SCHIEDAMSCHE COURANT Bijdorp viert eerste lustrum Speeltuin aan Oosterstraat Geen culturele functie voor Havenkerk CAR gaat actie voeren tegen Tanker- cleaning Informatie bijeenkomst over plan Strieldede Collecte Leger des Heils Hoe Schiedams is hel Rotteidamsck Nieuwsblad? Hulp aan Vietnam: Gemeente wil samen- - werken met Rotterdam Rapport over binnenstad: Verbetering onderling contact jeugdwerk ZATERDAG 24 februari 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24650 Bonden dreigen met acties Ultimatum bij Gusto De industriebonden sluiten na 2 maart prikadïes bij Gusto niet uit, als voor dje datum geen over eenstemming wordt bereikt met de directie. Schiedam De wijkvereniglng Bijdorp viert zaterdagavond 3 maart carnaval in het gebouw Trefpunt Bijdorp. Het feest, dat om acht uur begint, is toeganke lijk voor alle leden van de ver eniging boven de twaalf jaar. Men is verplicht verkleed te ko men. Van 7 tot en met 14 april is het feest in Bijdorp in verband met het vijf-jarig bestaan van de Wijkvereniging. De viering van dit eerste lustrum gaat gepaard met activiteiten voor jong en oud en wordt op 14 april beslo ten met een feestavond in het gebouw De Rank aan de Schie dams eweg in Kethei, Het pro gramma voor deze avond, die om acht uur begint, wordt enke le weken van te voren bij de le den van de vereniging thuisbe zorgd. De feestweek begint zaterdag 7 april met een filmmiddag voor de kinderen, zondags is er een voetbaltoernooi voor alle Schie dam se wijkverenïgingen, voorts vermeldt het programma een bekertoernooi van de tennisclub, een gezeliige avond voor de be jaarde en alleenstaande leden van de vereniging en een toer nooi van de kaartclub. Op 27 april houdt de vereniging jaar vergadering. Schiedam Aan de Oosterstraat op de hoek van de Singel, is een speeltuintje ingericht voor de kindexen uit het Singelkwartier. De speelgelegenheid is er gekomen op verzoek van de bewoners van de Oosterstraat, die van mening waren dat er in hst Singsikwartier on voldoende speelgelegenheid voor de jeugd was. Op de hoek kwam twee jaar geleden ruimte vrij voor de sloop van een pandje. Het terrein heeft tot voor kort braakgelegen. Van een onzer verslaggevers. Schiedam Ook de Schie damse scheepswerven lij ken betrokken te raken bij het landelijk conflict In de metaal. De industriebon den NKV en NW hebben de directie van Gusto een ultimatum gesteld; bij Wil- ton-Fijenoord zullen vol gende week vergaderingen worden gehouden over eventuele acties bij deze werf. De leden van de in dustriebonden die bij Gus to werken hebben zich voor het overgrote deel achter de eisen van de bonden ge steld en hebben zich bereid verklaard, aan acties mee, te werken. De CNV-industriebond valt ook In Schiedam uit de boot: tijdens een donderdag gehouden pro- te stvcrgadering van de drie bonden in gebouw Arcade aan de Lange Haven bleek, dat deze bond onvoldoende steun van zijn leden krijgt om de zijde van de „grotere broers" NKV en 3VW te kiezen. De bonden nemen bij Wilton nog even een afwachtende houding aan. Er zijn bij de poort van deze pamfletten uitgedeeld, waarin wordt opgeroepen tot het bijwonen van een maandag avond te houden vergadering, die door NW en NXV wordt belegd en waar een nader standpunt zal worden bepaald. De industriebonden hebben de di rectie van Gusto een ultimatum gesteld tot 2 maart. Dan moet overeenstemming zi;n bereikt over de eisen van de bonden voor de nieuwe CAO in de me- taa'. De honden willen, dat de Gusto-directie contact opneemt met de werkgeversfederatie in de metaal en op toegeven aan dringt. Lukt dat niet, dan willen ze een „eigen" CAO. Indien de directie daar niet toe bereid is, wrden priftacties achter de hand ge houden. De Industriebonden wachten ook met spanning op de uitspraak in het kort geding, dat de wer'-^e- vers tegen de bonden hebben aangespannen. Als de bonden in het ongelijk worden gesteld, hebben ze volgens een Gusto- werknemer nog enkele „Dassen- de acties" achter de hand. Bij Gusto blijkt het overgrote deel van de bondsleden achter de ac ties te staan. Tijdens de verga- dering in Arcade bleek, dat van i de 125 aanwezige NW-Ieden er i 124 voor acties waren, van de 5 NKVers 4, en van de 29 CNVers 21. Voor de CNV-bond was dat een te klein aantal. De voorstanders in deze bond staan we! achter eventuele te onderne men acties. De bonden willen tens'otte, dat de Gusto-directie voor 28 februari contact zal op nemen met de werkgeversfede- j ratie. i Bij Wilton blijft voorlopig alles rustig, de bonden hebben daar besloten op maandagavond een vergadering te beleggen voor de leden, waar dan een nader standpunt zal worden bepaald. Schiedam Burge meester en wethou ders willen met hun Rotterdamse colle ga's bespreken of aansluiting van het comité Vietnam in Schiedam bij de actie Adoptie van Hai phong, waartoe de Rotterdamse gemeen teraad besloten heeft, mogelijk is. Dit naar aanleiding van een schrijven van het comité Vietnam aan