vrijdag weer open Commissie volgt ontwikkelingen nauwgezet m Piet Warmerdam favoriet Open training De Water vrienden Vroege ontwik keling heesters en planten Jaclitliavenplan WSV „De Schie" Zc zijn uiteraard nog graag be reid om hun inbreng te leveren bij het verwezenlijken van de binnenstadsplannen, al is het voor hen de vraag of dit er van ral kunnen komen. Het samen- vereniging heeft 2lch an gesloten bij da „Rotterdam en Om' i het Koninklijk Ne Watersport Verbon'd. {roep, bestaande .uit ortverenlgingen,- be hangen van haar 3e- ®Scbiedamsche Courant:— WOENSDAG 14 MAART 1973 O O voor Vlaardrngen/Schiedam —Met in gang van 15 maart is het Heem park gelegen aan de Marnix- laan weer toegankelijk voor het publiek. Een ruig stukje natuur waarin dan dagelijks van 9.00 tot 16.30 uur gewandeld kar. worden. Een plekje bovendien dat door ve len nog ontdekt moet worder. als een oord van rust waar een milde winter een vroege omwik keling var. heesters er. planten tot gevolg heeft gehad. Men treft er bos en schaduwvege- tatie aan en vegetaties die zich ontwikkelen in hiervcor gesi tueerde heide-klei en zure grond percelen. In het yérlandïngsge bied moeras en een pittoresl waterpartijtje. Een groot deel van de op deze gronden aangebrachte vegetatie heeft zich vorig Jaar in gunstige zin ontwikkeld. In het Heem park kan de natuur geheel zijn gang gaan uitgaande van de ge dachte dat" het milieu waar no dig, zelf selecteert. De beschermende houtwal, sa mengesteld uit heesters enloof bomen, is sinds vorig jaarver der uitgegroeid. Dat verhoogt niet alleen de beslotenheid maar trekt ook de vogels aan tijdens de „trek" en voor het komende broedBeizoen. orig jaar.broedden hier reeds de merel, spotvogel en het winter-' koninkje met goede resultaten. In de afgelopen winter werden de kramsvogel, de koperwiek ea o.a. de nodige kouwen gesigna leerd die hier hun dagelijkse kostje bijeen zochten. Naast de blauwe reiger ontdekten ook verschillende eendensoorten dat het goed vissen en gror.de- ien is in het waterpartijtje. Wie eenmaal in het Heempark is ge weest, wordt hier beslist een vaste bezoeker. Schiedam Een commissie, die •de Schiedamse aannemers ver tegenwoordigt, ziet zichzelf nog steeds als alternatief voor de Utrechtse maatschappij voor projectontwikkeling Empeo als het gaat om het saneren en re construeren van de binnenstad. De aannemers achten zichzelf in staat dit project te onderne men, zeker als men er van uit gaat dat de uiteindelijke binnen- stadsplannen .wat betreft de schaal veel kleiner zijn dan die aanvankelijk waren opgezet. vraag of dit er van kunnen komen. Het aamen gaan van gemeente en Empeo kan namelijk inhouden, dat vooral aan 'Empeo gelieerde bouwbedrijven In de binnenstad een kans krijgen en dat bijvoor beeld grootwinkelbedrijven een „efgen" aannemer zullen laten bouwen. Ze zetten dan ook vraagtekens achter de uitspraak van wethou der C. J- M. Volmers van stads ontwikkeling, dat er een open concurrentie zal zijn voor aan nemers bij saneren en recon- strueren van de binnenstad. Men kan Empeo nooit afdwin gen of iets aan een bepaalde aannemingsmaatschappij te ge ven en eerlijk gezegd zouden wij dat als we Empeo waren ook niet doen", zegt de heer.K. J. Simon, een van de leden van de commissie. Zou de overeenkomst met Empeo «Iet doorgaan, dan beschouwen de aannemers zichzelf als alter natieve mogelijkheid óm de sa nering en reconstructie toch te laten doorgaan. Ze zouden zo gezegd zo kunnen inspringen, Drs. C. Bokx: „Wij hebben ons als commissie al geruime tijd beziggehouden met de binnen stad en we hebben drie en een half jaar geleden aangeboden zelf met een plan te komen. Men achtte dat niet zinvol en alleen Empeo kreeg een kans". FINANCIERING Indien de Schiedamse aannemers toch als alternatieve mogelijk heid zouden kunnen optraden, doet zich wel de vraag voor hoe het met de financiering en met- de deskundigen is gesteld waar over Empeo uit eigen kring wel kan beschikken. „Het probleem van de financiering is