ven Beatrix verdie p l zich in project werkende jongeren RAADSMAN IN VASTE DIENST KUNSTZINNIG VERPAKTE HASJ ACHTE RHAALD è'v COURANT Commissie adviseert: Süède jas gestolen Tijdens informeel bezoek: RQQWG* D'66 handhaaft initiatief voorstel-—.- De school vroeger en nu Experiment Film: s over geestelijk gehandicapten Brief naar b, en w. Douane kreeg argwaan Brand in wasmachine Adviescommissie geïnstalleerd HB&iNfiL??* ^Pl.SiitfSs'liMil Van een onzer verslaggevers gevallen: ALS WE IN 1975 over beslissen Dver subsidiëring, zijn Katha en Bami al lang overle den", aldus dokter Van. der Veer. Schiedam Er bestaat grote kans op een subsidieregeling voor de twee kinderdagverblijven in Schiedam. De soïale adviescommissie was er gisteravond in de eerste vergadering heel duidelijk over: Schiedam kan het kin- APPLAUS derdagveblijf niet missen. Onde grote publieke belang- stelling ruim 50 moeders die hun kinderen naar kinder- Het kwam hem op een langdurig dagverblijven brengen nam de commissie het principe en opgelucht applaus van de besluit dat er subsidie zal worden veleend. De kinderdag- toehoorsters te staan. Commis- veblijven moeten ze snel mogelijk een exploitatie-reke- s>ehd F. Prins was het geheel ning opzetten en aan de hand daarvan kan dan de subsi- het dooer a™ sociaie^dienlt"ge "u- die worden bepaald» Schiedam D'66-fractie- voorzltter Vincent Broeke beschouwt het advies van de sociale adviescommis sie, in principe subsidie aan kinderdagverblijven te verlenen, als een wel kom steuntje-in-de-rug voor zijn Initiatiefvoor stel, dat bij in de raads vergadering van 26 maart wil indienen inzake de subsidiering van kinder dagverblijven» Hij. vindt de beslissing van £e commissie alle aanlei- r;:jpng, zijn voorstel te handhaven, te meer daar vertegenwoordigers uit die commissie, die na mens politieke partijen in de raad zitting hebben, zich allen voor subsidië ring hebben verklaard, „ïk wil mijn voorstel echt handhaven, tenzij het col lege van b. en w., dat nu nog een aarzelend stand punt inneemt, zegt: „We nemen je. voorstel over en we zijn bereid tot subsi diëring over te gaan. In dat geval trek ik mijn voorstel graag in", aldus de D'56-er. Met leuzen als "Subsidie! Geen geleuter, doe wat voor een peu ter" en "Laat welvaart "watt minderen vóór het welzijn van de kinderen*' leueten de tiental- len moeders duidelijk blijken hoe groot zij het belang van een kinderdagverblijf vinden. De commissieleden vonden dat ook, al meenden zij dat ër wel eerst duidelijkheid over de concrete funancièle situatie van de kin derdagverblijven moet komen '\voor::er^ènTbedrag'-wordt -~vOst*- gesteld. bliceerde rapport over kinder- dagverblijen in Schiedam. Ook op grond van-de verandërde po sitie vair de wérkende vrouw meende -hij dat subsidièring noodzakelijk is.' Hoewel in prin cipe akkoord met de .subsidie ring van kinderdagverblijven meende PvdA-raadslid N. C. Kerkhoff dat men eerst een ob jectief behoeftenonderzoek moet houden inzake de kinderdagver blijven. Hij meende dat er meer instellingen in aanmerking ko- terremen, zoals het bejaaraen- werk. Met die vaststelling is men overt- Tenslotte werden alle eommissle- gens niet van het probleem af, vond commissielid dokter Van der Veer uit Kethel. Hij vindt dat er moet worden- gestudeerd op een. toekomsige opzet van .deze voorzieningen/ over heel Schiedam.' Dat- kan wel even du- „AIs je een ideale opzet weet ben je vijf jaar verderl als je eén ideale opzet hebt ben je 25 jaar verder. Nu echter zijn twee ver blijven waar geld bij moet en. dat moet je nu behandelen; Een groot deel van de kinderen, is er op sociale., of medische indicatie en dus liebben de twee kinder dagverblijven Kat ja en Ramb een duidelijke bestaansgrond. Als je over opheffen praat, moet: je wel afvragen waar je dan terecht moet met je nood- leden het eens over een voorstel van ode van de heer R. van Raalte (PCG) die vond dat de commissie best een prljnclpe- uitspraak