SCHIEMISCHE COURANT Parkeer- per 1 juni omhoog Zestig bomen beschadigd tijdens storm I Wilton staakt door Meer financiële steun bij kopen van buis Martin Green in Instuif Kwartje per half uur „SRJJ werkte niet ,JEen PLASTIC VUILNISZAK BLIJFT .V* Hoofdagent B. A. van Putten gehuldigd Open Deur- dienst in Rotterdam brommer is link" DOOR BEZITSVORMINGSFOINDS: Drank gestolen 2 kranten voor één prijs KVP-raadslid: Verkeers maatregelen nabij Markt BB91R1I Hg as Zoekt U een echt ap--1 - behang HÜLST BEHANG SCHIEDAM hee«het 25 JAAR IN OVERHEIDSDIENST Bosclunan bedankt officieel Vrijdag 8 april 1973 6 pagina's 99ste jaargang no. 24685 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 2680Ö1 - redactie 262565 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - De gemeenteraad van Schiedam heeft het voor stel tot verhoging van het tarief voor het parkeren bij parkeermeters en parkeerautomaten aangenomen. Het ta rief zal per 1 juni 1973 worden gebracht op f 0,25 per half uur. Tot deze verhoging is besloten, omdat de exploitatiekosten mede door het aanstellen van twee parkeerwachters - aanzienlijk zijn gestegen. De voorgestelde wijziging heeft tot gevolg dat de parkeermeters moeten worden omge bouwd. Het bedrag dat hiermee gemoeid is, bedraagt on geveer 6.000,-. Schiedam „Op zijn zachtst uit- 'gedruki, heeft de Schiedamse Raad Voor Jeugd en Jongeren (SRJJ) niet briljant gewerkt Voor een deel is dat te wijten aan het vorige bestuur en voor een deel aan de directeur.'* KVP-fractievoorzitter M- A. C. Taveme-van Campen zei dat woensdagavond in de gemeente raad bij de behandeling van een wijziging van de statuten van de SRJJ, waarin ondermeer het tot stand komen en de samen stelling van het nieuwe bestuur werd geregeld. Ook uit de hoek van de Protes tants-christelijke fractie werd kritiek geleverd. Het raadslid S. J. Roosman e,Ik betwijfel of het voorstel tot wijziging van de statuten tot stand is gekomen na de één of andere vorm van inspraak." „Ik stel voor deze wijziging terug te sturen naar de SRJJ, zodat deze voorgelegd kan worden aan de belanghebbenden.' Hij diende daarop een amende ment in, waarin werd gevraagd de SRJJ te verplichten een hea ring uit te schrijven en alsnog de stukken aan de belangheb benden toe te sturen. VOLDOENDE Wethouder G. Kaptejn bestreed de zienswijze dat er niet voldoende inspraak is geweest: „Die was er in ruime mate. De SRJJ heeft kenbaar gemaakt de statu tenwijziging in de gemeenteraad te brengen. Daar had iedereen die dat wilde op kunnen reage ren." „Bij het aanvaarden van^het amendement zou het net lijken of de belanghebbenden belem merd zijn in da mogelijkheid in* - spraak te leveren. Ik kan dat niet accepteren", aldus de wet houder. Bij stemming bleek hij door het grootste deel van de raad daar in te worden gesteund. Het amendement werd met twinitg tegen dertien stemmen van de baan geschoven. De heer S. J. Rasman (PCG) was het niet met de tariefsverhoging eens. Hij wilde de stijgende kos ten opvangen door het aantal parkeermeters te vermeerderen. Een verhoging van 150 procent (het tarief bedraagt nu 0,10 voor het eerste half uur en 0,25 voor het tweede half uur) vond hij op dit moment onge wenst. Wethouder C.J.M. Bolmers kon zich met dit standpunt niet ver enigen. „Als men slechts het aantal parkeermeters vermeer dert, zullen binnen een jaar de kosten zodanig stijgen, dat men weer 'met een negatief saldo zit. "''Wafe*hetrèfr' de' "vërhógingrf de stijging in procenten lijkt heel wat, maar in de praktijk valt dit beslist wel mee". VERWARRING Het argument van wethouder Bol mers dat