Tuinders Gorzenaren v erdeeld over ver- zenuwgas De andere politie F ractievoorzitter Werfaetie van Consumentenbond 2 kranten voor één prijs verzakken Stichting Gezins verzorging verhuisd Groepshuis verkenners is aan het Jan Simons niet in commissie AFGANG ZETELS Rinus Gosens weg bij SW Hoogstraat voor auto's afgesloten JEUGD f 200 uit archief kast gestolen Afdeling Groenoord Vrouwengilde Lente! Behangtijd! ic modem of klassiek HULST BEHANG SCHIEDAM heeft het Bröersves! 85 - tel. 010-269702 Nu 2000 leden WONINGEN De; afgetreden PydA- voorzitter P. Boschman, Woensdag Schiedam In de PvdA-afdeling Schiedam is een scheu ring opgetreden. De fractievoorzitter in de gemeenteraad, de heer P. Boschman, heeft zijn raadszetel ter beschik king gesteld. Hij deed dat na een meningsverschil met enkele van zijn raadsleden uit de PvdA/PPR-fraptie. De heer Boschman wordt gevolgd door zijn partijgenoot H- M. Wierda, die in de laatst gehouden vergadering beëdigd zou worden als gemeenteraadslid. Dat kon toen niet door gaan omdat hij niet kwam opdagen. Op die vergadering liet ook fractievoorzitter Boschman verstek gaan. Pvd A-fractie- Schiedam Het ex-ge meenteraadslid voor de PvdA Jan Simons zal geen ritting nemen in de commissie voor het ge meente ziekenhuis. Hij heeftjiat in een brief.aan w het'bestuur meegedeeld. Daarmee is een einde geko men., a an de moeilijkhe den-rond- zijn benoeming, die op de vergadering van 8 moprt van de PvdA werden ^Besproken. In die vergadering werd on- dermeer gesteldt dat bur gemeester Roelfsema be zwaren zou hebben tegen de heer Simons. De bur gemeester, die voorzitter is van de commissie, sprak dat in een commu niqué tegen. Jan Simons: ,,Ik heb vier vragen gesteld die beant woord moesten worden, voordat ik in de commis sie zitting zou nemen. Dat is niet gebeurd. Daarom heb ik de brief geschre ven. Die twee lege stoelen, in de jPydA/PPR-rijeiï waren de eer ste tekenen voor de buitenwe reld van. de onenigheid in de fractie. Twistpunt daarbij zou zijn de nota openbaarheid die vanavond in de gemeenteraad ter sprake komt. In de. dinsdagavond gehouden af- delingsvergadering las bestuurs voorzitter H, Posthoorn een ver klaring van de heer Boschman voor. .„Ik kan het niet langer eens zijn met de wijze waarop de besluit vorming in de fractie tot stand -komt; Daardoor kan'ik niet lan ger verantwoording dragen en treed ik terug uit de raad", al- dusHde heer Boschman in de verklaring Het PvdA/PPR-raadslid mevr. Y. de Waard-Siljee zei daarover: „Ik vind zijnvertrek op zijn .zachtst gezegd onelegant. Het is een afgang voor Boschman ert een afgang voor de partij". Het raadslid P. C. van "der Lubbe nam het voor 'zijn ex-fractie- voorzitter öp: „Hij heeft, altijd zijn best gedaan. Hij moest vaak een minderheidsstandpunt verdedigen. Dat is voor een voorzitter niet makkelijk. Wij waren indertijd maar wat blij dat hij bereid was de taak van zijn voorganger over te ne men". ,,ïfc heb i Boschman: heb; altijd achter hem gestaan en heb er bewondering voor dat hij het altijd heeft volgehouden. Maar ik vecht zijn verklaring aan",, aldus mevr. De Waard. Achter de bestuurstafel ontbreekt fractievoorzitter Boschman. Van links naar rechts: de facheleden D. i. Kensman, mevr. r. ae Waard-Siljee, P. C van der Lubbe, A. Verlinde en de bestuursleden H. Posthoorn (voorzitter), mevr. Visbeen en W. van Enden. zetels komt allereerst de ex-wet- houder J. Scheffers in aanmer king. Het lijkt onwaarschijnlijk dat hij in de raad wil terugke ren. Na hem staan op. het „lijst- jé" de namen van de heer W. de Visser en' mevrouw j. Ou- wens. ak gevraagd aan Het ontbreken