SCHiEDAMSCHE COURANT uit havens 1 Voetbalfront massaal actief Aquarium veren iging opent nieuw centrum ËStÊ&Êi Inhabê is voorbij Voor 8000 gulden uit auto gestolen Pony's stelen de show Benzine van 23 miljoen Rotterdam moet het kwijt Kinderarts in vaste dienst 499 woningen in aanbouw '"«SS18SI1 - I. r.' !'l "i f!i.. J': jr.'J I"' 1 I' i Natuurgenot ïn Hluis; EHBO- Schiedam huldigt jubilarissen Maandag 16 april 1973 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - klachtendienst 376792 i pagina's 99ste jaargang no. 24693 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Met uit de Rotterdamse havens gebaggerde blubber zal de tomende jaren grond in Schiedam-Noord bouwrijp worden gemaakt. Omdat Rotterdam van deze blubber afmoet, bespaart de gemeente Schiedam dat naar schatting 23 miljoen gulden. In de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal de raadsleden worden voorgesteld met de gemeente Rot terdam daartoe een overeenkomst te sluiten. De uit de havens gehaalde specie zal worden gebruikt in Woudhoek en Spaland. Gemeente-ziekenhuis Schiedam Het gemeente-zieken huis krijgt een kinderarts in vaste dienst. Daartoe heeft het wethouders van Schiedam bij de gemeenteraad aan voorstel In gediend. Op 1 november 1971 werd bij wij ze van proef voor de tijd van één jaar een kinderarts be noemd. Deze kinderarts, me- - vrouw A. E. C. Crone-Venne- man, zal nu met terugwerkende kracht tot 1 november 1972 offi cieel ic dienst worden genomen. Woningwet Schiedam In de gemeente Schiedam waren op 1 maart 1973 499 woningwetwoningen in aanbouw. Dat blijkt tiit een op gave van het Openbaar Li chaam Rijnmond. In totaal waren In de Rijnmond 3325 woningwetwoningen in aan bouw, waarvan 1905 in Rotter dam. Verder waren er in de Rijnmond nog 4434 gesubsidieer de particuliere woningen en 948 ongesubsidieerde woningen in aanbouw. Nadat de gemeenteraad het voor stel heeft goedgekeurd, zal spoe dig begonnen worden met het opspuiten van de havenblubber. De grond in deze delen van Schiedam-Noord zal over enkele jaren gebruikt moeten worden voor de woningbouw. Bij het opspuiten van de grond wordt een tijdrovende methode gebruikt, omdat die methode een groot aantal voordelen biedt De grond, wordt niet in een laag tot de volle dikte opge spoten, maar in een aantal la gen van een tot anderhalve me ter dikte elk. Eike laag blijft ongeveer tien maanden liggen voordat daal de volgende overheen wordt ge spoten: Indertijd werd de vrees geuiti-dat. i hetgebruiken..van deze methode voor in de nabij heid wonende mensen stank overlast zou opleveren. Bij het gebruik van havenmodder voor ophoging van de grond in ondermeer Oost Abtspolder is echter gebleken dat dat erg meevalt door een speciale be handeling van de blubber- laag. DROOG Daarin wordt een groot aan tal voren getrokken, zodat de grond goed kan ontwateren en daardoor vrij snel droogt. Door het gebruik van deze me thode zet de grond zich boven dien. sneller en beter. Het voor het opspuiten van de grond gebruiken van modder in plaats van zand levert het voor deel op dat de toekomstige be planting gevarieerder zal zijn. Uiteraard heeft Rotterdam er be lang bij dat zij de m de havens opgebaggerde blubber de ko mende jaren kwijt raakt. Vandaar dat het-slib volkomen gratis aan Schiedam wordt gele verd. De waarde van dit pre sentje wordt geschat op 23 mil joen gulden, wat een indicatie kan zijn dat Rotterdam „om hoog zat" met de specie. Daar komt nog bij dat de ge meente Rotterdam de rente over over de verwervingskosten van de op te spuiten terreinen gedurende een bepaalde tijd voor haar rekening neemt. Als enige voorwaarde heeft Rot terdam gesteld, dat Schiedam ten minste 2.500.000 kubieke me ter van de havenblubber af neemt. Voor rekening van de gemeente Schiedam blijven de kosten van het rijpingsproces van de grond, zoals het aanbrengen van de vo ren. Ook zal de zandlaag be taald moeten worden die over enkele jaren als bedekking op' de opgedroogde modder wordt aangebracht. Naar schatting is daarmee in to taal een bedrag van ongeveer een miljoen gulden