SCHIEDAÜSCHE COURAIVÏ lÉyÉiif m POSITIEVE AFWIJZING' VAN HAARENLAAN FN NIEUWE DAMLAAN AF GESLOTEN De Tour langs Vlaardingen krijgt „vaste" raadsman Ruilbeurs en bingo in Nieuwland Gustodirecteur Smulders Hoe Schiedams is het Rotteidamsch Nieuwsblad? "..PQUNG* i'k Busroute Snelheids controle: elf overtreders Natuurgenot in Huis houdt contactavond DONDERDAG 1 MAART 1973 - 1ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262536 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24654 SCHIEDAM EN KETHEL Rioolaanleg gooit verkeer in de war t,1- Schiedam De Burgemees ter Van Haarenlaan en de Nieuwe Damlaan zullen binnenkort worden afgeslo ten door de aanleg van het nieuwe hoofdriool van Ke- thel naar het rioolgemaal aan de Honnerlage Grete- laan. Dit houdt in, dat twee belangrijke verkeersaders zullen worden afgesloten en allerlei verkeersproble men zullen ontstaan. Voor al de verbinding tussen het stadscentrum en Keihei komt in de knel. Verwacht wordt, dat de afsluiting ze ker vijf maanden zal du ren. Door allerlei maatre gelen hoopt men het ver keer ïn zo goed mogelijke banen te leiden. De dienst Gemeentewerken, de verkeerspolitie, de aan nemer en de RET hebben een uitgebreid schema van verkeersvoorzieningen en omleggingen opgesteld, dat in drie fasen is verdeeld. De aanleg van het riooltra cé is zover gevorderd, dat de werkzaamheden b* Nieuwland kunnen begin nen. Ket begint in deze wijk vlak ten oosten van de spoorwegover gang in de Nieuwe Damlaan en ^kruist bij het drukke kkruispunt^ '~Niwwi^apIeinl^dasN7an''!fia^rTi¥^" laan en buigt vervolgens enkele tientallen meters verder af naar hetmidden van de Nieuwe Damlaan. Vervolgens loopt het tracé over de as van de Nieuwe Damlaan naar de kruising met i de Honnerlage Gretelaan, waar afet het afbuigt naar het rioolge- maal. De eerste fase van het schema voor verkeersvoorzieningen en omleggingen houdt in dat de Burgemeester Van Haarenlaan voor het motorverkeer wordt af gesloten. Deze fase duurt onge veer drie weken. In de tweede fase zullen zowel de Van Haa renlaan als de Nieuwe Damlaan voor het motorverkeer worden afgesloten. Ook de Nolenslaan wordt aan beide zijden van de Nieuwe Damlaan afgesloten. In de derde fase wordt gewerkt op de Nieuwe Damlaan en op een deel van de Honnerlage Grete laan en wordt de Van Haaren laan weer vrijgegeven voor het verkeer. RIJKSWEG 20 De politie raadt automobilisten aan gedurende de werkzaamhe den en vooral in de tweede fase daarvan niet via het Nieuwland- plein te rijden, maar van rijks weg 20 gebruik le maken. Dat geldt ook voor gewoon lokaal verkeer. Door grote borden bij de opritten van rijksweg 20 aan. de Churchillweg zal het autover keer uit Kethel> Groenoord en Holy naar de rijksweg worden verwezen. Ook het autoverkeer uit het centrum van Rotterdam wordt met borden naar de rijks weg verwezen. ff HT-.1 Hét Nieuwlondpfefn zal "tn cte komende weken worden af gesloten. Het verkeer zal to yed mogelijk worden omge legd via rijksweg 20. Het riooftracé van KefheJ naar Nïeuwfand is gevorderd tot de Nieuwe Damlacm. Van hieruit begint de grootste operatie; het doorkruisen van de wijk hfieuvyfand. Op een aantal plaatsen in Schie dam, zoals het Koemarktplein, de Oranjestraat, de Nieuwe Ha ven en het einde van de Burge meester Knappertlaan komen waarschuwende borden. De be woners van bet westelijke deel van de stad, die naar het oosten willen, kunnen gebruik maken van de B.K.