me t de Super Sister treedt op in Arcade Organisatie Martin Green Volgens Dura 'een kwestie van centen' Bewoners Gorzen. Magen: Acapulco disco- shoiv in Instuif Het water in, in plaats van botsing SCfciiEDAMSCHE COURANT VRIJDAG II MEI 1973 Schiedam - De renovatie in Schledam-Zuid is in volle gang, Dit tot groot verdriet van vele bewoners, die de resultaten van dagen en maanden zelfwerkzaamheid in hun woningen zien verdwijnen onder de botte bijl van de aannmer, die zonder pardon zorgvuldig aange brachte wanden en keurig gerestaureerde plafnds in een oogwenk tot het verleden doet behoren. In de straten getuigen huizen zonder ramen, hopen stenen, ogeven door prikkeldraad om de jeugd ervandaan te houden, ladders, con- tamers met uit de huizen verwijderd materiaal en hoge stellingen, die deuren versperren, van de vernieuwing", die de Gorzen mo menteel ondergaat. göOverigens tot tevredenheid van weinigen. Iedereen, die ermee ge confronteerd wordt, heeft de mond vol over de schade, die de bouwvakarbeiders aanrichten. Dat de renovatie duidelijk met de Franse slag gebeurt, is voor de Gorzenaren een feit. Verontwaardigd wijzen ze op scheuren in buitenmuren huizen die al behandeld zijn, op schots en scheef behangen muren, don kere plekken op de wanden van van buiten afkomstig vocht en op de kozijnen, die door slordig be vestigde dekplaten ontsierd wor den. De renovatie voltrekt zich dan ook niet op verzoek van de bewo ners, De stichting Volkshuisves ting, die de ongeveer honderd hui zen, waarin gerenoveerd wordt, beheert, heeft daartoe besloten. Aanvankelijk kreeg de stichting van de overheid voor elk te reno veren huis 800 gulden, voor dit be drag werden huizen in de Brielse- straat vernieuwd, later steeg dat tot 15000 gulden, voor woningen in de Heenvlietsestraat en op de Ha- vendijk, en tot 23000 gulden voor woningen in de VoomesestraaL Met de sïjging van de toelage is de kwaliteit van het werk volgens de bewoners overigens nauwelijks verbeterd. Door middel van vele klachten heeft de bevvonersvereni- ging Shciedam-Zuid de aannemer weliswaar kunnen bewegen, wat meer rekening te houden met de bewoners, maar toch zijn- de huur ders in de Voomesestraat niet erg veel beter behandeld dan die in de Brielsestraat, aldus een Gorze- naar. De heer Detmeijer, die zitting heeft in de huurcommissie van de bewonersvereniging, is nauw be trokken bih de renovatie. Veel be woners van gerenoveerde wonin gen komen bij hem klagen over de schade, die is aangericht. Ook hij staat zeer negatief tegen over de renovatie'. „Afgezien van alle ellende, want er wordt toch behoorlijk ingegrepen in het privé leven van de mensen, maakt al dat verbouwen de wijk niet mooier.** „Op veel plaatsen zie je keurig schoongespoten huizen naast van die oude, verkleurde; de deuren van de gerenoveerde woningen worden netjes geshcilderd, terwijl aan de overige in de wijk niets wordt gedaan," vertelt hij veront waardigd. „Dat spuiten heeft rouwens al heel wat last bezorgd. Het ge beurt, wanneer de bewoners weer in hun huls zitten, die krijgen tij dens de renovatie namelijk een ander onderkomen. Om te kunnen spuiten, moet de ramen geiemaal dichtgetimmerd worden, waardoor de mensen genoodzaakt zijn, een paar dagen met het licht aan te gaan zitten." STELLINGEN „Het is al een paar keer voorge komen, dat de uitvoerders die planken in het weekeinde gewoon lieten zitten. De stellingen, van waaraf gespoten wordt, zetten ze ook maar neer hoe het uitkomt. Soms kunnen de mensen de deur niet eens uit. Eén gezin had zo'n gevaarte tijdens de Paasdagen voor het huis. Daar kon niet eens bezoek ontvangen worden." i Met de spuffsteliirvgen worden