SCHIEDAM AAN KOP SZC GAAT sen ACTIE „GOSENS MOET BLIJVEN Cees Olstlioom. geen 'plakker' 4 Wielrennen MONDIGHEID'' TEVREDEN INDRUK Schiedamsche Courant DINSDAG 10 APRIL 1973 baar spel geko- dames van DWS Utrecht te gast Vereent. Het was CJ - Schiedam Cees OJsöiooxn Is een van de wielrenners van Schiedam, die er uitslagen nooit uitspringt. Hij is meer sterk dan snel, hetgeen hem ie dere keer parten speelt als het verdelen van de prijzen aan de orde is. Hij is meer eerlijk dan slim, zodat hij nimmer als "plakker" nagewezen zal wor den; iemand die profiteert van andermans werk. En toch wa ren er ook deze keer weer colle ga-amateurs die op Cees Olst- hoom scholden. En hij lachte maar. .Wat was er gebeurd? De amateurwedstrijd was in de 's- Gravelandsepolder in de. eindfa se. Een groepje renners, waar onder Cees, kwam in aanmer king voor de eerste overwinning in de nieuw begonnen vlerweek- se wietercompetitie. Cees vertelt: ,,Ik had gedacht niet mee te sprinten. Op het natte parkoers (regen en hagel) voelde ik me niet zo zeker en daarom had ik een groot gedeelte van de tijd achteraan gereden. Maar in de laatste ronde kwam ik toch aan de kop van dat groepje te fietsen. En toen ik even later omkeek bleek ik een flinke voorsprong te hebben. De ande re renners hadden me zomaar- laten gaan. Toen ben ik toch maar die laatste meters zo hard 'mogelijk gegaan. En laat ik het nou net halen. Theo van der Leist kwam op de streep tot aan mijn wiel1'. Smakelijk lachend gaat hij ver der: „Anders ben ik altijd dege ne, die het werk doet waarna anderen er de vruchten van pluk ken. Nu was het eens omge draaid." En glimlachend boorde Cees Olsthoorn het goedmoedige schelden van zijn fietsvrienden aan. Overigens was Cees niet de enige Schiedamse winnaar in Schie dam. Bij de categorie 10—11 jaar behaalde Dlnphie W-esdorp als enig deelnemend meisje een prachtige spurt zege. Herman Brinkman moet toen wel goed gekeken hebben, want niet lang" daarna veroverde hij op identie ke wijze de overwinning bij-de odsniranten, De ujfs'agen: amateurs 1. C. Oisl? hoorn; 2. T. v. d, Leist (PR); 3.-H. tammer? 'PR): 4 T. v. Oort CRI: 5. P. Hïinig (PR). Nirv^reKrven 1 G. v. Kamoefl fPT.V 2 P. JotAW mi! 1. R. Mover (S); 4 G. v. Dongen /BR). H.Brinkman (f*)' 2. j. c. Hee-e' (S)l A r. y-~.-r.i- CR): 5 Ti. V. Kcs^-rcil ,'PV 'vmu in-.-; j ry. v. Nvot»- r?n ,£M. r.kn'n TM>: S T« v. d. rp>: 5 R. V. Resell r.gv in p. rgv 30—li -Sür- 3 p. IVr-i-r^nrn YSV 1 R. V. fv-v 3 v. K>mt V A TSV FT. v; d. M'V-r fSM -G Pr??"; /c\' 7 TRI: S R- dl Rruïn'(SV S—9 laar: 1 R. Jon?: fM>; 2 H. Stfselus (M>; 3 R: Huisman (S); 7 K. Sneel (S). behouden primair ;staat. Het ac- tiecomité wenst echter ver der te gaan door botweg te stel len dat het huidige bestuur maar moet verdwijnen. Het is echter ondenkbaar dat SW's bestuurderen nu ineens ge- schrokken eieren' voor hun geld zullen kiezen en Gosens alsnog zulleii contracteren'. Daarvoor hanteren het actiecomité en., het bestuur van SVV te ver schillende maatstaven. Ener-, zijds de menselijke en daardoor emotionele benadering, ander zijds de zakelijke kant aan het geheel. En juist voor dat laatste heeft het bestuur van SW de verantwoording. Zakelijk bezien bewandelde SW dan ook geen verkeerde wegen, al lijkt het ze-1 ker wenselijk om gezien de niet onbelangrijke onvrede de situatie ook vanuit het comité" nuchter te benaderen. - Het ls echter slechts een school- voorbeeld van „mondigheid!""1 om ook de spelers tenslotte/ unaniem achter hun trainer openheid van zaken te geven, maar ook aan het actiecomité niet voorbij te gaan. Reden waarom de actie „Gosens moet blijven",, hoe sympathiek ook, de realiteit niet mag verdoeze len. Het getuigt slechts van een gezonde visie als getracht wordt, zeker zolang de com-, petitie draait, de „werksfeer",, optimaal te houden. Hoe moei lijk dit onder de gegeven om standigheden ook zal zijn. contractspelers van SVV onbeïinvloed hun hart kon den luchten. Onvrede met de ontstane situatie, was dan ook voor de hand lig gende conclusie, met daar aan gekoppeld een grote mate van onzekerheid. van onze handbalmedawer- ker. Schiedam Op over het al gemeen moeilijk bespeel bare velden, zijn de hand balteams toch nog tot vrij aanvaardbaar spel men. De waren in bij Sport Vereent, in de eerste helft een vrij gelijk opgaande strijd, jwaarin DWS herhaaldelijk tot een voorsprong kwam, maar telkens weer werd achterhaald door de Utrechtse dames. Het wat al te forse spel van Sport Vereent haalde DWS wat uit haar spel, -waardoor de aanval van SV tot tegensto ten kon komen. Met de rust was er een 4—4 bereikt Na rust kreeg DWS nogal met pech te kampen. Tot tweemaal toe werd er een treffer afge keurd, wegens vermeend cirkellopen. DWS liet zich daardoor niet ontmoedigen, maar raakte haar ritme wel enigszins kwijt, waardoor SV de eindstand op 7—5 kon brengen. De herenontmoeting DWS-Westlan- dia is .'li spannend treffen gewor den tussen twee vrijwel gelijk waardige teams. Er werd door beide partijen voor sterk spet gezorgd, waarbij zowel de aan val als de verdediging van zich deed spreken. Het spel golfde heen en weer wat het geheel een boeiend aanzien gaf. De Een „geslaagde" poging om UVG het scoren te beletten. teams gaven geen „centimeter" grond cadeau, wat met de rust een 3—3 stand opleverde. Na rust had het spel lange tijd het zelfde aanzien als voor rust. Maar naar gelang de tijd ver streek, ging de conditie een woordje meespreken. Dit bleek bij DWS het sterkste te zijn, waardoor DWS de eindstand op 54 kon brengen. Bij UVG kwamen de dames niet aan bod., doordat het MOK ter rein was afgekeurd. De heren van UVG lijken regel recht op de titel af te stevenen. Concurrent Actief 2 was op be zoek en had kennelijk de gedach ten het tot een zege te kunnen brengen. Thuis had het immers een 12—10 zege behaald. Maar al spoedig was het duidelijk dat Schiedam De korfbalteams van Odi en Schiedam zorgden dez keer voor twee totaal verschillende uitslagen. Zo moest Odi, evenals Schiedam titelkandidaat, een 2-0 nederlaaag incasseren tegen Velo citas. Schiedam won daarentegen met 2-3 van koploper Koag. Odi hleip In het duel tegen Velocitas de thuisclub aan twee kostbare winstpunten, die de Haagse ploeg dankbaar greep om wat uit de de gradatiezone te kamen. Toch was de nederlaag van Odi slechts het gevolg van het slechte spel van één vak, want de eerste aanval en het middenvak draaiden voortreffelijk. De defensie opereerde daar entegen minder soepel. Zo trok Ton Spruyt tot tweemaal toe aan de noodrem, evenzovele keren verzilverde Velocitas de toegekende straf worp. Echter ook aanvallend schoot dit vak tekort, waardoor, door veel balverlies, de andere vakken onder druk kwamen te staan. Toch had Odi, gezien het spel van de andere, vakken met een zege moeten terugxeren. maar het bleef desondanks 2-0 voor de thuisclub. Volgende week