Omstreden gelijkmaker De Graafschap Erg knap valt terug Van der Pluym onder DHS-lat Verwey ,.jnekt55 Martinit ÉBK9 Hermes- Rooden- burg; mini- veldslag mmm/m W Ziekte Van Huetivreekt zich ist 1 31 Schiedamsche Courant MAANDAG 5 MAART 1973 SVV TE ANGSTIG Middel was tenslotte SW's laatste hoop op de winst premie. Terwijl De Graaf schap in blessuretijd de niet meer verwachte ge lijkmaker (1-1) van inval ler André Koster bejubel de, rende doelman Jan van der Velden richting zijlijn. Naar de scheidsrechterlij ke secondant, die zo uit drukkelijk de vlag omhoog had geheven. Middels woorden stelden de Schiedamse sluitpost aan vankelijk gerust. Hij zei: „ga maar rustig weer naar je goal» er is voor jullie niets aan de hand, want ik heb buitenspel geconsta teerd" onthulde Van der Velden later. Arbiter Elsïnga was echter niet te vermurwen. Hij liep wel naar z'n assistent toe, maar weigerde pertinent met hem in discussie te gaan. „Ik stond er dicht ge noeg bij om te kunnen zien dat het geen buitenspel was. En ik beslis", was zijn korte maar krachtige commentaar. Waardoor toch nog de juiste eind stand op het scorebord ver scheen. Een zienswijze die door beide trainers niet werd aange vochten. Gelukkige Piet de Vis ser: „We hebben SW beslist niet onderschat.-Want het is-bekend, dat het thuis gevaarlijk uit" de hoek kan komen. Dat is geble ken, alleen liet het zich na rust wegdrukken. Daar hebben we van geprofiteerd, ik ben content met de "uitslag al is het wel een zwaar bevochten punt geweest". En teleurgestelde Rinus Gosens: „Qua kansen was de verhouding fifty-fifty. Daarom kan ik wel vrede met de "1-1 hebben, al is 't wel sneu in de laatste minuut nogeen voorsprong uit handen te geven. Inderdaad, want SW begon zo goed. In hoog tempo, uitwaaie rend werd promotiepretendent De Graafschap het eerste kwar tier vaak „zoek" gespeeld. Jan Groeneweg was échter in de af werking niet fortuinlijk. Eerst mikte hij rakelings voorlangs na doorkoppen van Cees Zoet mulder (de vervanger van nog steeds niet geheel herstelde Jan Rijkuiter) en daarna schoot hij na goed doorzetten de voorzet van Ties van Duppen wel knap sin maar zag doelman Harry van Oosterhout In een reflex ••'''.red-dsn. De schoonste mogelijkheidwas evenwel voor Rinus Steenber gen. De lange voorstopper ging op avontuur uit, mocht tot in het strafschopgebied vogelvrij oprukken,maar miste het zelf vertrouwen zelf het karwei af te maken. Dat moest Groeneweg maar doen, maar die vuurde op een Doetindhems been. In de dertiende minuut kreeg het Roe! Zaaijer zet ijverige debutant Cees Zoetmulder de voet dwars. Scherpschutter Wim Muler en Coen Poulus [zoon van de Ursus-trainerJ staan gereed om te assisteren. betere SW-spel dan toch z'n beloning. Zeker voor rust uiterst nuttige Ger Bakkes, tikte in de breedte naar Wim Mulder, die vanaf twintig meter diagonaal de roos trof: 1-0. Eerst toen besefte even aange slagen De Graafschap dat het taktïsch had gefaald. Dat SVV niet in 4^3-3 maarin 4-2-4-opstel- ling opereerde... Waarna de rust weer. terugkwam in de Doetir chemse ploeg, die behalve een schot van rappe, handige Wim Meljers, in het zijnet echter ver der geen venijn kon spuien. Dat gebeurde eerst in het tweede bedrijf. Trainer Piet de Visser: ,,1'k ben in de rust erg boos ge weest op de.jongens. Ze besef ten trouwens zei fodk wel dat ze het verdienden op hun lazer te krijgen. Die eerste helft was niet om aan te zien van onze