SCHIEDAMSCHE COURANT Dependances scholen worden VOGELLIEFHEBBERS GAAN SAMENWERKEN COMMISSIE VAN AANNEMERS: Ruiten in asiel springen bij brand m Vier dagen feest op zhi Indisch NÏVON- Schiedam vergadert Autobus uitgebrand Geen pand voor „open huiskamer" 2 kranten voor één prijs Huisvestings probleem steeds nijpender Inbraak bij twee sport verenigingen L modern of klassiek HULST BEHANG heeft het Pasar Dalam in Margriethal .Woensdag 14 maart 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - pagina's 99ste jaargang no. 24665 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL "Woningbouw in binnenstad in 1973 vrijwel uitgesloten" Schiedam"— Hethulsvestingspro- bleem van het dierenasiel wordt steeds nijpender. Met smart wacht het Schiedamse korps dierenbeschermers op een nieuw pand» omdat het huidige onderkomen, een koud, alleen staand gebouwtje in de Sint Anna Zusterstraat, op instorten staat. Maandagavond heeft het opnieuw een beproeving moeten doorstaan. Jongelui staken voor de deur van het asiel een tou ringcar in brand met het ge volg, dat negentien ruiten in het pand door de hitte sprongen. Asiel-beheerder Egge Boerma staat op het punt de moed op te geven. Teneergeslagen wijst hij barsten in de ruiten aan. ®?Egge'. „We hebben al genoeg last van vernielzuchtige lui en als ze dan die vernielde ramen zien voelen ze zich helemaal ge roepen om er een steen door te gooien. Het is verschrikkelijk. Stel, dat het gaat stormen, dan liggen de ramen eruit, de muur aan de achterkant van het asiel begeeft het, dat is maar een eensteens binnenmuurtje, en het dak gaat kapot, want een stelle tje kwajongens hebben al het zink eraf gehaald. Als het nog eens flink gaat regenen, nou, dan is de ellende niet te over- De kapotte ramen, zijn inmiddels vervangen, maar aan de overi ge gebreken is nog niets ge daan. Een verhuizing wordt steeds urgenter. Egge: „Het is goed, dat het geen winter Is ge weest, want dan hadden die die ren het niet uitgehouden. Ze zit ten daar maar in een koud hok op de stenen vloer en 's nachts durf ik de kachel daar niet aan te laten. Deze toestand is on houdbaar", Het aantal scheuren in de muur groeit gestadig, maar uitzicht op een nieuw on derkomen is er niet. Plannen zijn er genoeg, maar onder an dere gebrek aan financiën hou den de uitvoering ervan tegen. Schiedam De afdeling Schie dam van het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk (NIVON) houdt dinsdag 20 maart een bij' eenkomst in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Simon de Waard zal er films en dia*s over Spanje vertonen. Aanvang 8 uur. Op 29 april maakt het NIVON een bustocht naar België en op 27 mei staat er een excursie naar Hoorn, Enkhuizen en het Zui derzeemuseum op het program ma. Schiedam „Het lijkt ons vrijwel uitgesloten, dat er In 1973 in de binnenstad nog woningen kunnen worden ge bouwd". ]>at zegt de commissie die ïs gevormd uit Schie damse aannemers en die sinds enkele jaren de ontwikke lingen rond de binnenstadsplannen nauwgezet volgt. De commissie betwijfelt daarmee of de uitspraak van wet houder Bolmers, dat er nog dit jaar de eerste paal de grond in kan voor de eerste woning in het saneringsge- bïed, wel zal kunnen worden bewaarheid. Voordat tot realisatie van de wo ningbouw In het saneringsgebied kan worden overgegaan moet volgens de uit vier personen be gaande commissie van aanne mers een groot aantal procedu res worden gevolgd, die nogal wat tijd kosten. Te denken valt daarbij aan de goedkeuring van bestemmingsplannen door raadscommissies, gemeente raad, Gedeputeerde Staten, de provinciale planologische dienst, Rijnmond en dan nog het uitge breide overieg dat moet worden gevoerd over de definitieve Schiedam Twee Schiedamse sportverenigingen zijn ernstig gedupeerd door inbraken. Daar bij is grote-'schade aangericht. Bij Exceslior werd in de keuken van de kantine grote, ravage aangericht. Het laken .van het biljart werd kapot gestoken. Het totale schadebedrag is onge veer vijftienhonderd gulden. Er werd i voor 65 gulden-aan roo kwaar gestolen. Bij de hockeyvereniging ASVION (op Tfyorlede) werd ook van de keuken~een chaos gemaakt. Het schadebedrag is hier nog niet bekend.. plannen met de ministeries. Inmiddels