echter kan Odi de teleurstelling rond deze nederlaag vergeten bij de viering van het 55-iarig bestaan. Schiedam klom door de zege op concurrent Koag naar een ge deelde eerste plaats, waardoor de voorsprong op achtervolger Wion groeide tot vier punten. Tegen. Koag behaalde Schiedam vooral door de geweldige inzet van de Schiedamse formatie een verrassende, maar verdien de overwinning. Vooral de de fensie werkte voortreffelijk, waardoor de Goudse tegenstan der pas na veel moeite een 1-0 voorsprong kon nemen. .Een voor sprong die slechts ten koste van overtredingen gehandhaafd kon blijven, a! had de zwak leidende scheidsrechter zeker moeten in grijpen. Toch kwam Schie dam via een schot van achter de paal van Freek Veer weer op gelijke hoogte, 'een straf- worp voor Koag betekende ech ter weer 2-1, maar nu resulteer de een fraaie combinatie lussen Chris Niehot en Piet Nab in de gelijkmaker: 2-2. Voor de win nende treffer zorgde tenslotte Schiedams jongste speler, Ber- thold ter Heide, die van zeker zestien meter een gave voltref fer plaatste. Waarmee het door gaans zeer goede spel van deze speler eindelijk werd beloond en hij bovendien voor Schiedam de honderdste treffer scoorde. Be kwaam spelend op balbezit hield Schiedam de thuisclub voor de resterende minuten on afstand. Het verklaart de vreugdesprong Van de ander nuchter reageren de trainer Frans Geluk: Schie dam was intens blij met de be haalde volle winst, die boven dien dik verdiend was. UVG heel wat van plan was. Het UVG team zorgde voor een vrijwel vlekkeloos spel, waarin uitstekend werd opgevangen en uitgestapt. De mandekking trad al bij de 3D meter lijn in wer king, waardoor Actief goed aan banden werd gelegd. De Rotter damse verdediging sloot uitste kend, zodat UVG met de rust slechts tot een 3—2. voorsprong kon komen. Na rust was het ge daan met de rust in het spel van Actief, dat opgekropte spanningen afreageerde op de scheidsrechter, UVG bleef ech ter de zaak goed de baas en be haalde een verdiende 9—7 zege. De heren van Wilton hebben wei nig in te brengen gehad tegen hei Vlaardingse Hollandlaan. Het werd een leuke strijd, waarin Hollandiaan volledig excelleerde. De gastheren zetten het spel goed breed op, waarte gen Wilton weinig in kon bren gen. De Schiedammers plaats ten en vingen slecht, waardoor Hollandiaan vele kansen kreeg en de ruststand op 5—1 bracht. Na rust kwam er een licht her stel bij Wilton, maar het kon niet aan een 9—nederlaag ont komen. De dames van Wilton hebben zich in Breda uitstekend geweerd te gen EBHV. Voor rust was er weinig krachtsverschil, waardoor er met wisselend succes werd ge scoord, wat de ruststand op 3—3 bracht. Na rust besteedde Wil ton meer aandacht aan de verde diging, waardoor EBHV geen enkele kans meer geboden werd. De Wilton aanval had tot tweemaal toe succes, zodat de eindstand een 3—5 zege van Wilton te zien gaf, De dames van Scylla hebben wei nig moeite gehad met Achilles. Het miste Margreet Jansen, maar haar afwezigheid werd uitstekend opgevangen. Het was opvallen* dat Scylla weinig moeite had met het gladde veld. Het rammelde bij Achilles aan alle kanten, zodat Scylla met groot gemak een 1—6 ruststand kon opbouwen. Na rust deed Scylla het kalm aan. De daden drang was weg bij de ploeg, die al dik tevreden was met een 28 overwinning. De herenontmoeting Actief 3— Scylla is een bikkelhard ge vecht geworden, waarin de arbi ter te weinig optrad. Het was