geen punt. Wij worden als aannemers De Schiedamse 'binnenstad: saneren/Waar door wie? zelf gebeld door beleggers. Het financiële klimaat is wel zo ver anderd, dat wij als aannemers niet meer op zoek hoeven naar mensen die geld :kunnen beleg gen", zegt de commissie. Ook het aantrekken van deskundigen ia vólgens de commissie van. aannemers geen probleem, om dat er allerlei bureaus zijn die deze deskundigen in dienst heb ben, De aannemers blijven er van overtuigd, dat de plannen voor de binnenstad indertijd veel te groot zijn opgezet, In- dertijd gingen ze bij hun plan nen van een veel kleinere opzet Uit, - „Het is gewoon jammer dat we gelijk hebben gekregen op dat punt" zegt de commissie van aannemers. Ook op een ander essentieel punt zien ze een ver schil: de metro-aanleg, Una niem zijn de vier commissiele den van. oordeel dat de metro er. voor de Schiedamse binnenstad eenvoudig weg niet inzit, „Die zien we hier niet komen. We zouden niet weten wie er ge-, bruik van zou moeten maken. De potentie van het vervoers aanbod is aan de lage kant. Je ziet in Rijnmond de flats leeglo pen". WOONFUNCTIE Het bewaren van de woonfunctie en het renoveren van een aantal woningen ea een betrekkelijk kleine schaal van winkelbebou wing, zijn punten die be langrijk zijn bij de plannen voor de binnenstad en die de wethou der van stadsontwikkeling al min of meer heeft aangegeven. Het zijn ook de punten waarvan de aannemers steeds zijn uitge gaan. Inmiddels nadert de behandeling van het bestemmingsplan voor de binnenstad. De wethouder van stadsontwikkeling wil het plan In april in de commissie stadsontwikkeling laten behan delen. en in. mei door de ge meenteraad. Of hij dat haalt, moet nog even worden afge wacht, maar lang zal het niet meer duren alvorens de ge meenteraad over de binnen- atadsplannen. een uitspraak doet. - V :'"v Schiedam hoeft niet met de han den in het haar te zitten Indien het niet mocht lukken met Em peo: het alternatief ataat klaar, aldus de commissie van aanne mers, zeker nu het er naar uit gaat zien dat de nieuwe binnen stad een dermate kleinschalige opzet krijgt, dat ook andere bouwmaatschappijen dan een grote projectontwikkelaar de plannen zouden kunnen realise ren. Rotterdam Het eerste he- reif-waterpolozevental van de Schiedamse Zwemclub heeft in het Gemeentelijke Zwembad West te Rotter dam het Haagse CWP met duidelijk cijfers (7-1) naar huis teruggestuurd. Het jeugdige en zo af en toe zeer snel zwemmende SZC leek na een stroef begin niet af te stevenen op zo'n mime overwinning. Na de eerste periode van vijf mi nuten zuivere speeltijd was het aanwezige Wassever- schil slechts met één doel punt „uitgedrukt". Ver antwoordelijk hiervoor was Ruud Freher na goed aangeven van Willem Jan Looman. Hoewel de Schiedammers ook in de tweede periode liet beste spel vertoonden, slaagde men. er niet in verder te komen dan 2-0. Doelpuntenmaker was dit keer Ben "Kramer Freher. Dat de score aan dc magere kant bleef was te wijten aan het feit dat SZC niet profiteerde van een numerieke meerderheid. Het ge beurde namelijk herhaaldelijk dat één van de Hagenaars, die zich niet zo bijster goed konden beheersen, gedurende één mi nuut de wedstrijd van de kant mocht bekijken. In de derde periode kwam echter de grote ommekeer. De goed sluitende SZC-aanvalleii begon nen nu een betér rendement op te leveren.. Na twee gave tref fers van Ben Kramer Freher en Sjaak Tettelaar keek CWP te gen een achterstand van 4-0 aan, Ir de laatste periode werd het Haagse zevental totaal weg gespeeld. De SZC'ers maakten toen dankbaar gebruik van het gebrak aan conditie die de Ha genaars nu niet meer konden verbergen. Eerst maakte alweer Ben Kramer Frëher zijn. derde tref fer, daarna scoorde'Willem Jan Looman toen de Haagse keeper voor een minuut op de kant zat. (Hij had Ruud Pijper na een doorbraak „getorpedeerd"). Toen deze 6-0 stand bereikt was, bleek CWP in. staat de bal, na een grove dekklngsfout in Schiedam Na vier wedstrijden in poule 2 om het