kant. Er draaide geen enkele li- nie en er was te weinig inzet. We lieten SW veel te veel aan de bal. Daarna ging hei stukken beter. Niet qua spel misschien, maar wel qua felheid. Er werd toen ten minste geknokt". De 1500 toeschouwers, onder wie Helmond Sport-irainer René van Eek, die Dè Graafschap,, voor komende zondag kwam bespion- neren, konden het constateren. Terwijl De Graafschap onder aanvoering van stuwende captain Chris de Vries massaal aan drong, viel SW steds verder te rug. Noodzakelijke punten als rust, zelfvertrouwen, organisatie en inzicht ontbraken in voldoen de mate om het spel te kunnen verplaatsen. Rinus Gosens: „Nadat we een voorsprong hadden genomen, werden we onrustig. De angst van een laag geklasseerde ploeg als die tegen een stérk team"op 1-0 komt: Dat ging ten koste van het inzicht. Bovendien proberen we te veel te netjes vanuit de achterhoede op te bouwen. Maar als je onder druk staat, heb je mannen nodig die een lei naar voren durven te geven". SW had die gistermiddag niet. Vond daardoor in de counter geen tegenwicht. En kon daar door geen nu telkens opko mende verdedigers aan zich „binden". AI creëerde de Harga-brigade zich nog wel drie perspectief biedende mogelijkheden. Maar zowel Ties van Duppen als Jan Groeneweg vuurden over, waar na voor Wim Mulder (Gosens: ""„Een goede wedstrijd van hém. Maar hij werd te. overmoe dig,zocht telkens zijn tegenstan der op In plaats van af te spelen") ingeruilde Zoetmulder goed doorzetten van hard wer kende broer Cees besloot met een „kegel" die op Van Ooster- houts vuisten uiteen spatte. Niet het enige „vuurwerk". Ook weinig imponerend De Graaf schap eiste zijn aandeel op. Met en kopbal van vrije verdedi ger Theo van London via de vuist van Van der Velden op de lat, een schot van Wim Meij- ers op de paal, een op het nip pertje verijdelde doorbraak van Jaap de Blaauw en een door Maarten van Beek van.de lijn gehaalde ,7knik" van Henk Overgoor. En met het betwiste prijsschot van voor Sietse Veen ingevallen An dré Koster in blessuretijd tot be sluit (1-1). Voor De Graafschap het eerste punt dit seizoen in een wedstrijd zonder (thans geschorste) ardhi- tefct Guus HIddïnk. En voor SW de constatering: eigen schuld. Amsterdam Een knapoa prestatie van SVV's B-team. De Schiedamse reserves dwongen onbedreigd koploper FC Am sterdam het Olympisch Stadion een 1—1 gelijkspel af. Het tweede verliespunt van de Amsterdammers op eigen grond dit seizoen. SW begon met wind tegen, maar compenseerde het veldover- wicht van de opponent met gevaarlijke counters. Danny Molen dijk, die ook tijdens zijn tweede duel in het B-team. tot accep tabel spitsspel kwam, brak dreigend door maar verzuimde vrijstaande Peter Jeup Ln stelling te brengen. Wel succes had FC Amsterdam vlak voor rust. Een voorzet van links zeilde over ausputzer Fred Meerhof heen, waarna Eddie Zoeter met een kopbal werd gepasseerd: 1—0. In het tweede bedrijf „drukte" SW met de bollende bries in de rug danig op de Amsterdamse veste. Het resulteerde al na vijf minuten in de gelijkmaker. Molendijk lanceerde Jeup, die de bal met een slim tikje in de touwen schoof: 11. Nadien ontspon zich een gelijkopgaande strijd, zonder dat de pu pillen van Henk Könemann nog ernstig in gevaar kwamen. Den Haag Zeven weken lang is trainer Nico van Huët van Schie dam door ziekte uit de roulatie geweest. Dat gaat zich nu wreken op het eerste team. Voor zijn .ziekte stond Schiedam