een gelijkopgaande strijd, waarin met wisselend succes werd gescoord. Naar gelang de strijd verliep werd het steeds grimmiger. Trappen en slaan was geen uitzondering, waaraan beide teams zich schuldig maak ten. De rust brak aan met een 3—3 stand. In de tweede helft werd het duel steeds feller, zon der dat de scheidsrechter in; greep. Kort voor tijd was er éen 6ti stand. Een laatste wanhopi ge uitval van Scylla had succes, zodat de punten naar Schiedam gingen door een 6—7 zege. Deze keer fs de AcHef-afweer of doen de. Rottendam De po-loploegen van het Vlaar dingse Shell en SZC komen beide uit in de 3e klasse KNZB eni het eerste competïtictreffen tussen deze twee rivalen beloofde op voorhand een spannend verloop, gezien de bereikte klas sering na 7 wedstrijden: een gedeelde 3e plaats op de ranglijst met een gelijk aantal punten. Shell miste de geblesseerde scherpschutter Martin Vermeulen, SZC moet aantreden zon der verdediger Tettelaar en snelle midveldspe- ler Ruud Pijper (die uitkwam Dp de zwemkam- ploensbhappen in Den Haag), zodat ook de han dicaps in evenwicht bleven. De opening was voorzichtig, met namevan ShéU-zjjde, SZC had moeite een antwoord te vinden op het vertragende tegenspel dat gebo den werd: de snelle Schiedamse aanvallen wer den gevoed door breed opgezette tegenacties die het ritme duidelijk verstoorden. Met minder aanvalsmogeKjkheden dan verwacht bleef SZC weliswaar iets gevaarlijker, maar meer dan 1 doelpunt zat er in het eerste wedstrijdkwart n'ct in. Het was.een bijzonder fraaie boog ©al waarmee Ruud Kramer Frètier SZC op 1—0 zette. Oak It) hst volgende deel ongeveer eenzelfde beeld. Dc beste modelij'-;heden" waren aanvanke lijk voor Shell toen Rob Vermaas voor 1 minuut werd uitgesloten. Knap verdedigend werd de ge-I ijk maker echter voorkomen, waarna SZC het met Harry Berkhout au op de kant beter deed door de numerieke meerderheid meteen uit te buiten: 2—0, ook nu weer via Ruud Kra mer Freiher. SZC kon verder uitlopen toen .Wil- ïemjan Looman in kansrijke positie werd gekel derd en de toegekende rirafworp door Ben Kra mer Fresher werd iqgeknald; 30. Shell's eerste tegendoelpunt werd kort daarna aangetekend met opnieuw Vermaas on dé kant. Gerard vaD Opstal benutte de kleine kans op 31. In de volgende perioden kwam Shell tot een dui delijke versnelling die het wedstrijdbeeld yolko; men veranderde. Al spoedig kregen de Vlaar- dingers een strafworp toegewezen, cp naam van Rob Vermaas, wat definitieveuitsluiting betekende. Doelman W-es had geen verweer op het strakke schot van Gerard van Opstal, die voor 3—2 zongds. Shell putte hieruit de inspira tie voor een offensief dat de SZC-verdadiging veel werk bezc-rgde maar toch weinig kansen bood. In deze belangrijke fase. sloeg SZC tweemaal toe Eerst via Jcs Nieuwendijl:, die een misverstond in de verdediging van Sb? 1 in 4—2 ómzottD t-h Ben Kramer Frehcr die even later een nume rieke meerderheid benutte: 52. Dezo comforta bels voorsprong kwam nog in gevaar door 2 snelle Cbs'Hrelict ulo voortkwamen uit een iel sloioffeüïïicL Mti di: gO' -jkmaker in de lucht wisten Vll'emjün Loomsn en. Jos Nieuwend jk het spel te ver plaatsen on eerstgenoemde scoorde in- tweede instantie de belangrijke 6e Schiedamse treffer, waarmee een belangrijke ©verwinning kon wor den bijgeschreven. Schiedam Uiteindelijk re sulteerde de gisteravond belegde bijeenkomst van het actiecomité „Gosens moet blijven", toch nog