kon doen en dat een nadere subsidieregeling dan verder kan worden uitgewerkt. Het kan rijn, dat het probleem van subsidiëring van de kinder dagverblijven in Schiedam al snel aan de orde komt, want de raadsfractie van. D'66 in de ge meenteraad wil In de vergade ring van 26 maart met ee nïni- tiatiefvoorstel komen tot subsi diëring van de dagverblijven. In afwachting yan een definitieve regeling wil D'66 vast 50.000 beschikaar laten stellen om Katja en Bambi uit de eerste nijpende financiële problemen te helpen. De prinses en de deelnemers can het gesprek nemen afscheid. Medewerkenden aan het project napratend over het koninklijk bezoek. Omstreeks een uur verliet prinses Beatrix het Proveniers huis. Verenigingsavnnd van Openbaar- Ondenvijs Schiedam „De school vroeger en nu" is de naam van een lezing d:e de Rotterdamse onder- wijsconsu'.ent C. M. Slui ters dinsdag 13 maart zal houden in gebouw De Rank aan de Schiedamse- weg 122 in Kethel. Hij doet dar op de jaarlijk se verenigingsavond van de Vereniging voor Open baar Onderwijs. Deze avond van de samenge voegde afdelingen Schie dam en Kethel-Groenoord begint óm acht uur.Js avonds. Schiedam Prinses Beatrix is zich woensdagmorgen persoonlijk op de hoogte komen stellen van de vor deringen van.- het project voor werkloze - jongeren, dat de Schiedam se Raad voor Jeugd en Jongeren in samenwerking met een groot aantal andere instel lingen binnen een maand van de grond wil krijgen. Omstreeks tien uur arri veerde de prinses in gezel- Schiedam Twee films zullen op vrijdag 16 maart op de algeme ne ledenvergadering van de af deling Schiedam van de vereni ging „Helpt Elkander" worden vertoond. Helpt Elkander is de vereniging van ouders en vrienden van geestelijk gehandicapten. Tij dens de vergadering zal onder meer een nieuw bestuur worden gekozen. h eerste film die wordt vertoond gaat over het leven van een geestelijk gehandicapte in een gezinsvervangend tehuis en he: werken in de sociale werk plaats. Een opvoedingsexperi ment met geestelijke gehandi capten in Engeland wordt be handeld in de andere film. >e ledenvergadering wordt gehou- - den ;n het centrum „De vier molens" aan de Nieuwe Dam- laan 766 en begint om 20.00 uur. Schiedam Sociaal raadsman Cor Bijl van het. Rot terdamse Instituut Raadslieden kan tevreden zijn: de leden van de sociale adviescommissie vonden zijn werk in Schiedam zó geslaagd, dat ze gisteravond besloten de raad te adviseren, in Schiedam een raadsman in volledige dienst aan te trekken. Er was in de commissie veel waarde ring voor het werk van raadsman Bijl en uit de rapporten die hij over zijn werkzaamheden in Schiedam heeft uitgebracht is wel gebleken dat het experiment met een raadsman in Schiedam zeer geslaagd is. Zo'n „wandelende" social weg- wijzer blijkt bij de bevolking aan te slaan. Wethouder B.Kaptein van sociale zaken vond "in feite dat het uitbreiden van de activiteiten van de raadsman alleen maar zeer noodzakelijk is: in diverse wijken, zoalsScbiedam-Zuid, blijkt men nog niet voldoende met het bestaan van een raadsman op de hoogte.- De commissie ging graag akkoord met lovende woorden aan het adres van de raadsman, die overigens wellicht niet in Schiedam zal kunnen blijven, omdat hem als moeilijk te missen roedewerker van het Rot terdamse instituut in-Rotterdam nog veel werk wacht. Volgens wethouder Kaptein moet haast worden gemaakt met het aanstellen van een raadsman in volledige dienst: als de overeen komst met het Instituut Raadslieden in Rotter dam straks afloopt is het naar zijn mening niet verantwoord, ook maar enkele weken een „gat" te laten ontstaan in het project met de raads man. „Een raadsman moet er altijd zijn voor ie dereen en zelfs bij een eventuele ziekte mag iwe hem nodig heeft geen dichte deur vinden", vond de wethouder. Hij deelde mee, dat b. en w: op grond yan ervarin gen van raadsman Bijl in nauwe samenwerking met Rotterdam hebben besloten, een raadsman in volledige