SCH1EDAMSCHE COURANT Zoldertheater met stand op markt 'ZUINIG ZIJN OP DORP KETHEL' Gemeente koopt B. EN W.: CONTROLE OP GROTERE UITGAVEN KEKKEN: AANDACHT VOOR PROBLEMEN BUITENLANDSE WERKNEMERS Om speculaties tegen- te gaan - Politie bestrijdt lawaai Brandweer Bewoners bejaarden flats tegen „plan- Sprong'5 heeft te weini g mensen Hoe Schiedams is het Rotterdamsch Nieuwsblad? SRJJ stelt oprichting- sectie uit Personeel wordt uitgebreid Nieuwe leden Schiedamse Gemeenschap ZATERDAG 17 februari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 24641 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Jeugdraad krijgt meer geld Schiedam Burgemeesters en wethouders stellen de gemeenteraad Wat betreft de uitgaven van de voor de Schiedam se Raad voor Jeugd en Jongeren de gevraagde subsidie van 126.000,- toe te kennen. Het college is van mening, Bovendien is de begroting van de SRJJ volgens het college binnen zlchte van die over 1972 met 4,3 procent gestegen, niet veel In ver- de aanvaardbare normen gebleven: de benodigde subsidie is ten op- dat de SRJJ in staat moet worden gesteld zijn werk voort te zetten. geJijkïng met andere stichtingen. De SRJJ heeft in 1973 ƒ34.000,- meer nodig dan vorig jaar. Dit is voornamelijk een gevolg van het feit, dat de organisatie en die fmanctering van het in de zo mervakantie te houden jeugd- festijn in de Sporthal Margriet De kosten van het jeugdlfestijn heeft de SRJJ ondergebracht bij de post activiteiten, die daar door de SRJJ van de Schiedam se Gemeenschap is overgeno men. Voor de gemeentebegro ting betékent dit een verschui ving van ongeveer f 27.000,-. 1 Schiedam De gemeentepolitie krijgt apparatuur om de luidshinder door bromfietsers te bestrijden. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld, per 1 april een daarvoor geschikt apparaat aan te schaffen, dat ongeveer J2.O0O gaat kosten. Met het apparaat kan de meting van het door bromfietsers voort gebrachte geluid op eenvoudige wijze door de surveillerende po litie agent plaatsvinden. De verwachting is dat de wettelij ke voorschriften tot de bestrij ding -van de door bromfietsers veroorzaakte geluidshinder met ingang van 1 april worden ge wijzigd. B. en W. willen dat op die datum onmiddellijk met de controle kan worden begonnen. Het apparaat dat ze willen aan schaffen voldoet aan de ministe riële eisen. De politie gebruikt al geruime tijd snelheidsmeters, die ook opge voerde bromfietsers uit de circu latie kunnen halen. Het is de bedoeling dat in het voorjaar dit apparaat eveneens intensief zal worden gebruikt. door vap ƒ20.000,- m 1972 40.000,- voor dit jaar is ge- gaan. Nieuw op de begroting is de po£ projectkosten van 5000,-. Voorheen kwam het be nodigde geld hiervoor uit de ac tivate itenkas. Op de begroting is het in totaal -P«v sonefeisv huisvestings-,'organisa tie: en bureaukosten 309,- meer dan vorig jaar. Een ver hoging, die voornamelijk voort vloeit uit de stijging van de sa larissen. SRJJ houdt het college een oog je in het zeil. Burgemeester en wethouders zijn met het bestuur van de jongerentstichting over eengekomen, dat uitgaven voor projecten, experimenten en het jeugdfestijn pas worden, gedaan, warneer het gemeentebestuur ermee akkoord gaat. Dat geldt ook voor die uitgaven ten. laste van de post ortvooa-zien. van 9200,-. Volgens bet college hoeft deze werkwijze geen ver traging te betekenen, wanneer de Jeugdraad met voorstellen komt, die tot stand zijn geko men in samenwerking met de door de gemeente ter beschik king gestelde technische dien sten. De bedoeling van deze re geling is, voorwaarden te schep pen voor een grotere zelfstan digheid en meer vrijheid in de toekomst. Met het toekennen, -van een subsi- die>,van, ƒ426.000,- is in--de 'ge meentebegroting needs rekening gehouden. De gemeenteraad be spreekt het voorstel maandag avond 26 februari tijdens een openbare vergadering iri het Stadskantoor. Schïedam/Vlaardingen In de kerken in Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis en Maasland wordt in het komende weekein de aandacht besteed aan het probleem van de buitenlandse werknemers in Rijnmond. Dit