Openbaar vervoer moet beter worden Bolmers wil Blauwe Bruj restaureren Julianakerk is klaar Duizend gulden minder voor SG Ondanks lente, kale bloembakken In juni nieuwe verkeersproef in de Gorzen Gespreksgroepen Rijnmond vinden: Half jaar bewaakte meters PARKEER METERS OP RUBENS PLEIN 2 kranten voor één prijs Vergadering Vrouwenbond Plannen moeilijk te realiseren II Herprofilering uitgesteld Zaterdag 14 april 1973 >:hiedamsche courap' -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 24692 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 37S792 SCHIEDAM EN KETHEL Aan de buitenkant heeft de Julianakerk een glezen pui ge kregen. Schiedam De Julianakerk aan de Burgemeester Knap per tlaan zet vanmiddag haar 'deuren wijd open. Daarmee viert deze gereformeerde kerk het afronden van een ingrijpende verbouwing. Dominee K. H. Schuring: Het voorstuk van de kerk is to taal veranderd. Aan de bui tenkant is dat te zien aan de glazen pui". „In de kerk zelf zaten vroeger drie galerijen. Van dé mid delste is een zaal gemaakt. De twee andere vormen nu de, kerkruimte". De Julianakerk dateert uit 1932. Door 't bouwen van de Mag- naiia Dei Kerk en de Ark ia Kethel kon niet het nodige onderhoud aan de kerk wor den gegeven. Bij de verbouwing is dat met een ingehaald. De totale kos ten bedragen 125.000 gulden. Een groot deel van het geld is afkomstig van de verkoop van de Goede Havenkerk. De verbouwing is uitgevoerd door de Schiedamse aanne mer Aleman. Schiedam - De gemeente heeft een brief gestuurd aan de Schiedamse Gemeenschap, waarin wordt meegedeeld dat op de begroting van ■de Gemeenschap duizend gulden bezuinigd zal moeten worden. Dircteur R. Pillard van de SG: „Op onze begroting staat in totaal een bedrag van 277.000 guMen. Het verminderen van dat bedrag, aal noodgedwongen ten koste moeten gaan van de activiteiten". Schiedam/Vlaardingen In die delen van het Rijnmondge bied waar bet gebruiken van een auto een grote belemme ring vormt, moet een belangrijke plaats worden inge ruimd voor het openbaar vervoer. Er zullen in ieder geval voldoende voorzieningen moeten worden getroffen om te kunnen voldoen aan dé verplaat singsbehoefte van de bevolking. Deze mening is door de In dat verband wordt gepleit voor werkgroep 2000 neergelegd het zo spoedig mogelijk aanleg gen van de spoorlijn naar Schiphol. Een groep oppert de mogelijkheid van een beperkte heliport ergens in de Rijnmond, waar vandaan luchtreizigers naar een vliegveld kunnen wor den gebracht. in een concept-voorontwerp streekplan voor de Rijn mond. Gespreksgroepen, die afkomstig zijn uit alle delen van de Rijnmond, spreken zich eveneens uit voor het stimuleren van het openbaar vervoer. Dat bevorderen van het openbaar vervoer zou moeten gebeuren door een betere service en het rijden met een hogere frequen tie, aldus de meeste gesprek groepen. Ook zouden de ver schillende vormen van openbaar vervoer beter op elkaar afge stemd moeten worden. Bij het vervoer over langere af standen wordt gedacht aan de metro en de trein. Eert fijnma zig net van sneltrams en bussen zou daarop aan moeten sluiten. Enkele gespreksgroepen pleiten voor een betere aansluiting van het autoverkeer op het open baar vervoer. Daarvoor zouden parkeerterreinen aangelegd moeten worden bij die stations waar dat nog niet het geval is. GEVAARLIJK Een groot aantal gespreksgroepen maakt zich bezorgd over het verveer van gevaarlijke stoffen over de weg. Dat zou opgevan gen moeten worden door het vervoer per trein en schip. Ook zou meer gebruik kunnen wor den gemaakt van pijpleidingen, aldus de groepen.1 i De gespreksgroepen vinden dat de meest ideale verhouding tussen