uit de gegrepen Vergoeding mogelijk na schade lucht verontreiniging n OFF. MAZDA DEALER Kommunio raakt in .j velles - nietes"- discussie verzeild KOM EN TEST HEM ZELF BIJ: mffl HUW Raadslid is bang voor politieke beïnvloeding m NOORDMOLENSTRAAT 17 TEL. 010—266233—265607 SCHIEDAM 15 Nieuwe leden sociale advies commissie rant /.AlJbKüAG iT Hef PCG-gemeenteraadslid, mevr. mr. M. Bellmgwoul Roodenburg, die een beschul digende vinger naar Kommu nio (en het JAS] blijft uitsteken. Vardingen Kommunio viriot de kritiek van me vrouw M. Bellingwout- Roodenburg (PCG-radsUd) op Kommunio en JAS uit de lucht gegrepen. Mevrouw Beilingwout viel vorige week in de gemeenteraad fel uit tegen het Jeugd Ak- sie Sent rum en het Jonge ren ontmoetingscentrum Kommunio: „Via Kommu nio vindt anarchistische re entering plaats". Als één man srprongen tóen de linkse fractieleden op om het op te nemen vnor Kom munio: „JAS en Kommu nio staan ïos van elkaar". En Kommunio zelf her haalt dit: „Het zijn twee aparte dingen. Geen enkel bestuurslid van Kommunio zit in het bestuur van Een week later denkt mevrouw Beilingwout er nog precies zo Het jongérenontmoeHngscen- trum Kommunio, volgens enke len ter rechterzijde een broei nest van anarchisme, volgens het eigen bestuur nauwelijks vatbaar voor politieke beïn vloeding. over. Haar uitval blijkt geen emotionele opwelling te zijn. „Al van het begin af heb ik de zaken gevolgd", zegt zij. „Ik had er een vast vertrouwen in dat de jongeren het waar kon den maken om een eigen huis op te zetten. De jeugdleiders doen hard hun best, echt waar. Ik had vertrouwen in de activi teiten. Maar'wat er nu gebeurt, daar kan ik niet meer achter staan". Kijk de opzet van Kommunio is dat het een algemeen ontmoet tingscentrum zou zijn voor jon geren. Erg ongebonden welis waar, wat ruiger dan andere centra. Maar ja, er moet nu eenmaal leiding zijn. Dat zie je: het is er financieel., een puin hoop. En van dat.algemene is ook niets meer over. De leiding doet heslist aan politieke beïn vloeding, en dat raag niet in een ontmoetingscentrum. .iPolitieke bewustmaking mag wel, dat is heel wat anders. Maar hier is sprake van beïn vloeding, een duidelijk stuwen in anarchistische richting zelfs. En dat anarchisme staat niet in de naam. Dat zou alles na- melijk wel acceptabel maken. Noem het dan een anarchisti sche jongeren beweging. Dan wordt het ook in naam een poli tieke club, net zoiets als Arjos of zo". TOEVALLIG Kommunio heeft een kort ant woord daarop: „Hier is sprake van een niet goed op de hoogte zijn. Zelfs als wij politiek zou den willen beïnvloeden, dan zou dat nog niet lukken. Politiek be wustmaken, ja, inderdaad. Maar zover zijn we nog nauwe lijks, zoiets moet groeien. Er werkt hier inderdaad een pro jectleider die toevallig anarchist is. Maar dat wil nog niet zeg gen, dat hij zijn ideeën zonder meer kwijt kan. Dat zou'ie wel willen. Soms lachen ze hem ge woon uit. Ze laten zich niet zo gauw beïnvloeden". Ook aan haar andere bezwaar houdt mevrouw Beilingwout vast: „Er zitten dezelfde men sen in JAS en Kommunio". „Of ficieel heeft het JAS niets te maken met het bestuur van Kommunio. Kom nou, Kommu nio is een dekmantel van het JAS. JAS betekent cfficeei een enkel postbusnummer, Maar dat kan natuurlijk nooit. Er moeten mensen achter zitten. En die mensen zijn gewoon, lui van. Kommunio. In feite kan je dit zeggen: JAS is Kommunio. Wat verontschuldigend zegt zij na haar verhaal: „Sorry, het is wat vaag". WEL APART Kommunio: „Een staaltje van be gripsverwarring. JAS en Kom-; munia zijn twee aparte dingen. Net als bij „Jeugd en