SZC weer productief Schiedam krijgt Afzwemfeest De Watervrienden Juliana te „open- hartig" René van der Kuil in nationale ploeg :SV Schie dam haalt fors uit Om Rijnmond- cup micro- voethal hampioen geen revanche Wion sterke Korfbal Schaken Volleybal Zwemmen Waterpolo Schiedamsche Courant MAANDAG 26 FEBRUARI Iö*3 GreeVeer [met bai) zou rn de slotfase met een enkelblessure tj'ifvallen. Van onze korfbalrrsedewerfcer Schiedam Evenals in de eerste ontmoeting tegen Wion moest het korfbal team van „Schiedam" ook deze keer weer een neder laag incasseren. Vooral in de openingsfase van de eerste helft leek het alsof de ploeg van aanvoerder Freek Veer nog nooit ge korfbald had. Binnen de kortst mogelijke tijd ke ken de Schiedammers da- ook tegen een 27 achter stand aan. Maar ondanks die grote achterstand kwam „Schiedam" war in gedraaid fel terug. Waar door met de rust tevens de spanning terugkeerde, want de 6—7 achterstand bood nog alle kans op een sportieve revanche tegen de kersverse kampioen Wion. Na rust werd bet spel aan beide zijden echter beduidend minder, met voor Wion vooral van de dames toch wel iets beter spel waardoor de ploeg van trainer Kooijmans tenslotte verdiend met 9—11 kon zegevieren. ,.Schiedam-aan voerder Freek enkele weken achtereen minder productief wist hei gat in de mand weer eens te vinden. Maar liefst vijf van de negen Schiedam se treffers kwamen op zijn naam, terwijl Chris Niehot Icon naar werken kreeg door de overige doelpunten te laten no teren. Voor Wion was het ook deze keer weer „korfbal-fenomeen" Wil lem Roggeveen die in de eerste helft voor de punten zorgde. Vooral doorlopers en afstand schoten verlieten haarzuiver zijn handen. Toen Freek Veer uit een strafworp de eer ste Schiedamse treffer liet note ren, had Wion vooral door Rog geveen reeds een 4—d voor sprong opgebouwd. Echter nogmaals gaf deze speler Schiedam De Schiedamse Zwemvereniging "de Water- Vfjenden" hield zaterdag In het Sportfondsenbad het eerste af zwemfeest in 1973. In tegen woordigheid van ouders en ver doe familieleden kregen 31 ge- .êsdigden voor bet diploma A. 33 voor het diploma B. proe ven af te leggen om in het bezit komen van dit zo begeerde papiertje. De jeugd was hierbij sterk in de meerderheid hoewel Oojc de nodige volwassenen hier door op de startblokken ver- schenen. Zoals gebruikelijk weer volop tumult in het bad daar de aanmoedigingen uiter aard vanaf 't terras niet van de Ipcbt waren. Voor het A-diploma Uujgen drie kandidaten het nog &enS overdoen. Die voor het B- dlpjoma slaagden allen, ï^ot dit resultaat kwam het aantal bi, de Schiedamse Watervrien- deu behaalde diploma's en Zv?ejnvaardjgbeidbewijzen op 1779- In het vorige verenigings- foaf periode 1/10/'71 t/m - al/J2/*72, bedroeg het aantal ge slaagden 282. Zaterdag kwamen in het bezit van het diploma A: Jacqueline v Eyck, Willeke Dries. Jolanda Huysdens, Marco Meerhof, Mar co Ritman, Gerard Senne, Caro- la van Vessem, Caroline Wesse- ling, Diana Zonneveld, Paulsen Alers, Johnnie Breuker, Yvonne van Eijfc, René van. Krimpen, José Medina, Annemieke Stor- mezand, Manfred Suttorp, John nie Boender, Robbie de Wolf, Theo Kuiters, Sylvia Markx, John Faulhaler, Ada de Koster, Si mon Schwagermann, Lieke Aiers, de dames Stolz-Lasten en M. Kazenbroot en de heren \V. Verver en J. Donkervoort. Voor het diploma B: Ingrid van ïngen, Bianca Albresch, Roddy Lafontaine, John van Leeuwen, Rano Simons, Lidia de Boer, 'Rien van Dongen, Marian Dijks hoorn, Marga Hartman, Mari- mar Hemadez. Miranda Ou- borg, Carola Schets, Ralph Sij- stermans, Mariël Verwaal, Henk Zuidgeest, John Aan de Wiel, Yvonne Dröge, Tommv van Rijn, Linda Schafer, Ronny van Toor, Arie Jan van Ver veer, Wilbert Bakker, Isabel Medina, Joianda de Vliegere, Wilma de Vries, Gerry