1 E SCHIEDAM LOST OOK HMSH VDL NAAST URSUS Martinit niet overtuigend VLAARDINGEN WEER LANGS PPSC fl mm over grasmat TSB: revanche HBSS iiitgestuiit mSmmSÊÊË Hermes hoopt op Neptunes wmww?mm A., - V 1 fÊiÊlÊÊÈÊiBi SAST - Regen staakt Excelsior- RMT Schiedamsche Courant MAANDAG 2 APRIL 1973 3 SVV eindelijk twee keer 'los Schiedam - Op een veld waarop de grassprieten allang hun „hei- p. lig" verspeeld hebben, boven- v, dien geteisterd door een strie- |yf mende regen, pakte SVV einde- lijk weer eens de voile winst, Ziedaar, de entourage voor een v duel itt. het betaaide voetbal. Want de „grasmat" op Harga «V ontlokte aan spelers en trainers kreten als: „knollentuin" en „boerenkoolveld". Omstandighe den die overigens in het voor deel leken van het fysiek ster kere FC VW, maar dit on danks een fikse conditie, niet kon uitbuiten. Daarom ook ston den spelers als Leen Wamaar en Slobodan Dutina voor de op gaaf niet alleen de Veniose af weer, maar ook de talloze gras pollen en oneffenheden doeltref fend te omspelen. Waarbij bo vendien scheidsrechter Van Gastel een onafgebroken „fluit concert" ten beste gaf, waar- door vooral de eerste helft slechts matig kon boeien. Rinus Gosens daarover: „Het is natuurlijk een belachelijke zaak dat we van de spelers wel ei sen, maar ze nog niet eens een normaal voetbalveld aanbieden. De gemeente zegt dan wel dat ■we hier zo'n geweldige grond hebben en dat de kwaliteit van het gras uitstekend is, maar of er ook op gevoetbald kan wor den laat ze koud". Niettemin wist de eindelijk weer eens op geluchte trainer de bezwaren te gen deze grasmat bij 2ijn spe lers weg te praten. „In. de rust heb ik ze duidelijk gemaakt dat ze nou net niet over zoiets moe ten gaan lopen klagen", aldus Gosens, die er evenwel eerlijk aan toevoegde: „Maar gelijk hebben ze natuurlijk wel". Dirk Kros (midden) zorgde voor meer verrassing tn de SW-aanval. Deze keer lukt het net niet, want Hermans kopt de bal weg voor Ririus Steenbergen gevaarlijk kan worden. Niettemin had SVV in die eerste helft ondanks een voortdurend overwicht niet over pech te kla gen. Terwijl SW herhaaldelijk in de buitenspelval tippelde, was WV plotseling verrassend dicht bij de openingstreffer. Een hoge voorzet werd (een van de weinige keren) door Steenbergen gemist, waarna Verhoeven alleen voor Van der Velden echter onbeheerst naast knalde. DIEPTEPASS SW speelde, zeker in vergelijking met het duel in Volendam, wat verrassender. Deels ook door een op links in de tweede helft sterker optreden van Dirk Kros, met middenvelder Jos Zoetmul der de hoop van "Rinus Gosens op meer „vuurkracht" in de roodgroene formatie. Rinus Go sens: „Het is natuurlijk moei- Schiedam De spelers van trainer Van Huet rijn er in geslaagd om kampioenakandidaat HMSH terug te wijzen. Schiedam won deze be langrijke ontmoeting met 3—1 en deze stand was zeker niet geflat teerd te noemen. Trainer Van Huet had het taktlsch allemaal goed bekeken. Hij wist dot HMSH veel over de snelle vleugelspelera speelde, en daarom had hy verdediging goed gegroepeerd. De veelal hoge ballen door het centrum van de bezoekers waren dan ook meestal een prooi voor ?en van Namen c.s. HMH kon dw die taktiek en ge steund dooi de felle wind dan ook een v^'rijneerderheïd ver overen maa\ je taiioze aanval len bezorgden de bekwaam spe llende verdediging van Schiedam beslist geen problemen. Schiedam