Motorrijder botst Hengel- sportzaak van Piet Monster auto Stunt met hamer mislukt Bevolking langer geopend jVv';Dé.^roptste collectie behang' r rhodérn, klassiek of exclusief HULST BÉHANG SCHIEDAM Werkmeester slachthuis met pensioen Inbrekers betrapt Draadbreuk veroorzaakt chaos Inbraak in clubgebouw Strand- en hampeer commissie hijeen Verzamelaar venvacht stormloop Stencil aan eigenaars Lessen in bloem schikken ONAFHANKELIJK DAGBLAD Bovendien, is het veel makkelij ker, als er schade wordt aange richt, om'die panden in eigen dom van de gemeente te heb ben", zo besluit de wethouder. Het VVD-raadslid G. P. Verhuls- donk, die voorzitter is van de winkeliersvereniging Hoogstraat en zitting heelt in de commissie -y BroètSvést 85 - tel. 010-269702 Vrijdag 4 mei 1973 99ste jaargang no. 24706 Schiedam - De in visserskringen bekende Piet Monster heeft in. Schiedam-Zuid deze week een hengelsport- en dierenzaak ge opend. ,,De fuik", zoals zijn zaak heet", is gevestigd aan de Beierlandsestraat 43b. Schiedam - De heer H. Th. L.- Coster heeft per 1 mei verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd het Openbaar Slachthuis verlaten, waar hij sinds 1938 werkzaam is geweest. De scheidende werkmester -is tij dens een afscheidsbijeenkomst in de kantine van het slachthuis toegesproken door de directeur van de Keuringsdienst en het slachthuis, drs. B. M. ten Have, die de heer Coster dankte voor. de vele diensten, die hij tijdens zijn lange loopbaan bij het slachthuis heeft verricht. Na mens het personeel en gebrui kers van het slachthuis kreeg de heer Coster verschillende ca deaus aangeboden. Schiedam - Bij een inbraakpoging in het Dienstencentrum zijn drie jongens inde leeftijd van- zes tien en zeventien jaar door de politie betrapt. Zij waren bezig een 'ruit te force ren. Ze zijn ingerekend. Schiedam De 19-jarige, Rotterdammer J. v. d. L. is op de Nieuw Mathenesserweg met zijn motor tegen een auto aangereden. Hij trachtte voor de auto uit; te wijken, toen deze plotseling keerde en daarbij niet bp het verkeer lette. - De motorrijder is met een gekneusde hand behandeld in het zieken huis. De auto-en dé motor zijn ernstig beschadigd. Schiedam „Ik weet het echt niet meer", antwoordde de heer H. D. uit Rotterdam op de aantijging van kantonrechter W. E. var. Vlo ten, dat hij op de Nieuwe Damlaan In Schiedam door het rode sto- plicht was gereden. - „Het ise al zeven weken geleden. Maar Ik.kan U wel vertellen dat mijn vrouw, die naast me zat, verschrikkelijk precies is met dat soort dingen. Ze is doodsbang en kijkt alleen maar'naar de stoplich ten als we rijden". „Maar de politie zuigt dat toch niet uit de duim?", gaf de kan tonrechter met een wedervraag te kennen. Waarop H. D. het antwoord uiteraard schuldig •bleef. De officier van justitie A.. C. 't Hart („Ik hoop dat uw vrouw voortaan niet meer wordt afge leid bij ai die rode lichten.,") eiste vijftig gulden boete. De rechter vonniste conform-de eis. De heer N. M. K. uit Vlaardingen was, zondat dat hij een goed uitzicht had, achteruit op een stilstaande auto gereden. Waar na hij zelf de politie had ge waarschuwd. „En dat",-, zo constateerde de kan tonrechter, „Is een staaltje van fatsoen".; Wat ook. officier van "justitie 't Hart beaamde. „Maar ik wens toch wel enige kanttekeningen te plaatsen. Waarom gaat ie mand achteruitrijden, terwijl zijn achterruit beslagen is? Een kind had wél - het slachtoffer kunnen zijn".; Hij eiste vijfenze ventig. gulden, maar de rechter gaf de boosdoener enige cle mentie: een boete van vijfenzes tig gulden. De heer C. H. D,uit Den