van Unen, Joop Alers, Ria DrJffe, Ccrine Sluymers, Hans van Eijk, Kees Schets, Jetty Broers en mevr, Jung-Warnawa. Aan diploma's was ook zondag geen gebrek.Tien leden van "de Watervrienden" namen zondag deel aan de examens voor "As sistent Zwemleider" van de Ne derlandse Culturele Sportbond, afgenomen in Voorburg. Hier voor slaagden: Jenny van Wa- melen, Martine Knij'f, Marjan Wasman, Geesje Groen, Thea Koevermans, Bep Koevermans, Yvonne Muis, Fons Reijsber- gen en Mevr. E. J. v.d. Berghe. Een van de kandidaten zal her examen moeten doen. „Schiedam" het nakijken, 5—1, waarna de Rotterdammers doorstootten naar 7—1. Vanaf dat moment echter begon ook „Schiedam" (e korfballen. Met als moooïste momenten de fraaie afstandschoten van Freek Veer en een beweeglijke Chris Niehot die zijn direkte tegen stander in verwarring bracht en via een doorloper kon scoren: 67. Na rust werd het duel mede door te hard spel minder aantrekkelijk. Waardoor straf- worpen niet konden uitblijven: beide ploegen kregen er in die tweede helft drie toegewezen. Benutten blijkt echter nog steeds een moeilijke zaak, want zowel Wion. als „Schiedam" pro fiteerden slechts één keer. „Schiedam" scoorde echter toch de gelijkmaker 77, en door een sterker draaiende verdedi ging werd Wion nu in bedwang gehouden. Maar de betere spcl- kwaliteit van de Rotterdamss dames werd nu doorslaggevend, 7—8, maar weer was het Chris Niehot die voor de gelijkmaker zorgde: 8—8. Maar Wion bewees dat het niet alleen over een snelle start be schikt, want ook een eindoffen- sief dwong „Schiedam" weer achteruit: 8—10. Bij „Schie dam" moest in die laatste mi nuten Greet Veer met een en kelblessure het veld verlaten en werd vervangen door Miep van de Kraan. Beide ploegen vonden nog eenmaal de juiste richting, waardoor de eindstand op 9—11 bleef steken. Dat Freek Veer en Chis Niehot alle Schiedamse treffers voor hun rekening namen, betekent echter niet dat zij ook de onbe twiste uitblinkers van de wed strijd waren. Daarvoor speelde de Schiedamse ploeg te veel als één geheel in hun poging om de Rotterdamse kampioen te ver slaan, De inzet was, op de ope ningsfase na, zonder uitzonde ring groots. Waardoor tevens bleek dat de ploeg van trainer Frans Geluk de wekenlange in zinking duidelijk te boven is. Dit schot van Chris Niehot mist doel, maar met vier treffers stond de Schiedammer toch hoog genoteerd. Schiedam ïn de zesde en voor laatste ronde van de RSB-com- PetJtie moest het eerste teara varj de schaakvereniging „Schiedam" een uitwedstrijd speleu tegen Europoort 2. Hier bij heeft „Schiedam" fors uitge haald: Europoort 2 werd met «y,_3t/, verslagen, ffforop had bij Schiedam niemand durven hopen, want de vooruit zichten waren zonder meer Slecht. „Schiedam 1" had dit hele seizoen slechts één gelijk spel i bereikt en bovendien al vart-.Europoort 3 verloren. Ver- der 'stond Europoort 2 op de tVveede plaats. Een nederlaag en daarmee waarschijnlijk degra- d^tié uit de promotieklasse Werd dan ook verwacht. pit i$ door deze overwinning to- ^al veranderd. De beide andere degradatiekandidaten staan in hpn wedstrijden n.J. verloren -volgens de voorspellingen. Wor- den deze voorspellingen werke lijkheid dan stijgt Schiedam 1 varJ de achtste naar de zesde Plaats. Ij» de laatste ronde moet Schie- danj I tegen Messemaker 1 uit da dat op het kampioen schap aast. Aangezien beide 'teams er veel belang bij hebben tfc wónnen, zal dit spannend wor den. T'idens de wedstrijd heeft het er elgenlijk geen moment naar uit- rêezien dat Schiedam 1 van Eu ropoort 2 zou verliezen. Planken opende met zwart de score. Hij -fokte een foutzet uit en versloeg 2ijn tegenstander in 16 zetten. Dp dit niveau is dit toch wel een formidabele prestatie. Dek ker speelde als logisch gevolg Van een .