DW S degradeert NOAD verrast koploper bosïpop Z mm I: Jolian mm i M X - Kijiie wint J, - Wï - i 4 Schiedamsche Courant MAANDAG 19 FEBRUARI 1973 Van onze handpalm edewer ker Scfhiedam De dames van DWS zullen het volgend zaal-seizoen een klasse la ger moeten uitkomen. On danks dat het team zich in Gouda tegen Vires uit stekend weerde, heeft het de volle winst niet kunnen grijpen. DWS ging goed van start en zette Vires direct onder zware druk. Goed combinerend kwam de Schiedamse aanval herhaaldelijk in vrije schietpositie. Al spoedig prijkte er dan ook een 1-4 voorsprong van DWS op het scorebord. Kort voor rust ontworstelde Vires zich aan de grote druk en bepaalde de ruststand op 2-4. Na rust kreeg DWS het zwaar te verduren en zag de voor sprong Snel achterhaald. Toch kwam DWS weer op een voor sprong, maar het team had te veel van zich zelf geëist, waardoor in de slotfase Vires de eindstand op 6-5 bepaalde, NERVEUS daarmee DWS naar de regio nale derde klasse terug wij zend. door de andere teams veilig waren. Hierdoor ontbrak het aan inzet bij de teams, wat een slaapverwekkend duel tot gevolg had. Voor rust had DWS het meeste geluk en kwam tot een 7-9 ruststand. In de tweede helft zakte het spel peil steeds verder weg en be paalde Atomfum de eindstand op 16-15. WILTON De heren van Wilton gingen te gen Roda uitstekend van start. Goed combinerend zette het de Roda-verdedigïng voor een zware opgaaf. De Rhoda-aan- val liet zich niet onbetuigd en 2orgde voor uitstekende tegen stoten. Maar het kan een 6-9 achterstand met de rust toch niet voorkomen. Na rust was het wederom Wilton dat de toon aangaf, tot na ruim tien minuten de Roda-speler Bayer wat ai te onstuimig de Wilton verdediging binnendrong en in botsing kwam met Lou Boer, die hieraan een gebro ken neusbeenlje overhield. Wilton was duidelijk aangesla gen door het uitvallen van hun medespeler, waarvan Roda ge bruikmaakte en de eindstand op 14-11 bepaalde. De heren ontmoeting Atomium- DWS was er duidelijk een, waarin niets meer op het spel stond. Voor de aanvang van de strijd was reeds bekend ge worden dat WesÜandia van De Schutters had verloren, waar- Het was een nerveuze dames- ploeg van Wilton die aantrad tegen het Rotterdamse Spar taan. Er werden vooral in de verdediging veel fouten ge maakt. Regelmatig kwam de Spartaan-aanval dan ook vrij voor doel te staan. Opvallend was dat Wilton verzuimde de gevaarlijke aanvalster Mej. Kiepke volledig ongedekt Re ten, waardoor zij steeds weer in stelling gebracht kon wor den. Dit kwam Wilton duur te staan dat via een 1-4 rust stand, de punten aan Spartaan moest laten met 3-6 uitslag. AANTREKKELIJK De heren wedstrijd UVG-Unitas is van de eerste tot de laatste minuut een aantrekkelijk ge vecht geworden, die wel hard was, maar door de uitstekende leiding niet over de schreef ging.UVG verweerde zich manhaftig en gaf vooral voor rust Unitas goed partij, wat met de rust een 5-5 stand be tekende. Na rust ging de gro tere routine van Unitas een woordje meespreken, waar door UVG een eervolle 7-1$ nederlaag moest incasseren, GEEN INZET De herenontmoeting Atomium ff 2-Scylla, was een strijd die als een nachtkaars uitging. Men f| zou niet zeggen dat hier twee teams aan de gang waren die in degradatie-gevaar verkeren. |i Het was echter een erbarme- |f tijk slechte vertoning, zonder enige inzet. Zonder veel moei te noteerde Scylla een 5-10 f| overwinning, na bij rust reeds r; een 2-5 voorsprong te hebben M behaald. fj MARGREET JANSEN De dames van Scylla hebben meer moeite gehad met Actief uit Rotterdam