Oude bekenden op wielerbaan Gerrit Schaaij: schietwonder of fenomeen? In tweede klasse: Motorcross-spektakel in Holy wijk Angst hij topschutters SVV op winst uit 4 Jan Janssen verricht opening baanseizoen Zilverenbal- toernooi DWS Damesvoetbal bij Excelsior SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 28 APRIL 197! Schiedam Op het „ovaal" van de wielerbaan op sportpark Harga start morgen weer het baansei- zoen. geen opening, die de verwachting wekt dat ook het komende seizoen weer de „oude bekenden" zul len gaan strijden om de (verhoogde) premies, tij dens de nationalen en de dinsdagavond-populaires. Hetgeen overigens niet wil zeggen dat het daardoor aan spanning zal ontbreken, want ook vorig seizoen zorgde een „vast" koppel renners voor interessante strijd. Toch is het jammer dat de haancommissie van de Schie- damse wielerbaan er niet ia geslaagd is om juist de ope- ^ningskoersen door het aan- ■Wim Kotterer en Theo van de Leist-Marinus Langkruis. Hierbij voegt zich het koppel G. de Weerd-E. Wingelaar uit Hilversum. trekken van gereputeerde Voorts wordt het programma l. i. -1A At fa ni M m oX. coureurs een extra tintje te geven. Weliswaar komt oud- Tour de France winnaar Jan Janssen de officiële opêiung verrichten, maar voor de rest moeten de renners het toch zelf doen. Zoals In de koppel wedstrijd over 150 ronden (ca. 38y2 km), waarin ook de „ster- kei" van vorig seizoen de favoriete plekken voor zich opeisen: Jan van Geest-Nico Moerman, Peter van Wijk- omlljst door; diverse wed strijden voor amateurs, lief hebbers, nieuwelingen, ad- spiranten en dames, terfijl jeugd van 8 tot 13 jaar de- monstratiewedstrijden zal rijden. Tevens worden sprintwedstrijden, klasse- mentsritten, afvalwedstrij- den, baanrecord-pogingen en persoonlijke achtervolgingen over 4 km. verreden. De wedstrijden beginnen om 2 uur. Schiedam Waar bestuur en leden van de Schietver eniging "Schiedam'' mo menteel vol van zijn: de prestaties van Gerrit Schaaij. En inderdaad is het opmerkelijk wat deze Schiedammer op de schiet banen presteert. Niet al leen schiet hij 'rozen' bij de vleet, maar vooral zijn series imponeren door de manier waarop, want het is alsof de buks In een bankschroef staat geklemd inplaats van onder zijn ok sel. Tot ieders verbazing schoot deze in Woerden geboren Schiedam mer op een avond zes zoge naamde 'vijE-schots-kaarten' en behaalde daarmee driehonderd punten. Hetgeen betekent dat hij achter elkaar dertig schoten afvuurde waarvan geen enkel schot het hartje van de roos miste. En dan té weten dat deze roos-in het middelpunt slechts een doorsnede van 1 mm ge raakt moet worden van den me ter afstand. Het maakt zijn prestaties des te imponerend er, temeer omdat hij op deze wijze eens twaalf kaarten volschoot, goed voor een totaal van zes honderd punten. Is deze Gerrit Schaaij een schiet wonder of een fenomeen? Zijn vrienden uit de schietvereniging zeggen hiervan: "Wat Gerrit presteert is een unicum in de schietsport. In hem bezitten we een toekomstig nationaal kam pioen en zelfs een wereldkam pioen De topschutters van de Neder landse Schutters Associatie, af deling luchtbuksschieten, heb ben er al lucht van gekregen, dat er een Schiedammer Is, die in staat is ze op elke schietbaan simpelweg van de 'vlakte te schieten'. Begrijpelijk vrezen zij dan ook het moment waarop Gerrit Schaaij op de wedstrijd- banen zal verschijnen. Angst hiervoor lijkt voorlopig nog overbodig want de trefzekere Schiedammer is voorlopig niet van plan het tot een confronta-- tie te laten komen. MIDDELPUNT Gerrit Schaaij gaat er van uit dat schieten zijn hobby is, terwijl de wedstrijden op hoog niveau vaak in de weekeinden worden