soms de deuren versperd. Gorzenaren wier huis al gereno veerd is, weten de door de heer Detmeijer te berde gebrachte klachten nog aan te vullen met talloze andere voorbeelden. Het meest kwalijk vinden de be woners, dat ze jarenlang bezig zijn geweest om .hun. woning op te, knappen, aangezien de huisbaas het vertikte, en dat nu al het werk tevergeefs blijkt. Sommigen hebben duizenden guldens besteed om hun huis weer leefbaar te ma ken. Bedragen, die in geen ver houding staan tot de 1500 gulden, die de bewoners van de gereno veerde woningen krijgen om de schade te dekken. Gezegd moet worden, dat de reno vatie niet verplicht is. "Wie wil weigeren, mag dat, maar verliest daarbij wel alle rechten op door de huisbaas aan te brengen ver beteringen. De heer Detmeijer: „Als je wei gert, en opeens zit er bijvoorbeeld een storing in de electriciteit, dan zullen ze er niets aan doen. „Je wou toch niet gerenoveerd wor den?", dat krijg je dan te horen." HUREN Wat ik ook onbillijk vind, is dat de huren van de gerenoveerde huizen in sommige gevallen zelfs honderd procent omhoog gaan. En dan wil dat nog helemaal niet zeggen, dat het bij die huurprijs blijft. Want als de hemeente zegt „dat vinden we te weinig" bestaat de kans, dat de bewoners nog meer moeten betalen." Met de stichting Volkshuisvesting oriënterend gesprek gehad, doch de resultaten daarvan waren vol- Schiedam-Zuid inmiddels een heeft de Bewonersvereniging gens de heer Detmeijer niet be vredigend. „Volkshuisvesting kon weinig zeggen, want die is niet de eigenaresse van de betreffende woningen. De aandelen ervan zijn in handen van de RDM en een Goudse kaarsenfabriek." DURA BV Verantwoordelijk voor het realise ren van de renovatie in de Gorzen- is het Rotterdamse aanraemings- bedrljf Dura BV. Een woordvoer der hiervan, de bedrijfsleider G, A. van der Berg, die belast is met de leiding van het werk in Schie» dam-Zuid, is het niet eens met de door de bewoners naar voren ge brachte klachten. „Dat de werkzaamheden last ver- oozaken, moeten de bewoners ac cepteren. Er moet tenslotte ge werkt worden. Neem dat geval met die stelling voor de deur. Het kan zijn, dat men bij het huis in kwestie nog niet helemaal klaar was met spuiten en de stelling in het weekeinde heeft laten staan, om daarna weer verder te gaan." „Dan het feit, dat het werk niet tot in de puntjes wordt afgele verd. Dat is een kwestie van geld. Voor de laatste panden hebben we een flinke vergoeding gekregen en daar zul je de bewoners ook niet horen. Dat betreft de renovering in de Abbenbroeksestraat." „Het Is altijd dezelfde greep die klaagt, „meent de heer Van der Berg. „Bij de eerste woningen konden we inderdaad niet alles naar behoren voltooien, omdat daar geen centen voor waren. Nu horen we geen enkele klacht meer. „Over klachten gesproken, die hebben wij ook. Men is wel ver ontwaardigd, dat we een opslag plaats met prikkeldraad hebben aFgezef, maar we hadden geen an dere keus. Eerst liep daar een waker rond. Omdat die man voortdurend door de kinderen werd uitgescholden en getreiterd 9 De verbouwing in votle gang, uiterst rechts een gedeelte van een schoongespoten buis. liep hij weg, waardoor wij andere maatregelen moesten nemen." SCHOENEN De heer Detmeijer van de bewo nersvereniging wil overigens niet alle klachten van de bewoners in de schoenen van de Dura schui ven. „De werknemers van dat aannemersbedrijf zijn gewend om kwaad. De wijk zal een zucht van in de nieuwbouw te werken. Het verlichting slaken, wanneer de is wel te begrijpen, dat ze niet zo vemieuwingswerk2aamheden ach- netjes met hun spullen omsprin- ter de rug zijn. Zover is het ech- gen, want in een flat in