Voor post EVENWICHT STERKT HERMES Karakter; SYVs houvast KSYV VERZWAKT VAN START Huldiging Driehonderd ivedstrijden voor Hennes DVS 'Luchtmacht' achter de hand door Bart in 't Hout Schiedam Het hestelautootje van een bloemist stopt voor de deur en even later stapt mevrouw van der Burg ver heugd naar binnen, met twee fraaie ruikers. Eén van „Wijnand en Paula", de andere van Wijnlies en Wendier. „O, wat schattig", zegt mevrouw van der Burg. ,,En kijk eens, tn Hermes-Sdeuren". 5e man op de bank voor wie de bloemen bestemd zijn Piet v.d. Burg, die zondag z'n driehonderdste weg bad bij Hermes, knikt. Een man Is niet zo onder de indruk van bloemen, al vindt hij het wel leuk dat vrienden aan dit heuglijke feit aandacht besfeden. Wel leuk ik kan mij niet aan de indruk onttrekken, dat Piet Van der Burg die driehonderdste ook alleen maar leuk vindt, doch er verder niet te zwaar aan tilt. Alsjeblieft geen overdreven drukte, er zijn er bij Hermes geweest met vijfhonderd". Dan kom ik nog pas kijken In het „verre" Roozenburg, in bet hartje van Europoort, heelt Hermes DVS een voor post in zijn „laatste man" Piet van der Burg. De man, die zondag z'n drie honderd ste weg had bij de Schie dams e blauwwitten. Een bescheiden man ook, deze 32-jarige, een man, die nog voor geen goud z'n spelletje voetbal wil missen, doch dit laatste ook voor geen goud wU ruilen voor zijn baan, zijn gezin, zijn huis. Van der Burg, die van zestien jaar voetbal hij begon op Z'n zestiende bij het Vlaar- dingse VFC geen drukte maakt- Die over zijn beste jaren als middenvoor (hij won meer dan eens de Mar ti ru prijs en behoorde eens tot de topscorers) met een glim lach heen stapt en op onze vraag of hij wel eens ernstig geblesseerd was terloops vertelt dat hij eens het was nog in het betaalde een bal verkeerd op z'n hoofd kreeg, vervolgens met een shock verder speelde en na afloop veertien dagen z'n bed in moest. Van der Burg noemt dit: all in the game. B. In 't H. OÜD Driehonderd wwedstrijden voor Hennes de nodige voor het Vaardingse VFC, waarin hij van zijn zestiende tot zijn tweeëmvdnngste heeft gevoet bald (tot hij, tegelijk met Tony van Ede werd gekocht) dat im pliceert dat Piet van der Burg al aardig naar de „old timers" toegaat. Dit besef vervult hem misschien meer dan de vreugde om ook eens in het zonnetje te staan, want de man, die tegen over mij zit, is een voetballer in hert en njeren. Een man. die ai is hij de drie kruisjes gepasseerd nog van geen af scheid wü weten en zegt: „ais ik voor het eerste elftal moet stoppen, nou dan ga ik maar in het achtste spelen of zz> iets". Want dat partijtje voetbal kan hij niet missen nég niet. En rijn blonde vrouw al evenmin. Dikwijls is d'e vrouw büj wan neer dat „geduvel" op zondag een keer voorbij Is, manlief 2icb aan het gezin kan wijden. Zo aiét mevrouw van der Burg. Zij vindt het heerlijk om mei haar man mee te gaan. Eerst lekker gemeten van een spannende wedstrijd en na afloop fijn een paar uurtjes in de oergezellige kantine van Hennes. „Laatst hebben we tot acht uilr gedanst". „De polonaise!" vult Piet van der Burg lachend aan. Beiden zijn bet er gloeiend over eens, dat een zondag-zonde r-voetbal voor hen geen zondag meer zou zijn, „Het is ons Wekelijkse uit je!" „Dan maar duimen dat het nog lan mag duren". Van der Burg knikt. „Dn geen blessures". „Alsjeblieft met!" Terwijl van der Burg z'n benen kruist als iedere voetballer is hij een klein beetje bijgelovig vertelt hij, dat hij nog nooit een „enkeltje" of een „knietje" heeft gehad. Hij heeft alleen wel eens Jast van zijn rug. „Dan loop Ik zo stram als een oude opa in een hoek van vijf en veertig graden. Maar we hebben een geweldige masseur en die wrijft de stijfheid weer weg". „Is het geluk of wijsheid?" „'Hoe bedoelt u?" „Dat je er zonder kleerscheuren bent afgekomen". „Geluk. Want ik spaar me niet Ik ben tegenwoordig wel de laatste man bij Hermes, wat ontegen- zesgesijk een voordeel is, maar als het moet ga ik er fors tegen aan", „Bij de amateurs wordt toch ndet zo hard gespeeld als bij de profs?" „Nou nou in de tweede klasMaar dat komt eigenlijk door gebrek aan vaardighekL In da eerste klas is het stukkett beter.