^volkomen dichte stel ling remise. Noordegraaf ver- Jbbr echter: ook hij dacht met ïéen combinatie te gaan winnen, •Tbaar hij kwam bedrogen uit. ïpen Groen ew eg z'n dame offerde, Mf zijn tegenstander direct op. BtaJid had een pluspion, maar 'P^eT dan remise zat er net niet fo. Toen Van Zessen de ope- niagsproblemen bekwaam had opgelost overzag hij echter mat op de onderste rij. Hierna was tfo stand 33. Toen kwamen Den Ujr] en Reitsma in aktie. Binnen enkele minuten pa elkaar won nen beiden. Hierna werd afge broken. Gezien de posities van Hgrmanny en Willems stelde Europoort een overwinning voor fïqrrnanny Voor en een remise "vqojt Willems. Dit werd aange- ^Oüpjen waardoor het 6^-3^ vcior Schiedam werd» Van onze correspondent Maassluis De twee hoofd vertolkers van het miero- voetbalspel E. Mulder en G. Donck, hoofdklassers uit Den Haag, gaven om de Rijnmondcup in Maasluis, niet alleen een zenuwslo pende slag te zien. Het werd ook een boeiende slot fase waarin concentratie en kwaliteiten centraal stonden met als uitvoering de ragfijne en vingervlug ge bewegingen met duim en wijsvingertoppen. Snel denken en handelen vonden de weg op het verkleinde voetbalveld (afmetingen 1.40 x 0.90) in de vorm van een tafelvoetbalbak maar dan van spelertjes met halfronde voet die over een flanellaken worden voort bewogen. De twee kandidaten die de hoofd rollen hadden, vertolkten hun positie op slagvaardige wijze. De 2I-jarige G. Donck deed niet voor zijn negen jaar oudere te genstander E. Mulder onder. Steeds kroop hij naar de met veel routine spelende der- in de Europa Cup 1972 Mul der toe. De winst kwam tenslot te toch op verdiende wijze bij Schiedam Het eerste heren team van Juliana „pasklaar" voor degradatie naar de derde divisie incasseerde tegen het Delftse Total DS 2 een teleur stellende nederlaag. Teleurstel lend, omdat de Schiedamse for matie twee sets met goed vol leybal verraste, maar prompt volledig in elkaar klapte. Triest ook voor coach Jaap Keijzer, |die herhaaldelijk wees op de zwakke Delftse afweer, maar steeds weer moest constateren dat Juliana volhardde in „blind" aanvalsgeweld. Daar door ook werd de eerste Schie damse zege een ongrijpbare il lusie en kwam Total eigenlijk 'nog simpel aan de volle winst: ,1-3. Sportwethouder Koos Smit reikte de Rijnmondcup uit aan Haagse winnaar Mulder. laatstgenoemde. Maar niet op duidelijke wijze. Na verlenging van weemaal vijf minuten na de speelduur van tweemaal tien minuten was de eindstand 2-2, na in de nor male speeltijd op l-l te zijn ge komen. Vijf directe vrije schop pen vanaf dp z.g. fcchietlijn kort achter het strafschopgebied moesten de beslissing bren- grt. E. Mulder toonde zich de specialist en won voor de twee de maal in het bestaan de Rijn- modneup. VERRASSING Niet minder dan 62 deelnemers stonden ingeschreven. Grote verrassing was dat de Europa- cup-winnaar, Anton Verhaal uit Schiedam, ïn de derde ronde werd uitgeschakeld door G. Donck. Aan de andere kant was het niwt meespelen van Manus Schild voor de organiserende vereniging MSV '71 een teleur stelling. Er kwamen nu drie deelnemers van deze kant. Het niveau van Schild werd erg ge mist. Het was alleen Broekman die in de tweede ronde van de totaal vijf kwam. De on derafdeling microvoetbal van MSV heeft alle eer ingelegd met de goed verlopen organisatie. Wethouder J. Smit van sportza ken reikte na afloop de prijzen uit. Niet echter in de eerste twee sets, waarin Juliana „openhartig" aanvalsspe! doeltreffend afrond de. Het verbaasde Total, dat met het eerste treffen in Delft in herinnering, dacht aan een simpele triomf. Echter juist die eerste set was een voorbode voor het verdere verloop van de wedstrijd. De Schiedamse ploeg startte sterk, 10—7, maar moest plotseling afhaken: 10—15. ïn