'■Optreden,van Earth Fire i n zaal Arcade Feestavond voor tieners in De Doele IÜl! PASSAGE THEATER - SCHIEDAM TOPSTAR FESTIVAL De mislukt© moemreis VRIJDAG 6 APRIL a.s. AANVANG 20.15 UUR De lente 3 Voor-; de jeugd De nieuwe puzzel allemaal Brievenhoekje Wie schrijft eens? jchiedamsche Courant DINSDAG 3 APRIL 1973 5chie^am De Haagse tnpformtie Earth and Fire geeft vrijdag avond voor de tweede keer In dit seizoen een concert in het Schie- danise gebouw Arcade aan de Lange Haven 71, Organisator van dit optreden is Martin Green. Het programma begint om acht uur, Het is al weer bijna vier jaar geleden, dat Earth and Fire in het voorprogramma van Golden Earring speelde en het toén nog niet kon maken. De grote doorbraak kwam met het verschijnen van de eerste single „Seasons", die de top van de Nederlandse hitparade bereikte. Na deze plaat is elke volgende een hit geweest, zoals bij voorbeeld „Ruby is the one", „Wild and exciting", „Invitation", Storm and Thunder" en Memories". Erkenning bij het pappubliek kreeg Earth and Fire na het aanschaf fen van de meliotron, een instrument waaruit de geluiden van een compleet symfonie-orkest gehaald kunnen worden, wat op een prachtige manier gedemonstreerd wordt op de langspeelplaten „Song of the marching childem" en „Atlantis". Van deze elpee is de nieuwste single „Maybe tomorrow, maybe tonight", die momen teel nummer drie genoteerd staat in de landelijke hitparades en misschien zelfs nog hoger gaat komen. LICHTSHOW Behalve het optreden van Earth and Fire zelf is ook de unieke licht show, die de groep meebrengt, een attractie van de bovenste plank. De aard van de muziek en de bijkomende lichteffecten geven de toeschouwer bet gevoel, dat hij helemaal wordt opgenomen in de Ondanks de swingende hits, die de formatie op haar naam heeft staan, gaat het hier om een echte luistergroep: de groep is niet zo zeer geschikt om te dansen, maar vraagt de aandacht van een luis terend publiek, wat al blijkt uit de muziek op de twee eerder ge noemde elpees. Bij het beluisteren van deze platen is het moeilijk voor te stellen, dat een groep dit ook „live" weet waar te maken, maar de ervaring heeft geleerd, dat de platenkwaliteit tijdens een concert op z'n minst wordt geëvenaard. Earth and Fire bestaat sinds de oprichting uit zangeres Jerney Kaag man, drummer Ton van der Kleij, Gerard Koerts, die de meliotron voor zijn rekening neemt. Hans Zich, basgïtarist en gitarist Chris Koerts. De Haagse formatie Barth end Fire. Schiedam Het clubhuis De Doele aan het Doeleplein 1 houdt vrijdag een feestavond voor tieners. Op het pro gramma staan onder andere optredens van de groepen Kobolt, Vampier en Dilemma. De avond begint om acht uur, de toegangsprijs is 2,50- Zaterdag 7 april kunnen de jongeren vanaf half twaalf in het clubhuis terecht om al lerlei leuke dingen te maken voor Pasen. Ook staan er spelletjes op het programma. De toegangsprijs is een gulden. Het clubhuis houdt op 14 april een speurtocht. Voor de Paasvakantie heeft de leiding van De Doele alvast een reeks activiteiten samengesteld. Dinsdag 17 april is er van twee tot vijf uur-een gevarieerd pro gramma, waarvan de kosten vijftig cent per persoon bédra gen. Woensdag IS april kunnen kinderen voor 1,50 mee naar de Diergaarde, vrijdag 20 april is er van twee tot vijf uur een vakantieprogramma, toegangs prijs vijftig cent. Op zaterdag 21 april is er geen dub. Ook dinsdag 24 april is er