SPIRIT KAN MORGEN TITEL GRIJPEN lier mes D Y S se bij Spirit- SBeehter dames- selectie VOORBEREIDINGS COMMISSIE GEFORMEERD Ooievaars Oofc Osterholt en Groeneiveg op ziekenrapport mist nog routine naar promotie „Ik ben geen Hansje Bunschoten en ik wil het ook niet zijn" k Hockey Tafeltennis Zaalhandbal Marijke W assenberg: Van een onzer verslaggevers Vlaardingen Marijke Wassenberg heeft het al ver ge schopt De kleine, pittige Vlaardingse beeft zich ondanks haar negentien jaren al een vaste plaats weten te verove ren in de nationale dameshockeyselectie. Als speelster van Schiedamse derdeklasser Spirit traint zij met de hele Nederlandse top wekelijks op Papendal en in Amstelveen onder leiding van Rietje Küpers. De internationale, die vorig seizoen met de wedstrijdsport stopte na in 1971 in bet Nieuw Zeelandse Auckland met de oranje brigade de wereldtitel te hebben binnen gehaald. Marijke Wassenberg werd in no- vember vorig jaar officieel „in gelijfd". Na in het verleden twee keer te rijn gekozen in het nationale jeugdteam u't tegen West-Duitsland en België bleek haar optreden in de Zoid- bollandse formatie tijdens de jaarlijkse districtsdag in okto ber van doorslaggevende bete kenis. „Ik bad nooit verwacht te worden uitgenodigd", bekent Marijke, „want zo goed was ik die dag nn ook weer niet Trou wens, ik kreeg met meteen te horen dat Ik bij de selectie kon komen- Dat gebeurde op een nogal omslachtige manier. Op de districtsdag weet je niet waar je aan toe bent. Er staan deskundigen langs de lijn te fluisteren en te wijzen, maar over wie ze het hebben, merk je niet". Dat kreeg t\j schriftelijk een maand later te horen. Marijke: „Wel een verrassing". Dinsdag 9 januari meldde zij zich voor de eerste keer bij Rietje Küpers. En niet voor de laatste ter te handhaven. „Ik gaf me eerst wel een. kansje, maar toen er twee speelsters van vorig jaar terugkwamen, geloofde ik er niet. meer zo erg in". Het betekent dat zij een van de kanshebsters is voor de inter land tegen Schotland begin ko mende maand. En. dat zij in ie der geval, hetzij als vaste keus hetzij als wisselspeelster, van 24 augustus tot 2 september 2al deelnemen aan het damesinter- landtoemooi in Amstelveen ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond. Marijke Wassenberg, terwijl ze at voor zichtig naar de wereldkam pioenschappen van 1975 Blikt. „Daar bereiden we ons nu uit fluitend op voor", Erna wordt opnieuw geselecteerd". Van onze sportredactie Schiedam Spirit kan morgen de kampioensvlag in top hijsen. De Schiedamse dameshockey formatie ontvangt dan om 3.00 uur op sportpark Kethel Strawberries uit Heemstede. Bij winst Is de titel in de derde klasse gerealiseerd. De pupillen van trainer/coach Jan Vollehregt moeten dan met de twee andere kampioenen duelleren om twee plaatsen in de tweede -v>- Marijke Wassenberg verwacht wel dat morgen de champagne- kurken al kunnen plokken. „We hebben achtüen punten uit tien wedstrijden (twee gelijke spelen, red.),, zeven punten meer dan nummer twee MHRC en acht meer dan Strawber ries, waar we uit al met 3—1 van hebben gewonnen. Als we onze zenuwen in bedwang kunnen houden dan moeten we die ploeg echt wel kunnen verslaan. En lukt het niet, wel dan worden we volgende week zondag ln Rotterdam bij Leonidas kampioen." MARIJKE WASSENBERG relativeren keer. Na de B-interland in het Engelse Manchester werd de