aanbouw ter nog niet. Voorlopig zai men hoeven ze nergens rekening mee zjCh nog moeten aanpassen aan te houden." de vele ongemakken, die onder- Niettemin blijft de renovatie voor m3ideliJk ^'jn bij het „herstel" vele Gorzenaren een noodzakelijk Van s0mm'ge huizenblokken. Schiedam De sodëtest fnstuH Schiedam houdt zondag een dis co-avond Ir gebouw Arcade aac de Lange Haven 71. Het pro gramma wordt verzorgd dooi de Acapulco Music and Lighl Show uit Berkel, die al eerde» met voel succes voor de Ins tul vers optrad. De Acapulco irive-in discotheek beschikt over zo'n drieduizend platen en een zeer verzorgde discobar. Bovendien maken de Acapulco disc-jockcy's, Hans de Vogel en Nico Treurniet, ge bruik van eer. jingle-machine eö een lichtshow. De avond is georganiseerd doof de Instuif in samen werking met producent René van Rijn. Dö toegangsprijs is een rijksdaal der. Aanvang acht uur. Schiedam Op de hoek van d« Kethelstraat en het Nbordvest ia een bromfietser het water inge reden, nadat hij geen voorrang had verleend aan een auto. De auto belandde, In een geslaag de poging de bromfietser te ont wijken, tegen een boom. De bromfiets, was echter zo uit zijn koers, dat hij recht een, siootje inreed. De bij de bromfietser achterop zittende W. van M. liep daarbij een beenbreuk op. De kruising tussen de Kethelstraat en het Noordtvest is een voorrangskrui sing. De brommer had voor da streep moeten stoppen. Oe renovatie betekent soms 'ingrijpende veranderingen voor het verkeer.. Schiedam De Haagse formatie Super Sister, momenteel een van de beste groepen In Neder land, geelt morgenavond voor de tweede keer in dit seizoen een concert in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Het op treden Js georganiseerd door Martin Green's Society. Voor het Schiedamse publiek Is Super Sister zeker geen onbe kende. Toen de groep elders in het land nog onbekend was, stond zij hier als zeer populair te boek. Super Sister verwierf pas landelijke bekendheid door het optreden tijdens het Holland Popfestival in juni 1970, in de- zelfd maand, dat de eerste sing le van de groep, „She was na ked" een toptien notering be haalde in de Nederlandse hitpa rade. Super Sister werd in 1968 opge richt als huisorkest van het Haagse Grotiuslyceum. In een zesmans formatie traden ze op in Provadya-clubs en tijdens Two.Flights to Lowland's Para dise. In oktober 1970 verscheen de eerste langspeelplaat, „Pre sent from Nancy", die uitste kende kritieken kreeg en in de populariteitspolls van Muziek Expres en Aioha gekozen werd tot respectievelijk derde en tweede elpee van dat jaar. Na nog twee succesvolle singles kwam in augustus 1971 de elpee „To the highest bidder" op de markt. Deze werd zo goed ont vangen, dat contracten binnen stroomden. De groep trad veel vuldig op In heel Nederland en ook in Duitsland, België en Frankrijk oogstte de groep veel succes. BALLET Dat de bewonderaars van de groep zich niet alleen In de ge lederen van de pure popliefheb bers bevinden, blijkt uit het verzoek dat Super Sister ont ving van het Nederlands Dans Theater om de muziek tc schrij ven voor een dertig minuten du- rend ballet. Dit ballet Is defini tief in het repertoire van het Dans Theater opgenomen. De muziek voor het ballet vult de tweede kant van de derde Super Sister elpee „Pudding en Giste ren". Het is moeilijk om de mu ziek van Super Sister te om schrijven. gezien de veelzijdig heid hiervan. Zelf zeggen de le den van de formatie: „We spe len Europese muziek, muziek die niet beïnvloed is door de Amerikaanse blues". Het con cert begint morgen om acht uur. Dc groep Super Sister.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3