-laan, De politie hoopt, dat men zich aan de omlegging via de rijks weg zal houden, omdat anders eên verkeerschaos rond het Nieuwlandplein zal ontstaan. De omlegging betekent wel een zware belasting van de rijksweg door lokaal verkeer. Gedurende de spitsuren is er politietoezicht bij op- en afritten, maar er moet rekening worden gehouden, met stagnatie. Een speciaal probleem is het au toverkeer uit Groenoord naar Nieuwland en de buslijnen van de RET. Daarvoor zijn nood voorzieningen getroffen. Het autoverkeer van Groenoord naar Nieuwland-west krijgt ruimte op de Nieuwe Damlaan tussen spoorwegovergang en Nieuwlandplein op de westelijke helft, maar slechts op één rij baan in beide richtingen. Voor het autoverkeer van Groenoord naar Nieuwland-midden wordt een noodweg aangelegd van de Nieuwe Damlaan naar de Scbimmelpenninckstraat over het parkeerterrein van de flat aan de Nieuwe Damlaan, die maar in één richting kan wor den gebruikt. De bussen van de RET mogen op deze weg in bei de richtingen rijden. Op de ventweg aan de noord zijde van de Van Haaren laan komt eenrichtingver keer met stopverbod. De bewoners van de flats tus sen De Wittsingel en Van Haarenlaan moeten dus een blokje om rijden en Schiedam Tijdens het af sluiten van de Nieuwe Damlaan, Nieuwlandplein en Van Haarenlaan voor de aanleg van het hoofd- rlool kunnen de bussen van RET en RTM zoveel mogelijk de normale rou te blijven rijden. Er is naar gestreefd, de bussen zo weinig mogelijk over last te bezorgen. Naarma te de werkzaamheden vor deren zullen de routes van de lijnen 50 (RTM), 53 en 54 moeten worden gewijzigd. Dit wordt tel kens afzonderlijk bekend gemaakt. Voor de fietsers komen er geen ingrijpende verande ringen. Stagnatie voor deze groep weggebruikers is nauwelijks te verwach ten. Schiedam De direktïe van Gusto heeft de mee- taalbonden een ant woord gestuurd op het ultimatum dat zij ge steld hebben. De direk- tie zal geen beroep op de FME, de werkgevers organisatie (zoals de bonden gevraagd heb ben) om de onderhande lingen over de CAO met de verschillende vakbon den te hervatten. Gusto meent namelijk, dat de overkoepelende organi saties met elkaar moe ten onderhandelen en vindt dat de aparte bon den er bij hun top op moeten aandringen om met de FME te onder handelen. Een van de dlrekteuren van IHC Gusto, de heer Robert Smulders, vatte dit antwoord samen met de woorden: „Een positieve afwijzing". Het gaat volgens Gusto ten slotte niet om een CAO voor één metaalbedrijf, maar om de algehele metaal-CAO. Zoals bekend zal Gusto staken- rie werknemers niet uitbeta len en ook werkwilligen, die niet kunnen werken worden niet betaald. Mensen die dinsdag hebben meegedaan aan de staking tussen een on twee uur zullen een uur min der loon in hun loonzakje vinden. Direkteur Smulders legt er wel de nadruk op dat de mensen dio dinsdag tij dens het stakingsuur wel ge werkt hebben ook uitbetaald worden. Het aantal werkwil ligen bedroeg ongeveer 20 A 25%. Smulders, die dinsdag het kort geding heeft bijgewoond, dat de Hoogovens tegen de indu striebonden hebben aange spannen, wil geen oordeel vellen over het kort geding en laat zich evenmin ontval len of Gusto soortgelijke stappen zal ondernemen. „Ik wacht op de uitspraak van de rechter en leg me daar» als goed