dienst aan te stellen. Met name in; wijken als Schiedam-Zuid kan de raadsman vol-!, gens het college veel nuttig werk doen, vooraP omdat men daar tot nu toe nauwelijks gebruik van de diensten van een raadsman maakt. Uit de.commissie klonken instemmende geluiden: aan het adres van de raadsman. De Kethelse huisarts dr. R.van der Veer jr. vond dat het werk van de raadsman moet worden gestïmu- leerd maar vroeg zich wel af of op wens van het ministerie de raadsman nu wel zo afhankelijk moet zijn van de sociale adviescommissie. „An ders krijgen we wellicht geen subsidie voor hem" meende de wethouder, maar daar was dr. Van der Veer het niet mee eens, omdat de motivatie van het ministerie is dat de sociale adviescom missie te veel op de maatschappelijke dienstver- lening zou zijn ingesteld. Drs.G.A.A.Smits meende ais adviseur van de socia le adviescommissie dat uitbreiding van. het pro ject van de raadsman wel dient in te hemden dat ook het maatschapneHik werk in Schiedam wordt versterkt, omdat de raadsman een bij uitstek verwijzende.fnnctie;zou hebben. .iUitbrmdmg van zijn taak heeft alleen dan zin, als het maatschap- nelii'i werk het aan '-a-»". aldys rf™*, Smits.. De commissie ging tenslotte akoord >--et het voor stel. een raadsman in volledige dienst aan te trekken. schap van zr. Marie-Joseph van der Ven in het kantoor van de ,SRJ J in het Prove niershuis, waar zij zich ge- durende enkele urenJïet In formeren door afgevaar digden van de deelnemen de instellingen over het jeugdwerk in kwestie. De prinses bleek zeer' positief te staan tegenover dit Jongeren Oriëntatie Project (JOP), dat tot doel heeft de problemen van de jongeren door middel van voorlichting,^'vorming en even tueel ander werk te doorbreken: Deze nieuwe vorm van hulp achtte de prinses mogelijk een aanleiding tot verandering van de structuren, die vaak de oor zaak van de werkloosheid zijn. „Zeer gezellig" was de reactie van de Schiedamse deelnemers aan het gesprek na het zorgvul dig geheim gehouden koninklijk bezoek. SRJJ-voorzitter Frans Prins, tevens voorzitter van het NW-jongerencontact, vond de prinses goed op de hoogte van het jeugdwerk. „Zij stelde, zich zeer open voor onze plannen, zelf bracht ze overigensweinig, naar voren. ,Het informele on derhoud, compleet met koffie en sherry, bleek zeer geanimeerd verlopen te zijn. Of prinses Bea trix haar bezoek zal herhalen, wanneer de plannen uitgewerkt zijn, is niet zeker, wel wi! zij nauwkeurig op,de hoogte gehou den worden. Schiedam Uit de auto van de 33-jarige röntgen-tèehriïcus L. A. B. uit: Loos duinen is een suëde- jas gestolen; De auto stond ge parkeerd op de Parallelweg. Schiedam De PvdA en de PPR in Schiedam maken zich ongerust over de huurverho gingen die op I april ih het hele land van kracht worden als gevolg van de huurharmo- nisatie. Dat blijkt uit een brief die de voorzitters yan de besturen van- deze partijen - de heren H, Noorder graaf en 'H. W. Posthoorn - aan het gemeente- bestuur hebben geschreven. In de brief wordt gevraagd of het college van burgemeester en wethouders bereid is aan de minister van volkshuisves ting om ontheffing te vragen. Tevens vragen de beide Schie- dammers de voorlichting over dit onderwerpuit/te breiden. Dat in verband met de moge lijkheden öm te weigeren en het krijgen yan een individue le huursubsidie. Schiedam In het stadskantoor aan de Emmastraat wordt deze.j;- maand gedurende enkele dagen open huis gehouden. Hierbij is iede- 'i re Schiedammèr welkom en er zal gelegenheid zijn een bezoek tef brengen aan alle verdiepingen van het gebouw, dat nu ruim twee maanden in gebruik is. Op alle verdiepingen kan men de indeling van de kantoorruimten bewonderen, terwijl op de bovenste verdie ping gelegenheid is het uitzicht over Schiedam te bewonderen. De officiële opening van het stadskantoor is gesteld op zaterdagochtend 28 april. Het open huis wordt gedurende drie avonden en een morgen ge houden. Op vrijdagavond 