Haag had op een kruising in Vlaardin gen geen voorrang verleend aan een auto, die. van rechts kwam. C. H. D. twijfelde er echter, aan of hij schuld, had. Evenals zijn weergave in het politierapport, beweerde hij, doordat hij de kruising eerder had bereikt dan de andere auto, hij degene was die voorrang had. „En hij reed zo hard", daarmee op zijn slachtoffer doelend, „en ik reed maar ongeveer twintig kilome ter per uur". Na het ongeval had hij echter be weerd ongeveer vijfenveertig ki lometer te hebben gereden. „Het bewijst eens temeer, dat het aantal kilometers mét de tijd wordt geconsumeerd", be rispte de officier van justitie hem. Hij eiste een boete van vijftig gut den. De rechter vonniste con- 'form. Schiedam - Op het parkeerterrein aan de.K!aas Katerstraat is de auto van de 48-jarige werkmees ter .W J. K. gestolen. Het merk is Siraca, kentekennum- mer 20-87-MJ, Door eert draadbreuk op het Worconiplein in Rotterdam, ver oorzaakt door een vrachtauto met een om-hoogstaande laad klep, hebben de lijnen 1 en 8 ernstige stagnatie ondervonden. De RET verving de trom onmid dellijk door -bussen, maar kon niet voorkomen dat, zoals-hier op de Koemarkt, het reizigers verkeer er last van ondervond. De draodbreuk ontstond om ongeveer tien uur, om half een was het euvel verholpen. Schiedam Bij een Inbraak in iiet clubgebouw van. de hockeyver- emgmg^Asviotrnn hét sportpark- Thurlede is voor vijfentwintig galden snoepgoed meegenomen. Vlaardicgen De hamer is ge red. Een poging om de voorzit tershamer uit de Vlaardingse trouwzaal weg te pikken is mis lukt. Tijdens een huwelijks plechtigheid op het stadhuis op maandag 19 maart zag de 22 jarige student P. R. kans de ha mer mee te nemen. Na een paar maanden in het bezit van het houten symbolische kleinood geweest te-zijn wist de récherche dader plus hamer een dezer da gen te achterhalen, De student verklaarde geen diefstal te heb ben willen plegen. Hij wilde de hamer bij de opening van de V- 7 festiviteiten aan de burge meester laten aanbieden. Jam mer voor de student, maar kort, voor die aanbieding mislukte zijn V-7-stunt; Hoek van Holland In de hulpse cretarie van Hock van Holland vergaderen dinsdagavond 8 mei de strand- en de kampeercom- missie. De strandcommissie komt om ze ven uur bijeen. Verschiller.de zaken ter. aanzien van het ko mende seizoen worden bespro ken. Om half negen begint de kampeercommissie. Hier ver meldt dc agenda ondermeer de overdracht van kampwinkels en aanvragen voor zomerhuisjes. Vlaardingen -— De filatelistenver- eniging De Verzamelaar houdt maandagavond In Excelsior we derom een ruilbeurs. En omdat de vorige beurs wegens de stormi maar door een handjevol men sen werd bezocht, verwachten de postzegelverzamelaars dit keer een ware stormloop van liefhebbers. De beurs begint maandag ora ze ven uur. „En brengt ook uw mede-verzamelaars mee. Hoe meer zielen, hoe meer er valt te ruilen", zo spoort De Verzame laar de filatelisten aan. SCHIEDAM EN KETHEL S pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 Schiedam Een hele rij panden aan de Hoogstraat en het Brocrsveld in het hartje van het Schiedamse centrum dreigt tegen de grond te gaan. Dat blijkt uit een stencil dat de gemeente heeft ge stuurd aan de eigenaars van de panden waarin de komst van een taxateur wordt aangekondigd. Over sloop wordt in de brie! ech ter niet gesproken. De. bewoners krijgen in hét stencil te horen dat eerst daags een taxateur komt in verband met de komende stadsplannen- Plannen, die vrijwel rond zijn. 1 voor &-• te* Dit rijtje panden aan de gezellige Hoogstraat wordt