was met dikwijls zorg. vuldig opgezette aanvallen veel gevaarlijker voor doel en de doelman van de bezoekers mocht van geluk spreken dat een kopbal van Joop den Brui ker net tegen zijn lichaam kwam. Een snel opkomende Holster verscheen alleen voor de doelman, maar het lukte hem niet deze te omspelen. Toch zou het doelpunt komen. Na een vrije trap van Jan van Namen plaatste Nico van Huet een gedeeltelijk mislukte om haal. Toch kwam de bal hij van der Kuyl terecht die ineens dia gonaal inknalde: 1—0. HMSH bleef komen en dat werd na rust noodlottig. Van Huet had Busek vervangen door de snelle Jack Lemen en dat bracht toch wel meer vaart in de aanval. Uit een lange pass van Van Na men sprintte Lemen achter de bal, kon het leer naar Den Brin- ker plaatsen en deze zorgde met een prachtig schot voor 2—0. HMSH was toen reeds een gesla gen ploeg, terwijl Schiedam steeds beter ging spelen. Dat resulteerde dan ook via Sjaak van Huet in een doelpunt, weer van Den Brinker: 3-—0. Kort voor tijd mocht HMSH dan tot het de eer reddende doelpunt komen. lijk om ineens te zeggen dat het nu daardoor gekomen is". Al moest SW's trainer volmondig erkennen dat juist de dieptepass die Kros herhaaldelijk gebruik te, de Schiedamse aanval meer „venijn" meegaf. Toch kwam SW's eerste doelpunt nog wat onverwacht. Een snelle aanval over rechts resulteerde in een hoekschop van Wim Mul der wiens inzet voor het doel van Schroemgens' bleef „han gen", waarna de meegekomen Rinus Steenbergen bard raak kopte: 1-0. Toch kreeg SW het na die 57ste minuut aanzienlijk moeilijker. Want juist VW ver dedigde op Harga een eerste plaats in het vierde-periode klassement. Ron Baan's equipe stuwde daarom gretig richting Jan van der Velden. Maar ook nu weer bleef de Schiedamse goalie zijn strafschopgebied be heersen, al had hij bepaald geen pech toen een Veniose vrije trap door SW's afweer, maar ook door de vrijstaande Heinen gemist werd. Maar langzaam maar zeker ont worstelde SW zich, nu geba seerd op snel uitverdedigen, aan de druk van de Veniose forma tie. De Schiedamse drang naar een tweede treffer werd zelfs nog groter toen Dutina gebles seerd moest worden vervangen door Ger Bakkes. Dutina: „Ik kreeg bij een duel aan de zijlijn een tik tegen m'n knie", om er ongerust aan toe te voegen: „Ik voel nu net zo'n pijn als vorige keer, toen ik later geopereerd moest worden, alleen nu aan de andere kant van m'n knie". Verzorger Jan Post over Duti- na's knieblessure: „Weer een meniscus? Welnee". BUITENSPELVAL Maar terwijl Ger Bakkes direct in SW's ritme meedraaide, be reikte in de 7öste minuut een pass van Dick van de Korput de Op snelheid, liggende Dirk Kros. Directe tegenstander Verkoelen kwam daardoor tempo te kort, waarna Kros' strakke voorzet door Jan Groeneweg hard werd ingeschoten: 2-0. Maar ondanks die riante voorsprong van de thuisclub weigerde VW mas saal aan een tegentreffer te gaan werken. Hermans, Schuurs door H .y'sj Hans Soeters en Kramer bleven consequent tussen Jan Groeneweg en doel' man Schroemgens. Met als af weermiddel, de buitenspelval, waar vooral Jan Groeneweg (te) veel intrapte. Nog één keer moest Jan van der Velden voor de voeten van de' aanstormende Smets, maar ver der hield de roodgroene defen sie de Veniose dadendrang be kwaam aan banden. Opstellingen: (SW) v.d.Velden: v.d.Korput, Osterholt, Steenber