DIRECTEUR VAN MAKELAARDIJ zat mis ii I m NIEUWE RECREATIEMOGELIJ KHEDEN: Hl commissie wil bouwvergunning wel verlenen - Drank- kraak lijp IBB s Twee wetten over treden betalen beslist Hervormde me uw liedboek m 3 i SS KNMTP- Scbiedam Vergadert Kieskeurige stenengooier VERKEERD ARTIKEL TOEGEPAST REDDINGS BRIGADE Schiedamsche Courant ZATERDAG 24 MAART 1873 Schiedam „De gemeente heeft tenminste twee kapitale fouten gemaakt bij het aanleggen van een nieuw stuk riool. Als er onverhoopt een proces over zou moeten worden gevoerd, zuilen we dat zonder enige moeite win nen". Aan het woord is directeur L. Ugtbart van de Schiedamse makelaardij Dupont BV. Hij heeft het als vertegen woordiger van een huiseigenaar met de gemeente aan de stok gekregen over een bedrag van vierduizend gul den. De oorzaak van alle ellende Ugt anderhalf jaar terug. In ok tober 1971 kwam toen van de bewoners van de Vriend- scbapstraat 3b een klacht over rioolstank binnen bij de gemeente. Nadat het riool was ontstopt, werd binnen vier dagen weer de rioollucht opgesnoven. Een onderzoek "van bouw- «n wo ningtoezicht bracht aan het licht, dat een deel van het riool was ingestort. Besloten werd een nieuw riool aan te leggen. Drie weken daarna werd met.; het werk begonnen. „Daar zit da eerste tout", stelt di recteur LlgtharL „Op dat riool zitten zeven woningen' aangeslo ten: de nummers 1. 3, .5 en 7 van de Vriendschapstraat en de nummers 20, 22 en 24 yan de Mariastraat". „In de gemeentewet staat dat de huiseigenaren óp de hoogte moeteri worden gebracht, tenzij er sprake is van een noodsitua tie. In de drie weken die lagen tussen de beslissing van bouw en woningtoezicht en de start van. het werk was daar tijd ge noeg voor. Dat is niet gebeurd". NALATIG Directeur Ugthart, die optreedt n'amens de huiseigenares van de panden 22 en 24 in de Méria- straat. „Wij kwamen er pas achter to« het werk al bijna klaar was, in. november. Een duidelijke nalatigheid van de gemeente, volgens mij". „Een tweede foutis gemaakt met de voorwaarden uit de Wonlng- Deze klant van pmiddeiddrie kwartier in de krant, Mijkt Bit het Nationaal' Dagblad Onderzoek. Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelozervals do krant Loglsch-i want dia kunt I u niet mistten, Seen da?. De hutzén aan de.Vriendschapslraat waar het riool van moest worden vernieuwd. Dat gebeurde in het poortje achter de houten deur. Daarin staat dat elke wo- „Deze zeven woningen zijn samen afzonderlijk op het hoofd- op het riool aangesloten. Nu hét riool werd vernieuwd, hadden de hulzen-uit de Mariastraat los van... die van de Vriendschap straat aangesloten kunnen wor- riool moet worden aangesloten en in zoverre dat niet het geval to, ml dat zoveel mogelijk be vorderd meten worden". den". Maar nee, ze hebben er •weer één riool van gemaakt", aldus de directeur. FOUT „En daar komt nog een belangrij ke zaak bij. Volgens mij is er fout gemaakt bij het verdelen van de kosten: ongeveer /vijftien duizend gulden. De heer Ligt- Ihart: (lDe vijftienduizend gul den werd gelijk over de zeven woningen verdeeld. Dus ruim tweeduizend gulden voor elk. Dat is niet eerlijk", „Want in de woningen aan de Vriendschapstraat is ook het stuk riool dat binnen de wonin gen' lag vernieuwd. Bij die van de Mariastraat hoefde dat niet. Dat hadden de eigenaars zelf al gedaan". „Bovendien was er volgens mij niets aan de hand met het stuk riool dat de woningen van de VriendscJiapstraat en de Maria straat samen aansluiting geeft op het hoofdriool. De fout lag in het stuik van de Vriendschap- straat". „Maar daar hadden we best over willen praten. Dan hadden we tnssschien een deel van de kos ten betaald. Maar er is hele maal niet gepraat". Daarom zullen wij niet betalen. De afdeling financiën van de gemeente heeft e«n brief ge stuurd waarin gedreifc werd met een dwangbevel. Er zijn in tussen al heel wat brieven met de gemeente uitgewisseld", al dus directeur Ligthart. „Wij hebben altijd zeer plezierig gewerkt met de gemeente. Maar dit is echt te gek. Wij hebben daarom een bezwaar schrift