorgen zondag met bun Aca pulco Music and Ligbtshow een avond voor de sociëteit Instuif Schiedam in gehouw Arcade, LarJge Haven 71. De Acapulco drive-in discotheek, die over zo'n drieduizend platen beschikt, komt uit Berkel en ge niet daar grote populariteit. De tot in de puntjes verzorgde dis cobar heeft daar ongetwijfeld toe bijgedragen, evenals de jungle-machine, waarvan Hans en Nieko gebruik maken, en hun grootse lichtshow. Deze avond, die om acht uur be gint, is georganiseerd door de Instuif, in samenwerking met producent René van Rijn. De toegangsprijs is een rijksdaaf- toegangsprijs is een rijksdaal der. Schiedam De Schotse rock and roll groep „Writing on the Wall" geeft zaterdagavond een promotieconcert in gebouw Ar cade, Lange Haven 71. Deze viermans formatie maakt sinds enige maanden furore in Lon den dank zij de act ,die fs geïn spireerd op die van de roem ruchte „Slade", Het repertoire van „Writing on the Wall" bestaat voornamelijk uit pure rock and roll, afgewis seld met hard-rock. Sologitarist en zanger van de groep is Willie Fïnlayson, Bill Scott zorgt voor de orgelbegeleiding James Ran kin Young Hush, bijgenaamd Jimmy for short, is de drum mer van het viertal, Jake Scott speelt bas. Het concert begint zaterdag om acht uur, de toegangsprijs is vijf gulden. De avond is georga niseerd door Martin Green, de produktie is in handen van Lion Artis tsm anagem ent Zondagavond houdt Green's Socie ty discossoos in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237. Aanvang acht uur. nog enkele op me: kingen over de sio p bi! 'e Nieuwe Mrasstrr.at. Ze t g: of hie- sprake is van e n uit* st voor b omfietsen en zo ja, of dit geen gevaar ople vert voor de voetgangers en stelt voor, de sleep op de hoek van de Den De:v:-» s-« straat/Ri:' "e.'.c 'nes .o* te trek": v. cos" c n be hoorlijke spceliuimte voor kin deren zou ontstaan. De Ridderkerksestraat moet rc.i betere p.oefbeshafing k. iyen, vindt de verkeerscom missie Schiedam-Zuid. nou, voor mij is het Schiedams genoeg, ik wil me dan ook graag abonneren en betaal als volgt: per week (f 2,10) per kwartaal (f 26,60) Naam: Adres woonplaats: Telefoon ...Giro

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1