SCHIEDAMSCHE COURANT VAN 3000 KISTEN VERLOST HÉ Busroutes 90 en 53 rii Raad akkoord met wijziging drinkwater tarieven Overval op Gulf- station: buit RIOOLZAAK KOMT WAARSCHIJNLIJK VOOR DE RECHTER groep op muziek school f34.000 'Gemeente zat mis met aanleg riooF i 1 SRJJ zoekt project leider ■f voor JOP Horloges gestolen Lansbergen (KVP) doet beroep op wethouder r y-"T "~Tr". TT? Wethouder: In beroep gaan heeft weinig zin LEGER HAALT PAKHUIS LEEG Keet brandt nit Daders spoorloos 'Zoekt U een echt apart behang HULST BEHANG heeft hef DIRECTEUR VAN MAKELAARDIJ: Woensdag 28 maart 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 24677 Broersvest 3 - telefoon administratie 266091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het KVP-raadslid C. P. M. Lansbergen heeft een beroep op wethouder C. J. M. Bolmers van stadsont wikkeling gedaan, het oude raadhuis in voormalig Kethel te bewaren en niet te laten slopen, zoals in de huidige plannen staat. De heer Lansbergen is van mening, dat te kop", vond de wethouder, die de komst van de garage noodzake lijk vond en meedeelde, dat slo pen, wel eens,vervelend is, maar ook niet altijd te vermijden, valt. veel bewoners van hel dorp Kethe! herinneringen aan het Ketheise d:lrpskcm kwam raadhuis hebben om het zonder meer te laten slopen. De wethouder heeft toegezegd het behoud van het voormalige raadhuis nog wel eens te willen bezien, maar geeft de heer Lansbergen weinig kans, dat dit ook zal gebeuren. Het oude raadhuis is thans nüg in gebruik als politie posthuis voor het noorden van Schiedam, maar zal die functie verhezen als er in dit stadsgedeelte een nieuw politiebureau komt, dat plaats biedt aan zeker 50 tot 60 politiemensen. Dit bureau komt in het kader van de plannen van de Schiedam se politie, een „volwassen" bureau in het noorden van de stad te hebben als gevolg van het groeiend aantal inwoners - wdaar;-.. De dorpskern van kethel kwam maandagavond weer uitgebreid aan de orde tijdens het behan delen van een vrorstel, grond in erfpacht uit te geven op de hoek van de Zwaluwiaan en de Schie damse weg aan de heer Noote- boom, ddie daar een garagebe drijf zal opricb»&n. Het PCG- raadslid P. Poot verklaarde zich tegen de kemst van dit ga ragebedrijf op het voorgestelde punt en vreesde dat een garage op een kruispunt niet op zijn plaats is. De heer Poot verwees naar het artikel in de Svbiedamsche Cou rant van 21 maan ever het be houd van de dorpskern in Ke thel en meende dat het huidige karakter van cte Schiedamseweg ■eveneens behouden moetblij- •ven. „Een garage op een kruis punt is een ending", zo stelde de heer Poot Situering, van het bedrijf verder van'het kruispunt af zou veiliger ztic". ZAAK OP VN KOP Wethouder 'Bolmers"' was het niet met de heer Poot eens. Hij meende dat na twaalf jaar on derhandelen met de heer Nopte- boom nu de knoop maar eens moest worde doorgehakt en wees erop, dat de commissie stadsontwikkeling wel akkoord is gegaan met rte plannen voor de bouw van een garage op de hoek Zwaluw lnan/Schiedamse- weg. „U zet de zaak op zijn maandagavond nogmaals aan de orde, toen de gemeenteraad besloot, het oand Schiedamse- weg 28 aan te kopen. Ook hier voerde de heer Poot het woord, die vreesde dat het pand zal moeten worde i gesloopt. „Dat geeft mogelijk een sneeuwbalef fect" voorspelde de heer Poot, die er verder op wees, dat het te kopen pand nog van goede kwaliteit is. Wethouder Bolmers was. het weer niet eens met het PCGiraadslld:. „Ik voel er ntüts voor deze zaak weer aan de orde te stellen. Het is in de commissie aan de orde RÖfcïlt Het voormalige raadhuis van het oude dorp Kethel, dat thans In gebruik is als politieposthuis en. op nominatie staat om te worden gesloopt. geweest. We wisten van te vo ren dat dit zou moeten gebeu ren. Anders hadden we jaren geleden een ander besluit moe ten nemen", vond de wethou der. De heer Prol bleef eenling: de hele raad ging akkoord met zowel de komst van het garage bedrijf als da aankoop van het pand Schiedam yew eg 28. Schiedam Binnen de Schiedamse