tegenstelling tot de tweede set, waarin Juliana wel doorging en afwisselend aanvalsspel be kroonde door via 5—1 en 9t met 151 te finishen. LANGDRADIG Toen echter volgde de klap, De wedstrijd zakte weg tot een langdradige vertoning, waarin ook scheidsrechter Lupgeni („Wat wil je, zo kan Ik toch aok niet fluiten") schrikbarend „ge makkelijk" werd. Het technisch wat verzorgder spe lende Juliana kwam daardoor weliswaar iets in het nadeel, maar de trage afgang in de res terende sets was Juliana's eigen schuld. De harde aanval in de eerste sets succesvol mislukte nu herhaaldelijk, terwijl ook de spelverdelers verzuimden het verder te zoeken dan het geven van een simpele set up. Te doorzichtig spelend werd de Schiedamse aanval daardoor een gemakkelijke prooi voor de Delftse defensie. Total scoorde echter wel: 7—15 en 6—15. Schiedam In Bremen wordt ko mende weekeinde weer het jaar lijkse groots opgezette zwemfes- tijn gehouden van de Bremer zwemclub. Traditioneel zal in het snelle 25-meter bad de we- reld-zwemtop aanwezig zijn, met vertegenwoordigende ploe gen uit USA, Australië, Canada en Oost-Europa. In de Nederlandse ploeg voor deze ontmoeting zo vroeg in het seizoen is opgenomen de SZC- zwemmer René van der Kuil die enkele „lijvige" nummers op het programma heeft gekre gen. Hij zal starten op de 1500, 400 en 200 meter vrije slag, een moei lijke opgave die een optimale voorbereiding en conditie ver eist. Begeleidend trainer van de Nederlandse ploeg is SZC-trai- ner Theo Romeijn, die dus pupil van der Kuil van nabij kan blij ven volgen. In de dames-ploeg zijn opgeno men de VZC-zwemsters Marian ne Vermaat en Frieke Buys voor rug- en vlinderslagnum- RENé VAN DER KUIL mers en estafetteploegen*. Een ruime regionale vertegenwoordi ging dus in de Nederlandse ploeg die een van de grootste van de aanwezige teams zal zijn. Men vertrekt vrijdagochtend en. reeds dezelfde avond, in het openingsnummer, zal René van der Kuil aan het zwaarste kar wei,, de 1500 meter, moeten be ginnen. Schiedam In de waterpolocom- petitie van de Zwembond van Rotterdam namen de SZC-reser- ves het op tegen het team van Hermandad. Ter verdediging st-*nd de eerste plaats op de ranglijst in de le klasse en het op volledige sterkte aantredend Rotterdamse politieteam heeft het de Schiedammers knap las tig gemaakt- Deze return-ontmoeting ontwikkel de zich volkomen anders dan de eerste wedstrijd die een 12—0 SZC-overwinr.'ing te zien gaf. De grotere snelheid van SZC werd in eerste instantie goed door oen stevig ingrijpende Herman- da d-verdediging opgevangen, waardoor er weinig doelrijpe kansen ontstonden. De'openings treffer van Looman werd al spoedig gevolgd door de gelijk maker van Buskus, de gevaar lijke spits van Hermandad. De uiteindelijk nog ruime SZC-ze- ge kwam op rekening van de Rotterdamse verdediging dis te vaak aan de „noodrem" moest trekken om de te snelle door braken te stoppen. Het regende dan ook strafminuten die wer den uitgebuit. Goed op schot kwamen Ruud Kramer Freher, Willem jan Looman en Ruud Pij per en een verdiende 7—2 zege was het resultaat. Ook Wilton Fijenoord, in de 2e klas ZRO kwam uit tegen de lijstaanvoerder. Het derde team vjn de RWV verslikte zich in hei eigenlijk te laag geklasseer de Wilton. Met vier punten uit negen wedstrijden als voorlaat-1 ste hoeFde RWV (15 punten)1 vsn deze tegenstanders kenne-* lijk weinig te vrezen. De opgaande lijn in het Wildon- spel verleden week nog goed voor een kleine 2—1 nederlaag tegen WIK-1, kwam zaterdag evenwel wat duidelijker tot ui ting. Het snellere zwemmen werd nu aangevuld met het be ter plaatsen van de bal waar door de aanvallen effectief kon den worden afgerond. Een ver diende 41 zege was het resul taat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4