van de heer Bosch- blijf. alsjeblieft. Ik man dinsdagavond op de verga dering, waar de PvdA/PPR- fractie: verantwoording moest afleggen voor het gevoerde be leid, leidde tot merkwaardige si tuaties. Over het treugtreken van de heer De achter de hastuurstafe) litten- Wierda zei P.. C. van der Lub- he:,.,Hij had verwacht met ge juich te worden ontvangen. Dat viel tegen. Bovendien wist hij zich gesteund door de ideeën van Boschma»?. En die is er nu niet meer". Voor één van de twee vrije raads- de fractieleden entbrak hét daardoor buiten hunschuld soms aan de nodige achtergrond. Een deel van de informatie moest daarom van leden van bevrien de partijen komen. Onder wie het D'66-fractielid A. <3, Wieg- Schiedam In navolging van eredivisieclub FC Den Bosch, Fortuna VI. en HVC, zal ook SVV het komende seizoen het trainerschap als een part-time functie gaan beschouwen. Het geen tevens betekent dat huidi ge trainer Rinus Gosens (53) aan het einde van dit seizoen zijn contract niet zal verlengen. Voor meer informatie over SV V's bezuinïgings-maatregel verwezen wij naar onze sport- Schiedam De Hoogstraat is morgen en vrijdag van 's mor gens zeven tot 's middags vijf uur voor auto's afgesloten. Dit in verband met werkzaamheden op het terrein van het yoonmali- ge middenstandswarenhuis, waarbij voor 't stortten van be ton op de begane grond de be tonmolens gedeeltelijk op de Hoogstraat zelf geplaatst moe ten worden. Wanneer het de komende dagen slecht weer is, zal het betonstcr-, ten op maandag 9 era dinsdag 10 april plaats hebben. De Hoog straat zal tijdens deze werk zaamheden niet afgesloten zijn voor voetgangers en fietsers. Schiedam Da dienst gemeente werken i! de verkeersproble men in Schiedam-Zuid voorlopig oplossen door de weinige be schikbare ruimte zo doeltreffend mogelijk te gebruiken. Het Is de bedoeling, dat er in ver schillende straten gedeeltelijk op het trottoir geparkeerd zal worden en er zuilen parkeerver- bodenj worden ingesteld. Ook blijkt eenrichtingsverkeer in de Groenelaan zeer wenselijk. Dit heeft de directeur van Ge meentewerken ir. H G. de Block gisteravond op een vergadering van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid in de Rozenburg- sestraat aan de hand van teke- neningen uit de doeken gedaan. Deze maatregelen maken deel uit van een tussenfase, waarna vol gens de plannen, een antwoord op bet parkeervraagstuk wordt gevonden in de vorm van een parkeergarage. Met de voorlopig te treffen voorzieningen wil de dienst tevens de broodnodige speelruimte voor de jeugd scheppen.. Om hieraan tegemoet te komen, - is hét weren van parkeerders in de straten vooral overdag nood zakelijk. Dit wekte op de overi gens niet zo druk bezochte ver gadering echter nogal wat pro testen op van auto-bezittende Ir. H. G. de Black gaf uitleg over de plannen. Den Haag In de Zuidhollandse tuinbouwbedrijven wor den, voor ontsmetting van de grond, chemische stoffen gebruikt, die het karakter hebben van zenuwgassen. Deze stoffen worden bij de loonbedrijven, die dit ontsmettings- werk doen, opgeslagen in drukvaten en wel in de open lucht. Ondanks veiligheidsvoorschriften ert controle op de naleving daarvan erkent de provincie dat er een bedenke lijk kantje zit aan deze opslag bij een tamelijk groot aantal bedrijven in de tuinbouwdorpen, Vaak verzetten zich echter gemeentelijke bestem mingsplannen tegen ver plaatsing van dit soort be drijven, met hun opslag plaatsen, naar terreinen buiten de bebouwde korri. De arbeidsinspectie gaat na welke eisen aan de ves tigingsplaats van deze be drijven gesteld moeten worden. Gedeputeerde Staten, het dage