SCHIEDAMSCHE COURANT Deel middenstand in centrum zal op moeten doeken Parkeergelegenheid, vrachtwagens beperken Bewonersverenigmg West start met drie werkgroepen m«3. GROOT TEKORT OFBEGROTING--. 2 kranten voor één prijs Zolder brandt uit Brand in kapsalon GAB brengt werkgevers en LTS-ers bij elkaar WIJKEN BLIJVEN LIGGEN Raadsleden ontvangen pi annen ms voor prijswinnaars O i i V V erkeerscommissie vergadert Sehiedamse school in i halve finale Bingo-avond Maandag 14 mei 1973 99ste jaargang no. 24714 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL *>:T s l k Schiedam De reconstruc tie van de binnenstad zal zeer verstrekkende gevol gen hebben en niet van ple zierige aard. Dat is de con clusie die de werkgroep Schiedam heeft getrokken naar aanleiding van wat nu bekend is over de plannen die wethouder Bolmers en de project-ontwikkelings maatschappij Empeo heb ben met het centrum. Het uitvoeren van die plannen heeft volgens de zeer deskundi ge werkgroep ondermeer tot ge volg dat: Een deel van de huidige mid denstand in het centrum zal moeten verdwijnen door de con currentie van nieuwe bedrijven, zoals da Vendet en de Bijen korf. De eerste 25 jaar nauwelijks iets in de wijken gedaan kan -woTderr,- 'omdat 'het "binnenstad- project al het geld opslorpt. Deze sombere voorspelling doet de werkgroep aan de vooravond^ van de behandeling van het glo bale bestemmingsplan in de commissie stadsontwikkeling.' Voorzitter Hans van der Wilk: „Wij zijn bang dat de raadsle den te weinig informatie hebben om het plan al dan niet positief te kunnen beoordelen. Met Orize mensen willen wij een beetje te genwicht geven aan de deskun digen van de Empeo". Schiedam Negen dagen voordat het globale be stemmingsplan voor de binnenstad behandeld zal worden in de commissie stadsontwikkeling, hebben de raadsleden zaterdag deze plannen eindelijk ge kregen. Verwacht wordt dat de plannen pas in augustus of september in de ge meenteraad ter sprake zullen komen. Het is namelijk voorge schreven dat zo'n globaal plan een maand ter visie ligt (in die tijd kan er be zwaar tegen worden ge maakt) en dat mag niet in de vakantietijd gebeu ren. De werkgroep Schiedam. Een groep academici die zich zorgen maakt ever de reconstructie van de binnenstad. Filiiiniiddao- Schiedam Voor de 'prijswin naars van de kinderspelen en kleur-tekenwedstrijd, die op Ko ninginnedag ztjn gehouden, or ganiseert de vereniging „Het Singelkwartier" op zondag - 20 mei e'en filmmiddag. Aan de winnende sohool van de wedstrijden zal tevens een wis selbeker worden uitgereikt. De middag wordt gegeven in feestzaal „Marijke", Broers veld 121 om 13.30 uur. Vrachtwagens kunnen niet zomaar overal zonder problemen worden geparkeerd. Schiedam Het PCG-gemeenteraadslïd W. Mak wil het parkeren van auto's, die langer zijn dan zes, breder dan twee en hoger dan twee meter, aan banden leggen. Hij is van mening, dat de betreffende wagens steeds vaker parkeren, waar dat niet is toegestaan, met het gevolg, dat het uitzicht van de bewoners van sommige panden wordt belemmerd. Ook vindt hij, dat het parkeren op deze wijze het uiterlijk van de gemeente niet ten goede komt. Om in deze situatie verandering te brengen heeft 'hij het college van burgemeester en wethou ders een aantal schriftelijke vragen voorgeschoteld. Hij vraagt ender meer of het ge meentebestuur ontheffingen heeft verleend voor het parke ren van auto's met de genoem de afmetingen en zo ja, waar en voor welke bedrijven. Ook wit hij van het college weten, of dit bereid is het parkeren van de auto's in kwestie in en aan de rand van de woonwijken tot het uiterste te beperken. Te vens vraagt hij. of het college bereid is om bij de uitgifte van. terreinen in de voorwaarden een clausule op te nemen, waar door de bedrijven worden ver plicht om de benodigde parkeer ruimte voor hun bedrijfsvoertui gen en de voertuigen van hun personeel op hun terrein te creëren. Voorts stelt hij aan de orde, of er ai of geen controle wordt uit geoefend op de inhoud van de bedoelde auto's. TITEL En dat kan makkelijk. Want op -twee na