Nederlander bij neer. Verder volgt Gusto de FME.» Volgens Smulders Is de ver houding tussen direktie en werknemers goed bij Gusto. „Er is een uitstekende sa menwerking tussen de direk tie en de ondernemings raad." Of hij in deze dagen meer door de fabriek loopt dan anders. „Ach nee, an ders loop ik gewoon door de fabriek en nu echt niet meer of minder dan normaal." Wel is zijn verwachting dat er vrijdag bij Gusto gestaakt zal worden: „We zijn wel bang voor vrijdag, maar we verwachten een moddaktie, een keurige staking, net als bij Hoogovens." Het verschil tussen Hoogovens en Gusto is echter dat hier niet door een machine uit te schakelen een groot deel van het pro ductieproces gestopt kan worden. „Nee, op werkelijk vitale punten kunnen wij niet lam gelegd worden. Wij zijn ten slotte geen proces-indu strie." Of Smulders morgen tijdens een eventuele staking met de stakers zal gaan praten en of hij een persoonlijke sym pathie voor de stakers voelt? Na een verbaasde stilte zegt hij: „Ia, maar zulke dingen moet u aan mij toch niet vragen, daar kan ik geen antwoord op geven." zijn een deel van hun par keerruimte kwijt. Het is nog niet precies bekend, wanneer de maatregelen zullen worden uitgevoerd. Dat zal in de loop van de volgende week zijn, maar op welke dag is nog niet bekend. Nou, voor mij is hel Schieaams genoeg. Ik wil me dan ook graag abonneren en belaal als volgt: o per week (f 2,10) o per kwartaal (f 26,60) Naam: Adres:- Woonplaats: Telefoon: Giro: Schiedam Bij een snelheidscon trole met de radcrapparaUrr op dc Horvathv/e** hcc't de poli tie elf auto vob'r i - - - - dsn veneris ov.ro Co i..a :i. i.e :-i C. hoogst genoteerde snelheid was 77 km. Schiedam De wïjkverenïging Nieuwland houdt woensdag 7 maart haar maandelijkse ruilavond in het wijkcentrum aan het Dr. Wi- bautpleln. De beurs Is voor kinderen vanaf zes uur toegankelijk, volwassenen worden om zeven uur verwacht. De toegangsprijs is een kwartje voor kinderen en vijftig cent voor ou deren. Voorts heeft de wijkverentging op vrijdag 23 imart een b n- go-avond op het programma staan. Deze begint om acht uur e wordt eveneens in het wijkcentrum gehouden. Dl ".Ijkverenig rg zoekt nog enkele jonge morsen voor do I-"1 z n het jeugdkamp, dat van 28 juli tot en met 4 augustus n het Jeugd honk Haereland in 't Harde wordt gehouden. Belangstellenden wor den verzocht zich in verbinding te steiien met de heer J. Roeters, Delflandseweg 272, telefoon 708298. Van onze sportredactie Vlaardmgen De zestigste ronde van Frankrijk gaat zondag 1 juli toch, hoewel in beperkte mate, VIaar- dingen aandoen. Ondanks afwijzing van het stadsbe stuur enkele maanden gele den om garant te staan voor twaalfduizend gulden wat behalve een door tocht ook een tussensprint rond de Oude Haven zou opleveren— zal de Haring- stad itoeh een glimp van de karavan kunnen opvangen. Waar dan strijd geleverd wordt op de rijksweg voor- dal de tour, na eerst dwars door Maasland te zijn ge- manoevreerd, de Benelux- tunnel induikt op weg naar 'bet sportpaleis Ahoy. Dat Vlaardingen reclamestoet en rennersveld toch kan zien, dankt het grotendeels aan Delft, waarvan B. en W. en bedrijfsle ven in eendrachtige samen werking op korte termijn ja konden zeggen op de financiële eisen van de organisatoren van het Nederlandse aandeel In „Le Grand Bouclé". In overleg met het Delfts comité heeft