SCHIEDAMSCHE COURANT Wethouder Kaptein: Aanleg van watermeters kost drie miljoen Glascontainers erg gevaarlijk voor kinderen m 'Voorlichting over huren moet heter' Pasar Dalam open Hengel uit vanaf 5 piek 2 kranten voor één prijs l GS akkoord met gemeenteraad Handel in landkaarten OMBUDSTEAM: Formulieren huursubsidie Zaterdag 21 april 1973 i pagina'a 99fse jaargang no. 246S7 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon, administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Met veel goede bedoelingen omgeven rijn er in Schie dam, voor verschillende supermarkten en slijterijen, glascontainers neergezet. Mensen kunnen bier hun overtollige glaswerk in kwijt. Echter, de containers zijn niet voorzien van een bedekking. Dit maakt dat ze zeer gevaarlijk voor kinderen zijn. Vooral nu met de vakantieperiode spelen de kinderen met het glas bij de containers en gooien ook glas stuk naast de bakken. Tot op heden rijn er won der boven wonder nog geen ongelukken gebeurd. De gemeente Schiedam heeft aan, de VROM-dienst gevraagd te zorgen voor glascontainers. De VROM-dienst heeft het op haar beurt weer uitbesteedt aan Mal tha NV in Rotterdam. Echter, de VROM-dienst heeft wel weer de supervisie over het project. Directeur E. T. Kraan van de VROM-dienst antwoordde op de vraag wat zijn dienst nu aan dit potentiële gevaar voor kinderen gaat doen: „Natuurlijk doen wij er niets aan. Wij zijn van me ning dat zij (Maltha) het moe ten doen, want zij moeten goede bakken leveren. Zij zijn weer van mening dat wij het moeten doen. Maar ze staan er nu sinds maandag en in het begin zijn er altijd strubbelingen met nieuwe dingen!" Maltha NV zegt echter: „We heb ben van te voren gezegd dat we geen containers met bedekking konden leveren. De gemeente Schiedam heeft ze toch geno men. Wij hebben zelfs nog ge zegd dat ze het zonder bedek king beter niet konden doen". Wi '?r V' ''iLv: .V'S&rr Schiedam De firma Hosman, gespecialiseerd in binnen- en buitenlandse delicatessen, heeft de smaak te pakken van bi stro's- Na enkele malen erva ring met dergelijke restaurants te hebben opgedaan op de con sumentenbeurs ïnhabè, wil de firma een bistro beginnen op de hoek van de Dam en de Nieuwe Sluis. De bistro wordt daar ge vestigd in een enkele eeuwen oud pand, van waaruit vroeger walvisvaarders bevoorraad wer den. De heer W. Hosman, die samen met zijn broer delicatessezaken heeft op de Lange Haven en op het Liesveld in Vlaardingen, zwijgt liever nog even over de bedrijfsuitbreiding, hoewel de voorbereiding hiervan al voor een goed deel rond is. Wanneer de bistro opengaat, is nog niet bekend. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het be sluit van de Schiedamse ge meenteraad een krediet van 130.000 voor werkzaamheden van de afdeling landmeten en grondzaken vau Gemeentewer ken beschikbaar te stellen, goedgekeurd. Voorts gaan GS akkoord met het verlenen van de volgende kre dieten: 27.600,— voor de ver betering van de huisvesting van de Gemeentelijke Sociale Dienst, 25-000 voor een bevelli- gingsinstallatie voor het stede lijk Museum, ƒ20.000 voor de uitbreiding van het trainings veld tot honkbalterrein op het sportcomp'ex van Dl IS en DRZ en 10.200 voor de aanschaf van materiaal voor Gemeente werken. fok geven G^ him fht aan d" k-e1 p'n f f*1 voer- de *>f- T Schiedam Het aanleggen van een water meter in elke Schiedamse woning zou het kapitale bedrag van ruim drie miljoen gulden vergen. Wethouder G. Kaptein heeft dat gezegd op een fractievergadering van D'66. Hij ver telde er bij, dat in Schiedam zo'n achtdui zend huizen staan die het met één meter moeten doen. Dat gebruik van een meter door meerdere gezin nen heeft vaak wrevel tot gevolg. Het is duidelijk dat van een in een huis wonend bejaard echtpaar en een echtpaar met kinderen, het laatste gezin veel meer