- Kom je ook de jongens tegen, die zelf prof. zijn geweest". Van der Burg is nu dus de laatste man. Bij VFC als middenvoor begonnen <heei wat doelpunt]es gemaakt hoeveel? weet ik niet meer) is Van den Burg zo geleidelijk achterwaarts gegaan. Eerst blnnenspeler („waterdra ger" neemt hij dat) toen mid denvelder (de „Zwoegers") en ten slotte de Ausputzer. „Tot ik achter het doel beland voor de achtedbaH-etjes.laat van der Bupg er grinnikend op volgen. GEEN SPIJT? Vdn zijn zestiende tot zijn twee en twintigste bij VFC gevoetbald door Bart ia 't Hout én toen pas naar Hermes DVS getransfereerd, dat toen nog In de tweede klas speelde van het betaalde voetbal. „Eon beetje l3at voor het mooizegt Van der Burg en vegis ik me of hoor ik een zweem van spijt in zijn stem. Want als iedere rechtgeaarde voetballer heeft hij ook wel eens gedroomd van een carrière bij Ajax, Feyen- oord, noem maar op. Nooit aanbiedingen „(Niet. dat ik weet. Nou ja, Spar ta schijnt eens naar me te heb ben geïnformeerd, maar dat hoor je dan. van de aahterwaoht. Ek weet niet eens of het waar is. Be heb altijd m'ra leeftijd te gen gehad. Toen ik naam begon te maken was ik ai dik in de twintig. Wat zei Castenmiller toen hij van Hermes naar Ex celsior verhuisde? AJs je wat jonger was nam ik je mee..." „lammer-...„Ach- „Het was totih wel den tegenval ler toen Hennes va» de ene dag op de andere mar de amateurs werd gestuurd? ,JtTmWat Van der Bung destijds gok heeft gedacht en gevoeld, hij maakt biet de indruk dat hij er nu nog om zit te mokken. Hij heeft een aardig huisje in Rozenburg, een goede baan, twee schatten van kinderen en> hij zou dit alles voor ge en profclub in Nederland wüBen ruilen. „Trouwens die verre réizen, maar Roda of naar Heeremvee», begonnen me al knap te verve- leen. Dat is ook, waar ik tegenop zie, ais die hoofdklasse er nog eens komt bij de amateurs. Het is mi juist zo gemoedelijk:, met allemaal .tegenstanders dicht in de. buurt en een heleboel sup porters langs de lijn". En dan al dat gétraim. Vroeger moest hij vier keer in de week naar SdhieÜ'am, 's Avonds. Van zijn werk even. een kopje koffie tihub's en dan weg. Gaat je wel eens de keel uithangen,-". PIET VAN DER BURG „Misschien mg een onbeschei den vraag. Ben je in je lange carrière wel eens gestraft?" „Eén keertje, voor natrappen. Het gebeurde vorig jaar,., tegen. Spartaaa '20. Ik draaide niet zo best- Het was e'igenMjk niet eens met opzet, maar de "trap was wed raak. Ik kreeg één wed strijd, dus dat viel mee. Mis schien door m'ra onbesproken gedrag. Vérder bert ik een rusti ge ira het veld. Ik houd ook niet van dat geklets tegen scheids- rechtens. Zo'» man doet ook z'a best". Zo rustig, als in het veld, zo rustig is van. der Burg ook op de batük. Hij doet geera moei te om de beroemde man uit te hangen en zegt aart bet slot van ons babbeltje.- „maak er maar wat mcois van..." Nou, dat heb ik geprobeerd. Schiedam Er is weinig fantasie voor nodig om te «tellen dat bet duel Gouda-Hennes DVS voo beide teams van enorme beteke- nis is. Afhankelijk van het re sultaat van bet treffen RVC- Koodeirburg, kan de winnaar in Gouda een klein beetje op het kampioenschap rekenen, omdat «en overwinning van Rodenburg echt niet ZO waarschijnlijk is. Reden hiervoor is de reeds ja renlang voortwoekerende haat- nijd-verhouding tussen RVC en de Leidenaren, hetgeen vorïg jaar tot een gestaakt duel in Rijswijk leidde. Na afloop van de SI catastrofe tegen Her- mes DVS afgelopen zoodag liet Carol Schuurman (RVC's slim me jongen op het middenveld) meteen weten, dat: „Die lui op een gepeperde ontvangst kunnen rekenen, We zullen er wel even voor zorgen, dat ze geen kam pioen worden, al U het over mijn lijk". Geen twijfels dus over de instel ling van de Rijswijkenaren in dit laatste duel, waarbij voor hen niets op het spel staat. Dat laatste is voor de formatie van Henk Nebbellng wel even an ders, want dankzij een schitte rende eindsprint werd op de voorlaatste campetitie-dag de eerste plaats bereikt. Die stand is nu: Hermes DVS 21—25; Roodenburg 21—25 ;Gouda 21— 2l Henk Nebbellng: »»Het Is de laat ste weken opeens ontzettend fijn paan draaien en ik geloof, dat de belangrijkste oorzaak het feit Is, dat de jongens inmiddels precies weten wat ze aan elkaar hebben. Er is evenwicht in het team, op het middenveld spelen De Bruin en Van Buuren aan vallend en De Jager en Van Baarie verdedigend, dat draalt prima. Ik ben met name blij met het spel van Wim van Baarie. Van die jongen is altijd gezegd dat 'ie nauwelijks techniek beeft; nou vergeet het maar. Hij doet verschrikkelijk goeie dingen op het middenveld en dankzij hem is ook het spel van Harry van Buuren de laatste maanden steeds beter tot zijn recht geko- meo"- Daar komt bij dat de voorhoede met Henny Muyiaert en de ra zendsnelle en zeer getructe Aat v.d. Voort eveneens in toene mende mate succesvol is ge tuig® de sterk aangezwollen doeipunten-produktle van de af- gelopen weken. Schiedam „Alles draalt op dit moment nog om die vierde en laat ste periode", SVV's oefenmeester Rinus Gosens wijst met nadruk op „alles", wenst juist in die beslissende slotfase zonder emotionele invloeden te kunnen werken. „Het gaat nu meer dan ooit om bet resultaat", verduidelijkt hij zijn terughoudendheid ten opzichte van de recente ontwikkelingen. „We moeten vermijden dat alles op dit momenteel emotioneel benaderd wordt, zo in de trant van „ach wat zielig". Meer dan ooit moet nu karakter worden getoond". Karak ter, het lijkt de formule van dit moment. Vanuit een bijna kansloze positie (0—0 tegen Cambuur en een 2—0 nederlaag tegen Volendam) plotseling verrassend omschakelen door eon 2—0 zege op FC VVV en een 0 triomf bij Fortuna SC. En juist die laatste overwinning wekte alom verbazing. Of zoiets er tegen Gouda ook in zit, is nog maar de vraag. Henk Nebbeiing; ,,'t wordt natuurlijk een wedstrijd, die beheerst wordt door allerfel zenuwen-toe standen. Gouda moet koste wat het kost winnen, maar zelf ga ik er ook vanuit dat een gelijkspel onvoldoende is. We zullen dus goals moeten maken en ik hoop, dat dat een beetje lukken wil". Aanvang van het duel is half drie. Opstelling: Spermon; Huub de Raay, Weeda, v.d. Burg, Com- mijs: de Bruijn, van Buuren, De Jager, van Baarie; v.d. Voort, Muyiaert. Schiedam Indien Hermes DVS morgen inderdaad de titel m de eerste klas se voor zich opeist, dan zal er ïn de loop van de avond oan huldiging plaatshebben in de kanti ne van Hermes DVS op sportpark Harga. Mét ui teraard daaromheen een groots kampioensfeest. Schiedam Dit weekeinde begint voor de Schiedam se tennis-verenigingen de com petitie. In de tweede klasse zijn dat TSF en SLV» tEe aan de Stadhouderslaan het gravel bespelen, terwijl in de eerste klas se Schiedams sterkste tennisclub KSW morgen naar Breda gaat om daar BTCI te bestrijden. Het zal in ieder geval geen gemakkelijk seizoen worden voor het team van Theo van de Broek, want het debuut in de op een na hoogste landelijke fennf-'-'nsse (waarmee KSW samen met het Rotterdamse Teeg het sterkste team van de aggiOiiieraue liorieruam is) had geluldager kunnen beginnen. Immers een van de sleutelmensen, Hans Landa, i» geblesseerd en ia zijn plaats zal René Koppe meespelen. Bovendien zijn van het team dat vo rig jaar promoveerde twee belangrijke schakels weggevallen: Ferdinand Stokla ging terug naar ICC Overschle en Jaap Beyer verhuisde naar Amersfoort. Resteert de onbekendheid