de Stich ting Tour de France Nederland 1973 het routeplan definitief ge wijzigd, Vanuit Scheveningen, waar een dag tevoren de pro loog een tijdrit over acht ki lometer wordt betwist, be reikt het Tour-circus via Leiden de Delftse gemeentegrens. Om daarna via Schipluiden, dwars door Maasland, over Vlaardin gen heen en vla de Beneluxtun- nel in Rotterdam de finish van de etappe aan te treffen. CHININO RESTAURANT mei afzonderlijke gelegenheid voor afhalen van diners. Wj- Volop parfcerrufmte /En aan voor- en achter zijde. Ai TELEFOON 70 7542 T NIEUWLANDPLEIN 19 Schiedam Schiedam Als vervolg op het experiment met een (so ciaal) raadsman in Schiedam zullen b. en w. de raad voorstellen met ingang van 1 juli een raadsman in volle dige dienst te benoemen. Deze komt in dienst van de ge meente Schiedam en is formeel dan niet langer gebonden aan het Instituut Raadslieden in Rotterdam de instelling waarmee het experimentele project, dat eind april wordt beëindigd, is opgezet. De werving van een Schledamse raadsman is in samenwerking met het Rotterdamse instituut ter hand genomen. B. en w. gaan er van uit, dat er voor een rdadsman in volledige dienst in Schiedam voldoende werk is» gezien het stijgende aantal be zoekers dat op de spreekuren komt, Uit een gesprek dat wet houder G. Kaptein van sociale zaken met een vertegenwoordi ger van het ministerie van c.r.m. heeft gehad. is komen vast te staan dat het ministerie In principe niet zonder meer af wijzend staat tegenover rijks subsidie voor de raadsman. Het hangt echter van de snelheid waarmee een nieuw kabinet wordt geformeerd af wanneer er een beslissing over subsidië ring valt. Het rijk stelt wei een aantal voorwaarden: de raads man moet in Schiedam volko men zelfstandig kunnen opere ren en een' eigen bureauruimte hebben, los van de gemeente-se cretarie en de sociale dienst. Ook de begeleidingscommissie moet een grote onafhankelijk heid hebben ook ten aanzien van de sociale adviescommissie. Inmiddels heeft Rotterdam laten weten, niet bereid te zijn een van de huidige raadslieden na april geheel of gedeeltelijk ter bcschi.:.:ing van Schiedam te stc'Ien, tolc niet tijdelijk. I r tv.e -es en Let Insti- »u.:t den Rotterdam krijgt geen subsidie voor uit breiding van het aantal plaat sen, hoewel dit dringend nodig Ook al wordt de raadsman straks formeel werknemer van de ge meente Schiedam, een nauwe samenwerking met het Rotter damse instituut blijft onvermij- .delijk. Rotterdam heeft ruime ervaring op het gebied van ^er ving, selectie, opleiding en werkmethode en kan op allerlei gebied adviezen geven. Het mi nisterie en het instituut zijn dan ook sterk voor een blijvende sa menwerking met Rotterdam. De kosten van een volledige raadsman kunnen worden be groot op 35.000 voor salaris enzovoorts en 12.000 voor kan toorruimte, ruimte voor spreek uren, outillage, begeleiding en scholing. B. en w. willen tot aanstelling overgaan zonder de beslissing af te wachten van het riik over subsidiëring. Schiedam De aquarium vereni ging Natuurgenot in Huis houdt op maandag 5 maart de maan delijkse contactavond in gebouw Christelijk Sociale Belangen, Lange Haven 73. Aanvang 8 uur. Op de agenda staat een be stuursverkiezing en een filmpro gramma De bestuursleden C. van Slledrecht, A, J. Lems, A. Bezemer en C, Roo

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1