gen, v.Beek; Mulder, Wamaar, Zoetmulder; Kros, Groeneweg, Dutina (Bakkes). (VW) Schroemgens; Kramer, Schuurs (Simons), Hermans, Verkoelen; Hendriks, Pala, Van Tilburg; Verhoeven (Verbong), Smets, Heinen. Schiedam Het kost PPSC al ja renlang moeite om in competi tieverband van Vlaardingen te winnen. Zo ook deze keer, want de groen witten namen met 2—X beide punten weg op Thurlede. In de eerste helft geen doelpun ten, maar wel leuk en attrac tief voetbal, waarbij PPSC zich de meerdere toonde. Koen Win kelman, Lodi Kalden en hard werkende aanvoerder Piet van Veen kregen wel enkele kan sen, maar konden toch niet door de Vlaanüngse defensie komen. Zodoende werd met 00 gerust, want aan de andere kant toonde John Rost zich weer als van ouds: dus goed. Trainer Piet de Wolf had Siem Bos dijk na rust vervangen door Roei van Oort en dat bleek geen goe de greep te zijn geweest. Niet dat Van Oorst zijn best niet deed, maar hij mist toch het verras sende van Siem Bosdijk, al be zondigde die zich enkele malen aan te sotistiscb spel. In do tiende minuut van de tweede helft verstapte Dick Vos zich bij een aanval van de gasten, waardoor Vlaardingen 01 kon aantekenen. Tien minuten later blunderde de Schiedamse defen sie en nu was het Maarten van der Zwan die John Rost kans loos liet 0—2. Een kwartier voor het einde plaatste Lodi Kalden de bal voor het doe! en op schitterende wijze knalde Koen Winkelman langs de Vlaardingse doelman. PPSC probeerde nog naast hun tegenstanders te komen, maar met „tijdrekken" en onnodig uit trappen van de bal behielden do groenwitten hun voorsprong. Scheidsrechter Labrujere had kennelijk zijn dag niet, want hij liet nogal eens een steekje val len. Toen hij het einde aankon digde had Vlaardingen voor de tweede maal in'dit seizoen van PPSC gewonnen.. De eerste keer •werd het I—0, nu 2—1. Vlaardingen TSB wilde revan che niet ten koste van gastheer DSÖ want van de ploeg van Wim van Tricht was in Vlaar dingen reeds gewonnen. Maar ook revanche voor de slechte prestaties van de laatste duels. In Zoetermeer toonde de elf van Tinus Osterholt een zeer grote inzet. In de 17e minuut opende uitblin ker Wim Stoevelaar met een knap doelpunt. TSB bleef verba zen, vanuit een sterk bezet mid denveld (Paul Meminger) oefen de het grte pressie uit op het doel van DSO. Halverwege werd knap voorbereidend werk van Ben Schuif schitterend afgerond door Paul Meimnger: 0—2. Eén minuut voor de thee kon DSO, door Oudshoorn uit een vrije trap, tegen scoren. In het 2e bedrijf heeft TSB met veel zelfvertrouwen de wed strijd gecontroleerd. Een wissel bij TSB (IWfeiniger eruit en uit de rijen van de junioren Sjaak de Boer erin), kon fn de stand geen wijziging meer brengen, DSO—TSB 1—2. Schiedam HBSS trok zaterdag vol goede plannen naar IJ- muiden, om daar de club met die naam riet alleen goed par tij te geven, maar zo mogelijk minstens een punt afhandig te maken. Het heeft er niet ingezeten, ai mankeerde daar wei nig aan. Drie-twee was de stand toen de matig leidende arbi ter Kok het einde aankondigde, zodat IJmniden waarschijn lijk a.s. zaterdag de kamploensvlag In top kan doen. Al in de vijfde minuut keek HBSS tegen een achterstand aan toen Wim Grootenboer op links de bal voorzette en Ton Ver schoor ineens inschoot en Jan van Heest daarbij kansloos liet 1—0. In de 44ste minuut mocht Piet van Gulik een vrije trap nemen, waarbij de bal via de paal weer het