Muziekschool is onlangs de „Werkgroep Schiedamse Muziek school" opgericht. In deze werkgroeo zijn enkele vertegenwoordigers van alle groeperingen op de muziekscnoo! opgenomen. De werkgioep is samen gesteld u'; twee bestuurs leden, twee docenten, de directeur, twee leden van de oudercommissie en twee leerlingen. Een besuur is niet ge vormd omdat men op ba sis van gelijkwaardige ge- spreksdoeiname tot be sluitvorm Irg wil komen. Tijdens de eerste bespre king van deze werkgroep zijn twee punten aan de orde geweest namelijk: de officiële opening van de gehonaal van de mu ziekschool en het jubi leumjaar van de Schie damse Muziekschool in 3974. Dit i-.tbileum valt sa men me: het eeuwfeest. Schiedam - Militair en uit het le gerkamp Crailo hebben gisteren en vanmorgen mei 5 vrachtwa gens het pakhuis van de firma Visser en Co. aan de Lange Ha ven 46 ontruimd. In het pand la gen bijna drieduizend kisten op geslagen, die nu voor schietoe feningen zullen warden gebruikt of In brand worden gestoken om dienstplichtigen branden te Ie ren blussen. Behalve voor het leger betekent deze opruiming ook een voordeel voor de speel goedhandelaar B.C. Prins, die de opslagruimte heeft overgeno men en danig met de kisten in zijn maag zat. De heer Prins: ..Ik had al wel wat mensen gevonden, die nog wat kisten koncen gebruiken maar niemand nam er meer dan twintig mee, en dat zet geen zoden aan de dijk. Toen heb ik de VRöM gebeld om het pakhuis leeg te komen halen. Ook dat ging niet door, want die grap zou me dik tweeduizend gulden gekost hebben. Teneinde raad heb ik een adv ïrtentie ge plaatst en dia is blijkbaar bij het leger tere cl t gekomen". OPGELUCHT Zichtbaar opgelucht, eindelijk van al dat hout af te zijn, liep de heer Prins dinsdagmorgen ijve rig kisten in de legervrachtwa- gens te gooien.. Ook voer .de aanwezige militairen, op twee na allemaal .d'.t.nrtplichtigen op herhaling, bleek de klus een welkome afl.^d'og. Een van hen: „Tenminste weer eens wat anders, zo ben je' er nog eens uit, de hele dag niks doen gaat ook vervelen." De heer Prins gaat het pakhuis als opslagruimte voor speelgoed gebruiken. Prins:'„Er moet nog wel het een en ander aan het pand gedaan worden, want het is flink verwaarloosd. Van bui ten mag Ik er rjets aan doen, omdat het ouder Monumenten zorg staat, maai alle drie de verdiepingen krijgen een flinke opknapbeurt." Militairen bezig met het Inladen van de kisten. Schiedam D; RET heeft voor de bussen 50 en 53 de volgende route-wijzigingen vastgesteld in verband met du; aanleg van het nieuwe hoofdnoot.in Nieuwland. Lijn 50 naar Hoogvliet eri 53 naar Kethel rijden volgens de..be staande route yia de Burge meester Van Haarenlaan tot de Piersonstraat, slaan deze in en gaan dan over da Johan de-Wit- singel en de n vdweg achter het flatgebouw 'an de Nieuwe Damlaan verder. Vandaar volgt 53 de normale route, 50 komt via de Nieuwe Damlaan weer op de Burgemeester Van Haarenlaan terecht. Naar het Emma- plein (59) en liet station (53) rij den de bussen via de noodweg, de ventweg langs de Burge meester, Van Haarenlaan en de Piersonstraat. De halte van 50 en 53 op de Bur gemeester Van Haarenlaan bij de Nieuwe Damlaan is ver plaatst naar, de noodweg, de halte van beide bussen op de Burgemeester. Van Haarenlaan bij de Piersonstraat is in de Piersonstraat neergezet. Bus 53 krijgt bovendien een halte op de Johan de Witts tngel bij de Nieu we Damlaan. die in de plaats komt van de halte op de Nieuwe Damlaan. Schiedam Op het zandlichaam aan de Zoomweg, op de grens met Vlaardinger,. is. een werk-1 keet door onbekende oorzaak in j brand geraakt en volledig uitge-1 brand. De keet is eigendom van j de firma Oister*ijk. j Schiedaón Het besluit van het ministerie van economische zaken om niet akkoord te gaan met de door de gemeente Schiedam voor gestelde korting enr eg e ling op de drinkwatertarieven, heeft enkele raadsleden maandagavond verwonderd. De raadsleden S. K. van (VVD) waren van mening, dat de voorgestelde regeling niet direct der Berg (P.v.d.A.), A. G. Wiegman (D'66) en