in De Doele van twee tot vijf uur een gevarieerd programma. De kos ten hiervan zijn vijftig cent per persoon. Wanneer het op woens dag 25 april mooi weer is, gaat de clubhuis-leiding 's middags met de jeugd naar het Kra- lingse Bos. Vrijdag 27 april is er in De Doele van twee tot vijf uur een vakantieprogramma, kosten vijftig cent per persoon. De vakantie wordt zaterdag 28 april besloten met een gezamen lijk spel van half twaalf tot half drie. Hiervoor bedraagt de toe gangsprijs een gulden. Week kaarten voor de eerste week kosten twee gulden, voor de tweede week een rijksdaalder. De leiding van het clubhuis wil woensdagavond met de tieners vergaderen over het van de zo mer in Breda te houden vakan tiekamp. De vergadering begint om zeven uur. Het is de bedoe ling dat de tieners van 7 tot en met 13 juli meegaan en de 7- tot 15-jarigen van 2 tot 7 juli. Op ons toneel: een grootse non-stop show met het Coctail Trio, Ria Valk, Gonnie Baars, Mini en Maxi, Cees de Lange, The Stefani's, Trio Cas Oosthoek in Prijzen der plaatsen 10,7,en 5, Plaatsbespreken dagelijks aan het theater of onder tel. no. 26 95 63. Professor Profalskï was al twintig jaar bezig met bet uitvonden van een raket waarmee hij naar de maan kon. In die tijd wa ren er nog geen raketten. Ze moesten nog uitgevon den worden en daar was professor Profalski nu mee bezig. Hij las de dikste boeken over uitvindingen, het heelal en brandstoffen die voor zo'n raket ge bruikt worden. Hij maak te allerlei moeilijke bereke ningen en formules. Maar tot nu toe wilde zijn uitvin ding niet lukken. Het ene was uit elkaar geploft, het andere gesmolten en het derde stortte neer. Maar nu, na twintig jaar, was bet hem eindelijk gelukt, „Het gaat gebeuren, jon gen", zei hij tegen zijn zoontje Jeno die altijd bij Zijn vader in het laborato rium was, „je vader wordt beroemd, zijn foto's komen in alle kranten van de we reld". „En mijn foto ook", zei Jeno, „ïk heb toch ook een klein raketje gebouwd. Mag ik die morgen de lucht in laten gaan?" „Natuurlijk, natuurlijk", knikte de professor. Hij ging met zijn helpers voor de laatste maal de raket Inspecteren en Jeno bekeek zijn raketje ook nog eens goed. Er moest een grote schroef in, zag hij. Dan was het klaar. Toen zijn vader en de helpers weg waren glipte hij de werk plaats binnen en zocht een schroef. Hij vond niets. Toch moest hij er één heb ben, Hij kon er best één uit de grote raket halen, vond hij. Hij ging met de schroevedraaler aan de slag maar hij "reeg ér niet één uit. Eindelijk, bij de laatste schroef, lukte het. Hij zette de schroef in zHn eieren raketje en tóng blij naar bed. De volgende morden werd de prnte ra ke' on een truck «ela^en en r»a»»* de s'f»r*~1s,a*s *»e- re^en. Jeno HU MoW «itp-ricr xrmcf, 7"n "*at er in. Die mocht mee naar de maan. Toen Jeno nog heel klein was was het zijn lief ste beertje geweest. Daar om mocht het zo'n grote reis maken en dan zou het, net als papa, weer terug komen op de aarde. Het af tellen begon. Ze telden van tien tot nul en daar gingen de raketten. 