dan verwacht mocht worden. Scylla verweer de zich uiterst fel, wat niet de gewoonte is van dit team. Het kwam hen zelfs op twee straf- y ,-i •••- Vi t En weer ontglipt een Vires-aanvalsier aan de "greep" van de DWS-defensie. De Schiedamse "blokkade" kan ondanks enkele "handigheidjes" niet ver hinderen dat de Vires-speekter gaat scoren worpen te staan, waarvan er echter slechts één door Actief werd benut. Ondanks verwoed aanvallen, kon Scylla in de eerste helft geen voorsprong opbouwen (2-2). In de tweede helft kreeg Scylla meer ruimte en liep uit naar 4-2. Tien mi nuten voor tijd zorgde Actief voor een tegenzet. Het zou het laatste succes worden, zodat Scylla een 4-3 zege behaalde. Margreefc Jansen nam alle Scylla treffers voor haar reke ning. 'speels' langs SVS Amsterdam NOAD heeft voor een fraaie prestatie gezorgd door In Amsterdam het sterke Tempo-Team 2 een 5-5 resultaat af te dwin gen. Tempo-Team 2 stond ramen met JCV aan de leiding en had pas één verlies punt (tegen JCV) moeten incasseren. NOAD speelde met veel meer zelfvertrouwen dan enige weken terug en mocht op een winstmogelijkheid nog de meeste aanspraak maken. Zlady startte tegen Van Leuffen voortreffelijk en won met 15-21 en 14-21. Kraayinga, de sterkste man bij de gastheren, klopte Baylngs met 21-14 en 21-18. Daarna bouwde NOAD een voorsprong op. Knikkenberg won van Habes met 16-21 ni de derde game en ook het dubbelspel verliep op een voor NOAD positieve wijze (9-21 en 20-22). Bij de rust was het 2- 3 want Kraayinga scoorde via Zindy tegen. Het werd 2-4 door Knikken berg die Van Leuffen achter zich Het, maar weer kwam Tempo-Team terug toen Habes aan Jan Sayings weinig kans gaf <21-12, 21-14). Bijzonder waardevol was daarna de zege die Knikkenberg be- ftalde op Kraayinga. Deze spe ler was nog ongeslagen in de huidige competitie. Met 10-21 en 15-21 eiste Knikkenberg deze eer voor zich op en NOAD kreeg zelfs uitzicht op de zege toen Zindy in de derde game tegen Habes met 17-10 voorstond. In plaats van 3-6 werd het echter 4- 5, want Zindy verspeelde deze voorsprong en verloor nog met 19-23. layings kon dit in de slotpartij niet herstellen en moest ook in zijn laatste partij verlies incas seren. Van Leuffeu won met 22- 20 en 21-19 zodat het toch nog 5-5 *erd. Door dit resultaat beeft NOAD nu 3 punten. Hetzelfde aantal heeft Valkenberg/AMVJ, terwijl St. Aloysius met 2 punten de rij sluit. AFSTAND In de eödere afdeling van de pro motie-Ereklasse deed Bruynzeel Kitchen Eagles 2 goed werk. In de Beurs nam het met 8-2 ruim afstand van Delta-Lloyd 2. Door drie overwinningen van Ron van der Aa en tweemaal winst van Peter van den Broek en Ar nold Koot werd de volle winst behaald. De twee Amsterdamse tegenpunten kwamen van Ab Reinders. Bruynzeel Kitchen Eagles heeft zich nu van een stevige middenmootpositie ver zekerd. Dit team moet er zeker in kunnen slagen deze positie te behouden en nog een redelijk aantal winstpunten erbij te ver garen. Uitslagen overige landelijke teams: Wïbats 2—NOAD 2-8. aarijs was met drie zeges de grote man. Kreuger en Buijk droegen eik twee winstpunten bij. NMB/VDO—NOAD 3. Schewe ver richtte een hattrick. Rademaker won twweemaal, terwijl Fage- raas niet kon scoren. Tatic—Bruynzeel Kitchen Eagles 3 4-6. Henk Eikmans was met drie zeges uitstekend op dreef. Rob Jansen (invaller voor Hans Kreischer) stelde met twee winstpartijen zeker niet teleur, met de ene zege van Hans Dries werd de winst bereikt. De Biuynzeei-dames verloren met 7-3 van VTf\ ondanks het goede spel van Els van Zetten, die tweemaal