SCHIEDAMSCHE COURANT i 1 Hoge boete voor Geen bezwaar tegen komst drs. Simons in commissie INHABÉ-I973 BIJNA VOLGEBOEKT Molen De Noord m paowGr jï helft te water bij Wilton Sneïheidsovertreders gestraft 2 kranten voor één prijs Wagenpark krijgt frissere Éhnblik KESTAUK4TIE BUITENZIJDE VERGEVORDERD aa Aftreden niettemin niet uitgesloten NCVB-Centrum viert gouden jubileum, Geen spreekuur Drie maanden niet rijden Man onder invloed veroorzaakt botsing I 'Donderdag 15 maart 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24666 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De gemeentelijke vervoers-, reinigings-, onts- jnettings- cn marktdienst krijgt meer kleur. Ter gelegen heid van de viering van het 75-jarig beslaan van deze drenst is (namelijk beslaten, het voertuigenpark een kleu riger aanzien le geven dan het bekende „gemeentelijke grijs" waarin vuilniswagens en andere voertuigen nu zijn geschilderd. Het grijs wordt vervangen door meer spre kende kleuren. Hiermee 5s al een eerste begin gemaakt. Het nieuwe verflaag] e op het wagenpark van de dienst wordt in de eerste plaats uit veiligheidsoverwegingen aan gebracht. Fel gekleurde wagens rallen in het verkeer be ter op, vooral in de schemering. Daarnaast wil de vrom- dienst, die zichzelf bij uitstek als een „milieu-bewuste" dienst bescnouwt, een Dijdrage iereren tot de verlevendi ging van het stadsbeeld. VEEL BELANGSTELLING Shcfedam Vrijwel alle beschik' bare expositieruimte voor de In- habé 1973, die van 7 tot en met 15 april in Sporthal Margriet wordt gehouden, is gereser veerd. Volgens de organisatie van deze beurs riet het er naar uit, dat er zoveel belangstelling voor de beurs is van de rijde van middenstand en bedrijfsle ven, dat de beschikbare ruimte maar ternauwernood voldoende' zal zijn. Het zijn voornamelijk Schiedamse middenstanders en bedrijven, die zich als. deelnemer aan de Inhabé hebben aangemeld. Voor het eerst komen, er echter ook deelnemers uit Maassluis. Ook de niet-commerciële stands zijn sterk vertegenwoordigd op de beurs. Er zijn stands van de Schiedamse Gemeenschap sa men met het Passage Theater, van de Dierenbescherming, van .de Stichting Lentefeeft, van de Stichting-Huishoudelijke- en Ge- zinsvoarlichting-ren wellicht-ook van het Rode Kruis. T- J - Schiedam Over enkele maanden zal de restauratie van de molen De Noord aan de Noord vestgracht zijn voltooid. Het Schiedamse aannemingsbedrijf Leenderts, die al geruime tijd met de restauratie van deze molen bezig is, heeft hét exte rieur vrijwel geheel gerestaureerd en Is druk bezig aan het interieur. Aan de buitenzijde wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd. Naar verwachting zal de molen in of omstreeks juli geheel ge restaureerd kunnen worden opgeleverd. Het is de bedoeling, dat een dochteronderneming van de N.V. Lucas Bols het ge bouw zal exploiteren. Er zal onder meer.een bar In gevestigd warden, terwijl de molen zodanig zal zijn ingericht, dat het tevens een toeristische bezienswaardigheid is; De toepassing van de nieuwe kleuren zal geleidelijk worden ingevoerd, telkens, wanneer een wagen, aan een grote onder houdsbeurt toe is. Voor de straatveegdienst is een helder gele kleur gekozen. De duwwa- gentjes van de straatvegers zijn al geel geverfd. Met de electro- cars is men bezig, terwijl ook een van de drie grote veegma- chines al. in het geel is gesto ken. De vuilniswagens van de vuilop haaldienst krijgen een oranje cabine met een hlauwe laadbak. Met de eerste wagen wordt op het ogenblik een proef genomen, de andere wagens zullen volgen. Het verschil in kleur is aange bracht om een verschil in dienst onderdeel aan te geven en bo vendien vond de VROM-dienst de grote wagens in een kleur geel te opzichtig. MAGNEET Bij de dienst is sinds kort een speciale spijkerraapmachine in gebruik, die is bestemd voor het verwijderen van metalen voor werpen en in het bijzonder spij kers van het wegdek.'