er bijzonder goed voor maar nu, zeker na de 10 nederlaag tegen GDS zijn de kampioenskansen aanzienlijk gereduceerd. GDS—Schiedam werd een bijzonder slechte wedstrijd en de straffe zeewind die dwars over het veld stond was daar de hoofdschuldige Na de rust dacht Schiedam het „lek" gevonden te hebben. Het ging iets beter voetballen en GDS kon een zeker doelpunt alleen maar voorkomen door onheus tegen Den Brinker op te treden. Schiedam verwachtte een strafschop maar groot was de verbazing toen de scheidsrechter gewoon door liet spelen. Kort daarop maakte doel man Hij dra een kostbare fout door over een ver schot heen te dui ken: 1—0: Wat Schiedam er daarna ook aan heeft gedaan het mocht niet meer lukken. GDS groef zich in de verdediging en bleek niet te passeren. Schiedam Een voor lijfsbehud vechtend De Flamingo's heeft het in Schiedam getroffen dat het tegen een ongeïnspireerd Excelsior >20 speelde. Daarom ook heeft het de wedstrijd gewonnen (2—1), Het was te zien dat de Schiedammers technisch heter waren maar dat de spelers nauwelijks inzet hadden. Er zat geen pit ln de ploeg» die toch de leiding kon nemen. Dat gebeurde uit een vrije trap van Rob Rust» waar Tieman het hoofd onder zette (I0). Na de rust ging het niets beter met Excelsior'20. Flamingo's voelde dat het de winst kon grijpen. Het zette zich verbeten in en toen Rob Rust op het middenveld een fout maakte betekende dat de inleidin tot de gelijkmaker: 1—I. Een misverstand tussen doelman Van Stralen en zijn verdedigers bracht voor Flamingo's bet winnende doelpunt: 2—1. Dordrecht In de sleutelwed strijd EBOH—DHS hebben de Schiedammers zeven minuten voor tijd een toch wel verdiend gelijkspel uit handen moeten ge ven. Voor het zover was hadden beide teams al tot aan de bo dem van hun reserves moeten tasten, zo fel is er gespeeld en zoveel vroeg het zware modde rige veld van belde elftallen. Voor scheidsrechter Arts uit Den Haag bleek het veld ook te zwaar. Hij leidde vanuit de mid dencirkel maar kon daarbij re kenen op de steun van twee goede grensrechters. In de dertigste minuut bracht De Lange van EBOH verandering i« het spelpatroon (veel slechte afstandsschoten) door een kop stoot tos te laten. Hij vond ech ter doelman Van der Giessen op ■zijn post. EBOH wilde meer en viel dan ook tel aan. Goed ingrijpen van Henny Sla en Kees van der Schie ontnamen de thuisclub echter de kans om tot een doel punt te komen. Na de rust bleek de zieke doel man Van der Giessen vervan gen door Van der Pluym. Ei genlijk een voorhoedespeler, maar hij is de laatste weken door trainer Harry Bouquet voorbereid op het keeperswerk. Gisteren dan moest hij zijn de buut maken en hij deed dat goed. EHS trachtte met de wind in de tug een doelpunt te forceren door een hevig offensief op te zetten, maar verder dan een ge vaarlijke voorzet van Alewijnze kwam het echter niet. Van der •c Sluis "Ti De Lange kregen aan de arere kant. zeer goede kan sen. die echter onbenut bleven. Zeven r/inuten voor tijd kwam het fatale moment voor DHS. Een trap ver uit de verdediging van EBOH kwam in het doelge bied. Er ontstond een doelwor- steling en waaruit De Hoog het laatste beslissende tikje kon ge ven om doelman Van der Pluym kansloos te maken: 10. Rotterdam Een Schiedammer heeft Martinit „genekt" in de uitwedstrijd tegen DEH. Ver wey, vorig seizoen nog speler bij Ursus, maakt in het Rotter damse team de dienst uit en dat bleek wei tegen Martinit