SCHIEDAMSCHfc COURANT Voorzitster Voetgangersveren iging: Mow Down in zaal Arcade KEER WAND LANGS SINGEL Suggestief verhaal van gaat niet op Clubhuis De Doeie actief m .FURIEUS MAAR MET GRATIE m Voorinstuivers VOOR KANTONGERECHT World Press Photo in stadhuis 2 kranten voor één prijs Tweede prijs voor LTS Schiedam Tractor rijdt op auto ll» Oversteken is riskant Elke zaterdag straatspelen GEREEDSCHAP GESTOLEN - De grootste-collectie behang modern, klassiek of exclusief HULST BEHANG SCHIEDAM >Ün L VEILIGHEIDS- WEDSTRIJDEN Vrijdag 18 mei 1973 4 pagina's 99ste Jaargang no. 24718 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon, administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „De Rotterdam- sedijk is een erg mooie verkeersweg. Een heerlijke, racebaan, waarop geregeld met hoge snelheid wordt gereden. Maar wat doen we nu met de voetgangers die daar op de zebra pro beren over te steken". De voorzitster van de Nederland se Verenig. Bescherming Voet gangers mevr. V. I. van der Does-Enthoven heeft dat ge zegd op de vergadering van de verkeerscommissie, gisteren in •bet Stadskantoor, Zij deed dat in een toelichting op een brief die de Vereniging af gelopen - december aan de ge meente heeft geschreven. In die brief werd er op aangedrongen om een veiligere situatie te scheppen voor de voetgangers - en met name kinderen en be- jaarden die op de Rotterdam- sedijk willen oversteken. Mevrouw Van der Ddes: „Er ■moet geen overdreven- waarde worden gehecht aan een vlotte doorstroming. Als je er gaat kij ken, dan zie je dat het overste ken een riskante zaak is". „De voetgangers-oversteek-plaat- oen die in de gemeente liggen zouden altijd goed beveiligd moeten 2ijn. Dat zou bijvoor beeld kunnen met stoplichten, eventueel voorzien van een drukknop". -,£r rijn ook andere mogelijkhe den", aldus mevrouw Van der Does. „Aanduidingen vooraf bij voorbeeld, waardoor de wegge bruiker er voor wordt gewaar schuwd dat hij een zebra na- SNELHEID De voorzitster van de vereniging .-vroeg, zich-af-of op-de .Rotter-- damsedijk wel snelheids-metin gen worden gehouden, omdat men vaak veel harder rijdt dan de toegestane vijftig kilometer per uur. Het oversteken op de Rötierdanrsediffc is te gevaarlijk, vindt de vallen ook vijftig kilometer erg snel is". „V/ij kunnen proberen door mid del van veelvuldige controles de zaak in de hand te houden. Wij zouden daar ook graag betere voorzieningen treffen, maar on ze gemeente is niet zo rijk dat het allemaal zomaar kan", al dus de wethouder. Politie-commissaris C. van der Haagenrrvi;Wij-'-;.huldigen ""het": standpunt dat £n .principe alle oversteekplaatsen die in door gaande wegen liggen met kni- per of stoplichten beveiligd rndeteh. .worden"-- Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers. Wethouder C. J. M. Bolmers, voorzitter, van-de- verkeerscom missie: „De politie houdt daar geregeld snelheidscontroles. Daaruit blijkt dat het wel mee valt met de .overtredingen..Maar ik geef toe, dat in': sommige ge- KAPOT „Die lichten staan er op de Rot- terdamsedijk, maar er zit een mankementaan. Het Is wel de bedoeling dat ze over enige tijd weer gaan draaien". „Wij hebben bovendien vorige week een brief aan het college van burgemeester en wethou- ders geschreven, waarin iwordt gevraagd, of het mogelijfcüs al de cfïciele^voetgai^ers^r^ st eek-plaats en te beveiligen met transparante borden. Daarbij doelen wij op die zebra's die in de doorgaande wegen liggen", aldus de commissaris. Wethouder Bolmers: „Ik moet 'bij dit alles wel opmerken dat de voetganger een van de meest ongedisciplineerde weggebrui kers is". „Ik heb in. het buitenland