In «en „strijdplan". Want lange tijd leek de emotio nele discussie meer op een toetsen van eikaars menin gen, die hoe kon bet an ders slechts onder streepten dat er een duide lijk gevoel van onbehagen bestaat rond het recent aangezegde ontslag van trainer Rinus Gosens. Een discussie, waarbij de aan wezigen waaronder de Links de selectiegroep vat 5W, aanwezig bij de jijeenkomst -1 Want het actiecomitee» bestaande uit de heren: W. de Jong, A. Dekkers, F. M- v. Dijk en L. A. Sigmond, tobde lange tijd met de belangrijkste problematiek: hoe Rinus Gosens te behouden voor SW? Een standpunt waar- In overduidelijk het pro-Gosens van de spelers naar voren kwam, maar die terecht stel den, dat de wijze waarop de ac tie slraks gevoerd gaat worden, een duidelijke zaak is voor het comité. Een strijdplan dus, „omdat", al dus Wijnand de Jong, „Wij van mening zijn dat Rinus Gosens op onsportieve wijze aan de kant gezet is. Het grote pro bleem is echter, wat voor aktie gaan we voeren? Wel eisen we op korte termijn een buitenge wone ledenvergadering, waar voor we de benodigde 25 hand tekeningen hebben opgestuurd naar het bestuur. Een gerichte actie dus, waarbij de leden het bestuur op het matje roepen". Vanaf dat moment veranderde ook het karakter van de bijeen komst, die met name door de belangrijkste spreker Ad Dek kers, duidelijk grimmiger werd. Die „ongezouten" zijn, kritiek Redhts het actiecomité IV.i.n.r.J J. Mangelaars, A. Dekkers en W. de Jong. hebben we >Gosens nog steeds niet mee terug", het actieco mité duidelijk maakte dat d# „randgevallen" waren. Te vaak ook bracht de kritiek aan het adres van het bestuur de discus sie op een zijspoor. Wèl con creet was de stellingname tegen het ontslag van Rinus Gosens, met als hoofdplan; het huidige „bewind" op de eerst volgende buitengewone ledenvergadering te laten duikelen. Daarnaast komt een dezer dagen een handtekerfingen-actie op gang, onder andere tijdens de Inhabé, waarnaast getracht zal worden op korte termijn 'het be nodigde bedrag op taiel te leg gen. De Jong daarover: „Het is echt niet de bedoeling om stem ming te gaan lopen maken te gen de heer Maaskant, ik ken die man helemaal niet, maar we willen 'het bestuur duidelijk maken dat een dergelijke han- delwijze echt niet kan. Wij gaan- er van uit dat Gosens komend seizoen, desnoods als part-time? trainer bij SW moet blijven". Uit alles blij-kt; zeker bij de spe lers, dat de actie om Gosens te Eveneens kan echter worden ge steld dat het bestuur van SWU, moeilijk langer om „de zaak Gosens" heen kan. Alles duidt, er op dat de situatie zeker geen- „storm in een glaswater is",. maar wel afbreuk doet aan de positie van het betaalde voetbal,. in Schiedam. Doodbloeden en stilzwijgen kan dan ook geen oplossing zijn. als «en gesprek verhelderend kan werken. de ruimte inspuwde: „We heb ben zo'n uitgekookt bestuur, dat ze zeker zullen trachten om de buitengewone ledenvergadering ring te rekken en op te schorten naar een later tijdstip. Kijk maar eens hoe het met Henk de Vries gegaan is, die hier eigen lijk ook zou zijn.. Via, via, is deze man met een' 40-jaar staat van dienst dusdanig be werkt, behandeld als een op roerkraaier, dat hij mij, volko men over zijn toeren, opbelde om te vertellen dat hij er toch maar vanaf zag". Emotionele argumenten die welis waar indruk maakten, maar de conclusie van de spelers: „Daar

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4