gebeurt onder het thema "Er werden gastarbeiders ge vraagdmaar er kwamen mensen". De kerken willen zich extra bezig houden met de "vreemdeling in ons midden" en willen parochies en gemeen ten extra de moeilijkheden die een buitenlandse werknemer in het Rijnmondgebied kan onder vinden onder de aandacht bren gen. Op zaterdag 24 februari wordt in de Vlaardingse Immanuelkerk aan de Van Hoogendorp Singel een informatiedag over de bui tenlandse werknemer gehouden. Er zullen stands zijn waar men informatie kan krijgen over de problematic van de gastarbei der. er zal een tentoonstelling over Turkije worden gehouden, er zullen vleesgerechten ver krijgbaar zijn en er zullen bui tenlandse werknemers en kinde ren aanwezig zijn. Een aantal stichtingen, actiegroe pen en personen die zich voor de belangenbehartiging van de buitenlanders inzetten zal iets van zijn jwerk laten, zien ertho-, ren en hoopt.'dat de" kerken* ook financieel, in hun werk zullen bij dragen. De informatiedag wordt gehouden van 10 tot 5 uur en is gratis toe gankelijk. Schiedam Medewerkers van het Zoidertheater in de Teer- stoof zijn gisteren de boer opge gaan. Op de wekelijkse markt aan het Broersveld hebben zij met een stand gestaan. Men hoopt op deze manier wat meer bekendheid aan het theater te geven en de Schiedammers ook wat meer belangstelling aan te kweken voor het culturele ge beuren. In de stand konden de geïnteres seerde voorbijgangers alle infor matie krijgen over het Zolder- theater aan de Nïeuwstraat 12. Het bleek dat een groot aantal marktgangers wel belangstelling voor het theater had, echter ook bleek dat slechts weinigen het theater hadden bezocht. Bij de stand kon men ook kaarten en programma's krijgen. Vanavond ïs om negen uur weer een voorstelling in het Zolder theater, Cabaret „Leuk is an ders" is dan te zien. Schiedam De oprichting van de sectie Jeugdwerk boven de twaalf jaar laat nog even op zicb wachten. De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren is er donderdagavond tijdens een vergadering niet in geslaagd deze sectie van de grond te krij gen, onder andere omdat er bij de vertegenwoordigers van het georganiseerde jeugdwerk nogal wat onduidelijkheid bleek te be staan over de functie van de secties. Op de vergadering, waarvoor belangstelling zeer gericht was, is besloten de sectie op een na der te bepalen datum alsnog op te richten. '.aaaa Schiedam De bewoners van de drie bejaardenflats nabij de Nieuwe Damlaan zijn tegen de plannen van de Schiedamse tim merman Aad Sprong een bos aan te leggen dat een "wild" karakter zal hebben. Wel zijn ze er tevreden mee, dat de omge ving van de Strickledeflat een recreatieve bestemming zat krijgen. De bewoners hebben wet name bezwaar tegen de aanleg van een kinderspeel plaats. Ze hebben de gemeente raad een brief over deze zaak geschreven en verklaren, zich daarin bereid hun bezwaren te gen de plannen van Sprong uit een te zetten. *ij de brief is een lijst met hand tekeningen gevoegd van de be woners van de Strichledeflat, de Koningin Emmaflat en de Nieuwlandflat. Schiedam Zuinig zijn op het oude dorp Kethel. De wijkvereniging Groenoord vindt dat het voormalige dorp en omgeving steeds meer in verval dreigen te raken en dat te weinig Groenoord-bewoners de historische betekenis van het oude dorp ten volle be seffen. De nauwe straat jes, de oude geveltjes en de nog bestaande weilan den en polders zouden zui nig moeten worden be waard, meent de wijkver eniging. In een artikel In het wijkblad Groen oord-Akkoorden wordt ge constateerd dat in sommige de len van Kethel de „tijd lijkt te hebben stilgestaan". De oude geveltjes verdienen volgens de v/ijkverenigïng een plaats op de Monumentenlijst en de Dorps kerk wordt eveneens een monu ment van historische waarde genoemd. Niettemin is de wijkvereniging ongerust, omdat het dorp naar haar mening steeds meer in verval raakt. Ze vraagt zich af of Kethel zichzelf niet aan het afbreken is. De aanleg van een riolering heeft de huizen van het oude dorp geen goed gedaan omdat de fundering waarop ze staan daardoor zou zijn aange tast en scheurtjes in de muren zou