SCHIEDAMSCHE COURANT HERSTEL ARBEIDS MARKT OP KOMST Lijst met 100 werk zoekenden naar bedrijven Nieu wlandplein afgesloten Ittlil Verkeer s- wegens aanleg riool STAKING BIJ SCHEEPSWERF DE JONG Oude stadskernen aantrekkelijk maken VKTI NAM Werkloosheid is opnieuw gestegen, maar: ACTIEGROEPEN PRATEN OVER STREEKPLAN giro TMl Rijnmond verhuist Werkgroep maakt film over Schiedam GAB zet zich in voor oudere arbeidskrachten Boscbman wil van functie af Prikactie van 24 uur KAMERS VAN KOOPHANDEL: nationale agrtle den Kraag h Sport, recreatie en jeugd zaken samen in ander gebouw s ZATERDAG 10 maart 1973 4 pagina's 99ste Jaargang no. 24662 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL TÉa^rdingen - De situatie op de arbeidsmarkt begint zich ytê herstellen. Niettemin is de werkloosheid in het Nieuwe Waterweggebied Noord opnieuw gestegen. Maar de toe stand in het gewest veranderde de afgelopen maand fe bruari niet wezenlijk. De arbeidsreserve steeg van 2,58 tot 2,65 procent, dat is een werkloosheidscijfer van 1565 mannen. Ook in de vrouwelijke '"arbeidssector steeg het percen tage werkloosheid minder schokkend. In vergelijking met januari steeg het aantal werklo zen er van 275 tot 307. Er zijn aanwijzingen, dat de si tuatie zich in die werkloosheids cijfers in haar voordeel begint te wijzigen. De vraag naar per soneel is vooral in de kantoor sector en de bouw opgeleefd. De directeur van het gewestelijk arbeidsbureau, ir. Nugteren, die op het pur.t staat te vertrekken naar zijn nieuwe directeurschap in Dordrecht, vond het daarom een raadsel, dat de vraag toch vrijwel gelijk is gebleven. „Er moet wel vraag op komst zijn want er komen veel arbeids plaatsen vrij in het Botlekge- bied en op de Maasvlakte". Nugteren voorspelde, te oorde len naar de meldingen' van di verse bedrijven, omzetstijgingen en betere vooruitzichten. - Van een onzer verslaggevers Vlaardirigen Voor bijna honderd werkzoekenden, v*. die ouder zijn dan vijfenveertig jaar, Is er een sprankje hoop. Enkele weken geleden zond het GAB Nieuwe Wa terweg-Noord daartoe een brief aan tweehonderd bedrijven in dit gebied met daarbij een lijst van mensen, voor wie het „arbeidsklimaat1 niet zo mild is als men zou willen". In de brief tracht ir. Nugteren. directeur van ftet GAB, de geadresseerden te verduidelijken welke noodzaak er bestaat deze „moeilijke groep" weer aan het werk te zetten. „Een vaak jarenlange er- varing en kennis ligt braak en individuele ont plooiing in zinvol .werk ontbreekt", schrijft hij. Het gewestelijk arbeidsbureau put zich in een Ian- v^delijke regeling uit om het de bedrijven zo aan- "genaam mogelijk te maken als rij een arbeids kracht uit deze lijst aannemen. Ze ontvangen van .'.^^hetGAB.. een tegemoetkonung^op «de. Joonkosten^* c .van vijfendertig procent van één jaarsalaris plus een vergoeding in de kosten voor studie of voor "de bedrijfsscholingsregeiing. De bedoelingen van het GAB zijn goed bedoeld. Het is een poging, zegt directeur Nugteren, om het vooroordeel dat er tegenover oudere-arbeids krachten bestaat op den duur te doorbreken. De mogelijkheid is aanwezig dat je dan zo'n regeling van 35 procent kunt laten varen.*' Het GAB is inmiddels zeer te spreken over de re- sulfaten van de brief met de lijst van anoniem gehouden werkzoekenden, die afkomstig zijn uit VJaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland. Tien mensen zijn al aan het werk door dit particuliere initiatief van het GAB in Vlaardingen. De werkzoekenden, die weer aan de slag konden gaan en het toch niet redden in hun nieuwe job houden het recht op hun oude uit kering tot Wz jaar na hun ontslag bij hun vroe gere werkgever. De tien mensen voor wie werk is gevonden, hebben a. een: plaats-vrij gemaakt ^voor-de-res t- van geveer tweehonderd „oudere arbeidskrachten". Het GAB stelde de lijst van honderd op basis van een selectie samen. SPONTAAN De vraag in de bouw üsr zo gering, omdat er veel spontane plaat singen voorkomen. Plaatsingen, dje niet via het GAB gaan. De verbeteringen in de vraag naar handels- en kantoorpersoneel zijn.niet overtuigend. Het GAB in Viaardingen heeft met het wijkbestuur van Hoek van Holland overleg gehad over de werkgelegenheid in die plaats- Het overleg is een ge volg van de eenzijdige structuur ,en de groeiende bevolking. De werkgelegenheidssituatie is niet ai te gunstig in Hoek van Hol land gezien de