-Vooral op de plaatsen waar markt is ge houden kan de' machine werk verrichten. Eerder werd een magneet gebruikt, maar nu is er een sterke magneet op wie len gemonteerd. De VROM- dienst noemt het wagentje ook wel de „mijn-detector"» De viering van het 75-jarig be staan van de dienst houdt voor het personeel in, dat er bp woensdag 21 maarteen ^bbct-' tocht zal worden gemaakt. Alle afdelingen van de dienst zullen dan rijn gesloten. Ook het over- laadstation van de Vult Afvoer Maatschappij aan de Parallel weg zal gesloten zijo, daar kan op die dag geen vuilnis worden aangeboden. In die gedeelten van de stad, waar het huisvuil op woensdag wordt aangeboden, zal dit nu op donderdag gebeu ren. meer Het halve schip op de helling. De Sprjkermachine van de reinigingsdienst, die wordt gebruikt voor de verwijdering van metaalafval van het wegdek. Schiedam - Bij Wilton Fijenoord is het derde van drie te bouwen voorschepen voor de Ameri kaanse Scheepvaartmaatschap pij Sea-Land Service Inc. te wa ter gelaten. Het gaat hier om zeer dnelle containerschepen, die de Schiedamse werf in sa menwerking met de Rotterdam- sche Droogdokmaatschappij bouwt. De achterschepen wor den in Rotterdam vervaardigd. 'övér arige tijdgat- na de stapel- Joop van het achterschip - sa menkoppeling van beide helften in Rotterdam plaatsvinden. Als derde partner in hei Rijn-Schel- de-Verokne-concem, waarvan zowel Wilton, als de RDM deel uit maken, vervaardigt de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde in Viissingen de belang rijke onderdelen voor de voort- stuwingsapparatuur. De lengte van het schip wordt 288,37 meter, de waterverplaat- slng 42.700 long tons en het laadvermogen 1.096 containers. De. schepen zullen een snelheid kunnen halen' van 33 knopen. Schiedam Een zeer opgeluchte 0.p de Van Hogendorplaan bleken taxi-Chauffeur verliet woensdag morgen het kantongerecht in Schiedam. Even had heter op de strafzitting naar uit gezien, dat hij zijn baan moest opge ven. Hij was voor geweest we gens een ernstige snelheidsover treding op de Vlaardingse Van Hogendorplaan. „Cc moest ie mand met spoed naar het zie kenhuis brengen", luidde de re den van zijn vehkeersfout. Aangezien het niet de eerste keer was, dat deze Schiedammer de heer DJ.V., het gaspedaal te ver had ingedrukt, hij bleek bo vendien tot oktober 1374 in een proeftijd te lopen, lag een on trouwe ns nog meer sneïheidso vertreders door de mand geval len te zijn, onder andere de Vlaardinger PJ.L. Deze be weerde, dat hij met zijn brom mer door een voor hem optrek kende bus meegezogen was, zo dat hij eigenlijk helemaal geen schuld had aan het te hard rij den. „Een zeer ongeloofwaardig veihaai," vond de officier. L. kreeg f 30.- boete, evenals zijn stadgenoot H.P.W., die op zijn opgevoerde brommer ook op de Van Hogendorplaan was aange houden. Hem ging de overtre ding 55,- kosten. Tegen hem was f 70.- geëist. voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de hand. Ook de Schiedamse bromfietser Zo ver kwam het echter niet. Officier van justitie mr. A.C. 't Hart besloot het te zoeken In een hoge geldboete. Conform zijn eis veroordeelde de kanton rechter, mr. W.E. van Vloten, de chauffeur tot 125.- boete. G.A.A.W. zag woensdagmorgen voor het kantongerecht zijn spaarcentjes de mist ingaan. Hem werd een totale boete van 90- opgelegd, omdat hij 47 ki lometer per uur had gereden up de Burgemeester Van Haaren- laan. Daarbij kwam, dat zijn brommer voorzien was van een race-set, en de uitlaat deugde ndet. Een mildere straf kreeg de heer A.V. uit Schiedam, namelijk 30,- boete. Hij had met zijn brommer te hard gereden op de Kefchejweg in Vlaardingen. J.P uit VJaardingen werd wegens te hard rijden op de brommer be straft met 50.- hij was ge pakt op de Burgemeester Knap per tiaan. a De RotterdammerP.W, stond woensdagmorgen terecht omdat hij zich op de brommer op rijks weg 20 in Schiedam begeven bad. W.t „Ik had helemaal niet in de gaten, dat ik verkeerd zat. Pas toen Ik voor het stoplicht stond, drong het tot me door. Te laat, want om het snelver keer niet in gevaar te brengen, moest ik wel mee. Hij kreeg in plaats van de geëiste f 40— een boete van 25.