openbaar- en particulier vervoer respectievelijk zestig en veertig procent is. De stadscentra zou den in ieder geval voor auto's bereikbaar moeten blijven, waarbij langparkeerders ge weerd dienen te worden. LUCHTHAVEN De grote meerderheid van de groepen vindt dat er in Rijn mond geen plaats is voor een luchthaven. De rest van de groepen laat dat afhangen van de verbinding met een andere luchthaven. t-'/&&&(*■vv ■- - K'. Schiedam Het Is op 1 mei een half jaar geleden dat de gemeente een tweetal controleurs voor de parkeermeters in dienst nam. Een van onze verslaggevers zocht hen op. Zijn relaas over het wel en wee van de controleurs staat op pagina drie. Schiedam De aftfellag Schie dam van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond organiseert op dinsdag 17 april een gecombi neerde vergadering met Nieuw- land en Kethel in de zaal van de Opstandingskerk, Burg. Hon- nerlage Cretelaan. Aanvang 20.03 uur. Mevrouw Mr, V. C. H. A. Hamm-Rijsdijk zal dan spreken over de „Verenigde Naties" en fa het bijzonder over de werk wijze van de Algemene Verga dering. De biauwe Brug over da Pol dervaart. .Schiedam -s- "Wethouder C. -Bol mers heeft in een deze week ge houden vergadering van de Ver- keerscommissie het plan geop perd om de Blauwe Brug over de Poldervaart bij stukjes en beetjes af te breken en weer op te bouwen. Hiermee wil de wet houder trachten, het stede- schoon zoveel mogelijk te spa ren. De Blauwe Brug, die Ke thel met Bijdorp verbindt, is momenteel vanwege zijn bouw vallige staat voor alle verkeer afgesloten. Cf de plantten, van de wethouder gerealiseerd worden, is zeer de vraag. Ir. R. van Bogerijen, ad junct-directeur van de dienst Gemeentewerken, heeft er een nogal sombere mening- over. „Er staat nog geen lijn op pa pier, dus de eerste tijd zal er zeker niets aan de brug gebeu ren. Bovendien zouden we bij de restauratie ervan op zeer veel technische problemen stui ten. Daarbij zouden hoge kosten in geen verhouding staan tot het resultaat. Overigens is het idee duidelijk de moeite waard, om er aandacht aan te besteden", aldus de heer Van Bogerijen. Dat zal dan binnenkort ook gebeu ren bij Gemeentewerken. De ideeën zullen in ieder geval uit gewerkt worden, „want", vindt ds heer Van Bogerijen, „op die brug moeten we bijzonder zui nig zijn". De brug-kwam ter sprake in ver- band met de dam in de Polder vaart die naast de brug voor tij delijk is aangelegd wegens de verkeersstremming op de Nieu we Damlaan bij de aanleg van het nieuwe hoofdriool van Groenoord naar Kethel. Het is namelijk gebleken, dat be halve fietsers en voetgangers, ook auto's van de dam gebruik maken, wat niet de bedoeling is. Hierdoor krijgt Bijdorp name lijk een te groot aantal auto's te verwerken. Dit wil de Verkeers- commissie tegenhouden, door op de dam paaltjes te laten zetten, zodat het snelverkeer er niet meer door kan. Schiedam - De Verkeerspolitie wil rand het Rubenspletn parkeer meters laten plaatsen, evenals aan één kant van de Kerk straat. Het besluit, dat hier aan twee kanten parkeermeters zou den komen, werd deze week door de commissie ongedaan ge maakt in verband met het grote parkeerterrein achter de Kerk straat. Op de vergadering kwam tevens naar voren, dat er geen par- keermeter komen in de Emma. straat. Hoewel het aanvankelijk de bedoeling was, er zes neer te zetten, heeft de commissie be sloten, hiervan af te zien, om de bewoners van de Emmastraat de gelegenheid te geven-, gratis voor hun deur te parkeren. De ambtenaren, die in het Stads kantoor aan de Emmastraat werkzaam zijn hebben immers een eigen parkeerplaats tot hu** beschikking. De parkeermeters op de Broersvest worden