gehouden en op die avonden is Gerrit vaak bezeta. "Als verte genwoordiger van een bedrijf, gericht op de horecasector, tijden tassen uit. Het is nu een maal mijn werk en dus m'n broodwinning, terwijl ik van de schietsport niet kan leven. Voor de schletavonden in de Koop mansbeurs probeer ik me ech ter altijd vrij te maken", zegt Gerrit Schaaij, die koud nog warm wordt van het feit dat hij het middelpunt is van zijn ver eniging. Toch Is de belangstelling rond Gerrit Schaaij begrijpelijk, want zeker voor de Schietver eniging "Schiedam" zou het een eer zijn als een van de leden zich zou gaan meten met erken de topschutters. Secretaris Van Gerrit Schaaij met Newfoundlander en Mauser-bbks. Geloven daarover: "Gerenom meerde schutters zijn al blij als ze in een serie-wedstrijd twee of drie volle kaarten schieten. Hieruit is toch wel het niveau van Gerrit's schiten op te ma ken. Wij forceren hem natuur lijk niet, maar hij is wel de man die alles kan bereiken". Een man die dan wel uit het 'niets' tevoorschijn is gekomen, want Gerrit Schaaij had nog nimmer een luchtbuks gehan teerd toen hij twee jaar geleden als belangstellende de Koop mansbeurs kwam binnenwande len. Hij werd echter lid van de Schietvereniging en loste zijn '60. De eerste 'huzarenstukjes' leverde hij echter pas na aan schaf van een Mauser-fijnwerk- bouw, een tweede hands buks. Een jaar geleden werd Gerrit Schaaij nog Ingedeeld in de vierde klasse van de clubcom- petltie, maar thans als tweede klasser twijfelt niemand er meer aan dat hij zal doorstoten naar de hoogste klasse zodra de promotiewedstrijden beginnen. Reden waarom Gerrit Schaaij, ondanks zijn muurvaste hand, blijft schaven aan zijn techniek en voor hij gaat schieten eerst thuis nog wat oefent. eerste schoten met een Diana Om zijn handvastigheid te bevor deren beoefent hij graag het bil jartspel. Op de baan schiet hij dan later weer de gebruikelijke proefkaarten: 'rozen' bij de vleet. Als vrijgezel, nog hij moeders thuis, wandelt hij da gelijks twee uur met zijn bond, een jonge Newfoundlander, zija vriend en alles. Wat er verder gaat gebeuren mot Gerrit Schaaij als fenomenale schutter, zal de toekomst moe ten leren. Het bestuur en de le den van de Schietvereniging "Schiedam" blijven echter ho pen op het moment waarop Ger rit Schaaij besluit, het toch maar eens tegen de 'groten' m de schietsport op te nemen... tweede klasse bedankte ook Tompons uit Maastricht voor continuering van het tweede klasse-niveau. De twee open plaatsen werden daardoor prompt weer ingenomen door de reeds gedegradeerde formaties van Laakkwartier en Lynden, uitgerekend de komende tegen standers van Schiedam en Holy. De indeling van de tweede klasse is daardoor als volgt: Hazen- kamp (Nijmegen), HMS (Utrecht). Holy (Vlaardingen), Laakkwartier (Den Haag), Lijn den (Badhoevedorp)Robur (Apeldoorn), Schiedam, SCR (Rotterdam), Tilburg, VUC (Den Haag. Het honkbaiseïzoen gaat weer zal moeten missen. van start. Hier pitdher Jaöp Breek In actfe, die Hofly dit seizoen Schiedam aast op titel, Holy op handhaven Schiedam Ook voor Holy en „Schiedam" begint morgen weer de honkbal- competitie. Een competi tie, die door de promotie van het Vlaardingse Holy naar de tweede klasse, de belangen van de beide ver enigingen dit seizoen paral- iel Iaat lopen. Immers op j,steenworp" afstand zal liet strijdgewoel van de ene club, nauwlettend ge volgd worden door de atl- der. Het maakt de honkbal competitie voor Schiedam en Vlaardingen dit seizoen extra interessant, met als speciaal tintje de twee se mi-derby's. Toch wordt er ïn heide kampen een duide lijk andere benadering van die komende competitie na gestreefd. Op sportpark Harga zocht coach