DAMESTEAM UVG PROMOVEERT WILTONJEUGD STERK 1 1 Rudie Liebrechts vroeg in vorm Piet Nab 'redt' Schiedam BRUYNZEEL DIEPER IN ZORGEN Keepster Carla Francke formidabel de Wolf Ursus imponeert niet wsbbss M mmess Handbal Theo de Raay uitgeschakeld Eerste wegwedstrijd RC Schiedam SFC TAST MIS Tafeltennis 4-' Schïedamsche Courant DINSDAG 13 MAART 1973 - s ***-' »i Schiedam Plotseling veer de de groenwitte UVG over eind. Na een onmogelijk spannend duel met het Haagse Hellas 2 was het eerste damesteam er in ge slaagd in de slotfase de volle winst te grijpen. Waarmee tevens promotie naar de regionale derde klasse was bewerkstelligd. Maar juist door die nipte zege was de vreugde in het Schiedamse kamp zo be grijpelijk. UVG-traïner Geert van Eijk: „Echt zo'n wedstrijd waarvan je kan zeggen, je staat voor en net niet voor. Ongeloof lijk spannend." IB Trofee derde klasser UVG. (Staand vJ.n.r.) H. Zwanenburg, L. de Ridder, W. Baderen, J. Buytenhoven, J. Gudde, J. Bakker, A. van Eijk; (zittend v.l.n.r.l H. de Wolf, A. Vlugman, A. Ham, C Franc M. Schaap en trainer G, v. Frjk. •Trainer Geert van E]k (links) strekt de armen triomfanteüik omhoog; het verlossende eindsignaal heeft geklonken. Schiedam Het heren-junioren handbalteam van Wilton Is er in geslaagd promotie te bewerkstelli gen naar de eerste klasse. De jeugdige Schie dammers wonnen in een enerverend duel van te genstander Achilles. Ondanks het toch wel duide lijke krachtsverschil startte Wilton nerveus en keek al sne! tegen een 2—3 achterstand aan. Maar de Schiedammers herstelden zich formida bel, door vla een 6—5 voorsprong met de rust uit te lopen naar 133. Dat was ook het moment waarop doelman Plet Sla venburg (sinds kort verhuisd naar Made in Bra bant) zijn plaats onder de lat afstond aan reser- vedoeünan Jas van de Zee. Ook hij weerd zich voortreffelijk, terwijl Wilton mede door voortref felijk spel van aanvoerder Rob de Groot en Guus Storm soms teveel „prater" uitliep naar een 14—7 eindstand. Ook het tweede herenteam van Wilton deed het voortreffelijk. De Schiedamse reserves wonnen met 17—11 van De Meeuwen 4 en konden daar mee degradatie voorkomen, De Schiedamse tref fers kwamen op naam van Martin Meyer Koos Blom, Marcel Dries en Dik Kriek. Belang rijk aandeel in de Schiedamse zege hadden de beide "oude rotten" Joop Vonke en Piet van Dijk. Steeds weer stuwden zij hun ploegrust stand 56 naar een voorsprong. En met suc ces, want Wilton toonde zich tenslotte de sterk ste. Reeds ver voor de beslissende ontmoeting met de Haagse kam pioen maakte de Schiedamse trainer zijn plannen. „Het was ons bekend we hadden ze al eerder zien spelen dat Hellas vooral technisch over een sterke ploeg beschikte. Maar het was ons bovendien opgevallen dat deze sterke ploeg ook een wat minder sterke keepster had. Juist daarom was de opdracht: veel schieten, sterk verdedigen en profiteren van Hellas' fou ten", luidde Van Eijks tactische analyse. Maar, hoewel het tactische con cept „waterdicht" was, moest UVG's trainer op één punt alles over laten aan zijn team: inzet. „En juist die was formidabel", reageert hij bewonderend. Zo zelfs, dat Hellas, ondanks een snelle 0—2 voorsprong, iets van het verkregen overwicht moest terugnemen. Al was in die eer ste helft die gevreesde be tere Haagse techniek goed voor nog twee treffers. Echter Henny Zwanenburg bracht nog net voor rust de score terug tot 2— 4. En in die tweede helft