bin- 1 nenkort zodanfig omgebouwd, dat er alleen nog maar kwartjes in kunnen. Profileer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van! één: de Schiedamse Courant met nieuws uit uw siad en omoeving, en hatl Rotterüamsch Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws. I Geef ons nu opdracht ook bij u K dagen gratis. ïonder enige verplichting,] de SC en RN te bezorgen en cnldek zelf de veie pluspunten. Deze bon In coen envelop, zonder postzegel, storen naar Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam stuur in.Lv,:de SC en RN 14 dagen gratis naar: naam straat woonpf. telefoon Schiedam Schiedam ziet er dit jaar tijdens de lente minder fleurig uit dan andere jaren. Het moet namelijk zijn voor jaarsbeplanting missen. De ech te lentebloemen zijn niet in de bloembakken geplant, het ge volg is dat een groot gedeelte van de 400 bloembakken in Schiedam alleen maar gevuld zijn met klei en aarde. De hon den vinden nu in de bakken een zalig speelterreintje en kunnen er hun behoefte in doen. Dit al les is natuurlijk niet zo pr*rtig voor de mensen die de hek dag naar zo'n bak moeten kijken of er langs lopen. Het Ia wel de bedoeling dat de bloembakken in de komende zo mer gevuld zullen worden. On der meer komen er dan gera niums en afrikaantjes in, Direc teur Hoogewey van de Plantsoe nendienst vindt het wel „verrek te vervelend" dat die bakken leeg staan, maar hij kan er niets aan doen. De post voor jaarsbeplanting is namelijk, in i Een van de lege bloembakken aan de Monseigneur Nolens- laan. verband met bszuin'gingsmaat- regelen van de concept-begroting van de Plantsoenendienst afge voerd. Schiedam - De Verkeerscommlssie heeft donderdagmiddag besloten, te wachten met de herprofilering van de Puttershoekse- en de Ridder ker kse straat in Schiedam-Zuid tot juni, wanneer de proef in de Rid- derkerksestraat met het opnieuw Indelen van het trottoir en de rij baan is geëindigd. Aan de hand van de uitslag daarvan wit d com missie namelijk aJte straten gelegen tussen de Groenelaan en de Nieuwe Maasstraat betrekken bij een nieuwe proef, waarbij in elk geval in de genoemde straten eenrichtingsverkeer wordt ingesteld. Tevens zal dan weer getracht worden, een oplossing te vinden voor het parkeerprobleem en het gebrek aan speelruimte, door verzonken stoepranden aan te brengen en markeringen, om aan te duiden, waar auto's 's avonds geparkeerd kunnen wor den. Tegen de tijd, dat de proef in de Ridderkericsestraat geëindigd is» wil de Verkeerscommlssie pra ten met een aantal bewoners van de Gorzen, namens wie Ton Bassant van het centrum De Dukdalf een brief had geschre ven aan de commissie met een aantal bezwaren tegen de proet Onder andere schreer hij, dat bet beschikbare trottoir 'S ■avonds, wanneer er geparkeerd mag worden, veel te smal is en dat de speetgelegenheid voor de jeugd er ook maar een betrek kelijke zaak la, nu de speel- wertctailgeh naar aanleiding varv klachten van de bewoners zijn weggehaald. VIES Bovendien merkte commissaris C. van der Haagen op, dat het trouwens niet zo fris is, om kin deren te laten spelen op terrein, waar 's avomds auto's gepar keerd staan, die de gebruikelij ke viezigheid achtertater*. Als oplossing voor het gedeelte van de Gorzen waar in juni een nieuwe proef wordt genomen, zag hij, behalve eenrichtings verkeer in alle straten, doodlo pende straten met aan het einde een kom, waar auto's kunnen draaien. Ook wordt eraan gedacht om van het Wilhelrainaplein een par keerplaats Ce maken, zodat de auto's niest meer in de straten boeven te staan, Deze kunnen dan worden gebruikt als speel straten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1