het gebruik van meer dere geldstukken verwarring wekt - zoals nu dus het geval is - zag de heer Rosman helemaal niet „zitten". „Ik weet heel goed, wanneer ik een dubbeltje of een kwartje in de parkeermeter stop", aldus het raadslid. Desondanks werd het voorstel met slechts drie stemmen tegen door de raad aangenomen. Deze beslissing le vert de gemeente Schiedam per jaar ongeveer een halve ton meer op. Vlaardingen Met ingang van maandag 9 april is de Maasslui- sedijk nabij de Markt voor alle verkeer afgesloten. De Markt ts dan alleen te bereiken via de Brede Steeg en de Schoolstraat Op donderdag 12 april zal de Maassluisedijk weer open zijn; de Brede Steeg wordt dan afge sloten. De tijdelijke afsluitingen voor het verkeer houden ver band met de werkzaamheden om de Markt een fraaier aan zien te geven door sierbestra ting. Schiedam —De hevige storm van afgelopen maandag heeft ongeveer zestig bomen in de stad ernstig beschadigd. Dit is gebleken uit in de afgelopen dagen gehouden onderzoekingen door de afdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken- Veel van deze bomen rijn niet meer te redden, maar de Plantsoenendienst tracht om van de scheefgewaaide bomen zoveel mogelijk te redden en niet meer bomen op te ruimen dan strict noodzakelijk is. In een plantsoentje bij de werf Gusto en in de Plantage zijn grote iepen omgevallen, voorts zijn in de hele stad bomen ontworteld en scheef gewaaid, onder andere in het oude ge deelte van het Volkspark, in het Julianapark, het Beatrix- park, de sportparken Harga en Thurlede en op het volks tuinencomplex Vijfhuizen. Voor hoeveel geld schade is aan gericht is nog niet te zeggen. Het opruimen van de gevallen bomen zal zeker een week vergen, de verloren gegane bomen zullen pas kunnen wor den vervangen in het najaar. Schiedam Zeer laconiek gaf de Schiedammer N. K. woensdag morgen voor het kantongerecht toe, dat er maar weinig aan zijn auto deugde. "Het Is niet mooi, maar ja, wat doe je er aan?" was zijn reactie op het proces-verbaal. "Een brommer kopen, als een auto te duur is," vond kantonrechter mr. W. E. van Vloten. Daar was K. het bepaald niet mee eens. "Link hoor, met brommers vallen de meeste doden." K. moest op de strafzitting ver schijnen omdat hij in een auto had gereden, waarvan de be- drijfs- en d§ handrem niet naar behoren functioneerden, het stuur vertoonde speling, hier en daar was de carrosserie doorge roest en bovendien had K. toen hij op de Horvathweg ir. het ve hikel was aangehouden, geen kloppend kentekenbewijs van de auto. K. werd veroordeeld tot een boete van in het totaal ƒ210,-. Op de zitting gaf K. echter de voorkeur aan een cellulaire straf, wat 21 dagen zitten zou betekenen. K.: "Die centen heb ik niet, dat is toch veel te veel, man. Tegen K. was 240,- boepz geëist. Schiedam De gemeenteraad van Schiedam heeft besloten niet ih te gaan op het voorstel van de Vredeswerkgroep Schiedam tot het op nieuw invoeren van de vuilnisemmer of in plaats van de plastic vuilniszak een papieren huis vuil zak verplicht te stellen Dit besluit is genomen na inzage van een rapport dat de Reini gingsdienst Schiedam eind no vember had samengesteld. Hier in werd ,ten stelligste ont raden de metalen vuilnisem mer terug te laten keren". Dit gezien de zowel milieu- en ar- beidstechnische als geldelijke voordelen. PvdAïPPR raadslid mevrouw Y. de Waard-Siljee was het daar •met helemaal mee eens. „Er zijn verscheidene onvolkomen heden in dit rapport. De plastic zak is nog altijd milieuvervui lend. Denk alleen maar aan het langzame verteringsproces. Over de veroordeling