Liefde" bijvoorbeeld kunnen de mensen bij Kommunié of bij .het JAS komen. En ais het ze daar be valt, kunnen ze blijven. Wij hebben mevrouw Beilingwout hier nog nooit gezien Ze kent de situatie niet, ze kent de Jeugd die hier komt niet Laat ze maar eens langskomen, dat hebben wij al vaker gezegd. „Peter Roovers: „Ik werk bij Kommunio, ik help het JAS oo. Ik heb ook een volkstuintje bui ten Vlaardingen. Ben ik daarom Peter van Kommunio, van het JAS of van het Volkstuintje? Ook dat zijn drie aparte din- gen". "'-if-: Het verwijt van mevrouw Bellïn- wout dat het bij Kommunio „een financiële puinhoop" is zegt de bestuursleden van Kom munio niét veel. „Waarom komt ze daar nu pas mee, nu fa. en w. geld van de raad vragen voor ons. Als ze alles zo inten- sief gevolgd heeft, zou ze eerder bezwaren moeten hebben. Dat geld was allang nodig, dat wis ten ook veel mensen van buiten Kommunio. LEI 3. en w. verduidelijken hun voor stel aan de raad met een uit eenzetting over de financiële gang van zaken bij Kommunio. „Het nieuwe stichtingsbestuur moet in staat worden gesteld met een „schone lei" te begin nen", vinden zij. Zij menen dat Kommunio die eenmalige ex tra-subsidia van 13.000 gulden verdient. Mevrouw mr. M. Beliingwout- Roodenburg, raadslid voor da PCG: „JAS is Kommunio, Kom munio is JAS. In Kommunio vindt anarchistische recrutering plaats. JAS zit teveel aan Kom munio vast. Zoals het nu is, moet het JAS niet blijven. Buig het eventueel om In wijk- en op bouwwerk". 1 - H Twee auto's, één gedachte: hoog: prestatieniveau, veel kwaliteit te geef, en tegelijk bijzonder zuinig. Zuinig fn termen van brandstofverbruik en onder houd. Want voor de rest zijn ze bepaald niet zuinig. Integendeel, uiterst royaal zijn ze met komfort, accessoires, veiligheidsvoorzieningen en prestaties. Bovendien... ze hebben stijl. Allure. Kortom: auto's die nog opvallen door fraaie, exklusieve vormgeving. Prijs vanaf 7299.- GARAGE LANDMAN Schiedam B. en W. hebben de raad voorgesteld, enkele leden te benoemen in de pas opgerich te sociale adviescommissie. In deze commissie zijn opgenomen leden van de gemeenteraad, de kmisraad, de vakbonden, de woningbouwverenigingen en en kele andere organisaties. De gezamenlijke vakcentrales hebben als vertegenwoordiger voorgedragen de heer J. A, Koudijzer en ais diens plaats vervanger, de béér H. C. van Ruiven. De heer P. C. Levering is voorgedragen door de geza menlijke woningbouwverenigin gen en mevrouw A. C. Steg- mann-van der Velden door de Stichting Gezinsverzorging Schiedam. De Federatie van Scftiedamse In stellingen voor Sociaal Cultureel Werk en Samenlevingsopbouw heeft mevrouw E. M. Hellwtg- Kuipers voorgedragen, de Stich ting Raad voor bet Bejaarden- werk mevrouw J. Poll-Schut en de Schledamse raad voor jeugd en jongeren de heer F. Prins. Van de kruïsraad en van de in-- s tellingen van maatschappelijk; werk is nog geen aanbeveling1 binnen. Springerig, jankerig, jong en onervaren, is de hond in Blokje rond van deze week. Zes maan den oud is zij door haar vorige eigenaar naar het asiel ge bracht, waar zij zich wonder boven wonder erg snel thuis voelt. Dat neemt toch niet weg, dat zij zodra het hok wordt opengemaakt de meest vreemd soortige capriolen uithaalt, op haar snoet valt, niet weet waar haar achterpoten blijven en. wie belend met baar kontje ten slot te glijdend naar de deur tracht te komen. Het hondje is bepaald niet mooi, zij lijkt een beetje op een kui kentje dat net uit het ei is geko men. Haar zwarte haren pieken naar iedere kant en er is geen Naam: geen Ras: vullnisbakkenras Geslacht: vrouwtje Leeftijdplm. zes