3e professor zat in de grote, de beer in de kleine. „Het is gelukt", schreven de kranten, „pro fessor Profalskï is op weg naar de maan. Uitvinding van grote beroemde ge leerde is gelukt". „Er staat niets in over mijn ra ketje", zei Jeno bedroefd tegen zijn moeder. In de stad begkji men alles al ge reed te maken voor een groot feest als de professor weer terug zou zijn. Er kwam een optocht, vuur werk, toespraken en overat moesten de vlaggen uithan gen. Iedereen was druk aan het organiseren. Intus sen ging de maanreis lang niet zo goed als de profes sor had gedacht. Het bleek al gauw dat er een paar schroeven los zaten. Er was zelfs één grote schroef weg. Hoe kon dat nou? Ze hadden alles zo goed ge controleerd. De raket be gon hoogte te verliezen en rond te draaien. Even nog zag de professor het rake tje van Jeno voorbij het raampje suizen. Die lag in de juiste koers. De profes sor werd misselijk van al het gedraai. Hij probeerde alle knopjes, maar niets hielp. De raket plonsde in de zee. Gelukkig was er daar in de buurt net een schip dat de arme profes sor kon oppikken. Hij was bewusteloos en moest met een naar het ziekenhuis. De maanreis was mislukt. Er kwamen geen foto's in de kranten en het feest ging ook niet door. „Maar mijn raketje is niet terug gekomen", zei Jeno, „mis schien is dit wel op de maan geland". „Ach wel nee, jouw raket is natuur lijk ook neergestort", zei den de mensen. Jeno was erg verdrietig. Nu was hij zijn mooie raket en zijn beer kwijt. Vele tientallen jaren later toen de eerste astronaut voet op de maan zette, vond hij daar de resten van een kleine raket en een speelgoedbeertje. „Ik heb stukjes speelgoed gevon den", seinde hij naar de aarde, „de maan is dus echt wel bewoond door we zens zoals wij die speel goed maken". De astro naut bracht zijn vondst mee terug naar de aarde en alles werd tentoonge steld in het Museum voor Maankunde. Sindsdien den ken de mensen dat er maan bewoners bestaan. Maar ze zijn nog steeds niet gevon den. ANKE In deze vier lentebloemen, de tul pen, vul je woordjes in van drie letter. Als je dat goed hebt ge daan vermen de beginletters, op de kruisjes dus, iets dat in elke stad èèn keer ïn de week wordt gehouden. De eindletters, daar staan ook kruisjes, vormen sa men twee bloemennamen. 1. oorlogstuig 2. meisjesnaam, 3. gehoororgaan, 4. vreselijk, 5- af korting van Margreet, 6. pro feet, 7. geen ja, 8. klein kleedje, 9. enkelvoud van aren, 10. Rijks Voorliehtings Organisatie, (afk.), 11. omroeporganisatie, 12. draagt een vrouw bij zich als ze boodschappen gaat doen. De oplossingen, verwacht ik voor taan (lees halle allemaal even, daar staat in waarom) tot vol gende week dinsdag in de brie venbus. Op de envelop 2et je: Aan Anke, Verwersdijk 6—8, Delft Onderaan je brief of oplossing schrlj f je je naam, adres en leeftijd. De prijswinnaars van de puzzel van 20 maart komen volgende week in ons hoekje te ■taan. Deze week slaan we de prijswinnaars over. Nee, schrik maar niet. Er zijn weer zes prijzen hoor, net als anders. Maar ze komen volgende week in ons hoekje te staan. Dat zijn dan de winnaars van de pU2- zel van 20 maart, de dag van de lente. Ik denk dat jullie zelf al weten waarom dat gebeurt. Juist, de tijd van inzending Is veel te kmt We doen het nu zo. Jullie kunnen de briefjes, tekeningen en oplossingen Insturen een week nadat de jeugdhoek in onze krant stond. Dan komen de winnaars twee weken later In de krant te staan. Dat is veel beter, vind je niet? THEA JANSSEN Heb je de beu- geitjes al? Een je er al aan ge wend? Er zijn zo veel hinderen die beugets hebben. Dat is heel gewoon. Heb je de afdruk van je gebit gezien? Ik denk wel dot je liever in iets anders hapt dan gips. Leuk zeg. dat radiootje. Naar weifee zender luister je het meest? PETRA KRUISWIJK Lm*, dat je