van invoe ring van de papieren vuilniszak merkte zij op dat dit door het rapport sterk wordt overtrokken: „De plastic zak is een even slecht alternatief als de papieren zak", concludeerde zij. Over de aanbeveling van het bruik van containers in de woonwijken was zij meer te spreken "Wel stelde zij voor in de wijken, waar veel bejaarden wonen „de klok terug te zetten" en geleidelijk de vuilnisemmers terug te laten keren. ONGESCHIKT „De containers zijn ongeschikt voor de bejaarden. Daarom is het gewenst dat voor hen een vuilnisemmer beschikbaar wordt gesteld, liefst een plastic emmer". Wethouder B. Coilè antwoordde het raadslid, dat de ontwikke ling wat betreft het ophalen van huisvuil q? de voet wordt ge volgd. Hij was ervan overtuigd dat de technische problemen rond de plastic vuilniszak opge lost konden worden. Met de corj- ■tainersdienst is al een aanvang genomen. Broersvesi85 - tel.0T0-269702 Schiedam Bij de scheepswerf Wilton Fijenoord zijn vandaag de stakingsacties voortgezet, die daar vorige week donderdag zijn begonnen. In een deel van het bedrijf wordt niet gewerkt. Bij Wilton wordt door de vakbon den een zogeheten deelactie ge voerd. Dat wil zeggen dat dan deze afdeling en dan weer eens andere staken. Vandaag gingen de lassers, de ij zerwerkers, de hakkers en de mensen in de kleine afdelingen met aan het werk. Eerder deze week staakten de mensen van de sleepboten, de kraandrijvers, de fitters en de bankwerkers bij de nieuwbouw. Over eventuele nieuwe acties bij de scheepswerven Gusto waar deze week niet werd ge staakt en de Nieuwe Water weg is gisteren intern verga derd. Dat gebeurde in nauw overleg met het landelijke actie centrum van de vakbonden in Driebergen. Schiedam Het Beaitsvormingsfonds maakt het kopers van een nieuw huis^ dat niet duurder is dan 65.000 moge lijk, een renteloze lening van 2400 te verkrijgen. Dit gaat ook op, wanneer men een reeds eerder bewoonde wo ning aanschaft, die niet boven de 45.000 komt. Schiedam - In de distilleerderij aan het Groenewegje is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. Er worden 25 dozen met flessen drank ver mist, de totale waarde van het gestolene bedraagt f 2500,-. De inbrekers zijn binnen gekomen via een bovenlicht. Schiedam De commissie voor het Open. Deurwerk van de her vormde gemeente in Schiedam houdt zondagmorgen een Open Deurdienst .m de aula aan het Pinasplein in Oud-Mathenesse. De dienst begint om tien uur. Voorganger is ds. C. van der Steen, hervormd predikant in Hilversum, die het zal hebben over het onderwerp Je ergert je dood!Medewerking verleent het kerkkoor van de Opstan- dingskerk onder leiding van de heer H. P. de Sterke en orga nist D. P. van der Merve. v* Schiedam Hoodagent B. A. van Putten vierde gisteren zijn 25-jarig jubileum in overheidsdienst. Onder toeziend oog van vele belangstel lenden kreeg de jubBaris van de gemeente Schiedam een. gratifica tie aangeboden. Van zijn collega's ontving hij een boormachine. De 45-jarige hoofdagent werd toe gesproken door commissaris C. van der Haagen die door middel van het bekende spelletje "Wie van de drie", met hem zijn hele levensloop doornam. Na de school te hebben doorlopen, kwam hij - na de tweede we reldoorlog - in dienst bij de PTT. Daarna volgde een oplei ding als oorlogsvrijwilliger in Engeland, die hij in Indonesië in praktijk bracht. In 1952 werd hij in Amsterdam "besmet" met de politie. Zeven jaar later debuteerde hij bij het Schiedam se politiekorps. Sedert 1969 is hij daar ingedeeld bij de dienst "Bijzondere Wetten". Tweede spreker, hoofd-inspecteur Willems van