de gemeenteraad in Schiedam. Voorts heeft het college het comité toestemming verleend om, in na volging en ter onder steuning van het Rot terdamse comité, een collecte te houden. Schiedam Voor de bewoners van de drie bejaardenflats Stricklede, Emma en Nieuwland wordt woensdag 28 februari om half drie een informatie-bijeen komst gehouden door de indie ners van het alternatieve plan. „Stricklede" en de groep „Plan Stricklede". De bijeenkomst wordt gehouden in het Dienstencentrum „De Vier Molens". Deze informatie-bi jeenkor" st wordt gehouden om de bejaar den in de tegenheid te stelen, hun wensen, bijval of grieven kenbaar te maken betreffende de plannen rond het terrein, dat bij de drie bejaardenflats ligt. Schiedam ïn de toekomst zit een culturele functie voor de Haven- kerk er niet in. Hoewel de ligging van de kerk aan de Lange Haven ln het rapport over de sociaal, culturele en recreatieve voorzienin gen in de binnenstad uniek voor het stadsbeeld wordt genoemd, rijn er in Schiedam niettemin zoveel ruimten aanwezig voor sociale, cul turele en recreatieve doeleinden, dat de oppervlakte voor het kerk gebouw daarvoor niet nodig zal zijn. De speelvoorziening aan de Ooosferstraat. Bovendien meent de samensteller van het rapport, dat de kerk niet centraal genoeg ligt. Wel ziet hij als mogelijkheid, in de toekomst de inmiddels zeer ver vallen Havenkerk de funktie te hergeven als rooms-katholleke kerk voor het oosten en cen trum van de binnenstad. Dit ter vervanging van de Singelkerk, die wellicht in de toekomst moet wijken voor rond het Em- maplein te treffen verkeersvoor- zieningen. Ook zou een functie als city-kerk of aliedag-kerk mogelijk zijn. De samensteller van het rapport is niet ingegaan op de eventuele plannen van de Haagse evangelist Maasbach met de Havenkerk. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft donderdagavond tijdens een ver gadering in De kreek de eerste aanzet gegeven tot de oprich ting van een sectie voor jeugd werk onder de twaalf jaar. De sectie komt wellicht definitief van de grond op een over een maand te houden vergadering. I Voor'on'q b°e'rren de i-steW-ffc die rich bezighouden met kinde ren order de twaalf, onder an dere clubhuizen en de padvinde rij, met het elkaar op de hoogte houden, van eikaars activiteiten, aangezien geb'eken Is, dat or dering contact er te zoeken is. j Op de vergadering waren onge veer twintig vertegenwoordigers i van het betreffende jeugdwerk aanwezig. j PROVENIERSHUIS Over het Proveniershuis merkte de samensteller van het rapport op, dat dit een nog wat vage functie heeft. Er zijn weliswaar in gevestigd de VVV., SG en raad voor Jeugd en Jongeren, alsmede actiegroepen, wereld winkel, ateliers en enkele ande re bewoners, maar het grote achterhuis is nog altijd buiten gebruik en verkeert in vervallen staat. Hoewel er enkele plannen zijn voor een toekomstige bestem ming van heel het Proveniers huis, wordt in het rapport toch opgemerkt dat de geïsoleerde ligging ervan directe aanwen ding van de aanwezige vloerop pervlakte ten behoeve van bin nenstadsvoorzieningen moeilijk maakt Wel zou het gebouw In de toekomst kunnen worden ge bruikt als aanvullende functie op de ruimten voor sociale, culturele en recreatieve voorzieningen in de binnenstad, de wijk oost en andere gedeelten van de ge meente. Schiedam Bewoners van de Schiedamse wijk de Gorzen en leden van het Cert-aal Actieco mité Rijnmond willen daadwer kelijk actie gaan voeren tegen, de stankoverlast die het Schie damse schoonmaakbedrijf van tankers, Tankercleaning, ver oorzaakt. Bovendien handeii dit bedrijf, volgens het CAR, in strijd met de hinderwetsvergun ning. Gisteravond is tijdens een protest- vergadering van het CAR beslo ten dat men met Gorzenaren en CAR-Ieden een delegatie gaat vormen die een eisenpakket bij de gemeente Schiedam zal depo neren. De eisen zijn de volgen de: stopzetting van illegale lo zing, een hinderwet, die een ein de maakt aan al Je vervuiling van Tankercleaning: een veilig bedrijf voor de werknemers en de omgeving en een werkelijke controle op alle punten. Men wil dat deze eisen binnen het half jaar ingewilligd worden. Schiedam In het kader van een nationale actie houdt het Leger des Heils in Schiedam van 2S februari tot en met 10 maart een colecte ten bate van het in stand houden en het uitbreiden van het wijdvertakte werk van het Leger. De organisatie houdt zich bezig met het verlenen van maat schappelijke hulp in de breedste zin van het woord. Begeleiding, opvoeding en het uitvoeren van projecten op langere termijn be horen or.der anuere tot de acti viteiten van het Leger. Bijdra gen. kunnen gestort worden op girorekening 120120 in Amster dam. Nou, voor mij is hel Schiedams genoeg. Ik wil me dan ook graag abonneren sn betaal als volgt: o per week (f 2,10) o per kwartaal (f 25,60) Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: -Giro:..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1