se lectie ingekrompen van 21 tot 16 „man/1, Marijke wist zich ech- TOPHOCKEY Marijke Wassenberg wil proberen ook dan tot de „uitverkorenen" te behoren, AI wenst zij per sé niet haar leven volledig op het hockey in te stellen. „Ik bedrijf wel tophockey, maar ik wil be slist niet zeggen dat ik een top sportster bén. Eerder een soort veredeld plezierhockeyster. Ik heb bet er daar nog nooit met de selectie over gehad, maar ik geloof dat de anderen hier pre cies zo over denken. Ik ben geen Hansje Bunschoten en wil het niet zijn ook. Heel vroeg op, heel vroeg naar bed, dat is voor mij ook niet alfes. Zeker niet uok als je dan no niets bereikt Marijke, relativeert resoluut, ziet de betrekkelijkheid van het ope reren op topniveau, leeft ge-" woon zoals zij wenst.te leven. „Nee, ten koste van alles hoeft het voor mij niet. Het enige wat ik heb opgegeven is het roken. Maar ik ga, nu ik bij de selectie zit echt niet vroeger haar bed, laat er echt geen sherrytje voor staan. Alleen de week voor Manchester, toen heb ik een beetje voor het hockey geleefd. Ik ben ook niet vreselijk ambi tieus. Als er na Amstelveen te gen me gezegd wordt dat ik niet meer in aanmerking kom voor de selectie, dan vind ik dat al leen maar jammer. Het is leuk 20, maar ik' zal er als ik er naast mocht komen te staan geen traan om laten". Toch kan Marijke Wassenbèrg in het veld geen gemakzucht' wor den verweten, valt op haar inzet niets aan te merken. „Ik geef me altijd voor de volle honderd procent. -Nu ik tot de selectie behoor, beschouw ik het als een stimulans om te proberen het verder te schoppen. Maar nog maals, niet ten koste van alles". Intussen heeft de rechls- of links binnen, die snelheid-vooral op de eerste meters en een feeling voor een-tweetjes als sterke punten en techniek alsnog wat minder goed ontwikkeld onder deel opgeeft, wel veel geleerd. VV- S'i „De overgang van een derde- klasseduV naar de Nederlandse selectie was wel groot Op dat niveau .gaat het ér feller, fana-, tieker, nsller aan toe, er wordt veel verbetener gevochten, moet je het langer volhouden. Maar op Papendal en in Amstelveen is mijn conditie wel op peD ge komen, En wat de hardheid be treft: dat valt wel mee. Niet dat dameshockey te lief is. maai er is tegen mij nog nooit een zware overtreding gemaakt. Ik ben nooit onderuit gehaald. Het is wel eens gebeurd, maar dan had de tegenstanders vol gens mij wel de bedoeling de bal'te spelen". Het meetrainen met de nationale hockeytop brengt voor Marijke Wassenberg .wel één. consequen- tie met zich mee: het spelen op derde klasse niveau is voor haar ts laag om zich. goed' te kunnen ontplooien, - v\ :„Echt, ik heb het uitstekend naar mijn'.zin bij' Spirit. 'Het' is een 1 erg gezellige vereniging,waar- vart ik al yanaf m'n twaalfde lid ben. Waarom? Omdat m'a, zus-' sen Wil en Lia en m'n broer Hein er ai in speelden. Maar als Spirit niet naar de tweede klas- se. promoveert dan ga ik naar een andere vereniging. In eerste instantie denk ik aan het Rot terdamse RBC, mits het naar de eerste, klasse overgaat, of anders aan een Haagse club.. Aan HGC of Kievieten". Schiedam De namen zijn nu dan toch bekend. J. Datema, M, Ei sing, H. Roodenrijs, A. Stouthandel (allen lid van de herstrticture- ringscommissie), X; van der Kraan en A, Verlinde wegens hun con tacten met de sportwereld en J. van der Touw (lid SBLO-bestuur) vormen