ELF TREFFERS BIJ THURLEDE: 7-4 verrassend Bruynzeel KE: alleen man A «J- s WK: Demos buigt laat SBk GTB moet revanche toestaan n jpj HÉB Volleybal MPS; GSS tobt met tegenslagen Schiedamsche Courant MAANDAG 5 MAART 1973 stoot JAC uit beker Van een onzer verslaggevers Schiedam Cüpfighter PPSC is weer een ronde verder gekomen. Na een uiterst sensationele beker- treffen, met niet minder dan elf doelpunen, elimi neerde de Thurlede-forma- tie op duidelijke wijze op ponent JAC. Na een buiten gewoon grillig scoreverloop (01, 41, 44) kon de Wassenaarse ploeg ten slotte met een 74 neder laag afdruipen. Drie minuten na het begin sign aal ran strak en kordaat leidende arbiter Jutte opende JAC de score. Linksbuiten Jol beende alleen op keeper Suurmond af en scoorde beheerst 0—I. PPSC was meteen klaarwakker. Nog geen 120 seconden later tikte Plet van Veen een indirecte vrije trap naar Koen Winkel man, die zoveel effect in zijn schot legde dat sluitpost Gort over de bel heen dook (11). De treffer van Aad Goedendorp na goed aangeven van Lodi Kal den (2—1, 10e min.) was het eindt van de enerverende ou verture. Want nadien duurde het 27 minu ten voordat het thuisfront op nieuw kon juichen. Mede door dat handige Siem Bosdijk op rechts in te zelfzuchtig spel ver viel. Maar in de 37ste minuut was het toch dan weer raak. Schiedam Het heren-volleybal team van Juliana, op papier „zeker" van degradatie naar de derde divisie, kwam tegen kop loper Hnterlance/Zaan'69 eigen lijk maar weinig tekort. Voor de tweede keer in deze competitie moest de koploper (45 punten) werkelijk knokken voor een winstgevend resultaat. Zo ver rassend sterk speelde de oranje formatie (slechts één. punt) dat het op de eredivisie azende fn~ terlance Intens tevreden was met de 13 zege. Want de Zaandamse formatie opzienbarend in het nieuws door het aantrekken van Tinga (US), Hoeboer cn Houwen (Delta Lloyd) moest al direkt na het beginsignaal van onzekere scheidsrechter Van de Kaa, er varen dat juist die aangekondig de versterking inspirerend ■werkte op de thuisclub. Fanatiek, overmoedig bijna, kwam Juliana's aanvaisspeï trefzeker door de openingsfase- Het verraste de toekomstige kampioen dusdanig dat pas laat m die eerste set het krachtsver schil werkelijk tot uiting kwam. Want Juliana hield tct 88 de koploper achter zich, maar moest tenslotte bij 3—9 afha ken: 915. door Hans Soeters Piet van Veen nam toen zo lis tig een vrije trap, dat het leer over het „muurtje" heen in de uiterste hoek neerplofte. Nog in dezelfde minuut stelde Lodi Kal den Van Veen in staat 41 te l«ten aantekenen. Dat Jol nog voor rust niet al te zekere goa lie Suurmond passeerde, daar door liet PPSC zich de thee niet minder smaken. Na de hervatting waren de rollen aanvankelijk geheel omge draaid. Nadat Polman de ach terstand in de twaalfde minuut had gehalveerd, r»am Wim Sieyster zelfs even later de ge lijkmaker voor zijn rekening (-44, 18e min.). Treffers waar bij Suurmond niet geheel vrijuit fiïng- SUCCES Met Van der Klooster in plaats van Heinz van Katwijk trok de formatie van Piet de Wolf alle registers open. En met succes. Want in de 32e nuut nam PPSC weer een voorsprong. Piet van Veen lanceerde de vol uit sprintende Lodie Kalden, die listig de hal In de touwen deponeerde: 5—4. Kort daarop lieten Van Veen en Winkelman een voorzet van Bosdijk handig lopen voor Goe dendorp. De jeugdige spits zag zijn „kogel" knap door Gort ge keerd. De bal sprong evenwel voor de voeten van Koen Win kelman, die de2e kans wel naar waarde wist te schatten (64, 37e min.). Nog had de Schiedamse equipe z'tt kruit niet verschoten. Drie minuten voor tijd trof Piet van Veen via de binnenkant van de paal de roos, waarmee de „oude