-. Schiedam - De afdeling Schie- die de NCVB-aFdeïing In Scltle- dam-Centrura van de Neder- darn werkt, sketches en een toe- landse Christen Vrouwenbond spraak door ds. Koenekamp. viert op woensdag 21 maart het in het jeugdhuis aan de Lange 50 jarig jubileum in gebouw Ire- Haven wordt op woensdag 28 he aan de Nieuwe Haven 155. maart een broodmaaltijd gdhou- Op het feestprogramma staan den in het gereformeerd jettgd- een terugblik op de halve eeuw, huis aan de Lange Haven. Aan- van 18.45 uur. Op het programma staan verder een gecombineerde vergadering met de NCVB-af dringen Kethel en Nieuwland op dinsdag 17 april en een vergadering op woensdag 15 mei en een excur sie op 10 mei naar Brussel. OUN.JND RESTAURANT "WK fs* mM afzonderlijke gelegenheid voor afhalen van diners. Volop parkerruimte aan voon en achter- TELEFOON 70 75 42 NIEUWLANDPLEIN 19 Schiedam Wethouder B.E, Collé van Gemeentewerken, Woning- dienst en Volksgezondheid is verhinderd op woensdag 21 maan het wekelijkse spreekuur in het stadskantoor te houden. Schiedam Burgemeester H, Roelfsema heeft iö een com muniqué meegedeeld, geen bezwaar te hebben tegen het feit, dat het oud-PvdA-raadslid drs. J. Simons samen met hem In de commissie voor het Gemeente-Ziekenhuis zou zitting nemen. Hij deelt dit mee naar aanleiding van het artikel in de krant van zaterdag, waarin werd gesteld dat zowel de burgemeester als de medische staf van het zie kenhuis bezwaren zouden hebben tegen de komt van drs» Simons in de commissie. Hierover werd tijdens een vori ge week gehouden PvdA-vergadering gesproken. Als uiteenzetting geeft de burge meester, dat toen in september 1970 de werkzaamheden in het nieuwe (program-)college moes ten worden verdeeld, hij ken nelijk tot zijn verrassing merkte dat slechts een klein deel van het werk voor hem was gesereserveerd, waaronder het voorzitterschap van de com missie voor het Gemeente-Zie kenhuis. De burgemeester stemde toen aarzelend.met die verdeling in, onder de voorwaarde dat hij bij een nieuwe samenstelling van de functionele wethouder of in elk geval aan één der wethou ders. De vier wethouders Hout man, Bolmers, Collé en me vrouw Verweij hebben die voor waarde geaccepteerd en daarbij meegedeeld, begrip te hebben opdringen voor het standpunt van de burgemeester. c> Schiedam - De heer O. uit Maas land mag drie maanden niet achter het stuur. Het kantonge recht in Schiedam heeft hem woensdagmorgen tijdens een zit ting deze straf en 75.- boete opgelegd, omdat bij eind vorig jaar een botsing had veroor zaakt toen hij onder Invloed van alcohol was. O. woonde zelf de zitting niet bij, wel zijn vriendin, mejuffrouw J.H. u-it Maassluis, die bij hem in de auto zat, toen het ongeval gebeurde. Dp de bewuste-avond, het tweetal had net een feestje in Maasland achter de rug, wil de O. een uitrit uitrijden, maar had niet in de gaten, dat er een andere auto aankwam. Een bot sing was het gevolg. Mejuffrouw H.: „We hadden die wagen beslist niet zien aanko men. Van dronkenschap was geen sprake. We hadden allebei die dag ongeveer negen glazen bier op". „Rijkelijk veel, om dan nog achter het stuur te gaan", aldus kantonrechter mr. W.E. van Vloten. Hij vonniste conform de els van officier van justitie mr. A.C.'t Hart. Het is derhalve onjuist te stellen, dat ik niet met de heer simons in de commiisie voor het Ge meente-Ziekenhuis zou- plaatsnemen, aldus de mSrge- meester, die vindt dat èrJö^af- gesproken dat hij bij een leden wisseling zou mogen, terugtre den. „Niemand hoeft voor mij uit de commissie weg te blijven, ook de heer Simons niet. De be slissing over zijn toetreding be rust in. volle vriheid bij de ge meenteraad. Mijn standpunt is bepaald door de opvatting, dat zich omstandigheden kunnen voordoen, waarin het voor de gemeente beter is, dat ik de functie van voorzitter van de commissie voor het Gemeente- Ziekenhuis neerlegt. Met andere woorden: Ik heb alleen het ge meentebelang op het oog gehad, zoals ik dat meen te mogen zien". De burgemeester heeft tenslotte meegedeeld, dat hij met de me dische staf van het Gemeente ziekenhuis over deze aangele genheid niet heeft gesproken. Toen een van hen naar zijn me ning Informeerde, heeft hij de voorzitters van de raadsfracties daarover Ingelicht, aldus de burgemeester. Profiteer nü van het unrefca aanbod 2 kranten Ie ontvangen voor de prijs van 8 een: da Schiedam.» Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en he <8 Rolterdamsch Nieuwsblad met het 'laalsta binnen- en buitenlandse nieuws. I °0k "l" eo'S» vTOltemi»».! Os SC«n RN ie bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. 8 Deze bon In open ervelep, zonder postzegel, sturen naar Rouerdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur ffl.l.v.: de SC en RN 14 daöen gratis raar: nairti straat woonpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1