tesamen de commissie ter voorbereiding van het eerste ge deelte van de uitvoeringsprocèdure. Dit blijkt uit een brief van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding aan de besturen van sportverenigingen, die bij de SBLO zijn aangesloten. Ex-voorzitter Jo van der Touw komt daarin terug op de buiten gewone ledenvergadering van 1 februari. Daarop werd het rap port van de herstructurerings- cómmiasie inprincipe aanvaard en aangenomen voor het uitein delijke streven: te komen tot een betere behartiging van de Schiedamse sportbelahgen. „Hoewel devergadering bij i ve len een gevoel van teleurstelling achterliet,mogen we met het uiteindelijk behaalde resultaat toch wel tevreden zijn", wordt in de brief geoordeeld. Een teleurstelling die enerzijds slaat, op de gang van zaken tij dens het verloop van de verga- defing, èn;op de presentatie van het - belangrijke rapport; -- ander zijds op de. toch wei geringe Op komst vanverenigingsvertegen woordigers (60 procent) èn op. de geringe deelname van de wel aanwezige clubbestuurders aan de discussies.: .y-y'' STARTPUNT Van der Touw in de brief: ,Het is belangrijk deze punten te bena- Van onze sportredactie Schiedam - Geen succes voor De Ooievaars.: Het tafelteunistoptrio van de Schiédamse invaliden- sportvereniging moest te^en beide, koplopers TTVW 4 en Te lefoon 6 met een 7-3 nederlaag V genoegen nemen. De Ooievaars begonnen bij TTVW uiterst gunstig. Door een over- winning van Van Dongen en van Van Balveren aam het een 2-0 voorsprang. Kroone en het dubbel Van Dengen-Van Balve- "ren verloren, maar Van Dongen hiel? na een zeer enerverende tweede game (25-23) de Schie dammers weer aan een positie- Van onze sportredactie. Schiedam Op SW's 2ie- j kenrapport prijken weer twee nieuwe namen, Aan- voerder Aad Osterholt hield van het treffen met De Graafschap een liesbles- sure over, terwijl spits Jan j Groeneweg zoveel last I' heeft van zijn linker enkel, dat hij dinsdag voortijdig met de training stopte en I - donderdag nog enigszins J mank liep. Vioagtekcns dus wat opstelling betreft voor het uitduel bi] Wa- geningen morgen. Te meer om- dan Dutina liet hij zich dïns- kuiter nog steeds niet zeker Is. I Samen met Osterholt en Slobo dan Dutina liet hij zicb dinds- dag door dokter Strikwerda on- j derzoekeru De Utrechtse medi cus diende hem evenals Oster- hclt een injectie toe en gaf bei den als advies mee: twee dagen rusten en vrijdagavond weer trainen. Zodat eerst vandaag wordt beslist of zij morgen in het keurkorps actie kunnen be drijven. Lukt dat niet dan komt hetzelfde elftal als afgelopen zondag in het veld met of Piet Romeijn 0f Cees Z/>etmuIder als vervanger van de S W-c«r lain. ve marge: 3-2. Kroone moest echter zijn partij in drie games afgeven, waarna De Ooievaars geen goed meer kon doen: 7-3 verlies. Hoewel De Ooievaars tegen Tele foon 6 Groeneweg als invaller voor Van Dongen moest opstel len, gaf het toch opnieuw goed partij- Door onvoldoende wed strijdervaring gingen enkele partijen in drie games verloren, zoals, het dubbel Van, Balveren- Groeneweg en het enkelspel van Van Balveren (7-3 nederlaag). Het programma voor komend weekeinde speek zich niet at- l-'.leen in NTTB-verband af maar 'ook dp NIS (Nederlandse Invall- den. SportbomJJ-civeau. Daar- vpor maken' morgen in het riMaartensdijkse sportcentrum \.Fcxt Voordorp EGS en De Ooie- vVaars bit .welk team zich kam- pioen van Nederland mag noe- .1.' Het tweede, trio; dat evenals het keurkorps maandagavond om 20.00 uur ln. sporthal Margriet ï'-speelt. moest drie nederlagen .