meester" da hattrick vol tooide: 7—4. Maar juist de formatie van coach Jaap Keijzer putte moed uit dit toch wel positieve spelbeeld, terwijl Interlance ondanks goed bedoelde pogingen zich steeds weer verslikte in on- nauwkeurige combinaties. Zo zelfs dat rechtlijnig aanvallend Juliana een 1312 voorsprong nam, maar toch weer net iets tekort kwam om door te kunnen gaan: 13—15. ONRUST Het versterkte echter de onrust bij het toch wel verbaasde In terlance. Dat juist overtuigend wenste te zegevieren (coach Weterhahn: „Door al die be richten in de krant voel je het als een verplichting om goed te spelen") maar steeds weer stuk liep op een onverzettelijk Julia na. Daarom werd de forse 13—7 voorsprong in de derde set een regelrechte Schiedamse triomf. Weliswaar kwam Interlance nDg terug, maar in krap 16 minuten zegevierde Juliana met 1512. Zeker verdiende Juliana op dat moment dat lonkende winstpunt je, waar het uiteindelijk net niet Schiedamse uitblinker Wout den aan toe kwam. Want ging Inter- Hertog bleef ook nu weer lance overtuigender dan voor heen uit de startblokken, 17, Juliana's antwoord was moedig: 89, vooral blokkerend de meer dere van Interlance-speerpunt Rob Breeuwer, maar kon ook in deze laatste set niet verhinderen dat de koploper dat kleine beet je extra puur zelfvertrouwen ging uitbuiten. Want, nog in een roes door het verbluffende tegenspel moest de Schiedamse formatie tenslotte afhaken: 10 15- Maar niettemin een uitste kende indruk achterliet. Schiednm GTB heeft zaterdag in Birkslerzd de zesde nederlaag van dst seizoen moeten incasse ren. DES zorgde daarvoor. Met 2—9 trokken de Schiedammers in deze verre uitwedstrijd aan het kortste eind en dat, terwijl GTB over het geheel genomen de lakens heeft uitgedeeld. Zoels de laatste weken meer het geval was liet ook nu de voor hoede het .afweten. Koos Hoek, Killestein én Messemaker had den het goede schot thuisgela- ten. Na een geweldig GTB-of- fensief kwam in de 20ste minuut een plotselinge uitval van DES en toen keeper Van Rixoort de bal na een eerste Inzet liet val len, was Knoops er attent bij om de score te openen (1—0). •Vijf minuten voor de rust werd het 2—0, alweer toen Van Rixoort stompend redding wilde brengen. Bakker kreeg de bal in vrije positie en schoot raak (2-0). Na rust' kwaro voor Toon de Nijs Ton Messemaker het elftal ver sterken en werd Tinus Trouw borst vervangen door Boutje Steenbergen. Defensief speelden Steenbergen, Jan en Arie Zwep. Schippers en Jar.son het wel gced, maar zij zaken hun harde werken niet afgerond door spe lers als Ballijns, Killestein en Heek. Kennelijk werd de gebles seerde Kar.s van Dongen ook gemist en cl met al kwam GTB in dit door arbiter Heil uitste kend geleide duel niet verder dan die 2—nederlaag. Voor DES een duidelijke revanche voor de in Schiedam geleden 3—0 nederlaag, Schiedam In de laatste minu ten van de wedstrijd Demos— Slod grepen de bezoekers de verdiende overwinning (20). Verdiend omdat Siod beter speelde en de Schiedammers op alle linies de baas bleek te zijn. De Rotterdammers hadden een pluspunt: het lengteverschil. De spelers waren haast allemaal een kop groter dan die van het Schiedamsp team en daarom was het wéinig intelligent van Demos dat vrijwel alle ballen door de lucht werden gespeeld. Daardoor werden alle kansen voor de thuisclub in de kiem ge smoord. Direct al na de aftrap nam Siod bezit van het middenveld. Dit ge deelte van de ploeg zag kans om goed door te drukken en Siod schiep zich het eerste kwartier verschillende kansen die door goed doelmanswerk van Luc van Schijnde! en door nonchalance niet werden geho noreerd. Pas na een kwartier kwam de eerste 'kans voor De mos. Uit een goede voorzet van Joop