aan' de gemeenteraad ge stuurd". Dat bezwaarschrift zal aanstaan de maandag in de gemeente raad worden behandeld. Het college zal dan voorstellen dat het bezwaarschrift ter afdoening in hun handen wordt gesteld, hoewel het bezwaarschrift be halve aan de gemeenteraad ook aan de commissie bezwaar schriften is gericht. Schiedam De centrale kerke- raad van de hervormde ge meente heeft besloten, het in mei verschijnende „Liedboek voor de Kerken" te gaan ge bruiken in de kerkdiensten. Het is de bedoeling dat het gebndk van de nieuwe bundel op 1 sep tember begint. De nieuwe hun- del is het resultaat van het. werk van de Interkerkelijke Stichting voor het Kerklied. Deelnemende kerken rijn de her vormde kerk, de gereformeerde kerken, de doopsgezinde kerk, de evangelisch-Lutherse kerk en de remonstrantse broederschap. Het nieuwe liedboek kan vanaf zondag worden besteld. In alle hervormde kerken in Schiedam liggen dan intekenlijsten klaar. Schiedam Een dranklustige dief heeft uit een opslagplaats aan het Noordvest 48 flessen geestrijk vocht gestolen. In de winkel zou hij daar 240 gulden voor hebben moeten betalen. üii Schiedam Het Beatrixpark is weer een reeteatlepunt rij ker. Over veertien dagen, ion, ijs en weder dienende kan nen de Schiedammers wanneer zij zich verpozen ïn het Beatriipark rnsttg aan de vijver zitten op het terrasje - van Paviljoen de Ketel en uitrusten van de wandeling door het park. De Ketel is helemaal vernieuwd, het is niet alleen meer theehuis, zoals eerst het geval was en er is bovendien een nieuwe eigenaar gekomen, Henk de Ronde, beter bekend als kastelein in café De Ster. Hénk de Ronde heeft vorig jaar oktober het toenmalige >-Theehuis de Ketel gekocht. Het gebouwtje was min of „meer in staat van ontbering geraakt en de pachter bad "d.geen belangstelling meer. Bovendien was het theehuis -lang niet altijd open. Henk de Ronde, horecaman in hart ^en nieren, wil de boel volkomen anders aanpakken en wil ilde Schiedammers, zomers en 's winters, iedere dag gele- fgenheid géven om wanneer zij dan toch eenmaal m net ^'Beatrixpark verzeild zijn geraakt, hier een drankje te drinken of een hapje te eten. Henk de Ronde; „Het is vooral als recreatiepunt bedoeld voor moeders met kinderen. De spe cialiteiten van het Paviljoen de Ketel wordt pannekoeken. Bo vendien mag ik hier bier en an dere sterke drank schenken. Buiten de pannekoeken zijn er natuurlijk ook nog andere din gen die geserveerd worden, maar het is toch de bedoeling van de Ronde om deze speciali teit het meest naar voren te ha len. „Er komt ook nog een marktkraam waar spekkies en veterdrop verkocht worden voor de kinderen. De huismoeders hebben tenslotte niet altijd ge noeg geld bij zich om op het terras te zitten of pannekoeken te kopen." Het vroegere Theehuls De Ketel, nu dus Paviljoen de Ketel, aal iedere dag geopend zijn, ook *s winters, dit in tegenstelling tot vroeger toen de Ketel herhaal delijk gesloten was. „Ja. uit bet oogpunt van de recreatie moet Je eigenlijk wel Iedere dag open rijn. We eaan om negen uur open en Schiedam De afdeling Schiedam van de Koninklijke Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkun de houdt in april een aantal bij eenkomsten. Onder leiding van mevrouw N. Kuiper-SIjthoff zal op 11 april een bloemschikcur sus worden gehouden. Er be staan plannen voor een cursus bloemschikken voor gevorder den, die eens per maand zou kunnen worden gehouden en zou In mei moeten beginnen. Op 16 april is er een tweede bij eenkomst. waarop de heer Goudswaard een lezing houdt over Thailand. In mei wordt een bezoek aan de Heemtuin ge bracht. gaan pas weer sluiten de laatste klant weg is. Wij hebben een vergunning tot één uur. Ik wil ook 's winters open blijven want er zijn dan ook genoeg mensen die door het park wandelen en dan toch wat willen drinken." GEWERKT Het terras van de Ketel word iets - vergroot, er komen twee rijen tegels bij, bovendien is het ook wat opgehoogd. Het interieur van het gebouwtje is volkomen, vernieuwd, er zijn nieuwe gor dijnen gekomen, alles is