•^wegslikken. Justitïa 2 bleek met ;v.>10-0 te sterk. Daarna werd on- ji.danks een winstpartij van Groe- - newègr Koning en Oosthaf, tfrl vanbet dubbel Groeneveg-KV J-nktg met &-4 verloran. Het sfer- <ke Bergscheohoek 4 haalde ver- olgens eveneens maximaal uit W' Oosthof, Koning en mei -^Visser konden geen partij win-1 ^ER LAGENDIJK sien. ernaast Wat Dutina betreft hij kreeg be gin deze week last van een spier ia zijn dijbeen. Trainer Gosens: „Hij trainde en voor zichzelf en ook nog met de se lectie mee. Hij is te gretig zichzelf en ook nog met de se lectie mee. Hij is te gretig. Daardoor werd hij overbelast, was hij niet in zo'n normale rit me. Vandaar". Strikwerda's conclusie betreffende de kwetsuur van de Joegoslaaf was echter geruststellend. Hij kreeg dezelfde raadgeving mee als toevoeging": en zaterdag spelen". En dat gebeurt dan ook. Dutina maakt vanmiddag zijn come-back in het B-team. Evenals Wout van Meeleren trouwens, die het na enkele we ken sukkelen met zijn knie voorzichtig weer wil proberen. Te midden van de kwetsuren be reidt SVV zich tevens voor op bet treffen in en met Wagenin- gen. Een ploeg» die vooral dankzij de schotvaardigheid van Hazelhekke en Van Meurs het eerste periodekampioenschap greep en waarvan SW op Har- ga nogal schlemielig met de oneven goal verloor. Hoewel de tegenstander op de ranglijst aanmerkelijk hoger staat geklasseerd mikt Rinus Gosens toch op de volle winst. „Het eerste half uur tegen De Graafschap hebben we goed voetbal gespeeld. Dat moet ook negentig minuten kunnen luk ken. Ik ben misschien wel de enige, maar ik zie het morgen wel worden beklommen. Wage- stig spelen, zoals Bayern tegen Ajax, want dan ben je bijvoor- baat al verloren-Trouwens, er Is. geen berg zo hoog, of hij kan wei worden beklom men(Wage- ningen speelt op „De Berg", red.) Wat er bij ons aan schort is voldoende lef en de aanval. Er sneuvelen hier meer ruiten dan dat er doelpunten worden gemaakt." INBRAAK Waarmee Gosens doelt op de in braak in de SW-kantïne woens dagavond! Via het raam van de bestuurskamer werd doorge drongen achter de ruimte. Mee genomen werden wat pakjes si garetten en wat snoepgoed, ter wijl de braakschade 500 gulden bedroeg. De voorlopige opstelling van SW; Jan der Velden; Van Beek, Os terholt Steenbergen, Van de Korput; Bakkes, Wamaar, Mul-, der Groeneweg Cees Zoet mulder en Van Duppen. Als Jan Rijkuiter volledig in orde wordt bevonden, zal een plaats voor hem worden ingeruimd. Gosens, gedeadeerd. „Dan speelt hij". drukken» omdat er vanaf héden toch wel meer activiteiten van de verenigingsbestuurders zul len worden gevraagd. Met name voor de reeds aangekondigde sectievergaderingen. Deze im mers, mogen toch wél als start punt worden beschouwd voor de uitvoering sprocedure van de principiële strekking, zoals vast gelegd in het rapport voor de herstructurering. Die 'in Schie dam zeer noodzakelijk is, wat door praktisch iedereen in onze sportwereld onderkend wordt". De bestuurderen ontvingen bij de brief tevens een uitnodiging voor de sectievergadering en, waarop, indien gewenst, tevens riog kan worden gediscussieerd over. het. rapport om uiteindelijk te kcimen tot verkiezing van de