van Schijndel kreeg broer Gerard een goede kans om het leer in te koppen. Zijn timing was echter te slecht. Kort daarop zag Aad van Dijk ./geen kans om Eikelenboom af te stoppen. Het gevolg was een goede voorzet waarop de verde diging misgreep en toen had Bloot niet veel moeite om zijn club op 0—1 te brengen. Demos kroop door het oog van de 1 naald, toen Bloot na een slechte terugspeelbal van Leo Tintel het leer te pakken kreeg met een hard schot naast schoot. Een vrije trap bracht de gelijk maker. Het tikje van Mart Freij ging naar Aadje de Ruiter, die met een hoog klimmend schot de doelman geen schijn van kans gaï. Na de pauze bleek dat Siod- over wegend sterker bleef maar dat pas in de laatste minuten in een doelpunt uit kon drukken. Een fout op het middenveld van De mos bracht de bal bij Andries- sen en uit diens voorzet kopte Bloot -het verdiende winnende doelpunt in: 1—2. PIET BUL Schiedam Het is WK niet ge lukt om leider FC Veronica op eigen veld de eerste nederlaag van dit seizoen toe te brengen. Het werd ook geen gelijkspel, ai zat dat er zaterdag royaal in. Voor WK had dit sportieve duel een dramatisch slot, omdat de gastheren in de allerlaatste minuut de winst in de wacht sleepten (21). Overigens was de eerste minuut ook een enerverende v/ant tor- wijl de WK-defensie min of meer nog slapende liép te voed ballen dook de snelle en naar later zou blijken meest gevaar lijke speler van Veronica Van 't Hart vrij voor het VVK-doe] op. en keeper Willem van Puffelen was kansloos (1—0). TScht minuten voor het einde WK had na rust de .wind in de rug zette Gerrit van Mil op -links goed door en zijn voorzet, op-maat werd door Peter vaa Mil op fraaie wijze in de gelijk, maker omgezet (1—L). Tevrel den met dit resultaat probeerde WK de stand zo te houden. ZeJfs kregen de Schiedammers twee minuten voor tijd nog kans- op de volle buit toen Peter van Mil na een verre uittrap van. Van Puffelenvrij voor 't VN ronica-doel kwam, maar op het laatste moment kón een verde. diger nog redding bréngen. !n de daarna- volgende minuut werd het vonnis over WK vol trokken toen de bal na een vrije trap: bij Rook kwam, die na eerst hands te hebben gemaakt van enkele meters afstand 2—1 op zijn naam bracht. Schiedam De kans dat GSS dit seizoen naar de eerste klas zal promoveren is na de 2—1 neder: laag tegen Zuiderpark verdw^ i nen. En. dat, terwijl de Schie dammers enkele weken geleden onaangetast de bovenste plaats bezetten met een fraaie voop sprong op de naaste concurren- ten. Maar enkele onverwachte nederlagen hebben de Giislu. mannen thans naar de zesde plaats doen verhuizen met 15 gespeeld en 16 punten, terwijl leider GOZ nu 14 wedstrijden speelde en daaruit al 20 punten distilleerde. GSS had keeper Baks onder dé lat staan, omdat Schniermanni tijdens zijn dagelijkse werk/ zaa mhedert ernstig gëblesséent raakte (verbranding op de arm) i; en dit seizoen wel niet meer van de partij zai zijn. Opdanfe deze tegenslagen kwam GSS toch het eerst aan een. doelpunt en wel na een half uur toen Ar- i «Old van Beek een pass aaa Chris van Gerven gaf en Van Gerven scoorde 0—1. Na rust kreeg Zuiderpark de wind mee en nadat Baks enkele fraaie reddingen had verricht moest hij toch in de 17e minuut zwichten (L—1). Na een half uur leverde een uitval van Zui derpark het winnende doelpunt op, al werd dit in duidelijke bui tenspelpositie gescoord (2—1). Zelfs bestuurders van Zuider park waren het daarmee eens, maar arbiter Brussaard bleef bij zijn beslissing. Schiedam Bruynzeel Kitchen Eagles heeft in het tafeltennis- duel met koploper Tempo-Team een 7—3 nederlaag moeten in- casseren. Een uitslag die wel enigszins voorspelbaar was, - maar qua verloop toch wel wat anders