Cor van de Velde het in een aanpak die gericht is op het beha len van de top, terwijl Holy het onder nieuwe coach Bruins „gooit" op handhaven van het recent veroverde tweedeklasser schap. STERKER Twee verschillende benaderingen met echter voor beide teams dezelfde opdracht: het maxi maal haalbare In de wacht te filepen. Holy-voorzitter Dik Schoon beseft dan ook terdege dat zijn getalenteerde formatie juist door onervarenheid proble men kan ondervinden. Reden waarom hij zich in een eventue le prognose behoudend, maar realistisch uitlaat. ,Voor ons is het komende seizoen geen moeten. We gaan er vanuit dat we ons eerst maar eens moeten waarmaken en meer aan de toekomst moeten don kern Geloof me, we zijn ons er van bewust dat we het bijzonder .zwaar kunnen krijgen, maar dat heeft het voordeel dat we met beide benen op de grond slaan", aldus de Holy-praeses. Dit in tegenstelling tot de gelui den op Schiedams sportpark Harga, waar coach Cor van de Velde zegt: „We zijn dit seizoen sterker geworden, dus we moe ten deze keer uit die tweede klasse". Waarmee niet gezegd is dat de Schiedammers de rea liteit uit het oog verliezen, want inderdaad openbaart het Schie- damse negental zich dit seizoen als een hechtere eenheid. „Be langrijk is vooral dat we op alle plaatsen ook sterker zijn gewor den, als team completer", motl- Schiedam Voor SW-trainer RL nus Gosens wordt het duel van komende zondag een bijzonder treffen. Tenslotte kruipt hij ïn de dug out met de bedoeling SW te begeleiden naar de zege, maar tevens in de wetenschap dat diezelfde dug out hem voor twee jaar onderdak moet bie den. Want SW duelleert zondag tegen Eindhoven, de eliib die Gosens enkele dagen geleden voor twee jaar aan zich bond. Hoewel ook Gosens beseft dat een en ander het komende duel een speciaal tintje geeft, rea geerde hij toch op de vraag van Eindhoven: „Geef ons dan nu ook maar de opstelling van SW", met „dat doe ik, maar wel gelijk oversteken." Want Rïnus Gosens blijft prohe ren zijn formatie succesvol door de vierde periode heen te lood sen. Een periode die door re cente gelijkspelen verspeeld lijkt, „maar", redeneert SW's trai ner begrijpelijk, „de competitie is nog niet voorbij.. Er kan nog heel wat gebeuren." Zeker is dan wel dat SW zondag in Eindhoven tot winst moet ko men maar waar het de opstel ling betreft nog met onzekerhe den kampt. Rmus Gosens: „Ik neem wel John van der Spek mee op de plaats van Ger Bakkes en laat de ach terhoede en de rest van de mid denlinie ongewijzigd. In de voorhoede liggen nog wel wat problemen, want Jan Groeoe- weg is nog steeds geblesseerd". Overigens heeft Gosens wel wat alternatieven achter de hand, want Dutina speelde donderdag avond in het b-elftal verdienste lijk, terwijl hij ook het opstellen van Wout van Meeteren in over weging heeft. Gosens: Er zijn dus verschillende mogelijkhe den. De kans bestaat dat ik voor een voorhoede kies die bestaat uit Jan Rij kuiter en Dutina, met als spits Jan Groeneweg of Wout van Meeteren. Dat laatste hangt af van Jan's blessure. Hoe SW's opstelling ook zal wor den, zeker is dat een nieuw ver- ïïespunt resoluut een einde maakt aan de nog dn geringe mate aanwezige spanning. Sdhiedam Evenals voorgaande jaren organiseert de handbsl- vememig'itoig DWS ook <£it jaar weer een groot hanriibaltoemooi met als Dazst de „Züverenfbal". Het toernooi wordt gehouden op de velden van DWS op sport park Thiurie-de, zaterdag 25 au gustus. Schiedam De voetbalafdeling van Excefeior '20 organiseert voor komende maan da e (Konin ginnedag op net soorrcjfins Thurlede een aamesvoeroai- •wadsl&rijd tossen een A- en een B-elftal van Excefsior. De wed strijd begifdt 's morgens om 11 