leek niets meer een duidelijke Schiedamse triomf in de weg te staan. Ma rianne Schaap, Wil de Wolf, Ans Ham en Loes de Ridder zorgden voor een 64 versprong. Zelfs vergrootte UVG nog de mar ge tot drie, maar een strafworp Vreugde bij UVG, verslagenheid bij Hellas, De Schiedamse ploeg heeft beslissend afstand geno- en een break out plaatste Hellas in de slotfase toch weer naast UVG. Een fase ook waarin Schiedamse doelvrouwe Carla Francke onnavolgbaar haar doel verdedigde. Steeds weer stopte zij de Haagse pogingen om alsnog een zege te forceren. Het maakte da Hel las-dames moedeloos, terwijl UVG juist moed putte voor een alles vergende slotfase. Een laatste krachtsinspanning die beloond werd, want plotseling veerde het talrijke pubtiek jui chend omhoog: 8—7. Met een triomfantelijk gebaar onderging ook Geert .van Eijk die vreugde De opzet: promotie naar de der de klasse, was volledig ge- AJ Schiedam Voor Hermes DVS- middenvelder Theo de Raay is het seizoen zeer waarschijnlijk afgelopen. In de tiende minuut van het duel Papendrecht—Her mes DVS verdraaide hij zijn knie, hetgeen hem, naar het zich liet aanzien, op een stel zwaar beschadigde kniebanden kwam- te staan. Voor De Raay, die dit seizoen al middels een blindedarm-operatie en een her senschudding met het zieken huis kennismaakte, en die voor het eerst sinds december weer in' de basis-opstelling optrad, een triest besluit van het sei zoen. Zeker nu Hermes, min of meer onverwacht, toch nog een grote rol lijkt te gaan spelen in de titelstrijd in de eerste klasse. Schiedam Zaterdag derde klasser PPSC en trainer Piet de Wolf zullen aan. het einde van dit seizoen geen. nieuwe verbintenis aangaan. Piet de Wolf blijft het komende sei zoen wel verbonden aan het Rotterdamse Hion waarmee hij momenteel voortreffelijke resultaten boekt. PPSC-voor- zitter Leen Noordzij: „De re den van het niet verlengen van het contract ligt op het financiële vlak. De heer De Wolf een groot vakman is trainer van beroep daarom voor ons gewoon te duur. We gaan nu eens voor zichtig om ons heen kijken en op zoek naar een goede opvolger." mankement bij een wielerwed strijd. Cees Olsthoom namelijk, de sympathieke Kethelaar, was argeloos met rugnummer 13 van start gegaan, maar kon binnen een kwartier z!jn trai- ningjack weer aantrekken, om dat ean lekke achterband ver der voortgaan te veel hinderde. „Dan. ga ik maar in Den Haag schaatsen" mopperde hij opge- wekt. „Ben ik toch niet voor niets vroeg opgestaan". met minimaal verschil en met een jeugdige wilskracht. De amateurkoers verliep verder voor Vlaardïnger Rudie Lie- brechts zeer gunstig. Soepel pe- De uitslagen: Amateurs 1 R. Lie- dalerend bleef _h.j tot drie- trecMs (C). j M Brintman kwart-wedstrijd m het groepje (S). 3 M_ Dro ,c) 4 van 17 gestartte renners om MoermaI1 (c). 5. j. Berskotte vervolgens v uchter Martm (s) 6 j. v. Geest (c). 7_ j. v Drop te achterhalen, die op dat Eyt:k (c) s. j. Boertjes (S). moment met enige voorsprong ronddartelde. Alleen de 45-jarige Nieuwelingen: I. M. Meeldijk Schiedam De Schiedamse korfbalverenigingen hebben voor matige uitslagen gezorgd. ODI speelde gelijk tegen koploper Maassluis. Succes verloor maar net van het op de tweede plaats staande; Charlois, Schiedam tegen TOV kwam niet-verder dan 6—6. ODI speelde een niet schokkende wedstrijd. De bei de .ploegen waren van hetzelfde kaliber. Het was Maassluis, dat door middel van een