gebrekkige ver binding met het Europoortge- bied. Hoek van Holland stelt eeiï structuurnota op over de toestand. Deze nota 2al met het GAB worden besproken. Er is nog geen opvolger benoemd voor directeur ir, J. P. Nugte ren die zoals bekend directeur is geworden van het GAB in Dordrecht. Besprekingen zijn gaande over een hieuw je be- noemen man van binnen het be drijf. JCot. zolang is de Iridim iïtfsve -Waterweg Noord in handen van dp heer Steehouwer. ,t - fg. Va Schiedam In verband met de aanleg van het nieuwe hoofdriool van Groenoord naar Nieuwland wordt de Burgemeester Van Haaren- laan ten oosten van het Nieuwlandplein maandag morgen na het spitsuur, omstreeks negen uur, afge sloten voor het snelver keer. Tijdens deze eerste fase van de verkeersmaat regelen trekt het voorste gedeelte van de bouwtrein, die de zware rioolbuis zaï leggen, over de Burge meester Van Haarenlaan. Automobilisten moeten zo lang via rijksweg 20 rij den. bi de tweede fase gaan behalve de Van Haarenlaan ook de Nieuwe Damlaan en het Nieuw landplein dicht. Dan wordt al het autoverkeer tussen het cen trum en Schiedam-Noord door middel van borden omgeleid via rijksweg 20. Tijdens de eerste fase Is de vol gende wijziging van de RET- buslïjnen 50 en 53 van kracht. In de richtingen Hoogvliet (50) en Kethei (53"» wordt de be staande route gevolgd over de Van Haarenlaan tot de Pierson- straat, daarna rijden de bussen via de Monseigneur Nolenslaan, de Parkweg, de Burgemeester Honnerlage Gretelaan en de Nieuwe Damlaan en komen dan weer op de Van Haarenlaan te recht. In de richting Emma* plein en Station NS wordt van De verkeersomJeiding wordt mei borden duidelijk oange- geven dezelfde route gebruik gemaakt. De halte in de Van Haarenlaan voor de lijnen naar Hoogvliet en Kethei komt zolang in de Pier- son straat en bussen naar het Emmaplein en het station ma ken tijdens fase één gebruik van de halte voor bus 54 in de Nieuwe Damlaan bij de Van Haarenlaan. Gebleken is, dat het bouwterrein langs de Nieuwe Damlaan een geliefde speelplaats is voor kin deren. Om ongelukken te voor komen worden de ouders van de kinderen in de buurt en het per soneel van de scholen dringend verzocht, de kinderen van het bouwterrein weg te houden en ze op de gevaren te wijzen. De bestuurders van de zware kra nen en graafmachines en de af en aan rijdende vrachtauto's hebben namelijk weinig zicht op de kinderen, die op het terrein spelen. P. Boschman Schiedam PvdA fractie voorzitter P. Boschman wil van die functie af. Hij heeft het naar eigen zeg gen te drek om zijn func tie als fractievoorzitter van de grootste raads fractie te kunnen beharti gen en heeft al enkele maanden geleden gezegd, te willen bedanken, we gens drukke werkzaamhe den. „Die wens geldt nog steeds, maar het is moeilijk in defractie een opvolger te vinden. Ik vind het steeds moeilijker om fractievoor zitter te blijven, want ik heb enorm veel werk. En dat is je boterham en die gaat voor". De heer Boschman wil overigens wel „gewoon" raadslid blijven. i Schiedam Bij de scheepswerf en machinefabriek A. de Jong BV is vanmorgen om zeven uur de staking beëindigd, die gisteren een groot deei van het bedrijf lam legde. Het werk werd gisteren stil gelegd, nadat de vakbonden op de gebrui kelijke wijze een ultimatum hadden gesteld waarop de directie van I de scheepswerf niet ingang. Bij de poort aan de Frankelandse- Van de ongeveer dnehonderd dijk werden gistermorgen om man personeel van het beanjr 1 zeven uur de werknemers van het bedrijf opgevangen door het ging naar schatting driekwart niet aan het werk. Bedrijfscon- tactman H. Bruins van het NW: „Volgens onze voorlopige raming staakt 95 procent van het werf- en machinepersoneel". neel". stakingspiket De werkwilligen mochten gewoon naar binnen gaan, nadat met ze gepraat was. Er heerste een ontspannen, rustige sfeer. Directeur A. J. de Jong: „Dat hadden we niet anders verwacht Het kantoorpersoneel werkte ov®r van ons personeel. Er wordt het algemeen wel. Volgens de hier altijd In een bijzonder ple- directie staakten daar maar en- zierige sfeer gewerkt". kele mensen. Verwacht wordt dat volgende week in het Nieuwe Waterweg gebied opnieuw stakingen zullen uitbreken. Daarbij zouden ook bedrijven in Schiedam betrok ken zijn. De vakbonden zullen kort van te voren bekend ma ken waar het stakingsparool wordt gegeven. Schiedam Het opbenbaar li- chaam