lijks bestuur van de provincie, zegt dit in een mededeling aan de vaste .commissie voor milieu beheer, naar aanleiding van vragen, die statenleden in een vorige vergadering stelden over het al dan niet opgeslagen zijn van zenuwgas in Zuid-Holland. Het gaat in deze zaak om de stof fen methylbromide en in af nemende mate Chloorpicrine, die in de "glastuinbouw, worden gebruikt voor het ontsmetten van de grond, dat vroeger met stoom gebeurde. Gebruik van deze chemicaliën vraagt minder mankracht en kost dus minder Profiteer nü van het unieke aanbod 2 krunian ta ontvangen voor dB pr!J» van-1 'één: de Schïedamsa Courant met nieuws uit uw stad on omgeving, «n he!| Rotlerdamach Nieuwsblad met het laatste binnen- en buitenlandse nieuws. Gael ons RU opdracht pok bij V 14 dagen gratis, zonder emgft verplichting. de SC en RN te bezorgen en ontdek zelf de vete pluspunten. Dsze bon In open envelop, zonder postzegel, «turen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam ir m.l.v.:da SC sn RN t4 dagen gratis naar: ||Njai woonpl. telefoon Gorzenaren, die hun auto voor de deur belangrijker achtten dan speelruimte voor de jeugdi gen in de zuidelijke wijk. De in de Ridderkerksestraat geno men proef met overdag beperk te parkeerruimte en in de paats daarvan speelgelegenheid voor de jeugd bleek gisteravond niet bij iedereen, in de smaak te zijn gevallen.De neergezette speel- werktuigen in die straat zijn zelfs kortgeleden weer verwij derd, omdat omwonenden daar last van hadden. Maar het ligt in de bedoeling, dat alsnog een speelterrein in de buurt, name lijk op het Wiiheiminaplein, ge creëerd wordt. Ook waren er veei klachten over te kort aan parkeerruimte. In de Groenelaan tussen het Wil- helminaplein en de Beijeriand- sestraat komt definitief eenrich tingsverkeer. Uit tellingen is ge bleken, dat dit zeer is aan te bevelen met het oog op het win kelende publiek. Ter sprake kwam gisteravond eveneens de aanbieding van een geschenk aan de wethouder van Sportzaken bij de opening van het Bad Zuid. Na veel heen en weer gepraat besloot men ten slotte, hiervoor geld te .verzame len door met lijsten langs de deuren te gaan. Gedacht wordt aan een kunstwerk waarin het initiatief van de Gorzenaren tot de totstandkoming van het bad tot uiting komt. Schiedam - Bij een inbraak in een zaak in scheepsbenodigheden aan de Bettoweg is uit een ar chiefkast tweehonderd gulden gestolen. W! i Dit is een van de tekeningen die de agent W penhuis in de nieuwe vleugel van hef hoofd kijkje op de andere politie. Een politie die in daar hard om te lachen. Ats hef nodig is ten tekenaar Wout Smulders heeft op het cJageHj outer P. Smulders heeft gemaakt voor het trqp- bureau van politie in 5ehïedam. Het geeft een staat is de draak met zichzelf te steken. En minste. Voor een uitgebreider visie die agent- ks werk van de politie zie elders in deze krant. aan arbeidsloon, terwijl de kas sen ook korter buiten gebruik zijn. In 1971 verwerkten de loon bedrijven in het Zuidhollandse glasdistrict 735 ton methylbro mide en 365 ton chloorpicrine. Deze stoffen worden uitsluitend verwerkt door loonwerkers, die een. speciaal deskundigheidsbe- wijs hebben, dat een waarborg bedoelt te zijn voor bet goed na leven van de veiligheidsmaatre gelen. De commissie milieubeheer, die de mededeling besprak, gaf blijk van groot onbehagen over deze situatie. De Goudse drs. Borgman sprak over „ongeloof lijk gevaarlijk spui" en er heer ste algemeen twijfel of de amb tenaren, die de bepalingen van de Hinderwet controleren, op dit speciale terrein wel allemaal deskundig zijn. De enige geruststelling is dat me thylbromide