veroorzaken. Ook het zware verkeer is volgens de wijkvereniging funest voor de oude gevels, die steeds meer los trillen. Een aantal pandjes is onbewoond en gevreesd wordt dat deze als opslagpanden zul len worden gebruikt, wat de be woonbaarheid van het oude dorp er niet beter op maakt. Ook wordt hinder ondervonden van geparkeerde vrachtwagens. De wijkvereniging hoopt, dat het dorp ondanks de toenemen de geluidshinder, verkeersover last en nieuwbouwwijken toch nog iets van zijn oude vorm zal kunnen behouden. Schiedam Om grondspeculaties tegen te gaan beeft de gemeente Schiedam buiten de gemeenteraad om het com plex gebouwen aan de Passage aangekocht en tevens een blok panden In de Brandersbuurt. Dit is gedaan in het diepste geheim, volgens de wethouder van stadsontwikke ling C. J. H. Bolmers om een snel en slagvaardig beleid te kunnen voeren. De wethouder zei dit zaterdagoch tend in een radio-uitzendng over grondspeculaties. Met de aankoop van de gebouwen aan de Passage en het blok in de Brandersbuurt is zeker één mil joen gulden gemoeid. De aan koop is gedaan tegen de taxatie prijs, wat volgens deskundigen als een voordelige prijs wordt beschouwd. Monumenten als de Dorpskerk m Kethel zijn schaars volgens de wijkvereniging Groenoord, die van mening is dat hef oude dorp Kethel zoveel mogelijk in de oule staat moet worden bewaard. Schiedam Het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap heeft vier nieuwe leden voorgedragen voor de Slichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap. Het zijn de heer J. de Bruin, be stuurslid van de zwemclub SZC, lid van de watorpolo-commissie van de zwemband Rotterdam en omstreken en scheidsrechter van de KNZB. Mevrouw O, I. Olde Monninkhof- den Hartogh, zij is verpleegkun dig docente en ruim een jaar medewerkster geweest van. een vestzaktheater in Rotterdam. De heer C. H. A. M. van Es, ar chiefambtenaar bij de gemeente Schiedam en bestuurslid van de archeologische werkgroep Ber- gen op Zoom en lid van de mu- seumcommissie in„ die plaats. Tenslotte is de heer A. M. L. Verlinde voorgedragen, hij is docent aan de scholengemeen schap Nieuwelanl. De vacatures in de Slichtingsraad j zijn ontstaan door het bedanken ais lid van de heren A. F. Mar- revee en mr. J C. J. Pels Rijc- ken. De heer Aan de Wiel heeft de Stichtingsraad van de Schie damse Gemeenschap laten we ten dat hij zijn benoeming niet wenst te aanvaarden en de vaca ture van dominee B. A. Koek was nog steeds niet opgevuld. De gehouwen van de Passage zijn ondergebracht in een NV, die dus nu eigendom is geworden van de gemeente, die een voor lopig koopcontract heeft geslo ten. De gemeenteraad moet de transacties overigens nog wel goedkeuren. Schiedam Volgens het college van Burgemeester en Wethou ders Is de personeelsbezetting van de brandweer onvoldoende. Daarom wil zij de Schiedamse brandweer uitbreiden met ervaren officieren, twee ploeg- chefs, een chef administratie, een onderofficier preventie en een preventiecontroleur De kos ten van deze uitbreiding worden begroot op f 250.009,- per jaar. Het college vindt dat de uitbrei ding in fasen moet gebeuren. Zij meent echter dat bet aan werven van twee ervaren offi cieren van primair belang is en dacht dat het nu reeds geëffec tueerd moet worden omdat het officierenbestand, Inclusief de commandant, slechts uit twee man bestaat. De kosten hier voor zullen ƒ100.000,— op jaarba sis bedragen, maar omdat deze mensen niet het gehele jaar 1973 in dienst zullen zijn, vallen de kosten voor dit jaar lager uit. Deze kosten zullen geheel uit de begroting van 1973 kun nen worden bestreden. Echter, het college stelt de ge meenteraad daarom voor de be groting voor 3974 te bezien en te kijken of het budget ruimte biedt om de organisatie op noodzakelijke hoogte te bren gen. In Leder geval wordt nage gaan of aanstelling van de voor preventie nodige functionaris sen en chef administratie kan worden gerealiseerd. Nou. voor m;j is het Schiedams genoeg. Ik wil me dan ook graag abonneren en betaal ais volgt; per week (f 2,10) per kwartaal (f26,60) Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1