maanden Kleurzwart Hoogte: 30 centimeter Bijzonderheden: jankt veel, erg aanhankelijk orde in te krijgen, zoals gezegd net een kuikentje dat nog nat is. De hond is verschrikkelijk Hef, maar wel erg zenuwachtig, maar met lieve woordjes en aaitjes kan je haar rustig ma ken en wil ze niet meer bij je weg. De hond is wat betreft afmetingen precies geschikt voor flat-bewo ners. Echter, omdat zij nog zo Van één onzer verslaggevers Vlaardingen/SchJedam Mensen, die schade hebben geleden van luchtverontreiniging kunnen in aanmerking komen voor uitke ringen uit 'n fonds, dat door de minister van Volkshuisvesting en Milieuhygiëne wordt beheerd. Het fonds is ingesteld op de dag, waarop de Wet op de Luchtverontreiniging volledig in werking trad: dot was op 18 september 1872. De schade, die meer dan tweehon derdvijftig gulden moet bedra gen, kan alleen dan worden ver goed als niet op een. andere ma nier een redelijke tegemoetko ming in de geleden schade kan worden verkregen. Dat kan het geval zijn als de veroorzaker van de schade onbekend is of als er een aantal veroorzakers is, die zo'n grote groep vor men, dat die niet aansprakelijk kan worden gesteld. Een tegemoetkoming uit bet fonds Is ook mogelijk als de vaststel ling van de veroorzaker zou lei den tot onredelijke vertraging. Of ook in het geval dat van de belanghebbende niet te vergen kosten worden geëist. De verzoeken om schadevergoe ding moeten in principe binnen dertig dagen worden Ingediend na de dag, waarop men van de schade kennis draagt. De ver zoeken moeten worden gericht aan de minister van Volksge zondheid en Milieuhygiëne. In het verzoek moet de klager vermeiden wat de aard en om vang van de geleden schade is. Voorts het tijdstip en de oorza ken van het ontstaan, de ver langde schadevergoeding en verder de maatregelen, die de verzoeker heeft getroffen om de schade te voorkomen of te be perken. Als een verzoek wordt afgewezen kan er in beroep worden gegaan bij de Kroon. Het fonds luchtverontreiniging wordt gevoed uit heffingen op de luchtverontreiniging. jong Is, moet de volgende eige naar in het begin wel veel ge duld hebben met het dier. In de auto is de jongedame van deze week de rust zelve, zij durft wel niet naar binnen, maar eenmaal opgetild en op schoot gezeten kijkt zij zeer nieuwsgierig naar buiten en neemt alles op met haar jonge warte kraaloogjes. door Bernadette Elias In een winkel is het nog zeer moeilijk met dit diertje. Ten eerste wordt ze door iedereen aangehaald, wat niet erg Is, maar wei tot gevolg heeft dat ze tegen iedereen gaat opsprin gen en aan de riem trekt dat het een lieve lust is. Ten tweede wil ze overal aan ruiken en snuffelen, kortom winkelen met dit nog kleine vrouwtjesdier is wat onrustig. De trap af is nog een bezoeking voor het kleine hondje. Zij durft niet en begint te trekken, tracht baar halsband af te rukken en begint te janken. Nou ja, dan maar op de arm genomen. Hier heeft zij in het geheel geen be zwaar tegen. De trap op wil bet beestje maar al te graag, hier volgen in het geheel geen pro blemen, maar misschien ruikt ze de buitenlucht. Dat het beestje aanhankelijk is en zich gauw aan iemand hecht, blijkt wanr.éer we op straat de beheerder van het asiel tegen komen. Zij wil meteen met hem mee en springt likkend tegen hem op. De hond kan na betaling van 30 opgritaald worden in het dieren- as'e! aar de Sint Annazuster- straat 47, telefoon 256256. Het asiel is geopend van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur. zaterdags van regen tot twaalf en zondags gesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3