strafworp de leiding nam. De ODI-aanval had echter pech dat de .vele aanvalspogingen niet met een doelpunt beloond, werd, Met deze stand bereikten de belde teams de %is& Na deze pauze veranderde «iets in het spelbeeld. De Maassluizers zorgden «elfs voor 2—0. Nu ging ODI met een nieuwe aanval het offensief openen. Dat slaagde, want Jjet was dit vak dat er voor zorgde dat ODÏ ge lijk kwam. Maarten de Boef passeerde meester lijk zijn tegenstander en maakte 2—1. Na dit doelpunt bleef ODI doorgaan. Zij speelde het restant van deze wedstrijd in een hoog tem po. Voor de gelijkmaker zorgde Arie van 't Hoff even voor het eindsignaaL Deze 2—2 stand was tevens de einduitslag. Succes speelde voor hun doen een zeer goede wed strijd. Alleen deze uitslag hadden de blauw-wit- ten niet verdiend. Zij verloren met 2—3. Een ge lijkspel had een beter beeld van de wedstrijd ge- geven. De score werd geopend door Charlois, via een afstandsschot, 0—1. De aanval van Succes draaide prima. Zij konden echter de bal niet door de korf krijgen. Na lange tijd gelukte het Dlck Bedaux de gelijkmaker te scoren. Hij be- nutte een strafworp. Beide ploegen kwamen na de rust en een doelpunt weer gelijk te staan. Voor de Successers was het Rob Bons, die zich keurig van zijn tegenstander vrij maakte en de stand op 2—2 bracht. Het laat ste doelpunt van de wedstrijd maakte Cbarlois. De eindstand was toen 2—3. Het was jammer dat Succes tot tweemaal toe een toegewezen straf- worp niet benutte. Met één doelpunt meer van de blauw-witten had de uitslag rechtvaardiger ge weest. Schiedam heeft het niet verder kunnen brengen dan een gelijkspel. Om twee redenen heeft het niet de volle winst kunnen behalen. Zij hadden TOV te veel onderschat, zodat het spelpeil iets minder was dan de Schiedamse formatie anders laat zien. Tevens speelde TOV erg ruw. Dit werd echter door de zwakke leiding niet afgestraft. De Schiedamse formatie kwam al vlug achter te staan: 01. Echter door middel van een straf- worp zette Ger Overkleeft de stand weer recht. Tot de rust bleef de strijd gelijk opgaan. TOV maakte 1—2. Waarna Arie Jansen 2—2 maakte met een doorloper. Schiedam kwam toen door Chris Niehot een punt voor te staan, 3—2. Even voor de rust maakte TOV gelijk, 3^-3. Na de rust stootte TOV onverwachts door tot 36. Deze stand verraste de Schiedammers en zij gin gen er nu iets serieuzer voor spelen. Uit een strafworp maakte Arie Jansen 46. „Redder" werd tenslotte Piet Nab. Met twee doelpunten be hoedde hij Schiedam voor een nederlaag. Beide ploegen kregen nog kansen even voor het eind signaal. De aan beide zijden toegewezen straf- worpen werden echter niet benut. Manus Brinkman (bezig aan zijn" 28e seizoen) kon zich nog bij het koptweetal voegen (Ma- nuS: „Het zag wel even zwart voor •m'n ogen, maar ik dacht: Kom op, Manus".) Schiedam De Rennersclub Schiedam heeft op haar wie- Ierparkoers in de 's Gravelandsepolder de eerste wegwed strijd van het nieuwe seizoen verreden. Daarom streden de hardfietsende leden van R.C. Rotterdam, V.R'.C., de Coureur uit Vlaardingen en „Baropoort" uit Barendrecht >2:13 i"? A: v. Aston (Cy 2 B. ,toeKij n- gegadigden voor de Sehledam- (C); 2. A. Moerman CC): 3. v.d. Rhcon (R); 4. R. Meyer (S); 5. Oostdijk (B). Adspïranten: 1. J. v. Hout (C); 2. H. Brinkman (S); 3 J. v. Oos ten (B); 4. H. Schepers (C); 7 C. Heeze (S). met hernieuwde energie tegen elkaar, met als de" deelnemers