mee ge moeid. Als daarbij de ruim driehonderdduizend gulden wordt geteld die de voorberei ding van het project vergt, kan men tot de conclusie komen dat Schiedam voor het spotprijsje van 1,3 miljoen gulden een stuk grond bouwrijp kan maken. IWSIMiBli tiBtmËmSsmmm ■mm Hoewd het volgens de kalender aiding lente fï, was daar het crfgdopen weekeinde qua temperatuur weinig van te merken. Bepaald druk was het dan ook niet in het open-lucht-rwembad Groenoord, dat voor het eerst dit jaar de toegangshekken openzwaaide. Maar wat niet is, kan nog komen;; is een al-oud Nederlands gezegde. Hoewel, }e weet het maar nooit in ons 1 "kikkerlandje". WONINGBOUW MaasShiis Blijkens een opgave van het Openbaar Lichaam Rijnmond, verstrekt via de wo- ningbouwstatistiek, zijn in Maassluis 108 woningwetwonin gen in aanbouw. Die 106-in wor ding vormen een deel van de 3.325 in de Rijnmond in aan bouw zijnde woningen- Drievierde deel van de In aan bouw zijnde woningwetwoningen is bestemd voor houders van een „legïmitatiebewijs woning zoekende in Rijnmond". Sportief Schiedam beleefde bet afgelopen weekeinde weer eens wat anders; volop acite aan het voetbalfront. Compleet met spandoeken, zoals bij SW, waar voornamelijk de jeugd „demonstreerde" voor het aan blijven van Rinus Gosens, die overigens oud-bondscoach Gcorg Kessier als nieuwe „veldheer" van PEC/ZwolJe de hand mocht schudden. Evenals na het duel op Harga, toen beide oefen- meesters beaamden dat de uit eindelijk behaalde deling toch weJ een „mooi" resultaat was. Ook Hermes DVS bracht ac tie in de anders zo passieve re- cratie en lokte honderden Schie dammers richting Gouda, waar door ruim vierduizend kijkers (duizend meer dan bij SW) met gemendge gevoelens huis waarts konden keren. Want ter wijl Hermes en Gouda duelleer den - met de titel als „inzet" rekende concurrent Roodcnburg af met aartsvijand RVC en werd de nieuwe kampioen, Een teleurgesteld blauwwitte selectie moest daarna wel wat erg lang wachten op de spelers bus... en dat terwijl ze al liftend waren gekomen..... Bij afde- lings-derde klasser FC Nleuw- Iand verliep alles wat soepe ler. Ook de vreugdedans rond trainer Rien Clarijs, terwijl hoo rnen en een fraaie beker FCN*s gloednieuwe titel extra glans gaven Op datzelfde Harga juichte tenslotte ook Schiedam. Drie minuten maakte Jack spanning een slissingsduel tegen Tonegldo realiteit Ook Vrsus heeft de tl tel kans nog in eigen hand maar weet dat concurrent VDL beide vorige ontmoetingen in whist omzetteVoor uitge breide verslagen van het Schss- damse kampioensfront: Vooral diegenen die thuis niet over de benodigde ruimte be schikken kunnen hier terecht. Schiedam Onder grote belang stelling van de zijde der leden nam de Aquarium- en Terra rium vereniging „Natuurgenot in Huls" haar nieuwe hobbycen trum in gebruik, gevestigd in een winkelpand Singel 128. De officiële opening verrichtte wet houder, mevrouw G. D. Ver- weij-de Graaff door als eerste de deur van het centrum te ope- De kwekerij Is uitgerust met at- nen. Wat een groep leden van tributen om watermonsters te „Natuurgenot in Huis" van dit analiseren en met een water- volledig uitgewoonde winkel- onthardingsapparaat. pand hebben weten te maken, is Verder is er voldoende opslag- verbazingwekkend. ruimte en bovendien een volle- dig ingerichte bestuurskamer. Het parterre gedeelte is ingericht r als vergader- en recreatieruim- ALAtrÈi te compleet met bar en voorzien Ook aan het maken van propa- van diverse zitjes. Hier staan ganda voor de aquariumspart werkruimtes. Hier kunnen de le- hiervoor benodigde planten zijn den zelf hun visbakken bouwen geschonken door diverse plaat- en beschikken over de daarvoor selijke bloemisten, benodigde gereedschappen en Het bestuur verwacht dat het een- materialen. trum een trekpunt voor de leden Een volledig ingerichte kweken)- - -••••- - staat de leden ter beschikking. ook de bakken met waterplan ten opgesteld, waaruit de leden hun keuze kunnen maken bij het inrichten van hun aquaria. De verkoop hiervan geschiedt alleen aan de ruim 200 leden van de