eeuwfeest' aan 't werk hadden Vakhonden stellen ultimatum aan directie Wilton: Acties TWEEDE FASE KLAAR Hoe Schiedams is het Rotterdamsch Nieuwsblad? wrakken afgevoerd Inbraak in winkel Dieren bescherming; heeft 1000-ste lid Rotterdammer verdrinkt navalvan platform Nieuwe vleugel in gebruik Voor het gebouw van Gusto verzamelden Schiedam Bij de Schiedamse scheepswerven Gusto en Wilton Fijenoord hebben werknemers gisteren het werk een uur stil geelgd. Dit gebeurde tussen twee en drie uur. De actief hadden bij de'belde bedrijven een ordelijk ver- lopp. Bij Gusto gingen een kleine honderd werknemers met borden in een demonstratieve optocht naar het cen trum van de stad. „De Koemarkt". lieve tocht door het centrum van Schiedam. ,,w' """Men «ii ueinuiiiiiu* ner wu» nier voor leoereen even gemoKKeri|K om trjdens de actie op het terrein van Gusto te Schiedam In alle stilte is vorl-: ge week de commissie geïntal- leerd ter 'voorbereiding van de viering van het 700-jarig be staan van de stad Schiedam in 1975. De leden werden geïnstal leerd door burgemeester H. "Roelfsema, die ook - voorzitter van de commissie is geworden. Men is onmiddellijk begonnen laètw.de voorbereidende werk- za|mheden. Binnen korte tijd 'hoopt,, men een rompprogramma teV. hebben opgesteld. Hiervoor •.zullen diverse verenigingen, or ganisaties en personen worden benaderd. De commissie wil trachten, de gehele bevolking; bij de feestviering te betrekken -en haar te activeren. 5e leden van de commissie zijn gekozen uit de diverse godsdien stige: stromingen en de niet-ker- kei ijke Schiedammers en uit het culturele, leven, het jongerenle- ven, - het bedrijfsleven en de sportwereld. De leden zijn: me vrouw A. Schuring-Ike. Nassau- ■laan 40, namens de hervormde en gereformeerde groepen, de heer J. j. Bieze, namens de bui- j tenkerkelïjke groep, mevrouw j E. de .Vos-van Harmeien, na- mens de S.G.; de heer Th. de Bruin, namens de Schiedamse j raad voor jeugd en jongeren, de heer J. H. Blomstee!, namens de Vereniging Viering Feest- en Gedenkdagen, de heer H. .W G. Hoek, namens het Departement Schiedam van de maatschappij voor Nijverheid en Handel en gemeente-archivaris drs. G. van der Feijst. te héér P. J, Drenth is "secreta- v fis, mevrouw H. van Geloven-1 vaii der Keemel is tweede se- I cretaresse. Door het plotseling overlijden van pater F. P reus ing, die voor het r.k. volks dee! in de commissie 20U plaatsne men, kon nog geen andere ver tegenwoordiger worden be- noemd. Ook hier. bleef alles rustig. De de monstranten droegen borden bij zich met leuzen als „Wij willen stakingsrecht", „Geen centen en „Rechters blijf van onze centen af". Een werknemer van Gusto zei dat alles bij Gusto vrijwel plat lag: „Als je een machine mei twee man moet bedienen en een werkt er niet van, dan lukt het toch echt niet- Dat is hetzelfde als bij Hoog- Ook bij Wilton lag het werk eeri uur stil alles bleef hier binnen de poorten. De bonden hadden de werknemers hier niets opge legd, men moest zelf uitmaken of men wolde doorwerken of niet. Echter, toen het twee uur was legde vrijwel iedereen het werk neer, ook enkele onder- aanemers bij Wilton. De indu striebonden hadden eveneens in 5t midden gelaten of de mensen naar een bepaald punt moesten gaan. Echter, buiten aan de poort van deze werf was niets van enige onrust te bespeuren, wel was het vreemd stil op de werf. Volgens de vakbonden is deze georganiseerde-ongeorgani- seerde actie bij Wilton „formi dabel verlopen". De drie- industriebonden hebben aan de directie .van Wilton een ultimatum verzonden waarin men vraagt of de directie er bij de werkgeversorganisaties op wil aandringen het overleg inza ke de CAO te hervatten en of men bereid is tot een ge sprek met vertegenwoordigers van de. industriebonden, waarin gesproken zal worden over een praktische toepassing.bij Wilton van de uitgangspunten van de organisaties. Hef hoofd van de stoeKbereikt De Koemarkt. De meegevierde. leuzen laten niet aan duidelijkheid te wensen over. Het ingebruik nemen van een nieuwe vleugel van bet hoofd bureau werd aangegrepen om het „open huis" te «houden. De vleugel vormt de tweede fase in de vernieuwingsplan nen van het bureau. De bevolking Is welkom van woensdag 6 maart tot en met vrijdag 9 maart van 18.