wegen gezien met tunnel» en lucht bruggen voor de voetgangers. Daar moesten over een afstand van ettelijke honderden meters hekken langs de weg worden geplaatst om de voetgangers te Xdwingén erig^ruik Van;te. ms- „Wat je dus ook do¥t, de situatie zal nooit ideaal zijn. Het ver keer moet een samenspel zijn, dat is een zaak van wederzijds begrip". Schiedam Voor de derde keer in dit seizoen geeft de Rotter damse pop formatie Mow Down zondagavond een concert voor de leden van de sociëteit Instuif Schiedam. AI bijna vier jaar weet Mow Down de aandacht van vele danslustigen, verspreid door het hele land/ te trekken dankzij de lekker in het gehoor liggende, bekende nummers, waaruit het repertoire van de groep bestaat. Mow Down w.eet echter ook weg met het pittige popwerk, zodat de formatie aan alle wensen van het publiek kan voldoen. Öe groep is geformeerd uit vier geroutineerde musici, die voor hun Mow Down-periode in di verse in de randstad bekende groepen hebben gespeeld. ORGEL De bezetting Is als volgt Joop JBIoemscheer bespeelt het orgel, de solo- en slaggitaar zijn voor rekening van Ger Smit, Kees Wïjers ontfermt zich over de basgitaar en het slagwerk is in handen van John de Vries. Het optreden begint zondag om' acht uur. De avond wordt ge houden in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. De toegangs prijs is drie gulden. Zondag 27 mei speelt De Dizzy Man's Band voor het ïnstuifpu, bliek. Schiedam -— De-'gemeente heeft besloten in Woudhoek-Zuid een keerwand te bouwen langs de singel nabij de woontoren aan het Heljermanspleln. Dit ge* beurt om de oever langs de woontoren en het aangrenzende parkeerterrein te beschermen. N.V. uit Schiedam voor de oan- De keerwand, gefundeerd op hou- neemsom van 35.800 gulden, ex- ten palen, wordt vervaardigd dusief omzetbelasting, van gewapend faëton, bekleed Het werk binnenkort zal met met granietkeien. ge gouw worden begonnen De bouw wordt verzorgd door het za] ongeveer vijftien weken In annemingsbedrijf J. K. Simoc beslag nemen. Schiedam De 31-jarige J. M. van der S. zou in Vlaardïngen bij het Plein 1940 met zijn auto tegen een tegenligger zijn gebotst. Op het. kantongerecht hield hij een vurig pleidooi voor zichzelf! „Ik rij het dijk je naar de Schiedamsedijk op, kijk over mijn linkerschouder of er op die voorrangsweg iets aankomt en pang." „Daar komt ineens die juffrouw met d'r oude vieze stinkwagen met een nood gang de dijk af, Ze reed véél te hard en had bovendien geen verlichting aam Ik wel," verklaarde hij trots, „Een prachtig suggestief verhaal," noemde de Of ficier van justitie zijn uitleg. Maar dat was voor de Vlaardinger niet alles. „Want," ver klaarde Van der S. „naderhand een dertig of veertig minuten later komt de politie. Hup, hup, hup, ze nemen even gauw de maten op van hoe de auto stond en dat," benadrukte hij, „nadat ze hem zelf eerst hadden weggehaald". Triomfantelijk keek hij in het rond, maar zijn woorden vonden noch bij de rechter noch bij de officier van justitie enige weerklank. Bet feit blijft, dat u door een plotselinge manoeu vre naar de linkerkant van de weg bent uitge weken. U heeft bovendien verklaard dat u over uw schouder keek. Daardoor kan u geen con clusies trekken van wat die vrouw heeft ge daan. Of ze nou te hard reed of met," conclu deerde de officier van justitie. Hij eiste vijftig gulden boete. „Voor zo Iets vijftig gulden uit je zak te trekken, Is wel erg veel," vond Van der S. De rechter vonniste echter conform. Mevrouw J. de vijftig jaar en uit Schiedam afkomstig, stond voor een ernstige verkeersfout terecht. Zij reed Op de autoweg van Vlaardïn gen naar