volgt de commissie van aannemers met meer dan gewo ne belangstelling de gang van zaken rond de binnenstadsplan nen. De Schiedamse aannemers achten zich nog steeds een rede lijke alternatieve mogelijkheid voor het geval dat de raad zou besluiten, toch niet met de Utrechtse projectontwikkelings maatschappij Empea in zee te gaan. Ze zijn van mening, dat de plaatselijke aannemers een belangrijke rol 20uden kunnen spelen op grond van ervaring, l De commissie van aanne- •mers: van links naar rechts de heren K. J. Simon, j. P. Kloppers, L. G. van Dijk en drs. C. Hokx. kennis, het bekend zijn met Schiedam en de met Schiedam samenhangende problemen en financiën. De commissie: „Wij zijn als Schiedammers ook emo tioneel bij de binnenstad betrok ken .Wij kennen de stad en wijk, kijken er anders tegenaan als iemand die van buiten komt". De commissie vindt "het bijzonder noodzakelijk, dat'er een bouw team is als de-binnenstad een maal wordt gesaneerd: dit zou moeten bestaan uit gemeente, deskundigen en de bevolking. De aannemers: „We hebben geen enkele moeite om met de bevol king te praten, integendeel." De commissie, die bestaat uit de heren K.,J. Simon, C. Bokx, L. G. van Dijk en J. P. Kloppers wijst er tenslotte nog op, dat zij over een veelzijdige specialisa tie beschikt en dat de aanne mersbedrijven in alle sectoren van bouw kunnen optreden. Zie verder pagina 3. In deze noodlokalen aan het Melröpdd komt een zelfstandige lagere- en kleuterschool. Vlaardingen/Schiedam Tijdens een hiervoor belegde vergade ring zijn de vogelwerkgroep van de KNNV, afdeling Vlaardin gen/Schiedam en de Vogelwerk groep Rijnmond het eens gewor den over aen samengaan. De werkgroep Rijnmond is goed vijf jaar geleden ontstaan en bezit ongeveer dertig leden. De werkgroep van de KNNV ope reerde tot dusver met de helft van dit aantal. Voorlopig zullen de besturen van beide groepen hun werk blijven verrichten tot het tijdstip waarop een nieuw bestuur zal zijn gevormd. De gebruikelijke activiteiten wor den evenwel van nu af aan ge bundeld. Deze activiteiten be staan uit het organiseren van excursies, lezingen en voorlich tingsavonden. Verder uit inven tarisatie van vogelstanden in bepaalde gebieden. Het plaatsen en controleren van mestkasten alsmede het ringen van de hierin aangetroffen jon ge vogels wordt ook gedaan. Bij strenge winters komen de vo gelaars in actie om hun geve derde vrienden van het nodige te voorzien. Voor elk onderdeel moet op korte termijn een coördinator worden aangesteld. Nu reeds wordt gewerkt aan de opbouw van een „waarschuwingssysteem", dat het mogelijk moet maken de vo gelaars aanwijzing te geven waar iets bijzonders te observe ren valt. Het systeem kan ook benut wor den om alarm te slaan er er gens iets mis dreigt te gaan in gebieden waar veel vogels voor komen. De eerste excursie van de nieuwe formatie wordt zaterdag 17. maart gehouden naar Voorne's duin en strand. Vertrek van Viaardingen Oost om 8.00 uur. Belangstellenden kunnen zich hierbij aansluiten. Schiedam Een in de Ssni-Anne Zusterstraat geparkeerde auto bus is gisteravond door brand grotendeels verwoest. De oorzaak van de brand is niet bekend. De politie stelt een on- onderzoek In. rr-- Schiedam,r.-Aan^het metropad In Woudhoek-Zuid komt een aparte school voor het kleuter- en het lager onderwijs. In de daar ge bouwde noodiokmen zitten nu dependances van de lagere school De Ouverture en de kleu terschool De Mallemolen. In dé acht lokalen komen zes klassen voor het lagere en twee klassen voor het kleuteronder wijs. De gemeent i heeft daartoe overleg gepleegd met de open bare scholen in Groenoord/Ke- thel. Daaruit is gebleken dat voor het komende schooljaar in deze wijk ruim honderdvijftig nieuwe leerlingen worden verwacht voor het lager openbaar onder wijs. Dertig eersteklass err kunnen wor den geplaatst op de Burgemees ter Verveenschool aan de Nach tegaallaan en de Willem Gehrels- school aan de Peter van An- rooylaan kan een klas huisves ten. Dat betekent dat het grootste deel van de nieuwe scholiertjes most worden opgevangen door De Ou verture aan het Pachplein en de dependance van deze school aan het Metropad. ONVERANTWOORD Algemeen wordt sen zo sterk en vooral