meer en meer in drukvaten geleverd wordt en dat de leveranciers de lege va ten weer innemen. Daarbij komt dat de controle vooral door de arbeidsinspectie wordt uitgevoerd. Besloten werd GS aan te bevelen alle gemeentebe sturen een circulaire te sturen, waarin op de gevaren van dit hoogstgevaarlijke ontsmettings middel wordt gewezen. Overigens bleek tijdens het onder zoek, dat GS in deze zaak in stelden, dat in Nederland geen methylbromide ligt opgeslagen voor militaire doeleinden. Schiedam - Sinds de werkzaamhe den zijn begonnen voor het droogleggen van een deel van de Poldervaart en het maken van een nieuw hoofd riool, ver toont het Verkcmters-groephuïs „'t Raadhuis" ernstige verzak kingsverschijnselen. /"an het onderheide gebouwtje zijn de wanden uit het lood ge raakt. De dakbedekking ver toont scheuren en het dak ligt niet meer waterpas. Alle deuren klemmen en de raamkozijnen zijn verwrongen. luiten zijn er gebarsten of staan op het punt te springen. Ook de tegelvloeren van het gebouwtje zijn aan het verzakken. Ze zijn onderspoeld door het lozen van grondwater bij het graven van voren voor de aanleg van de riolering op de hoek Schiedam- seweg-Nieuwe Damlaan. Voor de bewoners van ,,'t Raad- huls", en het Stichtingsbestuur van de „Burgemeester van Haarengroep" is daardoor een netelige situatie ontstaan. De verdere ontwikkeling wordt nauwkeurig gevolgd. De ge meente Is op de hoogte gebracht van de verzakkingen. Schiedam De Stichting Gezins verzorging Schiedam, tot voor kort gehuisvest aan de Lange i.^,Hav.en. J06, r is .verhuisdnaar- de voormalige Korenbeurs. De in 1971 opgerichte stichting moest wegens ruimtegebrek naar een ander pand uitkijken. De gemeente Schiedam is hierin tegemoet gekomen door de voormalige Korenbeurs aan de Lange Haven 145 beschikbaar te stellen. Schiedam - In Groenoord is een tweede afdeling opgericht Yan het Katholiek Vrouwengilde. Voor de leden hiervan en die van de afdeling „stad" komt de Arts R. v.d. Veer Jr. uit Kethel op dinsdag 10 april a.s. spreken over het actuele onderwerp „Hart en Vaatziekten". De avond wordt gehouden in het Trefcentrum van de St. Marti- nuskerk, Willem Andriessenlaan 65 in Groenoord, aanvang 20.00 uur. Dames uit deze nieuwe stadswijk die belangstelling hebben voor het werk van het Vrouwengilde, dat zich ook bezighoudt met so ciaal werk, zijn op deze eerste bijeenkomst eveneens welkom. Schiedam - In elk brievenbus in Schiedam is gisteren een fel gele kaart gevallen van de Con sumentenbond. De bedoeling daarvan is om meer leden te werven. Het is niet zo, zoals aanvankelijk werd meegedeeld, dat de Bond in Schiedam minder leden heeft dan in andere plaatsen van ver gelijkbare grootte. De heer J. van der Most, voorzit ter van de werkgroep Schiedam van de Consumentenbond: „Wij hebben bijna tweeduizend leden in Schiedam. Dat betekent dat ongeveer 9,8 procent van de ge zinnen Jid is". „Aanvankelijk werd van het aan tal postadressen uitgegaan. Dat zijn er 29.350 in Schiedam. Dan kom je op een veel lager per centage". ,Maa; daar kan je niet van uit gaan. In ..een plaats als Apel- doorr bijvoorbeeld zijn er rela tief veel meer woningen dan in Schiedam". .Evergoed zijn we natuurlijk blij mét elk nieuw lid. We kunnen dan misschien het landelijk ge middelde halen. Dat ligt nu op 30,1 procent. Een fractie meer maar dan in Schiedam", aldus de heer Van der Most. schiedamsche courant „r i ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 -redactie 262566 - klachtendienst 376791. SCHIEDAM EN KET 4 april 1973 Door droogleggen Poldervaart BREUK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1