op nieuw in de verf gezet de toilet ten zijn opnieuw betegeld en vernieuwd en er zit een nieuw dak op het gebouw, Ook is er een volkomen nieuwe riolering aangelegd. In het paviljoen 2elf is plaats voor zestig mensen en op het terras kunnen 200 stoelen staan. Sinds oktoher Is steeds met vier man aan de verbouwing ge werkt. Nu zijn dat er zo langza merhand acht geworden, omdat er opgeschoten moet worden. Henk de Ronde is hijzonder te spreken over de medewerking die hij van de gemeente heeft gehad en van de plantsoenen dienst. „Alle vergunningen zijn heel snel los gekomen. En aan de riolering hebben ze vér- schrikkelijk snel gewerkt. Ook b. en w. heeft alle medewerking gegeven." Het is de bedoeling dat Henk de Ronde zelf in het paviljoen zal gaan staan.In de Ster wordt voor hem waargenomen. Tij dens het hoogseizoen zullen tien man de bediening voor hun re kening nemen en gedurende de stillere tijd, zes man. Hoewel het Paviljoen nog niet geopend is, heeft Henk de Ronde toch al een voorproefje gehad van dr drukte die hij bij mooie dagen HETKATTEBED Als slaapgelegenheid voor poes kan een mandje, kistje, of zelfs een kartonnen doos dienstdoen, die groot genoeg is om het dier in d e gelegenheid te stellen zich •makkelijk neer te leggen, maar aan de andere kant ook weer niet te groot mag zijn, want' daar houden poezen niet van. Ze lig gen nu eenmaal graag aar ten. Op de bodem van de gelegenheid legt men bij voor keur een dekentje en géén kus sentje, omdat het eerste nu e«K maal veel gemakkelijker te was sen is dan het tweede. Rondom gesloten mandjes met een poort je als ingang komen niet ia aan merking, vooral niet voor van nature toch reeds schichtige die ren, want het bezit van zo'n schuilplaats, waar ze bij hetmïa- ste of geringste in zullen duiken, kan hen alleen nog maar schu wer maken. Schiedam Bij een kledingmaga zijn aan de Hoogstraat is een steen door de etalageruit ge gooid. De onverlaat nam een broekpak weg. De rest was ken nelijk niet van zijn gading. Het pak had een waarde van 180 gulden. te verwerken zal krijgen. ,Een paar weken geleden was het mooi weer op een zaterdagmid dag, iedereen kwam met kinder wagens over de puinhopen ge- klommen en ze gingen op het gras zitten, of op de stoeltjes die nog vuil waren. Ze vroegen of zé wat konden krijgen. Toen heb ik gewoon geschonken, maar allemaal gratis Maar het blijkt toch wel dat zo'n ding als dit in een behoefte voorziet," Viaardingen De Vlaardingse Reddingsbrigade die, in tegen stelling tot eerdere berichten van het bestuur, nog geen in zicht heeft in he» aantal zwerau- ren dat zij krijgt toegewezen in het nieuwe instructiebad in de Holywijk, kan senioren plaatsen op dinsdagavnd in het Kolpa- bad. Vanaf 21/50 uur is or ruim te gereserveerd. Voor de jeugd blijft evenwel ae wachtlijst nog bestaan. Schiedam De Beroepscommissie van de gemeenteraad is van me ning dat de drukkerij Segers aan de Westfrankelandsestraat het ge bouw aan de achterkant zodanig zou mogen uitbreiden, dat de op slagruimte daar overdekt wordt. De commissie vindt dat het gemeentebestuur ten onrechte daarvoor een bouwvergunning heeft geweigerd. Het gemeentebestuur meende dat na de bouw het open achtererf te kiein zou rijn. Het maakte daarbij gebruik van artikel 9 of 10 van de Rebouwings- voorschriften. De commissie meent echter dat artikel 2 toegepast had moeten worden. Daarin staat dat bestaande bebouwing mag worden uitgebreid, mits dat geen Inbreuk maakt op het karakter van de omgeving. Volgens de commissie Is dat niet het geval. Bovendien hebben de buren er geen hinder van, omdat aan hun hui zen reeds een zelfde uitbouw zit, waar de uitbouw van de drukkerij precies op aan zou sluiten. Hoewel bet achtererf wel klein zoo worden, vindt de commissie dat het hedrijfsbelang het wenselijk maakt de drukkerij uit te breiden. „En omdat er geen voorschriften worden overtreden en de uitbreiding geen hinder oplevert, menen wij dat de bouwverguning had moe ten worden verleend", aldus de commissie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3