de Scmiedammers. Onze stadgenoten wis ten namelijk geen enkele categorie-overwinning te bek- len; bovendien werden de twee wél behaalde ereplaatsen voor Schiedam veroverd door vader Manus en zoon Her man Brinkman, die woonachtig zijn in Rotterdam! Een nieuwe leute, maar de oude, vertrouwde problemen. Het ver schil van inzicht tussen de be sturen van rennersclub en wie lerbaan, nu dan. culminerend in de opzet, een tweede wielerclub in Schiedam te stichten. En de narigheid van een technisch overwinning en reed verder in derdaad moeiteloos naar de zege toe. Zó makkelijk sportman Liebrechts, dat Manus Brinkman later zijn bewonde ring daarover best wilde laten blijken. De 45-jarige oogstte zelf echter ook de nodige bewonde ring: in een zeer vinnige eind sprint versloeg hij de ongeveer 20 jaar jongere Martin Drop Meeldijk (C); 3. L. de Berg (B); 5 R. v.d. Bos (S); 7 P. Balvers (S). ™<i 10-11 jaar: I De Berg (B); 2 D. Broekhuizen (C); 3 T. v. Vliet CC); 4 N. v. d. Velden (S); 7 C. Rorijs (S). B-9 jaar: I C. Meijer (C); 2 Berg (B); 3 Vermaas (B)b; 4 R. Huisman (S); 5 J. Heeze (S); 7 K. Sneek (S). Schiedam Het was op het veld van Ursus zeker niet te zien dat hier een kampioenskandidaat te gen een degradatiekandidaat speelde. Ursus speelde dan ook slecht en Hardinxveld gaf alles om tot een beter resultaat te komen. Uiteindelijk won Ursus de wedstrijd met 2I en mag zeker niet klagen over deze uit- Het gemis van Valk, wegens za kelijke omstandigheden niet be schikbaar de laatste wedstrij den, doet zich toch wel voelen. Het leek allemaal zo goed voor Ursus te worden want binnen vijf minuten konden schoten ge noteerd worden van o.a. Fiegel en De Held die beter lot hadden verdiend. Toch kon Hardinxveld de leiding nemen door een enor me blunder van Nagelhout en de verdediging Deze maakte echter veel goed, toen hij een fout van doelman Van Camp en op de doellijn kon corrigeren en zo bleef het in de eerste helft 0—1. In de tweede helft werd Fiegel onderuit gehaald in het straf schopgebied en uit de toegeken de strafschop scoorde Nieuw- straten de gelijkmaker. Vijf mi nuten later was het de meege komen Aad den Held die uit een voorzet van Wim Hutgen het winnende doelpunt in kon kop pen. Met deze wat geflatteerde stand kwam het einde van deze wedstrijd. Hoogvliet Meeuwenplaat is voor SFC altijd een zeer moei lijke tegenstander geweest en de SFC'ers hadden dan ook op felle tegenstand gerekend, In de lijn der verwachtingen lag toch wel een puntenverdeling, maar zelfs dat mocht niet lukken. SFC heeft het hoofd moeten buigen en de thuisclub de overwinning, I9, moeten laten. Meeuwenplaat heeft die overwin ning verdiend. Het voetbalde beter en.had ook minder last van zenuwen. Dat was voor de SFC'ers de sterkste tegen stander. Het was maar goed dat doelman Brussaard daar geen last van had anders waren de verliescijfers zeker groter ge weest. Daar heeft hij SFC voor v behoed. Een verdedi^ingsfout van SFC was de inleiding tot het winnen de en enige doelpunt van Meeu- wenplaat. Vijf verdedigers Sten den op een rij om een voorzet te onderscheppen. De snelle rechtsbuiten GrSfe werd geheel vrij gelaten en hij was bet die riet een kopstoot de voorzet om kon buigen en onhoudbaar voor Brussaard verdween de bal in het doel. Het laatste kwartier werd SRC wakker. Het zette al les on de aanval maar een doel punt bleef uit. Schiedam Hoewel de Bruynzee! van den Broeks verdediging