E. de Brabander instemming verdiende, omdat bet niet splitsen van een bepaalde ta riefgroep de gemeeirte 190.000 gaat kosten. Dit bedrag geldt voor de drie jaren waarin het kortingssysteem wordt toegepast. -De raadsleden wilden weten of het niet mogelijk is tussen de tariefgroepen 1 en II nog een soort tussengroep in te schake len, maar dit laatste wilde wet houder G. Kaptein van Techni sche Bedrijven niet zonder meer toezeggen. Wel zei de wet houder, bereid te zijn de hele zaak nog eens in de commissie voor de Technische Bedrijven aan de orde te stellen. Inmiddels ging de raad unaniem met het voorstel akkoord. Op de vraag van het D'66-raadsüd A. G. Wiegman, of er een beroep mogelijk is tegen het besluit van het ministerie, kon wethou der Kaptein geen antwoord ge-, ven. Hij vroeg zich wel af, of dat in beroep gaan enige zin heeft. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren wil zó spoedig mogelijk een projectlei der in dienst nemen voor het JOP, het proïecr voor werkloze jongeren, dat wellicht begin april gaat draa'en. Het is de be doeling, dat de aanstelling, waaraan het Mysterie van Cul tuur, Recr eat "e en Maatschap pelijk Werk goedkeuring heeft verleend, voor l april rond Is. Samen met een vormingsleider en. gesteund door begeleidende in stanties zal de nieuwe kracht voor de verdere vormgeving van het proje :t moeten zorgen. Schiedam - Uit een juwelierszaak in de Groenelaan zijn dinsdag nacht elf gouden horloges met een totale waarde van vijfdui zend gulden gestolen. De inbre kers zijn de winkel binnengeko men via het etalegeraam, nadat ze de gaasversperring doorge knipt hadden. Schiedam, r JiiatyieR. van omstreeks 24 jaar heb ben even na middernacht een overval gepleegd op het Guit-benzinestation aan de Nieuwe Damlaan. Ze wisten te ontkomen raet een bedrag van ƒ34.170. Van de overvallers ontbrak vanochtend nog ieder spoor. De overvallers hebben vannacht de bedrijfsleider van het benzi nestation, de heer A. van Hat- tem, opgewacht en hem een cassette met het bedrag afhan dig gemaakt. Naar voorlopig kan worden nagegaan, is hierbij geen of nauwelijks geweld ge bruikt. De mannen maakten zich snel uit de voeten en ren den in de richting van de Sport hal Margriet. De snel gewaarschuwde politie begon onmiddellijk met opspo ringsacties, die geen resultaat opleverden. Personeel van het overvallen ben zinestation heeft vanochtend ver klaard dat de buit niet meer dan vierduizend gulden bedraagt. De politie blijft echter bij de oor spronkelijke opgave, namelijk f 34.000,- I Schiedam - Broersvest 85 - tel. 010-269702: Schiedam Over het bezwaar schrift dat de Schiedamse ma kelaardij Dupont BV bij de ge meenteraad inaiende, heeft de raad maandagavond niet veel woorden vuil germakt. Directeur L. Ligthart van Dupont ligt al enige tijd met de ge meente in de clinch over eti bedrag van vierduizend gulden dat de huiseigenaar, voor wie hij optreedt, zou moeten betalen voor de aanleg van een riool. Volgens directeur Ligthart heeft de gemeente daar twee wetten bij overtreden. Ondermeer werd de huiseigenaar niet op de hoog te gebracht. Hst" KVP-raadslid mr.M.J.M. an Kinderen in de raadsvergade ring: „Het college van b en w wil dat de zaak ter afhandeling aan hen wordt overgelaten. We ten ze al op wélke wijze ze dit willen afdoen?", „Het lijkt mij op hun weg tc lig gen om een dwangbevel-te doen Uitgaan. Dan kan de firma Du pont bij de rechter het antwoord krijgen, dat het college riet kan teven'Yaldus de heer Va,i Kin deren. CPN-wethouder B. E. Collé: „Wij betalen. hebben volgens de verordenin gen gehandeld", daarmee tegen sprekend dat de gemeente twee wetten zou hebben overtreden". ,lk ben het met de heer Van Kin deren eens dat du een zaak van Wethouder Collé kreeg zijn zin. de .chter «s. Maar wij kunnen Zonder dat daar een stemming geen dwangbevel sturen, zolang voor nodig was besloot de raad wij de zaak niit ter afhandeling de zaak ter afhandeling aan b. hebben gekregen". en w. over te vaten. V'TTAT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1