met de sloop bedreigd. BEKIJKEN Wethouder C. J. M. Bolmers zal op maandag 21 mei voor het eerst met die plannen op tafel komen in een vergadering van de commissie stadsontwikke ling. \- De panden waar een stencï! van de gemeente in de bus is ge gooid, lopen in de Hoogstraat een van de gezelligste winkel straten van Schiedam vanaf dé Koffiepot.tot erf met het Lin geriehuis. - Op het Broers veld werd in de panden vanaf de. koffiepot tot aan de ijssalon Meiba een sten- cil.in.de brievenbus gestopt. Ook een aantal eigenaars van panden aan het Broersvetd kreeg een brief ven de ge meente, waarin de komst van een taxateur werd aangekon- dTgd. HEIEN Wethouder Bolmers: „Over de plannen kan ik nog niets zeg gen. Dat moet; nog bekeken worden. Er wordt de laatste hand aan gelegd." „Dat stencil wil echt niet zeggen dat die panden gesloopt worden. We zijn bezig met een. visie op langere termijn". „Wil-je dat doen", zo vertelt de Schiedamse wethouder, „dan moet je eerst wetén waar je over praat. Een van de gege vens die je daar natuurlijk bij nodig hebt, is de waarde van elk pand." „Behalve sloop zijn er nog een aantal andere mogelijkheden. Er zouden bijvoorbeeld panden -bij kunnen zitten die voor reno vatie in aanmerking komen." STAAN Wethouder Bolmers: „Een andere mogelijkheid is dat in de nabij heid van die panden moet wor den geheid. Dat zou schade kuür nerf veroorzaken." „Om die te kunnen vergoeden, moet je eerst weten in welke staat het pand daarvoor ver keerde, Ook dan heb je die taxateurs nodig". stadsontwikkeling, weet 'niets .van de plannen. <"v „De .laatste .tekening die ikheb 'van di't deel van" het centrum en die dient als ibestemmmgsplan stamt uit mei 1972; een jaar ge leden dus ongeveer", aldus de chocolaterie-winkelier., „Ih dat bestemmingsplan bleven de oanden aan de Hoogstraat staan en die van het Broersveld tot de hoogte van het Passage- theater." „Achter de Hoogstraat zou een warenhuis komen. Mogelijk dat de wethouder daarop doelt als hij spreekt over schade die ver oorzaakt zou kunnen worden door heien." „Maar dan is het wel merkwaar dig dat alleen de eigenaars van de panden tussen De Koffiepot en het Lingeriehuis een stencil hebben gehad," „Want het warenhuis komt veel verder te lopen' dan tot aan het Lingeriehuis. Ook mijn winkel zou er bijvoorbeeld vlak bij lig gen, maar zo'n stencil heb ik niet gehad." Winkelier Verhulsdonk: „In prin cipe sta ik niet afwijzend tegen- over een vernieuwing van het stadscentrum. Maar het dient met de grootst mogelijke om zichtigheid te gebeureni" „Het silhouet van de Hoogstraat mag niet worden geschonden of in ieder geval zo weinig moge lijk". Schiedam De afdeling Bevol king, 'Buijgeliike Stand en Mili taire ZaJcén van de gemeente-se cretarie in de Overschiesestraat is voortaan op alle werkdagen van half negen 's morgens tot half vijf 's middag voor hét pu bliek geopend. Hiereé heeft' de adeling zich aangepast aan de werktijden, die gelden in het Stadskantoor ernaast. Maar ook tijdens de lunchpauze is de afdeling ge opend, evenals op donderdag avond van zeven tot negen uur. Dan woren er echter alleen za ken betreffende paspoorten en visakten behandeld. - - Schiedam - Leren hoe bloemen te schikken. Dat kan van woens dag 16 mei af met dé Schiedam se Volkstulnders Vereniging de „Vijf Sluizen".. De lessen worden gegeven door de Heren Rietkerken van het Roze Bloemen Magazijn uit de Hoogstraat. Alles lessen bij el kaar kosten tien gulden Verdere inlichtingen bij de; heer P. van der Linden aan dé Ve- vaiditaan 157.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1