water gebruikt, terwijl beiden even veel betalen. In het verleden is voorgesteld een deel van de veertien miljoen gulden die Schiedam heeft ge kregen hij de afkoop van het watercontract met Rotterdam te bestemmen voor de aanleg van een meter in elke woning. Wethouder Kaptein: "Maar als het om een derge lijk groot bedrag gaat, dan vraag Ik mij af of het dat waard is. In een gemeenteraadscommis sie is aangetoond, dat er eigenlijk geen beginnen aan is". "Dat bedrag van drie miljoen gulden wordt voor ht grootste deel gevormd door het vele hak- en breekwerk dat bij de aanleg van de meters moet gebeuren. Die meter zelf kost maar een paar honderd gulden". WREVEL "Maar ik kan me uitstekend voorsteilen dat die wrevel groter wordt als in de komende jaren door het vervallen van het eeuwigdurend con tract de waterprijs omhoog gaat Tot nu toe lie pen eventuele onenigheden daarover overigens niet erg hoog", aldus de wethouder. "Meestal wordt er bij ruzies bemiddeld door de technische bedrijven, waar het waterleidingbe drijf ondervalt. Vrijwel altijd met succes". Hei WD-ffladsIid ^cfe Braban der: "Je zal dit soort zaken in den minne moeten regelen. An ders kom je er nooit uit". "De meeste van dit soort zaken kunnen worden geregeld. Er zijn maar zo*n zeventig tot tach tig gevallen waarbij het moeilij ker ligt". "Mensen die gegrond menen dat zij te veel moeten betalen, zou ik het volgende advies willen geven. Schrijf een brief naar de directeur van de technische be drijven. In afwachting van de schikking kan dan een deel van de rekening worden betaald". Als er geen schikking kan worden getroffen, dan wordt de zaak moeilijker. In dat geval kan men zich wenden tot de rechter. Voor zover bekend is dat in Schie dam maar een keer gebeurd. Dat was in 1948. De kantonrech ter gaf de eiser toen gelijk, dat het de taak van de waterleve rancier (de gemeente) is om aan te tonen wat gebruikt is. Het raadslid De Brabander: "Je zal nu al vast moeten uitvoeren wat mogelijk is. Ik heb daar ook in de commissie herhaalde lijk op aangedrongen". "In die zeventig tot tachtig geval len waar het te veel geld kost, moet je proberen te schikken. Je kan de centen maar een keer uitgeven". t Schiedam Het in landkaarten gespecialiseerde bedrijf P. Mee- rebrand heeft verleden week aan de Hoogstraat 56 een nieuw pand in gebruik genomen. Tot voor kort leverde de firma uitsluitend aan het bedrijfsle ven. Met de opening van de nieuwe winkel wordt ook begon nen met de levering van land kaarten, reisgidsen en dergelij- j ke aan particulieren. I Schiedam Bij de afdeling Bevolking van de ge nt eente-secrefarie aan de Overschiesestraat kunnen vanaf 1 mei weer .vlsver-, gunningen worden afge haald. Hiervoor is de afde ling op werkdagen van half negen tot half vijf geopend en op donderdag avond van zeven tot ne gen uur. Jok bij het hulpbureau van de secretarie, gevestigd in het hulppostkantoor aan het Jacques Urlus- plein in Groen oord kun nen dagelijks van half ne gen tot twaalf uur visver gunningen worden afge haald. ien bijdragebewijs voor het vissen met één gewo ne hengel kost vijf gul den, een kleine vis akte voor het vissen met twee gewone hengels, één spe ciale hengel of een hengel met levend aas 11,75. Een grote visakte, die het vissen met elk geoorloofd Vistuig toestaat, komt op 33,— en consenten tot uitoefening van de kunst- visserij bedragen 1 3,—. Schiedam Het huurombudsteam van de PvdA en de PPR in Schiedam heeft in een brief aan het gemeentebestuur gereageerd op de wijze, waarop de gemeente voorlichting geeft over huurverhoging en huurharmonisatie. Dit ge schiedt namelijk door het versturen van een door het mi nisterie uitgegeven folder en dan alleen aan bewoners van gemeentewoningen. Profilaof nü van hat unteVe aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van.1 één: d# Sehiedamsa Courant mat nieuws uit uw aiad en omgeving, en twtl Roller danuch Nieuwsblad met hel 'laalste binnen- en buitenlandse nieuws I Geel ons nu opdracht ooit bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting,! de SC en RN te bezorgen en ontdek zeff de vele pluspunten. Oeze bon In open envelop, zonder postzegel. sturen naar Rotterdamseti Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotlerdam de SC en flN 14 dagen gratis naa« straat woonpf Ifi'l voor (,n sub; Schiedam - De gemeente geeft dit jaar weer formu lieren uit voor het aanvra gen van huursubsidie. Hiervoor kunnen Jn aan merking komen personen die een inkomen hebben van minder dan 20.000 per jaar en in een huis wonen, dat na 31 maart 1960 raet rijkssubsidie ge bouwd is of in het kader van de huurharmonisatie mei meer dan zes procent in huur is verhoogd. De formulieren zijn dage lijks tot 1 juli verkrijgbaar bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeente op de tweede verdieping van het stadskantoor, Groen- oord-bewoners kunnen de formulieren bovendien op dinsdag 24 april, vrijdag 27 april en donderdag 3 mei van 's middags twee tot vijf uur af halen in de houten noodschool op de hoek van de Eduard van Beinumlaan en de Mozart- laan. Indif-n nodig zal assistentie bij het invullen worden verleend. Wie hiervan ge bruik wil maken, wordt mng> rade, gegevens over '"t t inkomen in 1972 en d r> ï'-ir per 1 april 1973 mee te nemen. In ieder geval moet men het num mer van bank- of giro-re kening opgeven. De beren H. W. Posthoorn en H. Noordegraaf van het ombudsteam wijzen erop, dat bewoners van huizen van particuliere eigenaars zodoende van verdere informatie verstoken blijven. De gemeente heeft ons inziens de taak daarop in te springen. Alle huurders in Schiedam hebben recht op goede voorlichting", menen de heren. Zij doen het gemeentebestuur de suggestie aan de hand, hier voor de vooriichtingspagina's in het Nieuwe Stadsblad te gebrui ken. Bovendien vindt het huurombuds team, dat in de folder van het ministerie de mogelijkheden voor de huurders niet op duidelijke wij ze zijn aangegeven, en dat het ge heel niet erg makkelijk leesbaar Schiedam De Commissie van Algemene en Bestuurlijke Zaken komt op weonsdag 2 mei voor het eerst in een openbare verga dering bijeen. Gesproken wordt over de vergoeding bij doorstro ming en. krotopruiming en de openbaarheid van vergaderin gen en de stukken. D vergade- rin begint om acht uur en wordt gehouden in de raadszaal van het stadhuis aan de Grote Markt. Schiedam Het ziet er naar uit, dat ook dit jaar de Pa sar Dalam in de Sporthal Margriet weer een succes gaat worden. Nadat de 9- jarige Belinda Leihitu, dochter van een van de standhouders, samen met de Paashaas de oost-west binnenmarkt gistermiddag omstreeks vier uur had ge opend, meldden de eerste bezoekers zich aan. Onder de Pasar-gangers be vonden zich vrijdag vooral veel kinderen, die het voor namelijk te doen was om bet jeugdprogramma in het speciaal opgezette Pasar Dalamtheater, waaraan gis teren AI and Valerie Pres ton medewerking verleen den. In het theater zullen tijdens de Pasar bovendien Anneke Grönloh, Ben Cramer, Mint en Maxi, Natasja Emile en Co. en het Jazzbailet Chris van Weerden optreden. Jong en oud kunnen hun hart ophalen op de markt, dit jaar voor de tweede maal in Schiedam. Afgezien van de ruim zestig stands met exotische arti kelen als edelstenen, stof fen en sieraden, zijn er veel restaurantjes te vin den, waar men op voortref felijke wijze bereide Indi sche en Chinese gerechten kan verorberen. Deze markt in de Indische stijl is vannacht tot een uur open en op beide Paas dagen van een uur 's mid dags tot elf uur 's avonds. De toegangsprijs is 3,5fl voor volwassenen, kinderen en 65-plussers betalen 1,50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1