veld inkwam; evenwel was Wim Houtman bijzonder attent en hij schoot de terugkomende bal in het doel, langs keeper Quak 1—1. IJmniden nam na rust het offensief in handen, want er moest gewonnen worden wilde men de titeikansen niet verspelen. Na een kwartier kwam de winst al in zicht, toen Grootenboer scoorde nadat de HBSS-defensie na een vrije schop meende dat er van buitenspel sprake was (2—1). Na een voorzet van Van Gulik kopte Van Duivenbade rakelings over het iJmui- dense doe! en daarna kregen Wim van Est en Wim Houtman ook nog kansen op de verdiende gelijkmaker. Het zat er voor HBSS niet in en toen Ton Zwart na goed aan geven van Ton Verschoor het derde doelpunt voor de gasthe ren scoorde (3—1) was het een bekeken zaak. Wel kwamen de Schiedammers in dé laatste minuut nog op 2—2 door een doelpunt van Wim Houtman, maar verder kwam het niet in deze sportieve wedstrijd. Schiedam Merwesteijn, dat de punten nog hard nodig heeft, heeft het Martinit op eigen terrein zeker niet gemakkelijk gemaakt. Het speelde heel wat beter dan in de thuiswedstrijd welke door Martinit met 2—0 werd gewonnen. De Dordtenaren hebben voor de rust met de storm mee, getracht met verre harde schoten doelman Nagel hout te verrassen. Dat lukte echter niet. Aan'de andere kant moest doelman Van Gorzel al zijn talenten tonen op een kopbal van Ruud van der Horst op een voorzet van Bou- mans. Na de rust leek het er op det Merwesteijn toch de leiding zou nemen, maar de fel doorzettende Rietdijk kwam met zijn solo achter de lijn, hetgeen de scheidsrechter niet ontging. Bij Martinit j leverden schoten van Plet van der Burg en Joop Lupker ook al geen resultaat op en zo bleef het 00 een uitslag waar Merwesteijn, gezien de omstandigheden toch wel blij mee was. Schiedam In de vierdeklasser topper Ursus-VDL moest de thuis club toestaan hoe de Maasslulse formatie, hoewel wat geflatteerd, een duidelyke 30 zege veroverde, Al is de zege dan wat terser uit gevallen dan het spelbeeld deed verwachten, toch moet koploper IJrsua hand in eigen boezem steken. Natuurijlk deed de lelie wind naarmate het duel vorderde gepaard gaande met felle slagregens afbreuk aan het spel van belde ploegen, maar op dat punt mag Ursus geen enkel excuus zoeken. Belangrijker waren dc zenuwen die VDL duidelijk beter In bedwang had, terwijl Ursus 2eker niet naar het niveau reikte wat van een titelkandidaat verwacht mag worden. Cees Campen stopt de door Cock van Nieien ingeschoten strafschop. Want steeds weer groepeerden zich teveel spelers rond de bal, met de bedoeling deze te be machtigen, daarfoy echter verge tend dat juist onder die omstan digheden overleg pure noodzaak was. Steeds weer duelleerden meerdere spelers tegelijkertijd om het bezit van de bal, waar door het vertoonde spel een chaotische aanblik kreeg. Wel een excuus ten gunste van Ursus was de zeker niet onpar tijdig leidende scheidsrechter Van Boven. Vooral in de eerste helft vielen zijn beslissingen vaak in het voordeel van de Maassluisc formatie uit, zelfs enigszins negatief in de richting van de thuisclub. Zo ook het toekennen van een strafschop aan VDL. Nagelhout beging een overtreding tegen de snelle Cock Van Nieien die nauwelijks een indirecte vrijeschop „waard" was. Maar ondanks Ursus' protesten wees scheids rechter Van Boven resoluut naar de witte stip. Maar, hoe wel Ursus doelman Cees Cam pen op dat