uur. Van onze sportredactie Voorzitter Dfik Schoon handhaven veert Ccr van de Velde zijn op timisme. En „Schiedam" bewees dit reeds In de praktijk door tegen het gerenommeerde Raak-Nicols verrassend lang stand te houden en eigenlijk slechts op pure rou tine iets te kort te schieten. Ook in Vlaardingen Is de toegeno men kracht van „concurrent" Schiedam niet onopgemerkt ge bleven. Dik Schoon: „Ik heb Schiedam een paar keer zien spelen en ik moet eerlijk zeggen dat ze als team meer inhoud hebben dan wij. Ze hebben dit seizoen een bijzonder sterk team en ik geloof te mogen stel len dat ze tot de favorieten be horen". ROUTINE Maar ook Holy liet zich in de voorbereiding niet onbetuigd en speelde goede duels tegen ster ke clubs (Eurostars en PSV terwijl het deelnam aan de in ternationale Grenscompetitie. Toch moest het Vlaardingse ne gental qua routine aan kracht Inboeten, want militair Jaap Breek werd overgeplaatst naar Duitsland, terwijl derde honk- man Raymond Morales een overstapje maakte naar Schie dam. Vooral de overschrijving van Mo rales heeft een „stormpje" te weeg gebracht, „maar", aldus Dik Schoon, „ik geloof dat die hele situatie van toen nu geen rol meer speelt en ik hoop dan op een paar fijne wedstrijden". Bleef voor Holy echter de vraag, hoe de opengevallen plaatsen ie bezetten? Dik Schoon; „Veel nieuwe spelers zijn er niet geko men, maar vooral uit eigen jeugd moeten we één en ander kunnen opvangen. Neem bij voorbeeld Ab Bruinekool, die heeft het in die paar oefenwed strijden verrekte leuk gedaan. Heus, ik heb er echt wel ver trouwen in, al zal het echt wel moeilijk kunnen worden". TEGENSTANDERS Hoe moeilijk, wordt zondag reeds duidelijk, want zowel Holy als Schiedam krijgen dan tegen- landers die kunnen fungeren aïs graadmeters. Schiedam ont vangt op Harga tegenstander Laakkwartier, terwijl Holy In Badhoevedorp moet aantreden tegen Lynden. Twee tegenstanders die zich slechts tenkoste van opschuivin gen in de tweede klasse hebben kunnen handhaven, wwant greep eerst PSV via een beslissings duel tegen VUC een plaatsje L de eerste klasse, naast de daar door opengevallen plaats in de VLAARDINGEN Op Ko ninginnedag beleeft Vlaar dingen weer zijn motor crossspektakel dat, omdat de Haringstad 700 jaar be staat, een Internationa?.' karakter heeft. Met in dr zijspankïasse deelnemer uit Zwitserland, Belgit Oostenrijk, Duitsland en Engeland. Die felle concur rentie zullen hebben van de Nederlandse kampioen A. Brusselers en Th. van der Wiel uit Boxel alsmede de kampioen van vorig jaar Cock Baas en bakkenist W* Kramer. Plats van handeling Is de Holy- wijk In de omgeving van de Brusselweg. Wat vrijwel de grens met Schiedam vormt. De organisatie is weer in handen van het Vlaardings comité Na tionale Gedenkdagen en de mo torclub Rijnmond. In de 22 com binaties zijn zowat alle buiten landse kampioenen vertegen woordigd. Ook komen de 250 CC senioren schap6v^n ^ederlan^d^Met°om zan'c^ei''9e terrein de Holywijk vormt een ortstekend parcours voor zijn zijspanners, der andere de kampioen 1970, '71 en '72 Frans Goosens uit de start. Eindhoven, die felle strijd zal Zeventig renners verschijnen aan moeten leveren tegen Martin de start van de 500 CC junioren van der Boer uit Breda. In to- klasse met vele favorieten uit taal verschijnen 30 renners aan Nederland en België. Deze wed- strijen beginnen om half twee, Op de weg naar het circuit geven terwijl rond half twaalf de trai- pijlen de juiste route aan. Vorig ning begint. Het terrein achter jaar trok het spektakel 7500 toe- de Brusselweg is geopend vanaf schouwers en nu verwacht de 10 uur, organisatie nog meer publiek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4