won. Schiedam Het spel dat het eerste heren team van Ju- ventus zaterdagavond in de Sporthal Margriet ten bes te gaf rechtvaardigde de ruime 7957 overwinning op het Utrechtse SVS alles zins, Een mogelijke ver klaring voor de oplopende prestatie-curve van de Schiedammers is dat In de tweede helft van dit sei zoen, het heren team over playlng-coach J. W. En gelsman kan beschikken. In plaats van het weinig ef fect resulterende, systema tische en starre aanvals- spel uit het begin van het seizoen, slaagde Juventus er zaterdagavond in door via fantasierijke aanvals acties tot scoren te ko men. De man-to-man ver dediging had het niet ge makkelijk tegen de goed spelende Utrechtse spelver delers, die regelmatig door middel van drives konden scoren 1310 na zes minu ten). Toch kon Juventus halverwege de eerste helft door grotere rebound kracht en zuivere afstands schoten van John v. d. Most en Bas v. d. Meer doordrukken. Ook in de tweede helft bleef door een hoog tempo het spelbeeld aantrekkelijk. Verdedigend echter konden de Schiedammers niet im poneren. Daarvoor lieten zij hun tegenstanders te veel ruimte en verzuimden ze eikaars fouten aan te vullen. Daartegenover stond snel en doelmatig aanvalsspel, waardoor Ju ventus ook de tweede helft in zijn voordeel kon afslui ten. Eindstand 79—57. 4-.~'1 v Do SVS-verdediger reikt hoger waardoor deze kans voor Juventus verloren gaat. OPDRACHT Ia Enschede speelden de Jtiven- tus-éames tegen bet laaggeklas seerde B.V. Enschede. De op dracht waarmee coach Rlemts Gerrltsma zijn ploeg het veld Instuurde was deze wedstrijd te winnen met zoveel mogelijk puntcn-verschll. De reden hier voor was dat na een gelijk aan tal gespeelde wedstrijden het puntentotaal van Juventus en H.C.C. gelijk is, maar dat H.O.C. de eerste plaats inneemt dankzij een beter scoringsge- middelde. In het begin van de eerste helft zag her er nog niet naar uit, dat de opdracht goed uitgevoerd zou worden. Het tempo lag erg laag en het schot miste In deze fase var. de wedstrijd ds juiste rich ting. Een voorzichtig spelend Juventus kon échter toch uitlo pen naar een 8—15 voorsprong in de tiende minuut. Dit voor zichtige spel was te wijten aan het feit dat de Schiedamse 14—24 voorsprong van Juventus. FANATIEK In de tweede helft liep de score op door snel spel en 'n fanatieker spelend Juventus (1833 In de vierde minuut) Door foutief pas sen van de Ênsehedese dames kon de bal herhaaldelijk onder schept worden. De fast-breaks, die hierop volgden werden uit stekend afgerond. Na deze goede beginfase zak te Juventus door slecht passen en te snel en on nauwkeurig schieten, wat weg. Door een time-out bracht coach Rienus Ger- ritsma zijn ploeg weer op de goede weg. Door snel passen vielen er gaten in de Enschedese verdediging waardoor er doelrijpe kan sen ontstonden, terwijl er ook regelmatig gescoord werd uit fast-breaks, zodat er een ruime 32Co over winning werd behaald. Sores: Syïvie Cftrdi*r.ittn* 22; Tillv v. Sehiimid -37; Jean 't Hart 14; Ineke tie Wijs 10. Van onze sportredactie .""