Fotogalerij beroemde figeren in Stedelijk They call me weer a °s> geprolongeerd Wekelijks in Schiedam Men who made youk world Groot aantal tentoon stellingen in Stedelijk Concert in Museum- aula Nel Oosthout draagt Belcampo voor „De aardige aardman" weer in Teerstoof FEBRUARI 1973 3 Het Stedelijk Museum heeft de tentoons tellings agenda voor het komende jaar bekend ge maakt. Op 23 maart wordt de salon van de Maassteden geopend, die duurt tot en met 24 april. Daarna, op 28 april, wordt de tentoonstel ling „Het Nieuwe Wereld beeld" geopend, die tot 4 juni duurt. Deze expositie geeft een beeld van het be gin van de abstrakte kunst in Nederland van 1910-1925. Deze expositie is nu in Utrecht en komt ook nog in Gronin gen. Een aantal studenten in de kunsthistorie beeft deze expositie als studieonderwerp opgezet. Van 5 mei tot en "met 4 juni wordt de tentoon stelling tien jaar „Editions AJecto" Londen gebonden. Dit zijn prenten en objecten van onder meer Alan Davie, en Jim Dine. Van 11 mei tot en met 12 juni zal in de rechter bovenzaal de eigen collectie van het museum te zien zijn. Op 9 juni wordt dan weer een Konfrontatie tentoonstelling gehouden, en wel Konfronta tie XII. Deze duurt tot 9 juli. Het is nog niet bekend welke kunstenaars hier aan mee doen. Van 16 Juni tot en met 23 juli zal de eigen collectie van het museum te zien rijn. Van 20 juli tot en met 27 au gustus wordt de jaarlijkse zomert entoonsteüing gehou den. Het thema van deze tentoonstelling is „tromp de l'oeil". Dit is een aantal werken waar het perspecti visch effect zo sterk is dat het lijkt alsof men de voor werpen zo van de schilderij en en tekeningen kan afha len. Bovendien zal Op de zo- mertentoonstelling een expo sitie uit Esslingen in Duits land te rien zijn. Op 16 november zal dan weer een Sinterklaastentoonstel ling geopend worden,. Het is de tweede Sinterkïaasten- toonstelUng die in het Stede lijk Museum wordt gehou den. Deze expositie duurt tot en met 3 december. Op de vorige Sinterklaastentoonstel ling is voor 1 h 8000 gulden verkocht. In de serie concerten op de vrijdagavond wordt op 9 maart in de aula van het Stedelijk Museum een con cert gegeven door Els Krieg, viool, Marja Bon, piano en Herman Braune, klarinet. Op het programma staan wer ken van Vahbal, Strawinsky, Scarlatti, Brahms en Bartók. Het concert wordt georgani seerd door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en begint om kwart over acht. Samenstelling: Bernadette Elias Vormgeving: Marijke Uilenbroek Foto's van de wereldberoemde Canadese fotograaf Yousuf Karsh, zijn te zien in het Stedelijk Museum in Schiedam. Yousuf Karsh, Armeen van geboorte, heeft mannen en vrouwen voor zijn lens gehad, die enige tijd geleden het gezicht van een tijdperk bepaalden. De mees ten die door Karsh gefotografeerd zijn, zijn nu al dood of zijn uit de gratie geraakt. Toch is het een indrukwekkende fotogalerij, die in het Stedelijk te zien is. De foto's van Karsh zijn, uit duizenden te herkennen. Zij zijn contrastrijk en met een speciale belichting gemaakt. Op de ten toonstelling zijn foto's te zien van Pablo Casals, John Kennedy, Edward Kennedy, Pablo Picasso, Alberto Giacometti, Helen Keller, Einstein, Schweitzer en Walt Disney om er een paar te noemen. Karsh zegt zelf over het maken van de foto's: „De fotografie heeft mij altijd geboeid. Maar misschien is de fascinering die van de mens met zijn oneindige schakeringen uitgaat nog groter. De por tretten op deze tentoonstelling vertegenwoordigen jaren van werken, van ervaringen en ook van geluk. Er is altijd dat onthullende mo ment, dat nooit teruggevonden zal worden wanneer men het voorbij laat gaan. De fotograaf moet leren dit moment op te roepen, aan voelen en op het juiste moment klaar te zijn om het te grijpen. An ders is „het moment van de waarheid" voorbij en de kans de echte mens „vast te leggen" gemist". De foto's van Yousuf Karsh zijn tot 12 maart te zien In het Stedelijk Museum. In het kader van de boeken week manifestatie brengt de voordrachtskunst en ar er Nel Oosthout het „Grote Geheu- ren" van Belcampo In de aula van het Stedelijk Mu seum. Nel Oosthout heeft een serie voordrachten van „Het grote gebeuren" m het Shaf- fy Theater in Amsterdam ge houden. De voordracht in het Stedelijk wordt op vrijdag 2 maart gehouden. Belcampo, auteur van onder meer „De Zwerftocht", „Luchtspiegelingen" en „De ideale dahlia" is dit jaar ze ventig jaar geworden. Bel campo, pseudoniem voor Herman P. Schönfeld Wi- cbers heeft een zeer vreemde fantasie en een