daarin, voorgestelde sectiebestu- i-en, alsmede tot; kandidaten voor het. nieuw te vormen be- stuur van de SBLO/ Gezien deze plannen en het feit dat' de verkiezing aan het slot van de buitengewone vergade ring van de SBLO voor een commissie ter voorbereiding van het eerste gedeelte van de uitvoering sprocedure niet .erg duidelijk naar voren kwam, heeft de herstructureringscom missie zich nader beraden over de samenstelling van deze com missie, Met het openbaren van de bovengenoemde zeven namen als gevolg. Schiedam De dames van UVG gaan morgen in sporthal De Enk in Rotterdam-Zuid, de strijd aan met het Haagse Hel las 2, om een plaats in de regio nale derde klasse. Geen gemak kelijke duel worden voor de Schiedamse zaalhandbalploeg daar Hellas over een uitstekende formatie beschikt, met veelal zeer jeugdige speelsters. AAD OSTERHOLT Schiedam Hermes DVS krijgt het morgen in de uitwedstrijd tegen Papen- dreeftt beslist niet gema*- kelijfc. Een eerste reden daarvoor is de kracht van het team van Berry Janse, die met name in een sterke verdediging ea een levens gevaarlijke spits, ama teur-internationaal Arie van der Linden, bezit. Laatsge- noemde was in de thuis wedstrijd (die in 0—0 ein digde) op Harga wel snel maar niet doeltreffend, een eigenschap waarvan hij, getuige zijn eerste plaats op de topscorers-lijst, ove rigens wel regelmatig blijk geelt. Eén tweede reden voor mogelijke moeilijkheden voor' de formatie van Henk Nebbellng is het leit- dat, behalve de geschorste Riet Roezen, Ook Ger Lagendijk niet mee zal spelen. Af te veej wilde Henk Nebbeiing er niet over kwijt, maar de gebeurtenissen van afgelopen zondag, toen La gendijk tegen een officiële waarschuwing op liep, zullen er wel niet vreemd aan ziin. Op het middenveld zal nu Theo de voor het eerst, sinds lar ge tijd weer vanaf het eerste ihLtsighaal, aanwezig zijn. Ver- der is het meespelen van Harry Spermon nog wat dubieus van wege eert dijbeenblessure, die hij zondag opliep. Henk Nebeling: „Als Harry niet keept, dan gaat Bas van Noor.- wijk in het doel en gezien zijn talenten, ben "*k niot bang .ycór een eventueel Reitshia-eifsct". Opstelling: Spermon; Huub de Raay, Weeds, Van de Burg, Commijn; Van Buuren, Theo de Raay, Van Baarle; Van de Voort, De Bruijn, Muylaert. UVG is er achter alles aan gele gen om de promotie 'te pakken oei- zich daardoor naast haar stadgenote Wilton en DWS te nestelen. De Schiedamse forma tie is echter grillig. Voor de verdediging is het te hopen dat doelvrouwe Carla Francke weer vao de partij kan zijn, omdat zij een onmisbare laatste scha kel is in het team. Aanvallende heeft UVG beslist kwaliteiten,, maar het kan een mentale tegenslag nietaltijd even goed verwerken. Het Iaat zich dan snel het spel van de tegenstander opleggen, en heeft daarna weinig inzet om zich daaraan te onttrekken. UVG zal in de komende strijd beslist moeten' waken voor solospel, daar Hellas het uitverdedigen uitstekend verstaat. Om 12.50 uur gaat het promotie- trefen van start, waarin UVG beslist; niet kansloos behoeft te z'jrt, a!s hst zich maar niet te krampachtig opsteld. I UVG erin slagen zich van de Hellasc-reserves te ontdoen da:, %'olgt diezelfde middag van 17.30 tot 20.30 uur in het clubge bouw een feestelijke instuif. SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 10 MAART 1973

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4