dat door hem. op een nederlaag werd gezet. Het eerste half uur bleken beide partijen goed tegen elkaar opge wassen maar toen brak de „pe riode Verwey' 'aan. Zijn val in het strafschopgebied werd zo geod gespeeld dat de scheids rechter naar de stip wees. Gou- driaan voltrok het vonnis. Kort voor de rust slaagde Verwey er in met een goed ver schot zijn. ploeg op 2te brengen. Ook na de rust kon Martinit geen vuist maken tegen het gerouti neerd spelende DEH. Het werd dan ook prompt 30, toen Ver wey een fout van doelman Moerkerken kundig afstrafte. Schiedam De KNVB doet er goed aan om voortaan uiterst behoedzaam te zijn met het aanwijzen van scheidsrechters in <*c vr-> degradatie-frustaties bol staande eerste klasse B. Als trainers van re-'eG": geklasseerde ploegen.' als Hermes DVS en Roodert- burg na afloop van een in een 2—2 geëindigde ..mini- veldslag" blij zijn dat er geen gewonden zijn geval- 'len, dan kunnen resterende duels tussen nog „zorgelij ker" geklasseerde ploegen niet zoveel goeds beloven. Tenzij de leiding van der gelijke wedstrijden in han den wordt gegeven van ar biters aan wiens capacitei ten geen ogenblik getwij feld hoeft te worden. Toegegeven, als diverse spelers elkaar vanaf het eerste het bes te fluitsignaal nauwelijks wen- sen te ontzien (en dat leek op Harga toch wel het geval), dan wordt het wel erg moeilijk maar de beslissingen van leids man Harmse riepen toch te re gelmatig de nodige vraagtekens op. Het meest in het oog lopend waren hierbij het tweetal of ficiële waarschuwingen, die werden uitgedeeld aan Hermes- splts Tenny Muylaert en Roo- denburg-middenvelder De Klerk. In de 28e minuut werd Mylaert genoteerd toen hij in een doel- rijpe situatie via een sliding probeerde te scoren, maar de ba! op een haar na miste en (zo leek het op de tribune) per on geluk met Van Kooperen in aanraking kwam. Muylaert sorak na afloop zelfs: ,.Ik heb die jongen niet eens geraakt". De officiële waarschuwing van De Klerk was mogelijk nog twijfel achtiger, want de buiteling waarmee Aat van der Voort de Hei bewiis is geleverd: niet elke actie bij Hermes—Rood enburg betekende een overtreding. grasmat opzocht was dermate doorzichtig dat de „reactie" van de spelleider zelfs door Hermes-trainer Henk N'ebbeling ais „onbegrijpelijk" werd ge kwalificeerd. Het gevolg was een gr ""ri teerde stemming aan beide kanten, die even voor tijd tot een uitbars- Inmiddels hadden de bijna 2000. ting kwam, toen Ger Lagendijk u die vier weken van Piet Roozen heb ik* weinig hoop op een faire behandeling. Het is erg triest dat zulke scheidsrechters in de hoogste amateur-klasse kunnen fluiten; op die manier gaat voor mij de lol eraf". luidruchtig liet blijken een strafschop voor Hermes op zijn plaats te achten. Een penalty kreeg hij niet, wel de opdracht om de kleedkamer op te zoeken, maar tot veler verbazing bleek het bemiddelende werk van aanvoerder Piet van der Burg voldoende om de beslissing te rug te brengen tot de derde offi ciële waarschuwing. Ger Lagen dijk: „Dat kost me dan mooi de rest van het seizoen, want na toeschouwers behalve al deze sensaties, ook nog eens vier doelpunten kunnen bekijken. In feite kwam slechts de openings treffer van Hermes DVS, ln de 17e minuut in aanmerking voor de schoonheidsprijs want aan de overige drie gingen nogal wat defensie-,,slippertjes" vooraf. In het hart van de Leid- se verdediging rammelde het regelmatig, terwijl bij Hermes Piet van