bestaat de werkgroep louter uit mensen, die een aca- demiscne titel hebben. Een lid van de werkgroep: „Wat dit ambitieuze plan gaat kosten is niet bekend. Volgens de cij fers van de Empeo zal het een tekort op de gemeente-begroting van 25 miljoen gulden gaan ver oorzaken en dat is dan nog ex clusief de te bouwen parkeerga rages", ,Maar het zou ook makkelijk het dubbele kunnen zijn. Daarvan zijn genoeg voorbeelden te vin den in Nederland. Alles valt of staat met de uitgifte van grond, dat zijn de inkomsten van de gemeente". KRITIEK Kritiek heeft de werkgroep op de volgens de leden te geringe flexibiliteit van het plar«": „Ze hebben alles aan elkaar gekop peld. Het is erg moeilijk om een onderdeel dat je niet bevalt er uit te halen". „Zodra wij de be schikking hebben over het glo bale bestemmingsplan, gaan wij die plannen van wethouder Bol mers en de Empeo uil voer ig be studeren om zonodig daarna met alternatieven te komen". ,A1 onze conclusies en ideeën zul len wij aan de gemeenteraads leden toesturen. Wij hopen op deze wijze de binnenstad her kenbaar en daarmee leefbaar te houden". Schiedam De Bewonersvereniging Schiedam-West heeft tijdens de eerste bespreking drie werkgroepen gevormd, die zich met de ver schillende taken van de woensdag 2 mei opgerichte vereniging zul len bezighouden. •De werkgroep informatie en Klachten, bestaande uit de da mes A. Albas en T. de Visser en de heer G. K. Gootjes houdt met ingang van 15 mei elke dinsdagavond van half zeven tot half acht spreekuur in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 om informatie te verschaffen enklachten te behandelen ten behoeve van de bewoners van de wijk. Samen met de heren H. J. Gee- ratz, E. van Heest en A. van - Loenen maken de dames De Visser en Al bals en de heer Gootjes bovendien deel uit van de werkgroep Onderhoud Wonin gen. Deze wil trachten met be hulp van deskundigen de leden bij te staan in hun pogingen, achterstaiig onderhoud te reali seren. VERKEER In de werkgroep Verbetering Leefmilieu en Welzijn Bewoners gaat de heer J. M. van der Ven in samenwerking met een aan tal wijkbewoners proberen het Profiteer nó van het uniefee aanbod 2 kranten te omvangen voor de prijs vang éen: de Sehiedamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het I Rollerdamsoh Nieuwsblad met het "iaatste binnen- en buitenlandse nieuws T Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichlms. I de SC en RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sluren naar Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam ir m.i.v.: de SC en RN 14dagen gratis naar: 1 teiefoon leef mil ieuw in de wijk te-verbe teren door wat te gaan doen aan verkeersvoorzieningen, speelgelegenheden en aparte watermeters per gezin. Ook wil de werkgroep het tot stand ko men van een centraal antenne systeem bevorderen. Wijkbewoners, die hieraan willen meewerken, kunnen contact op nemen met de secretaris van de vereniging, de heer A. van Loe nen, Nieuwe Haven 157 d, tele foon 265014. Het lidmaatschap van de vereni ging bedraagt tien gulden per jaar of een rijksdaalder per drie maanden. Ook bewoners van een eigen huis kunnen lid worden. Men kan zich opgeven bij de be stuursleden: D. J. van Vooren, Frans Halsplein 3a. telefoon 268197: mevrouw A. Alblas, Kortlandstraat 30 b; G. K. Gootjes, Burgemeester Knap- pertlaan 248a, telefoon 267233: E. van Heest, Van Dijckstraat 15b, telefoon 263148: mevrouw T, de Visser. Paulus Potter straat 41b: H. J. Geeratz, Alexander Nu manstraat 22c; J. Kieneker, Westf ranke lande- straat 66b en J. M. C. van der Ven Potgieterstraat 17b. GREiïS Tijdens de eerste vergadering heeft het bestuur tevens de defi nitieve granzen van haar werk gebied bepaald. De grens loont van de Schoolstraat via de Wil lem de Zwijgerlaan, Westtfranke- kmriscd i!:. Jul'araU'rr. Vlarf- dirge*d'.,k tot do Po"dei vaart, het Laantje langs de begraaf plaats, de Vlatvdingerdijk en de Nieuwe Haven tot de School straat. De vuurzee op de zolderverdieping verlicht de oml-ek. De foto werd gemaakt vanaf de Nieu we Sluisstraat. Schiedam Een felle brand