moment een onge concentreerde indruk maakte, stopte hij de inzet van Cock Van Nieien meesterlijk. Ook na de rust bleef Ursus, inte- genstelling tot VDL, proberen met hoog aanvallend spei de MaassJuise defensie te verschal ken. Maar de wind en de stevig ingrijpende verdediging van VDL deed het aanzienlijk beter, door in balbezit prompt „schui vend" uit te verdedigen. Niet dat VDL meer de aanval koos, maar twee fraaie kansen wer den resoluut verzilverd. En juist daardoor, misschien wat te ge flatteerd, verdiende VDL de zege. Den Haag Excelsior zat zeer waarschijnlijk, als dat voor het verjoop van de competitie ten minste nodig blijkt, de reis naar BMX nog eens moeten maken. Een wolkbreuk noodzaakte de scheidsrechter de wedstrijd te staken. In de eerste helft a! hadden de slagregens de wedstrijd sterk beïnvloed. Van goed voetbal kon toen al geen sprake zijn. De rus: brak dan cck aan met de stand 0i). Teen tijdens de rust Pluvius ongenadig te keer ging bleek dat de drainenng het he melwater niet had kunnen ver werken. Daarom werd dan maar besloten de wedstrijd *.teo staken en kon Excelsior de reis naar huis gaan maken met de wetenschap dat het misschien nog een keer naar BMT z*J moeten. Rotterdam Nul—Nul tegen het onderaanstaande Neptunes. Geen al te imponerend resul taat, voor de formatie van Henk Nebbeling, temeer daar het goe de spel tegen Xerxes de week en-oor bij veel Schiedamse sup porters de nodige illusies had opgeroepen. Toch zijn er nog steeds titeikansen en heel be langrijk in dit verband is de mogelijke reuzendoderstol van hetzelfde Neptunus, dat volgen de week naar koploper Rooden- burg toegaat. Henk Nebbeling hoopt er maar het aesfe van, maar !s tegelijkertijd op zijn hoede met betrekking tot de ko mende thuiswedstrijd tegen RVC; „Die hebben we nog lang niet gewonnen. Toch ben ik na vandaag niet echt tevreden, want ik vind dat we beneden ons kunnen gespeeld hebben. Over de verdediging ben ik te vreden, maar het middenveld draalde onvoldoende; ze sloten te weinig aan." Dat laatste was overigens niet de reden voor de vervanging van Martin de Jager door de terug gekeerde Wim Klein, Henk Neb beling; „Martin was gebles seerd, vandaar". Een man die het extra moeilijk had, was Fiet van de Burg, die met een kwak kelend griepje onder de leden, zijn 299e wedstrijd in het eerste team van Hermes speelde. Her- mes' aanvoerder; „Ik voel me niet helemaal lekker en ik hoop, dat dat ellendige weer van van middag de zaak niet erger heeft gemaakt. Want volgende week wil ik er natuurlijk erg graag bij zijn en ik hoop wel dat het dan tenminste wat beter weer is." Iets waar men in blauwwitte krin gen ook op hoopt is een gunsti ge wending in de strafzaken te gen Henny Muylaert en Ger La gendijk. Aanstaande dinsdag vind de mondelinge behandeling plaats, en met name Henny Muylaert hoopt zijn onschuld te kunnen aantonen; „De aan klacht is het trappen van de te genstander, maar ïk zweer je, dat ik die DRL-man niet ge raakt heh". Indien het toch verkeerd afloopt, kan Henk Nebbeifng weer be schikken over Piet Roozen, wiens schorsing afgelopen is. Piet Roozen: „Natuurlik hoop ik er weer bij te zijn; mijn con ditie is goed dankzij het militai re team, maar of tk speel moet ik maar aan Nebbeling overla ten." Meer over de wedstrijd Neptunus—Hermes DVS zie RN-sportbijlage.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3