uitviel. Want niemand zon in de eindstand drie neder lagen van Tempo-Teamspeler Herman Hopman hebben gecal culeerd. Zijn teamgenoten Bert van der Helm en Nico van Slob be vingen de off-day van bun teamgenoot echter helemaal op. Hans Lingen opende het duel te gen Herman Hopman en speel de meteen zijn beste partij van de middag. Hij nam op dc juis te momenten zelf het initiatief en hanteerde de aanval op doortas tende wijze. ïn feite bestreed hij Hopman daarmee met zijn ei gen wapens. Met 2—22 en 17 —21 .zette hij Bruynzeel op een 0—1 voorsprong. Bert van der Helm demonstreerde weer een uitmuntende vorm en kwam in geen enkele partij ook maar in de geringste moeilijk heden, Cas van Koetsveld speel de een goede tweede game te gen hem maar met 21—13 en 2117 was het 11. Hans van den Broek maakte het Nico van Slobbe toch wel lastig. Na 21—17 kwam de Bruynzeei- speler goed terug en met 15—21 was een derde game nodig. Zeer gedegen blokte Van Slobbe de smashes van Van den Broek af en was zelf steeds vrij zeker van zijn zaak als hij zelf het initiatief overnam. Het werd 21—19. en Van Slobbe, zij het dan dat Van S.'obbes voorsprong pas in de laatste rally's wat werd g-cnr.nlseerd. Spijtig was het voor de Schiedam mers dat bet dubbelspel zo wis selvallig verliep. Afwisselend speelden van den Broek en Lin gen bijzonder sterk, waarna zij soms danig terugvielen. Na een 137 voorsprong in de eerste game werd met 2117 verloren. Grandioos verliep de tweede game met 11—21 en de derde game ging volkomen gelijk op. In de slotfase gristen van der Helm en Van Slobbe het kostba re punt toch naar zich toe {21— 18). Toch zit er in de dubbelspel-for matie van Bruynzeel een duide lijke kentering ten goede. Lin gen en Van den Broek voelen eikaars spel soms heel goed aan maar het constante spel is er nog niet helemaal. Nog voor de pauze werd het 41. Hens L:ngon kreeg van Bert van der Helm een du'deTjke. ne- ccrinsg toerL-:'."celli. Met 21—12 en 21—19 '(na een 8—5 voor- sprorg v<in .K/*ns L'nge:;) was - het pleit beslecht. Na de hervatting had ook Hans van den Broek succes tegen Hopman.Van den Broek weet over het algemeen wel hoe Hop mans directe spel te ontregelen. Dit keer lukte dat nog vlotter dan anders. Het werd 19—21 en 1421, waarmee het scorebord een 42 stand aangaf. Van Koetsveld had tegen Van Slobbe een sterke start (16—21), maar de Schiedamse Tempo- Team-speler kwam duidelijk te rug (216). -Met 21—13 won hij ook dc derde game, waarna Bert van der Helm de winst voor zijn team reaFs-erde. door met 2111 en 21—10 van Van den Brrck te winnen. Hens Lm- gen nn'.V. da-irna Van S:obbé r.i*T bc"mr-mëlt' en door be'de sp*' c".'* A'-ï d- 'de'-jk als derde k- Ven Slobbe als winnaar te voorschijn. Cas van Koetsveld bepaalde via een zege op Hopman de eind stand op 7—3 voor Tempo- Team, dat de kampioensvlag al voor de dag mag halen, want volgende week kan de titel be haald worden. Bruynzeel Kitchen Eagles 2 won met 3—7 van Wibats in Den Haag. Het team was duidelijk te zeker van haar zaak en kwam daardoor nc<g echt In moeilijk heden. Alles liep echter nog net goed maar de 10—9 overwin ning in de Beurs had hen de tegenstander duidelijk doen on derschatten. Pon ven der An en Peter van den Broek wonnen van Wijnberg en c'c La Fontaice. In Ger Geor- l'ng moesten zij hun meerdere t •::rn. Ar."">'d Loot won ook o p- ".'jon nr-ar !vj verloor "i r' t v*. Dc Bnrv- tt. r-;n nu net 3 p.T.xn cca duidelijke midden- mootplaats :n en kunr.en mis schien nog zelfs een gooi doen caar de tweede plaats. «3 S.j.'Sx in bceid. Een Sehiccla. sa spri grond. Zoals Demos zij het erg laai - gen. 'eg: vciriugcn cp de voor Siod moost bui-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4