Rijnmond verplaatst zijn kantoor van het Stationsplein 2 in Schiedam naar het Vasteland 96-104 in Rotterdam. Het tele- i foonnummer in Schiedam, waar 1 de Dienst Centraal Milieubeheer j Rijnmond blijft gevestigd, blijft1 150800. Rijnmond zal voortaan in Rotterdam te bereiken zijn mimBÏ&h'ÏII De"Ve rhui- zing vindt' plaats van 9 tot en met 14 maart. Het stakingspiket voor de poort van de scheepswerf A. de Jong. Schiedam/VIaardingen De inmiddels samenwerkende Kamers van Koophan del en Fabrieken in Rotterdam en voor de Benedenmaas in Viaardingen rijn van mening, dat de oude stadskernen van Rot terdam, Viaardingen en Schiedam moeten worden gerenoveerd en aantrekkelijk ge maakt. Ze hebben dit meegedeeld in het kader van de inspraakprocedure bij het concept-voor on t w erp-streekpi au Beide voorzitters mr. W. H. Fockema Andreae en ir. B. Wilton vinden dat Zestienhoven ais luchtha ven in het Rijnmondgebied eigenlijk node kan worden gemist, omdat het een functie als com merciële luchthaven vervult, die in het interna tionale luchtvervoer niet meer is weg te denken. „Het Rijnmondgebied zal nooit zonder luchtha ven kunnen, nog los van de vraag of dit een tweede nationale luchthaven moet zijn, vinden, ze. Ook ir, B .Wilton besteede aandacht aan de lucht haven Rotterdam. Hij vindt dat het uitbreiden van Zestienhoven aan banden leggen aanvaard baar is, maar meende tooh dat tegenstand tegen zekere verbeteringen en enige uitbreiding in het luchtvervoer niet veistandig zou zijn. Verder maakte ir. Wilton nog een opmerking over de mogelijkheid, in de Broekpolder in Viaardin gen naast woningbouw ook de mogelijkheid^ te scheppen voor het vestigen van kteme industriële bedrijven. S chiedam/VI aardingen Actiegroepen op plaatselijk en regionaal niveau mogen meepra ten over. het concept- maart een openbare dis voorontwerp streekplan, cussie bijeenkomst ge Dit gebeurt in het kader houden, van de inspraakprocedu- Daarvoor zijn de volgen beurt tijdens de tweede discussiebijeenkomst, die eveneens in De Doe len om twee uur be- in en om het Nieuwe glut. Waterweggebied, de Ac- bi De Doelen vindt tïegroep Schone Rand- maandag ook nog een stad Zuid, het Centraal aantal discusriebijeen- re bij het plan, die door de actiegroepen uitgeno- Actiecomité Rijnmond, komsten plaats. Hier- het Openbaar Lichaam digd: Het Centraal Co- het Comité Leefbaarheid voor zijn onder andere Rijnmond is opgezet. In mïté Anti-Buiderbaan. Waterweggebied en de uitgenodigd de Stichting de gehoorzaal van De het Actiecomité Leefba- Bond voor Leefbaarheid, het Zuidhollands Land- Doelen in Rotterdam re Delta, de Vereniging 's Middags komen de po- schap en het Hoogheem- wordt donderdag 15van Luchtverontreiniging litieke partijen aan deraadshcap van Delfland. Schiedam In samenwerking' met de werkgroep Schiedam ïs een filmploeg begonnen met het maken van. een film over de stadsvernieuwing. Het is de be doeling, dat het een half uur du rende wordt. Er zullen verzoe ken worden gericht aan diverse organisaties om de film finan cieel mogelijk te maken. Bertus Nocteboom, een van de le den van de werkgroep Schiedam, vond een bijzondere aanleiding om filmopnamen te maken: de gemeentelijke baggermolen was bezig in de Korte Haven en daarvoor moest de anders nooit gebruikte historische Korte Havenbrug open. In de film kamen verder inter views voor met de sluiswachter en de mensen op de baggermo len. De werkgroep hoopt, dat de fjlm over de binnenstad kan worden afgemaakt. Cameraman Gijs Konings: "Film is wel erg duur, maar je moet niet verge ten. dat wat er nu voor de camera komt straks door dui zenden mensen bekeken kan. worden". Viaardingen De gemeentelijke bureaus sport en recreatie en dat van jeugdzaken (het laatste was tot nu toe onderdeel van onderwijs en culturele zaken) rijn samengevoegd en zullen sa men een secretarieafdeling vor men. De nieuwe afdeling zal binnenkort tijdelijk huisvesting vinden in het kantoorpand van de Spaarbank Viaardingen aan de Schiedam se weg. Waarschijn lijk komt dit pand nog dit jaar vrij, omdat de bank een nieuw kantoor naast het oude bouwt, wat eind augustus klaar moet zijn. Chef van de nieuwe afde ling wordt J. van der Lugt, die al chef was van het voormalige bureau sport en recreatie. Sport, recreatie en jeugdzaken rit au nog in een van de houten pa viljoens aan de HofsingeL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1