16 maan is er een bezichtiging door de familieleden van de in het stadskantoor, werkende amb tenaren en door de oud-ambte naren van de gemeente Schie dam. De bezichtiging duurt van zeven tot nagen uur. Voor de buurtbewoners van'het stadskantoor is er dinsdagavond, van zeven tot negen uur een be zichtiging. Deze bezichtiging is speciaal voor bewoners van de Smgelwijk, het oostenvan de stad en de omgeving van- de Broersvest. Tenslotte zijn er op donderdagavond 22 maart van - zeven tot negen en op zaterdag morgen van 9. tot twaalf uür twee bezichtigingen voor alle in- woners van Schiedam. Jonge kinderen zullen zonder .geleide niet worden toegelaten. Voor het open huis zullen geen persoonlijke uitnodigingen wor den verzonden. Wel wordt de speciale aandacht gevraagd van de oud-ambtenaren van de ge meente en van de buurtbewo ners rond het stadskantoor, als mede ook van de buitenlandse, werknemers in Schiedam; RotterdamDe 21-jarige Schie dammer D. R. M. kon in Ieder geval niet verweten worden dat hij geen initiatief had ontwik keld. Na zijn schooltijd (lts en twee jaar mts) trok hij de wijde CHIN. IND. RESTAURANT *i_ me» afzonderlijke gelegenheid voor afhalen "van diner». JSS» Volop parke/ruimie aan voor- en achter zijde. TELEFOON 70 75 42 NIEUWLANDPLEIN 19 wereld in. Tweemaal bezocht hij liftend en werkend Nepal en als de rechtbank er voorlopig geen stokje voor steekt ligt een be zoek aan Afrika in het ver- schiet. In Nepal had hij namelijk enige keren houtgravures -gekocht. Minder uit kunstzinnige overwe gingen dan wel om het feit dat deze gravures moesten dienen om- er hasj in. te verbergen. Driemaal had hij naar zijn Schiedamse huisadres dergelijke pakketten gestuurd totdat in november de douane argwanend werd. Wie stuurt er van Nepal uit nu pakketten naar zijn eigen adres?, vroeg men zich af. Een pakket werd opengemaakt en in de. achterkant trof men twee maal een kilo hasj aan. V De verdaphte- .had vlotbekend. Hij had het kunstje ven vrien den ge'eerd. in oktober en no vember had bij het drie keer toegepast. Hoewel hij in het verleden eerst LSD en opium had gebruikt was bij overge stapt op het gebruik van hasj, maar drie-en-haive kilo was zelfs voor hem te veel van het goede. Twee kilo had hij ver kocht voor 2,900, he tig eert. een lieve winst had opgeleverd, ge- rekend naar de inkoop van 120 per kik» en 1 per gravu re. V-\; v yr De verdachte, die in het! penetén- tiaire ziekenhuis in Dén Haag wordt verpleegd voor een lever- riskte, kreeg van de officier, mri W. A. de Saint Au"aire te horen dat hij op een vrij brutale ma nier te werk was gegaan. Omdat de verdachte echter zeer veel positieve punten had volstond de offic er met een eis van 7 maanden, waarvan 3 voorwaar delijk De rechtbank doet op 20 maart uitspraak. Schiedam Kortsluiting in een wasmachine heeft brand veroor zaakt in de wning van de fami- lie S. Put aan het Boshplein in Groenoord. De familie slaagde e in het vur te blussen, voordat de brandweer1 kwam. Dez kon dan' ook direct weer inrukken. De wasmachine werd vernield. E 1 is roetschade. tein van sociale zaken heeft tij-:, dens de eerste vergadering van de sociale adviescommissie de commisiseleden heel wat werk voorspeld. „U krijgt heel wat ie verwerken en U moet niet schrikken van het lijstje van de vele onderwerpen die we in de nabije toekomst moeten behan delen", waarschuwde hij de commissieleden alvast. De mammoet-commissie. die maar liefst 14 leden telt en en- „_kele,be.l^Êt'ike.Jidyiseui?,:heeft ais de" directeuren van sociale dienst en GG en GD, ging gis teravond direct aan het werk. Er werden besluiten genomen over de aanstelling van een vol ledige sociaal raadsman en een subsidiëring van kinderdagver blijven. Meer daarover elders in deze krant. DONDERDAG 8 maart 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - ldachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24660

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1