-■rdinrciO Do !;:ngë nfsfand'opcr Johan Klim; hoest de vhrêe bosUmp in het Stack! uinsebos cp zijn naam ge bracht. De Vlaardingse onder wijzer won de zes kilometer. De organisatie was in handen too de „5iaeJduïnk!itterV*. Schiedam In een weer drukbezette Korenbeurs hebben Bruynzeel Kitchen Eagles en Sanocel/Scylla In een sfeer vol tafeltennisduel de punten gedeeld. Het werd 5—5 nadat, na een 02 achterstand de Eagles met 53 vóórkwamen. De eindstand gaf tenslotte wel een goed beeld van krachtsverhouding. Na het verlies tegen EDUNA kwamen de Bruynzeel Eagles zéér geconcentreerd achter de tafel. De misstap van vori ge week zou te-gen het gerenommeerde Scylla toch wel her steld moeten worden. De Schiedamse Ereklassers zouden daar gedeeltelijk in slagen. De tafeltennisverhoudingen tussen Schiedam en Leiden liggen al geruime tijd vrij moeilijk en de duels dra gen dan ook meestal een explosief karakter. Er werd met grote verbeten heid ook zaterdagavond weer om de punten ge knokt. De spelers gaven el kaar geen duimbreed toe en men bestreed elkaar op het scherp van de -snede. De beide arbiters hielden de zaak goed in handen en te gen een incidentele provo catie van Scylla-zijde tra den zij rustig op. De Bruynzeel-équipe mengde zich heel verstandig niet in de discussie en hield voor honderd procent de aan dacht op het spel. De openïngspartijen verlie pen voor de Schiedammers niet succesvol. Cas van Koetsveld kwam na 17—21 tegen Stencel via 21—15 goed terug en leek cp weg naar herstel, toen hij in de derde game helemaal weg viel en Stencel een ruime voorsprong nam. Met 11— 21 werd het 0—1. Kans" Lingen, met duidelijk minder speelsheid en meer doeltreffend heid in zijn spel, won de eerste game van Bert Onnes met 21— 18, De tweede game verliep voor hem erg tragisch. Na een 13—7 voorsprong, scoorde Onnes met enkele flitsende smashes en toen de ScyHaan daarna alle ge luk op zijn hand kreeg en via een vijftal gelukkige treffers L:ngen voorbij ging, was een derde game noodzakelijk. Hierin was het et.i gelijkopgaande strijd, maar in de slotfase ging Onnes met .17—21 toch naar een gemakkelijke zege. Bij eer B—2 tröb&rstend pakte Van dan Broek tegen Bakker da taken rewb.ut aan. De Bfijyjj- zeeJspeier b'cek rijn sterke Vorm, die di- wefcrn, v.a'. afwezig was, ïemggcvonden te hebben. Verdedigend, maar ook heel trefzeker ineens overscha kelend op de aanval, maakte hij menig punt en met 2117 en 21—19 veerde het publiek hele maal op. Het dubbelspel speelden Linge en Van den Broek nu ook met in zicht en met vertrouwen in ei gen kunnen. Het werd 2—2 want met 21—7 en 21—II waren Bak ker en Stencel kansloos. Hans Lüngeo werkte daarna dfl Eagles naar eén 3—2 voor sprong met de pauze. Met 21— 12, 19—21 en 21—14 bracht hij de toch weer sterk opererende Stencel een nederlaag toe. Trouwens, het spelpeil in deze ontmoeting lag op een uitste kend peil en het publiek heeft aan tal van fraaie rally's veel tafeltenniskijkplezier kunnen be leven. Na de pauze werd het 3—3. Cas van Koetsveld "kon tegen Bakker het juiste tegenspel niet op tafel brengen en met 1521 en 9—21 kreeg hij geen enkele kans Bak ker in grote moeilijkheden te brengen. Hans van den Broek bevestigde daarna tegen Onnes, dat hij ef weer helemaal „In" is. Opval lend was weer de grote moeite die Onnes had met de lastige service van Hans van den Broek. Zeer zelfverzekerd bouw de hij aan een duidelijke zege die met 21—15 en 21—18 gereali seerd werd. Daarna kreeg Bruynzeel het punt binnen. Het &~3» doordat Hans Lingen met 318 en 21—17 Gerard Bakker verschalkte. Zou Bruynzeel nog verder kunnen komen? Hans van den Broek redde het tegen Stenceï niet. De eerste game verloor hij nipt (19 —21). 'Dat was jammer, want een zwakkere tweede game die hij met 14-21 verloor, viel toen in een evencu.clc derde game niet racer goed te maken. Cfk Cas van Koetsveld slsacdc er niet in hetjte ■rcnV^icn te halen* Op; Cnnw.' dü-cle ;uiavalsspel". bleef hij het juiste' afltj woord schuldig en zo werd dus een pimliónverdeliJig btrvdkl.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4