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 10 maart kan men binnenlopen van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. Dinsdagavond wordt uitsluitend voor het personeel, oudgedienden en genodigden de „première" gegeven. Adjudant J.P. van Biezen, die sa men met zijn collega's C. P. M.; "Gunnewegh en H. Karei het open huis verzorgt: „Dit was nou eens een goede kans te la ten zien wat er bij het politie werk komt kijken." Er zitbij deze drie politiemensen en .de rest van het Schiedam se korps ook een stukje trots op de nieuwe behuizing. „Zes tien jaar geleden werden de eerste.'plannen gemaakt voor de; vernieuwing," vertelt een van de adjudanten. „Omstreeks Pasen 1966 kwam de eerste fase daarvan klaar. Dit is de tweede en hierna beginnen we aan de voorkant van het ge bouw dat aan de Lange Kieuw straat grenst. Tot slot kesvt de vierde fase van de verbouwing, ..een- gymnastiekzaal boven,, op. het gedeelte dat het eerst werd vernieuwd." Adjudant Gunnewegh: „Wij hopen op het open huis ook de ver standhouding met het publiek ten goede komt. Bovendien be staat er een behoefte om eens in een politiebureau een kijkje te kunnen nemen." INFORMATIE „Dat merk je bijvoorbeeld aan schooljongens die 20 maar eens langs komen lopen om informa tie te krijgen voor een scriptie of zo iets. Jammer genoeg heb ben we daar natuurlijk niet al tijd tijd voor," aldus de adju dant. Adjudant Karei: „Je weet het nooit. Misschien willen sommige scholen in zijn totaal we! eens op bezoek komen. Dat kan na tuurlijk nooit volgende week al lemaal op die paar avonden. Daar moeten de schoolhoofden dan maar apart een afspraak voor maken." In de nieuwe vleugel zijn onder meer de schietbaan (nog niet helemaal klaar), de kantine, het archief, de herkenningsdienst eh de afdeling vreemdelingen on dergebracht. AFDRUKKEN Bij het open huis is ook de zeven jaar geleden gereed gekomen eerste fase van de bebouwing betrokken. In dat gedeelte zitten ondermeer de, voor het publiek interessante, technische opspo ringsdienst en de cellen. Bij de opsporingsdienst kan men vingerafdrukken laten maken. De afdrukken mogen mee naar huis worden genomen. „De meeste interesse van de jeugd zal echter waarschijnlijk uit gaan naar de garage, waarin ondermeer een zware witte BMW-motor staat," meent adju dant Van Biezen. Een rondleiding in de ware bete- kenis van tiet woord wordt'niet gegeven. Pijlen met- cijfers zul len aangeven hoe het best gelo pen kan warden. Bij de. ver scheidene onderdelen staan zo nodig vóor uitleg politiemensen. Ondermeer zal ook aandacht w«* J?esteedaan,preventie en 'historie? in reèn Vaal achter de kantine zal met een projector een klankbeeld van de Schie damse politie worden vertoond. Men wil; hier .voor i maart een antwoord op hebben. Komt men niet tot overeenstemming dan willen de bonden tot, actie over gaan. Het is evenwel nog niet zeker, of rhen vrijdag ai tot ac tie zal overgaan. Nou, voor mij is het Schiedams genoeg. Ik wil me dan ook graag abonneren en betaal ais volgt: o per week 2,10) o per kwartaal (f 26,60) Naam: Adres: Woonplaats:. Telefoon: D Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren heeft het WlWïe lid in geschreven. Het is de heer F. J. van Doesburg, die tijdens een bijeenkomst Jn het diere nasiel aan de Stin Awnazuster- straat met zijn verloofde mej. M. Brobbel door de afdelings voorzitter, de heer J B. Rens- kerks en ledenadministrateur A. J. Rrenkelford werd ver welkomd. De heer Van Does burg ontving u't handen van voorzitter Renskers behalve de contributiekaart ook een ge schenk. De heer Van Doesburg en zijn ^erloofde in dierenasiel oan de Sim Annazusierstraat. Schiedam De VROM-dienst heeft weer vier wrakken opge haald en afgevoerd naar het wrakkenterrein. De wrakken stonden aan het Bachplein, aan de Burgemeester van Haaren- laan, de Boylestraat en de Troelstrastraat. Schiedam De 39-jarige zand- straler A. van Vessem uit Rot terdam is gisteravond door een val in het water bij de scheeps werf Wilton Feljenoord om het leven gekomen. Hij was op 14 meter hoogte bezig op een plat form met werkzaamheden aan de Noorse tanker Anmaj, toen het platform naar beneden In? het water startte. De duiker- ploeg van de Rotterdamse brandweer, de rivierpolitie en de Schiedamse brandweer war- nen snel ter plaatse, maar kon den het lichaam van de heer Van Vessem niet meer vinden. Om twee uur vannacht werd de zoekactie gestaakt. De Rotterdammer J, K. (33), die met Van Vessem op het plat form werkte, Wist zich zwem mend te redden. De arbeidsint spectie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het onge- ValL,^ermoed wordt- dat een verbinding waarmee het plat form aan een kraan vastzat is gebroken. Li'.r Schiedam In een winkel aan de Rotterdamsedljk.ls vannacht In gebroken. De winkel die van de heer B. F. Vis is, Is helemaal doorzocht en er wordt een 'radio casette recorder vermist, ter- waarde van 150. WOENSDAG 28 februari 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 99ste jaargang no. 24653 4 pagina's Schiedam De politie van Schiedam zet volgende week de deuren van het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat 55 Wijd open voor het publiek. Iedereen zal dan eens: een kijkje achter de schermen kurmén nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1