met de krachtsverhou ding t.o.v. de overige drie teams, BTCI, Lucky Stroke (Dea Haag) en Festina (Amsterdam). Theo v.d. Broek: „Ik weet echt niet zo best hoe onze kansen liggen, maar ik geloof wel dat we het niet gemakkelijk zullen krijgen. Van de vier teams (die een hele competitie spelen) moet er één degraderen, dus het zal niet meevallen" De formatie, die zondag naar Breda gaat, bestaat, behalve uit captain v.d. Broek uit: Carel de Bruin, Ronald Wijma, René Koppe en de dames Brigitte Enting en Fenneke Bouterse-Er.u'ngh, Immers Cor Brom's Fortuoa SC incasseerde dit seizoen nog geen nederlaag In stadion „De Baan dert". Reden waarom SW's triomf diepe indruk maakte. Ook bij Rinus Gosens, die zegt: „Eerlijk, Ik heb zitten genieten In de dug-out. Wat een inzet". Duidelijk Is, dat het thans volle dig „klikt" tussen trainer en spelers. Hoewel het de rood groene formatie zeker niet aan inzet ontbrak, bracht dit duel duidelijk aan 't licht dat een mentaal zo opgepepte groep bo ven zichzelf kan uitgroeien. Maar SWs weg naar een totale (periode) triomf Is nog lang. Na het duel tegen FEC/ZwoUe ont vangt het thuis nog Helmond Sport, Vitesse en HVC, terwijl uit Eindhoven en FC Dordrecht op het programma staan. Klein voordeeltje: de afgekeurde wed strijd tegen Uoda JC wordt niet tot dz vierde periode gerekend. Niettemin draait alles om de wedstrijd tegen PEC/ZwcIIe. „Dat Is voor ons net zoiets als Ajax—Real Madrid", verduide lijkt Rlnus Gosens de belangen dre er votr hem en de selectie op het spel staan. Hetgeen bete kent dat SVV volgens het con cept „Fortuna" te werk zal gaan, met een sterke nadruk op het middenveld, dat in Sittard imponeerde door samenwerking. Rlnus Gosens daarover: „We zullen van hetzelfde principe moeten uitgaan, zo min moge lijk risico nemen, want alleen het resultaat telt". MIDDENVELD Echter ook PEC/Zwolle, nog steeds een serieuze kandidaat voor het totaal-kampioenschap, heeft een sterke voorkeur voor een soepel schakelend midden veld. Gosens: „We zullen het slim moeten aanpakken, maar ïn ieder geval zo snel mogelijk er voor zorgen dat we het mid denveld In handen krijgen. Maar zodra het kan gaan we in de aanval". Blijft echter het feit dat PEC/Zwolle het toeval wil dat ook daar de trainer, Laszlo Zalai, tegen de wens van de spelers werd ontslagen met 59 treffers het prefikaat: pro- duktlefste eerste divisieclub. tot zich trok. Grote man ;n de Zwolse aanval IHfct Heskanrs, met 21 d:elprnten ïwg !',£•':■>- teerd op ch tr-rsir r?rT"si. C-- se'A'; drarnvar: ,.Tk b-n rr'it niet vara plan cm hot eirirl om te zetten, alleen om Hoskamp uït te schakelen. Nee, hij komt gewoon tegenover Maarten van Beek". VAN MEETEKEN Over de opstelling: „Ongewijzigd, alleen neem ik Wout van Meele ren er bij, om eventueel de „luchtmacht" Jn te schakelen". Waaruit geconcludeerd mag wor den dat Rinus Gosens bereid Is om alles op een winstgevend re sultaat te zetten. Desnoods met puur presssle-voetbal de Zwolse defensie tot capitulatie tedwhr Opsteiling (doel): J. v.d. Velden; (achter v.ï.n.T.) D. v.d. Korput, A. Osterholt, R. Steenbergen en M. v. Beek; (midden) G Bak kes, W. Mulder, L. Waraaar en J. Zoetmulder; (voor) D. Kro» en I. Groeneweg. (Wisselspp Iers) W. v. Meeleren, J. Rijkui ter en J. v.d. Spek, Eerste divisie - vierde periode: Roda JC 4 3 1 O 1 7-1 lieer en veen. 4 3 0 1 6 6-4 Helm. Sport 4 2 2 0 6 6-1 v.'agenlnscn 4 3 0 1 6 6-4 Volendo.ni 4 2 1 1 5 7-4 Graafschap 4 'l 3 0 5 4-4 Cam kuur 4 1 3 0 15-4 Veendam 4 1 3 0 5 3-4 SVV 4 3 1 1 5 3-4 FC VVV 4 2 1 1 5 4— 4 2 0 2 4 5— .'.racics 4 1 2 1 4 4— Re se 4 1 1 2 3 3— rc 4 '1 I 2 3 3— 4 0 2 2 3 4-* 4 0 2 2 2 3- \,iili>m II 4 0 2 2 2 2- Fortuna VI. 4 1 0 3 2 3-» Eindhoven 4 0 2 2 2 3- Dordrecht 0 1 3 2—1 Schiedamsche Courant ZATERDAG 14 APRIL 187» Piet van der Burg géén 'old timer'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4