on- 3—2 voor Bruynzeel bracht. Kitchen Eagles gedurende lange voldoende gepareerd (16—21, Sleutelpartij werd daarna in eer tijd tegen Delta-Lloyd de kans 13—21). op een gelijkspel in handen ge- 0ok de nederlaag van Cas van had hebben, moesten zij in de Koetsveld tegen Bert Schoofs slotfase van dit tafeltennisduel verontrustte nog niet, maar'het toch nog met 4—6 het hoofd bui- dubbelspel zou dan wel positief E®1- afgesloten moeten worden. Er heerste in het Bruynzeelkamp pat lukte Bruynzeel inderdaad. In toch wel een duidelijke down- een schitterende partij brachten stemming omdat ook in dit tref- Hans Lingen en Hans van den ste instantie het gevecht tussen Hans Lingen en Bert Schoofs, Na een verloren eerste game 13—21, werd Lingen daarna veel fen dat beetje geluk weer net ontbroken had, dat nodig Is Del ta Lloyd de halve winst afhan dig te maken. In de eerste partijen verliep alles volgens het opgestelde strijd plan. Broek een 22—20 en 2118 sco re in de boeken, maar vooral de wijze waarop de punten tot stand kwamen, bracht het pu bliek tot enthousiaste bijval. Eert Schoofs en Care! Deken, kampioen van. Nederland in het herenduhbel, moesten dit keer in de beide Hanzen hun meerde re erkennen. zienderogen en weer was het 1921 in Dekens voordeel. Ook Hans van den Broek kreeg een knipoogje van Vrouwe Fortuna in zijn spel tegen Bert Schoofs. Met uiterste krachtsinspanning werd hot 20—20, ,maar weer ging de nipte winst naar Delta- Lloyd (21—23). Wat down van alie tegenslag was hij in de tweede game een gewillig slachtoffer van Schoofs (10—21). Het ging De stand was daarnme 3—5 ge worden. Slechts indien de twee resterende partijen Bruyn/.ccl- punten zouden opleveren, zou de halve winst gepakt kunnen wor den. Hans Lingen had in de openings- partij weinig moeite met Róöby Meyer (21—18, 21—13), Carel Deken bracht tegen Hans van Het ging ook weer volgens ver den Broek de stand weer in wachthig toen daarna Hans van evenwicht. Zijn keiharde en den Broek via een tweegames- trefzekere smashes werden door zege op Meyer de pauzestand op actiever in zijn spel. volkomen gelijk op, maar toen in de slotfase Bert Schoofs ze ker vijfmaal gelekk* scoorde,' was het lot beslist (I$-21). Cas van Koetsveld rook even aan de winst in de eerste game Dnt was mogelijk, want Kas van maar Carel Deken deed nog net Koetsveld zou mogelijk Moj er het tij keren (19—21). De twee- kunnen fclnjww, wjvrm Dnns de game zag er voor van Koets- Lingen de met 100 fitte Carel veld zo nodig nog florisanter Deken er misschien onder zou Uit, maar de grote voorsprong kunnen houden. (17—11) die hij opbouwde slonk Na een gewonnen eerste game (21—10) leek het of vap Koets veld „vast" zat. Zijn slagen werden 'onzeker en Meyer die fris en frank van leer trok pas seerde hem met 16—21. De der de game gaf min of meer het zelfde beeld te zien. Tot 'ieders teleurstelling slaagde de Bruyn- zeel-speler niet en met de mini male verliesscore van 19—21 had Dolta-TJoyd de winst ver overd (3—6). Hans Lingen slaagde tegen Deken wel en met 2118 en 21—16 bracht hij de achterstand tot 4 —6 terug. Zijn winst in de slot- partij maakte het verlies alleen nog wat meer schrijnend. Br, ynzcel Kitchen F'agles heeft nu nog één wedstrijd voor de boeg. Over veertien dagen wordt in Amsterdam tegen Val kenburg AMVJ gespeeld, öp die dag zullen de beslissingen val len.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4