vokomen ei gen stijl. „Het grote gebeuren" speelt zich af in de stad Rijssen, en gaat over het einde van de "Wcreld. Maar hbeft dlt Grote Gebeuren in een tijd, waarin wij onszelf steeds meer door het gevaar van de ondergang bedreigd voelen, iets te zeg gen? In wezen wel, want de mateloze fantasie waarmee de schrijver deze afrekening van de mensheid Iaat gebeu ren zal ons verbazen en ver maken; Het zal evenwel waarschijnlijk niet zo gaan als Belcampo ons bier schil dert. De grimmige wezens van zijn hellevolk kunnen slechts vergrieken worden met de figuren waarmee Je roen Bosch zijn schilderijen bevolkte. In de verhalen van Belcampo speelt het bovennatuurlijke een grote rol. Doch Nel Oost hout draagt het zonder eni ge zwaarwichtigheid voor, maar wel enigszins speels. Het marionettentheater Lucas Goudzwaard komt zaterdag middag In het Zotdertheater Jn de Teerstoof. Hij speelt dan het poppenspel „De aar dige aardman". Het spel is bedoeld voor kinderen. Dit stuk werd eerder opgevoerd op 21 oktober van het vorige jaar. De aardige aardman ontmoet in de grot waar hij woont een meisje, dat iater een prinses blijkt te zijn. Een tovenaar die ook In de grot woont, neemt het meisje gevangen. Als de prinses de tovenaar vertelt dat in de paleistuin haar papagaai zit, die zo mooi kan zingen dat ieder een er blij van wordt, gaat de tovenaar er op uit om deze papegaai te vangen. Voor de aardige aardman is dit het moment om pogingen ln het werk te stellen om de prinses te bevrijden. Dit spannende poppenspel is om lijst door goed gekozen mu ziekfragmenten. Zaterdagmiddag, half drie, Zoldertheater in de Teer stoof, Nleuwstraat 12, Schie dam. Marionettentheater Lu cas Goudzwaard, „De aardi ge aardman". 'Leuk is anders' lijkt toch wel leuk te zijn w O Q w u De western „De rechter- en de linkerhand van de duivel" (They call me Trinity) is deze week voor de derde keer ge prolongeerd in het Passage theater in Schiedam. Bud Spencer en Te rence Hill spelen de hoofdrol lea in deze western. Deze Trinity film is de eerste van de drie Trinity- films die ge maakt zijn. Een programma met een grote variatie, maar eigen lijk zonder duidelijk ac cent, is zaterdagavond te zien in het Zoldertheater in de Teerstoof in Schiedam. Het cabaret „Leuk is an ders", dat momenteel aan haar derde seizoen bezig is geeft dan namelijk haar tweede programmak De leden van de cabaret groep zijn alledrie werk zaam in het onderwijs (twee zijn schoolhoofd van een lagere school en een is leraar aan een MAVO). Aanvankelijk startten zij hun hobby met professione le idealen, nu zien zij daar echter de betrekkelijkheid .van in. en willen 4 alleen maar een plezierig en kri tisch cabaret brengen. De drie medewerkers, Jacques Vriens, tekstschrijver en de man die vooral solonummers brengt, Sietze Dolstra, tekst schrijver en componist, die nog wel eens een lïcht-melancboliek liedje wil latert horen en, Jan Gouw, pianist-componist en eveneens tekstschrijver, hij zag eigenlijk liever dat de groep wat meer maatschappijkritiek zou brengen, zijn gestart in hun kweekschooltijd. Na de kweek school vonden zij het jammer om ermee op te houden en 2ija nadat zij korte tijd opgeheven waren, weer opnieuw begonnen. vond dat er zoveel Neder landse cabaretgroepjes waren met zoveel merk waardige namen, die ner gens op sloegen. Het pro gramma van de groep be vat wat politiek-maat- schappelijke stof (Mister Vaticaanstadverkiezingen, De Tweede Slaapkamer, Het Kolonelsregiem). [aar ook poëtische liedjes (Wees maar stil, We zijn al bijna dertig) en kolde rieke persiflage (Voor de vuist weg, Leger des Heils). De bedoeling van de groep is aller eerst de mensen te amuseren, maar dan we! als het kan onder het kwijtraken van de lyrische en maatschappelijke frustraties vari de uitvoerende. Dit Is wat het programma niet een duide lijk accent, maar wel een grote variatie geeft. ,Leuk is anders" trad op op twee camerettenfestivais In Delft (met meer succes bij het pu bliek dan bij de jury, hoewel deze een grote routine was op gevallen) en in enkele radiouit- zendingen', sociëteiten en mini- theatertjes. Hoewel het succes niet overal even groot was, zijn alle klanten tot nog toe tot hun volle tevredenheid geholpen. Op die ene meneer na, die Ivo de Wijs leuker vond, maar daarna toegaf, van huls uit een' fanfare- liefhebber te zijn. Zaterdag avond, negen uur. Zoldertheater in' de Teerstoof, 'Nieuwstraat 12, Cabaret „Leuk is anders." De naam „Leuk is anders" is gekozen omdat men

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3