vereniging. is gedacht. Hiervoor dient de winkeletaiage waarin een geheel ingericht aquarium staat opge steld. Het heeft een lengte vart gaat worden. Voorlopig' is het centrum geopend op donderdag van 19 tot 20.39 uur en zaterdag van 10 tot 16.00 uur, niet alleen voor feden maar tevens voor belangstellenden die iets voor dit werk voelen. Ze kunnen hier alle inlichtingen en informaties krijgen. Ze krijgen, zo nodig, ook hulp bij de eerste stappen om een eigen aquarium in te richten. Bij de opening was aanwezig de voorzitter van het district Zuid- Holland Zuid van de Bond Aqua-Terra, de heer F. T. Schmidt. Volgens hem heeft „Natuurgenot in Huis" hier een primeur gelanceerd in het 42 verenigingen tellende district. 2.30 meter en een waterinhoud Er bestaan plannen om in het na- van 450 liter. jaar te starten met een cursus Dit visiekaartje is gecomple- „algemene biologie" in samen- teerd met de aanleg van een werking met de KNNV, afde- Op de eerste verdieping zijn de plantentuintje met vijver. De üng Vlaardingen/ScMedam. Schiedam Uit een In de Jan Steenstraat geparkeerde auto Is voor een aanzienlijk bedrag aan textiel gestolen. De textiel was verpakt in dozen. Volgens de eigenaar, de 47-jari- ge directeur R. H. van der P., vertegenwoordigden d e goede ren een waarde van achtduizend gulden. Ver over de I2.5Ü0 mensen hebben de afgelopen week een bezoek gebracht aan de consumentenbeurs Jnhabé in de sporthal Margriet. Daarmee ïs men erg dicht gekomen bij het streefgetal van dertienduizend bezoekers, nodig om de begroting sluitend te maken. Directeur L van der Kraan van de sporthal; "De standhouder» waren over het algemeen zeer tevreden. Het merendeel van hen heeft goede zaken gedaan". Zo boekte het gebouw Irene voor za'n tien duizend guklen aan partijen en bruiloften. Volgens directeur Van der Kraan hebben twee factoren hef bezoekersaantal wat naar beneden gedrukt: "Wij hebben veel concurrentie gehad van de televisie. Vorige week zaterdagavond wo» "Een van de acht" en hef „Eurovisie-»^-festival" een be lemmering voor de mensen om te komt»,. Afgelopen zater dag was er de Berend Boudewifo-qulz. De tweede factor lag in het afsluiten van de Nieuwe Damtaan voor het ver keer. Dat maakte de bereikbaarheid van de hol moeilijker". Uit de overzichtsfoto van de consumentenbeurs het afgelo pen weekeinde blijkt nietfemm dat de hal een sfeervolle aanblik bood. Schiedam Aan het begin van de in bet gebouw Arcade gehou den feestavond van de Konink lijke EHBO, afdeling Schiedam, zijn enkele jubilarissen gehul digd. Het waren de heren Valk en de Ruiter die beiden 'n halve eeuw lid zijn van de afdeling. Uit handen van voorzitter A. van Katwijk ontvingen beiden een herinnerings-baalpoint met in scriptie. De docent A. Q. C. Klomp huldig de vervolgens mevrouw E, Kockx-van Gerven die nu al vijf enveertig jaren onafgebroken een bestuursfunctie in de afde ling vervult. Zij kreeg hiervoor de gouden draagspeld. In het nu afgelopen cursusjaar behaalden 54 nieuwe leden het EHBÖ-dipIoma. Bovendien za gen 62 eerder gediplomeerden hun bevoegdheid voor een vol gende periode verlengd. Reden genoeg voor iedereen op deze waarde rings avond in het tot de laatste plaats gevulde Ar cade, om van een daverende cabaret-show te genieten. Schiedam —Zoals ieder jaar trok de kermis, georganiseerd door de Oranjevereniging Wilhelmlna uit Heibel, veel publieke belangstel- Zaterdag was het zeer druk op het kermisterrein toen hier de Pony club „De Spalandruiters" opdraafden voor het geven van demon straties. waarin de jeugdige amazones en ruiters lieten zien hoever at, de rijkunst machtig zijn. Het slaloomrii- den ging de combinaties prima af. Ook het ringsteken en de „stoelendans", waarbij het erom ging, snel uitstekend in romen, gingen er bij het zeer talrijke publiek De rultorgraep bestaand uit ongeveer S3 combinaties, werd door de harmonie SI. Radboud vanal de mange van „De Spaiaodniiters" naar de Zwaluwlaan gevoerd. De parades bleven niet achterwege op dit kermis- en paardeitfestijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1