Rotterdamsch Nieuwsblad Biljart is de stand: 1. P- Warmerdam 4—8 (3.80); 2. H. Bakker 5-6 (2.56); 3. J. de Koning 4—4 (3.11); 4. J. Vroom- bout 4—3 (2:25); 5. W. de Jong 4-2 (2.22); 6. H. Stiefel 3-2 (2,09). Donderdagavond wordt in café De Sluis, Lekstraat 2 Schiedam de volgende ronde ge speeld van de voorwedst rijden, terwijl, de. finale twee weken la ter wordt verspeeld. SZC-verdediging, in het SCZ- doel te doen belanden. Het was tenslotte Willem Jan Looman die de beloning vond voor zijn harde werken in het zevende doelpunt, om zodoende het klasaeverschil nog eens dui delijk aan het publiek te etale ren. Al met al een duidelijke en dik verdiende zege voor de ho mogene SZC-ploeg, die verdere overwinningen in het vooruit zicht stelt. Eerder had het tweede zevental van de heren een goede stap ge daan naar een eventuel kam pioenschap. In een vrij makke lijke wedstrijd werd Sparta in het Lansïngbad te Krimpen aan den IJssel met 13-1 wegge speeld. Ook SZC 4 (de Trim-ploeg) zette een duidelijke stap naar de ?f~ delingstitel. Tegen nummer 2 van de ranglijst, de reserves van de Lansïngh, waren de bes te oude krachten van stal ge haald hetgeen resulteerde in een afgemeten 5-1 zege tegen de naaste belagers. ,99 Schiedam De zwemvereniging „de Watervrienden" zoekt nieu we leden voor haar reeds be staande Kunstzwemgroep en houdt daarvoor op zondag 8 april een „Open Training" In het Sportfondsenbad waar elke zondag van 15.39 tot 1S.39 uur de meisjes van de groep bijeen- komen. Lid van de kunstzwemgroep kun nen worden meisjes van 12 tot IS jaar mits ze in het bezit zijn van een zwemdiploma C. Een lidmaatschap van de Water vrienden is uiteraard vereist. Het kunstzwemmen is enigszins verwant aan het ballet. Eist concentratie en 'is een zaak van timing. Wie hieraan voldoet en .over doorzettingsvermogen be schikt zal ervaren hoe prettig het is zich gracieus op de ma ten van de muziek In het water te kunnen voortbewegen.Alle inlichtingen vooraf over de groep en de „Open Training" verschaft het secretariaat van de vereniging, "Johan Wagenaar- straat 43, SChiedam, telefoon 702631. Schiedam Het door de Watersportvereniging „de Schje" ook aan het Hoogheemraadschap Delfland voorgelegde plan voor een nieuwe jachthaven is gunstig ontvangen en derhalve goedgekeurd. Na de realisatie krijgt Delfland er in de driehoek: Folderweg-voormaHge Oudedijk en het geprojecteerde stuk industrieterrein, een flink perceel op pervlaktewater bij dat past in de totale waterhuishou ding. Delfland is ook vol lof over het door amateurs ont worpen plan en de wijze waarop dit op papier is gezét. Bé- sprekingen met de gemeente moet de tweede stap worden die moet leiden naar de verwezenlijking van het plan én de wijze waarop dit gefinancierd gaat worden. Het leven op de huidige voorlo pige jachthaven gaat inmid dels gewoon door. De vloot is gedurende de wintermaanden duchtig onderhanden genomen. Opknapbeurten, verbouwingen en reparaties zijn op grote schaal uitgevoerd. Op 31 maart a.s. komt de werkploeg voor de laatste keer ap het terrein in actie. De eerste boten gaan op 28 april te water. In het laatste weekeinde van mei (26-27) vaart de vloot uit voor de ope- ningstocht waarmee het vaer- seizoen 1973 op feestelijke, wijze wordt ingeluid. Om wat comfort te hebben tijdens alle komende werkzaamheden is bij een aannemersbedrijf .een demontabele bouwkeet aange kocht en zaterdag j.t., overge bracht naar de jachthaven. Hét gebouwtje meet '4 bij 10 meter en vraagt een plaatsingsruimte van 40 vierkante meter. Een aan de gemeente gericht: ver zoek hiervoor grond in huur 'af te staan is. inmiddels „in' zee**' gegaan/ Bestuur en leden, rede nen bij voorbaat op een gunsti ge beslissing. Tot zolang blijven de houwfragmenten nog in op slag. De watersportvereniging heeft 2lch onlangs werkgroep geving" van het derlands Watersport Deze werkgroep, 22 watersportvereniging hartigt de belangen van der. waar dit nodig ia.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3