ook eens schreef Petto. Jullie wonen zeker nog niet SO erg lang tn die buurtWant bet zijn nog vrij nieuwe huizen. Bevalt het jullie wel? Fijn, dat je ge slaagd bent voor je verkeerstest Nu nog op de fiets. Maar dat zal ook wel gaan. Moeten jullie daarvoor naar de stad? Daar kom je zeker niet zo veel? BENNIE WUNANTS Je tekenin getje vind ik leuk voor konin ginnedag. Dan komt het er in te 3taanGoed? Dan mag je dus nog niet in de optocht meelo pen? Ik wist niet dal je voor trommelen ook nog een diploma moet halenDoe mcar goed je best. Dan mag je volgend jaar mee. RUDI ROOD BORST Heb je met de puzzel in de schoolkrant ook al eens een prijs gewonnen? Ja hoor, ik zal gauw weer eens een echt kruiswoordraadsel in de krant zetten. Verleden week wa ren het namen die je moest in vullen. Kun je al goed schaken ook? Wat leuk dat fuBle dat op school krijgen. Ja dat na de les ser ROBBIE DE JONG Ik vortd jullie onderwerp erg goed. Het inte resseert jullie en dan weet je er meestal wel vee! over te schrij ven. Moet je er ook nog iets bij vertéllen? Weffe cijfer kregen jullie ervoor? Wat een heerlijk weer hè? Ik den kdat je al naar Hoek van Holland gaat verlan gen. TINEKE VAN PAASSEN Ja hoor, je had de oplossing goed. Als er een week oen moeilijke puzzel is, staat er de andere week weer een gemakkelijke in. Pro beer je de puzzel van vandaag ook? HANNEKE BOOT Heeft je zusje al brieven gekregen? Ja, ah je zonder jas gaat heb je kans dat je verkouden wordt. Want het was toen nog wel fris, al scheen de zon. Ik zelf ben ook pauw verkouden. Het was zeker een overwinterde vlieg. Hij zal nu wel lekker in dc zon rond vlie gen. Moet de t*---nartij dan boete betalen? Want 'jullie ïïfri'j toen voor niets gekomen. Dat t* j niet zo leuk. MICHEL HULSPAS Hos vind Zorro? Dat is eigenlijk ook zo'n'- soort figuur. Misschien komt Batman wel weer eens op de t.v. Ik wist niet eens dat er nog steeds boekjes van zijn. Je had hem leuk getekend. PIM v. d. MAAS Je had de opto sing goed. Natuurlijk win je wet eens een prijs. Als je de puzzel instuurt heb je elke week een kans. En iedereen komt aan dc beurt. Dit was hef laatste Dag allemaal, veel 'groê&m van Anke. Nu is het lente, gelukkig .raam Nu is het lente, geiukkig maar. De winter ïs weer kiaar De bloemen gaan weer bloeien de planten weer groeien. De winterslaap is or-k voorbij en alle dieren zijn weer blij. Alle dieren dansen in het rond en daar vallen ze. pardoes op de grond maar ze gaan gswoon hut» gang en er is geen één iter bang. (Ada Koornneef)' De lente komt De lente komt wij dansen in ha* rond en zingen van piert ei van je "tra-la" en "tiereliereüer" en moeten we heel vaak remmen (op de fiets) als we een s gaan zwemmen. (Nely Gijsen)' Cora den Beste*', Molenstraat 6 in Monster is elf jaar en wil graag corresponderen met ewn meisje van haar leeftüd. Hobbies lezen en turnen. Gineke Swarts, Van Mecklenburg Schwerinlaan 8 in Waddinxveen is r.»en en vraagt een schrijf vriendin van die leef tijd. Ze houdt -t an lezen, teke nen, knutselen en zwemmen. Pa tricia Stennis, Nieuwlandplem 47 in Schiedam -.'aagt eet cor respondentie vrienden van elf of twaalf. Zelf is w elt en houdt van >ezen. zwemmen. oostzegels verzamelen, Joye Hondfus, Da Costastraat 5 Zoetermeer vraagt een me^le dat aar de Havo gaat. Zelf is ze twaalf en houdt van zwemmen, fietsen, schaat sen, lezen en van alles sparen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3