Beveren, merkte op dat hij "altijd een gemeente lijk dienstmannetje is gebleven, maar behalve dat ook een inte ressant mannetje". Vice-voorzitter Van der Horst van de sportbond "St. Michael" be loonde hem tenslotte met de bij naam "Pistolen-Bemhard", gezien zijn kennis van de vuur wapens. Ook de echtgenoot van de jubila ris en zijn vier kinderen werden bij de huldiging betrokken. Hoofdagent B. A. van Puften: zilveren jubüedm. Hiermee wil de overheid de finan ciële steun aan kopers van een nieuw huis verder doorvoeren. Tot rsu toe kreeg men bij het aanschaffen van een nieuw huis een jaarlijkse bijdrage van het rijk en een garantie van de ge- meente, waardoor een hoge hy pothecaire Jening kon worden verkregen- Deze informatie is te lezen In een. door het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Or dening uitgegeven folder „Een etgen huis met steun uit het Be zitsvormingsfonds", waarin te vens staat, dat de gemeente voortaan voor een reeds eerder bewoonde woning een garantie kan geven voor rente en aflos sing van een hypothecaire le ning tot ten hoogste 95 procent van de verwervingskosten van zo'n woning. In dit geval mogen de verwervingskosten niet meer dan f 65.000 bedragen. teiijke garantie, wanneer men meerderjarig is, maar de zestig jarige leeftijd nog niet heeft be reikt. Verdere voorwaarden zijn, dat men een belastbaar inkomen heeft gehad, dat in 1970 of 1971 (dit naar keuze van de aanvra ger) niet hoger was dan 15.000 respectievelijk f 18.000 en dat men over 1972 geen vermogens- SPECIAA-L belasting verschuldigd is. Deze tegemoetkomingen zijn spe ciaal bedoeld voor mensen met een bescheiden inkomen. Men komt in aanmerking voor de renteloze lening, wanneer men meerderjarig is, maar jonger dan 35 jaar, en voor de gemeen- Voor verdere inlichtingen en het verkrijgen van aanvraagformu lieren kan men zich wenden tot de afdeling Openbare Werken van de gemeente-secretarie, Stadskantoor vïjfde etage, tele foon 260500. Schiedam - In een brief aan de gemeenteraad heeft de beer P. Boschman offi cieel bedankt -als lid van deze raad en als fractie voorzitter van de PvdA/PPR-fractie. De heer Boschmam deelde de raad mee het niet lan ger eens te kunnen zijn ■met de wijze waarop in de groep van 19 (PvdA/PPR, D'66 en CPN) in de raad beslui ten worden genomen en stelde het moreel niet lan ger te kunnen opbrengen lid van de raad te blij ven. Burgemeester Roelfsema stelde voor, de heer Boschman een brief te zenden waarin de dank wordt uitgebracht voor bet vele werk 'dat de oud- fractievooizitter heeft verricht. Schiedam De sociëteit Instuif Schiedam houdt zondag een dis co-avond in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71, Disc-jockey is deze keer Martin Green, die behalve in Schiedam ook een veel gevraagde gast is op pope venementen elders in het land. Het is de tweede show dit jaar, die Green voor het Instuif-pu- bliek verzorgt. De avond begint om acht uur, de toegangsprijs is een rijksdaalder. Profiteer nO van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prffa vanl één: de Schledsmsa Courant mat nieuws uit uw stad en omgaving, en hetl Rotterdamsen Nieuwsblad met het 'laatste binnen- an buitenlandss nieuws.f Geer ons nu opdracht ook bil u H dagen gratis, zonder enige verplichting,1 de sc en hn te bezorgen en ontdek «ff de vele pluspunten. Oezo bon fn open envelop, zonder postzegel, sturen naar RoHardatnsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634. Rotterdam stuur do SC en RN 14 dajen gratis naar: naam straat woonpt tetBfoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1