beeft het afgelopen weekeinde een zolderverdieping aars de Hoogstraat in Schiedam ver woest. De brandweer ondervond bij het blussen enige moeilijkheden omdat de zolderverdieping moeilijk bereikbaar is. De slangen moesten door enkele andere woningen heen worden uitgelegd. Hoewel de brandweer het vuur in ongeveer twintig minuten meester was, brandde de zol der bewoond door de fami lie Smits uit. De oorzaak van de brand en het schadebe- Schiedam De Verkeerscömmissie houdt donderdagmiddag oen openbare vergadering in het Stadskantoor. Gesproken wordt onder andere ovér" parkeerverboden op de Westïmnkelandsedijk, de Slachthuïslaan en de Vlaardingseweg. Voorts wordt gesproken over een brief van de Nederlandse Vereni ging Bescherming Voetgangers. De vergadering begint om twee uur. Schiedam Bij de kapsalon; „Maison Femmy" aan de Mgr. i Noienslaan is bij een inbraak j brand gesticht. j De inbrekers doorzochten eerst de kapsalon, maar moesten met een buit van vijfentwintig gul-' den genoegen nemen. Vermoe delijk heeft één van hen een brandend voorwerp in de was mand met handdoeken gegooid, waardoor brand ontstond. Toen de eigenaar, de 33-jarige A. H. thuis kwam stond de achter zijde van de kapsalon al in Iich terlaaie wat gepaard ging met een hevige rookontwikkeling. De achterzijde brandde geheel uit en de rest liep grote rookschade op. De blcemenzaak naast de kapsa lon liep ook grote schade door de rookontwikkeling op. De hele bfoemenvoorraad ging letterlijk in rook op. De totale schade is nog niet be- kend. Green's Society heeft zaterdag avond rrt zaal "Arcade' bet op treden verzorgd van de Haag se formatie "Super Sister". Deze pop-groep, die landelijk een enorme populariteit geniet en zeker in Schiedam geert onbekende is van de muziek liefhebbers, startte om 8 uur en wist tijdens de volgende 3| uur hef publiek volkomen geboeid te houden met hun uitzonderlijk gave muziek. In de valie vaal, waarin zo'n 400 fans van Super Sister aanwe zig waren, werd door het en thousiaste geklap duidelijk, dat de muziek van de veelzijdige groep hogelijk gewaardeerd wordt. De 4-mans formatie, bestaande uit organist, drummer, gitarist en fuitist-saxafonisi, speelde een aantal stukken van de ver schenen l.p.'s "To the Highest bidder" erv "Pudding en Gis teren", afgewisseld met num mers, die op de hit-parade heb ben gestaan. Het blijft voor het Sehiedamse pop-publiek belangrijk, dat een sociëteit zoals die van Mari'n Green, nog laig zal blijver, bestaan gezien de voortreffe lijke groepen, die hij naar Schiedam weet le halen. Schiedam Voor de leerlingen van de twee Lagere Technische Scholen in Schiedam vrordi: op 22 juni rn de Harmonie- in Vlaardingen een „banen-markt" gehouden. Het Gewestelijk Ar be ids Bureau brengt op die dag de kinderen die de school verlaten en de eventuele toekomstige werkge vers bij elkaar. Daarmee volgt het GAB een an dere lijn dan in voorgaande ja ren. Toen gebeurde de bemidde ling op de scholen zelf. De nieu we opzet is een proef. Op de „banon-markt" kunnen de jongens vrijblijvend informaties krijgen over hun toekomstige werkkring. j Schiedam - De Technische School voor Schiedam en om streken neemt woensdag deel aan de halve finales van de lan delijke veillgheidswedstrijden voor Lagere Technische Scholen en Bcdnjfsscholen. Met tien andere scholen uit het hele land heeft de Sehiedamse school zich door de voorrondes weten te worstelen. In totaal na men 157 scholen deel aan die voorrondes. l Schiedam De vereniging „Het i SmgeJkwartier" organiseert dinsdag aanstaande voor haar j leden de laatste bingo-avond van het seizoen, f De avcid wordt gehouden in feestzaal „Marijke", Broersvetd 121. Aanvang 20.00 uur. Schiedam De openbare les van de.Sehiedamse scheidsrechters- vereniging, die afglopen zaterdag op het terrein van „Schiedam" zou plaatsvinden is voor onbe- pj-'dï t'jd uitgesteld. Door de r.og volop aan de gang zijnde nacom petit ie was het voor de organisatoren te moeilijk om een en ander reeds voor het voorbije weekeinde te realiseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1