der Burg, Weeda en Huub de Raay de ene fout op de andere stapelden en daarmee de krachteloze Lcldse voorhoede aan een onverwachte reeks kan sen hielpen. Toch was Hermes in het begin de betere ploeg, mogelijk omdat de Leidenuren in verwarring wer den gebracht door spits Ger La gendijk die zich vaak liet weg zakken, om daarmee opkomen de middenvelders als Van Baar- le en Van Buuren (Raoden- burg's trainer Rinus Smits: „Wat een geweldige speler is dat") de nodige ruimte te bie den. In de 17e minuut was het Voort, die scherp voorzette en kon toe zien hoe de toegesprinte Lagen dijk de door doelman Boon weg geslagen bal in het net prikte. Vijf minuten later leidde een iden tieke actie van Aat van der Voort tot een kopstoot van Muy laert, die echter net tot corner v/erd getikt Nog geen twee minuten later kreeg Roodenburg zijn eerste reële kans en het was nog raak ook. Tussen drie versteend toekijkende Schiedamse verdedi gers nam spits Sam den Os een neerdwarrelende voorzet van Verkuylen Ineens op de sJol en dat betekende 1—1. Het spel werd daarna erg romme lig: bij Hennes omdat men klaarblijkelijk goed geschrokken was en bij Roodenburg omdat men het maar steeds met zeer onnauwkeurige lange ballen pro beerde. Toch werd het vlak voor rust 2—1 voor Hermes, maar a!s het slappe schuivertje Schiedam Het damesteam van DRZ is op de weg naar het kampioenschap niet te stuiten. Dat probeerde gisteren DCL, maar ook de Rotterdamsen moesten het onderspit delven (2-0). Demos, dat met drie debutanten in het veld kwam had een zeer nerveuze start. Na de rust ging het heel wat beter bij de Schie damse dames. "Wilma de Vries liet het eerste doelpunt aanteke nen en vanaf dat moment kwam er meer rust in de ploeg. Ook het samenspel werd beter al bezondigde vooral Marleen Dame zich ana te solistisch spel. Het tweede doelpunt kwam via een knal van Wil van der Wel op de paal. Wil Jonking kreeg het leer voor de voeten en via de staander bracht zij de stand op 20. van Harry van Buuren de hak van de mistastende Klinkha. mer niet had geraakt, was de bal rustig voorlangs gegaan. Nu verdween de bal via de paal tergend traag over de doellijn. De tweede helft bracht een ster ker Hermes dat het met af standsschoten vsn Muylaert en Van Baarle tevergeefs probeer de, maar zich verder via combi naties practisch geen kansen wist te scheppen. Dat deed Roodenburg ook niet, mede dankzij het falen van de twee- mans-voorhoede Den Os, Brit- lijn. Laatstgenoemde werd dan ook vervangen door Hannaert, maar als doelman Harry Sper- mon in de 25e minuut niet zo akelig had mtsgegrepen had Roodenburg waarschijnlijk nooit meer aan de gelijkmaker geko men. De hoge voorzet van diezelfde Hannaert ieek een makkelijke prooi voor Piet van der Burg te worden, maar een roepende Spermon bracht de toch al niet zo zekere Schiedamse Ausputzer dermate ln verwarring dat de bal via de vuisten van Sper man, de rug van Piet v.d. Burg en het achterhoofd (1) van Ver kuylen alsnog ln de touwen ver dween. <2—2). Daarna zorgde Aat v.d. Voort nog tot tweema...al toe voor opwin ding: in de 33e minuut via een fei schot dat flitsend werd ge keerd en even voor tijd door binnen de witte lijnen plat te gaan na een sliding van Pennen- burg. Dat laatste leverde i.p.v. een penalty slechts ellende op, want de officiële waarschuwing voor Langendijk zal nog wel eens nare gevolgen kunnen heb ben.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3