snelle uitbreiding van een in opzet zeven-klassige school niet verantwoord geacht, zowel uit organisatorische als uit onderwijskundige overwegin gen. Hetzelfde probleem geldt voor het kleuteronderwijs. Alle kleu terscholen in Schledam-Noord werken met wachtlijsten of zit ten vrijwel vol. De Mallemolen aan het Bachplein heeft nu 160 peuters, verdeeld over vier groepen. Op het mo ment is dat het maximum. Een van de groeoe.a is onderge bracht in de ^degendance aan hét Metropad. De kleuters die voor de periode maart-julï worden aangemeld, zouden - omdat de school vol zit - over het algemeen niet ge plaatst kunnen worden. Daarom wil men zo spoedig mo gelijk - liefst nog dit schooljaar - twee klassen huisvesten in de dependance en daar dan een apart schooltje van maken. Zes tig kinderen zouden daar een plaatsje kunnen vmden. BESLISSEN De gemeenteraad zal uiteindelijk moeten beslissen of het vormen van deze zelfstandige scholen doorgaat. De commissie van on derwijszaken is er voor dat het gebeurt. -Zodra de toestemming er is, zal een deel van de peuters van De Mallemolen van het Bachplein naar het Metropad worden over geheveld. Schiedam De „open huiska mer" in Schiedam, die een groep medewerkers van het jon geren adviescentrum wilde gaan runnen, laat voorlopig nog op zich wachten. De organisatie «beeft- van- de -gemeente - te- horen gekregen, dat zij het pand in ds Van Leeuwenhoeckstraat, waar op zij gerekend had, wel op haar buik kan schrijven. Over de reden daarvan zwijgt de ge meente, maar zij heeft echter beloofd, naar een ander pand uit te kijken, dat geschikt is om als ontmoetingscentrum voor jongelui in te richten. Marjan den Buitelaar, een van de initiatiefneemsters van het pro ject, is zeer teleurgesteld, dat de gemeente een stokje voor de uitvoering van de plannen heeft gestoken. Wanneer we dat pand hadden gekregen, wat er dik in zat omdat we met de huidige huurder al rond waren over de overname, hadden we aan het eind van deze maand kunnen starten. Er is genoeg geld in de kas om mee te beginnen. Wan neer we nu eindellijk eens kun nen gaan draaien, is nog maar de vraag". ProlHier nil van hel urtfeke aanbod 2 kranten te ontvangen voor da prils vanl één: da Schiedamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en hetï Rotterdamsch Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws.I Geel ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting.! de SC en RN te bezorgen en ontdek zeil de vela pluspunten. fjgJmgM üere bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar ïrXrwM^ Rotter dam sch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m,W.:de 9C on RN 14 dagen gratie naar: naam straal wOonpL telefoon 0-269702 Schiedam - Liefhebbers van Indi sche gerechten kunnen tijdens de Paasdagen In de Schiedamse sporthal hun hart ophalen. En niet die van gerechten alleen. Daar wordt dan de Pasar Dalam gehouden. Een Oosterse non- stop show-, eet- en koopmarkt; zo prijzen de organisatoren dit festijn aan. In de Margriethal worden, ruim zestig kraampjes neergezet. Op deze groots opgezette Oosterse markt zijn exotische artikelen te koop. Sieraden, kleding, edelstenen, kunstvoorwerpen en meer van dat soort zaken. Een deel van de MargriethaL wordt omgetoverd in een.thea ter, 2eer toepasselijk het Pasar Dalara theater geheten. In dit theater komen niet de eerste de besten op de vloer. Onder de optredenen treft men de namen van Ben Cramer, Anne ke Grönloh, het komisch duo Mini en Maxi en het jonge ta lentvolle zangduo Natjasja en Emile, de winnaars van de ta lentenjacht in het televisie-pro gramma Drieluik. Dat wordt aangevuld met een programma voor de kleintjes op zaterdag 21 en de beide r De vrouwelijke bezoekers kunnen rekenen elk van de vier dagen die de Pasar Dalam duurt een modeshow voorgeschoteld te krijgen. Het jazzballet van Cris van Weer den - veertien dansers en danse ressen - zal Indonesische dansen brengen. Uiteraard met da daarbijbehorende muziek. De Pasar Dalam is te beleven op Goede Vrijdag (15.00—24,00 uur), zaterdag de 21e (12.00 - 01,00 uur de volgende morgen zeer vroeg), de Eerste Paasdag (13.00 - 23.00) en Tweede Paas dag (13.00 - 23.00 uur).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1