Maasland, toen zij plotseling besefte dat zij op de verkeerde weghelft 2aL Zij par keerde de auto op de vluchtstrook en keerde daarna haar auto, zodat ze terug kon rijden. „U plaatst mij voor raadsels en moeilijkheden," zuchtte de officier van justitie. „Hoe lang rijdt u al?" „Vijf jaar," was het benauwd klinkende antwoord van de vrouw. „En ik rij dagelijks." „Wist u niet dat u een emstlge verkeersfout be ging? U mag dankbaar zijn dat a hier nog staat." De officier ondervroeg haar ook over haar psy chische toestand toen het gebeurde. „U had ge loof ik een shock?", vroeg hij op mflde toon. Dat nam de verdachte niet. ,,Ik had helemaal geen shock. Ik weet heus wel het s'erschll tus sen een shock en geschokt zijn. Ik hen onder protest naar het ziekenhuis gebracht," riep zij uiL De officier eiste een boete van honderdvliftfg gul den maar de rechter maakte er 50 gulden van. Rij ging wel mee met de els van vier maanden voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van één jaar. Schiedam/VIaardingen In 'de Burgerzaal van het stadhuis ïn Vlaardïngen is vandtrag de Wori'd Press Photo expositie geopertd. Op deze tentoonstelling zijn de foto's uit de hele we reld te zien die door World Press jury zijn be kroond. De expositie, 'die wordt ge houden in het kader van het zevenhonderd jarig bestaan van Vlaardmgen, duurt tot en met 2 junf. De tentoonstel]fog zelf is niet fo het stadhuis, maar fo het gebouw Triangel aan de Fransenstraat ?n Vlaartffogen. Schiedam Het clubhuis De Doele houdt vrijdag 25 mei een tuinfeest met barbecue. Voor deze avond, die om half negen begint, zijn ver* schillende gitaristen uitgenodigd om een solo-optreden te doen. Deelnemers aan het feest kunnen zich voor drie gulden bij het club huis opgeven. Het feest is een van de activiteiten, die De Doele in'de periode tot het zomerkamp, dat van 2 tot en met 13 juli in het Brabantse dorp Mo lenschot wordt gehouden, op het programma heeft staan. Schiedam TJit een op de Kerk- Jaan in Kethel staande dragline Is een hoeveelheid gereedschap gestolen. De waarde daarvan is 280 gulden. Het hangslot van de dragline werd geforceerd. Voor vrijdag I juni is een strand- wandeling voor tieners georga niseerd. De deelnemers vertrek ken om zeven uur vanaf het clubhuis, waar ze na -het wande len nog even terugkeren voor een gezellig etentje. De kosten hiervoor zijn vijf gulden per persoon. FILM Vrijdag 8 juni is er een tuinfeest met eert filmvoorstelling in. de open lucht. Dit feest begint eveneens om half negen, de toe gangsprijs Is een rijksdaalder. Behalve voor de tieners heeft het clubhuis ook voor de jongeren en uitje In petto. Woensdag 30 mei is er voor hen. een reisje naar het pretpark Duinrell in Wassenaar. De groep vertrekt om één uur vanaf het clubhuis aan het Doelenplein, Kinderen boven de zes jaar mogen. mee. De kosten zijn. een. gulden. Het clubhuis wil tot het zomer kamp voortaan elke zaterdag middag vanaf een uur straat- spelen houden. Hiermee wordt morgen begonnen op het speel terrein in de Stationsstraat. Er wordt gedacht aan wat kring- spelen, een soort tienkamp en een speurtocht. Deelnemers masten een kwartje betalen. PROGRAMMA Het vaste programma ondergaat geen wijzigingen. Op zaterdag morgen is er van half twaalf tot een uur club, evenals op woens dagmiddag van drie uur tot half vijf. Tieners kunnen op maan dag, woensdag en vrijdag vanaf half negen "s avonds in. De Doe le terecht, voor hen is er op zaterdagmorgen tevens Koffie bar van half twaalf tot half een. Jongelui tussen de twaalf en de vijftien jaar zijn op maandag, dinsdag en woensdag van zeven uur tot kwart over acht, op vrij dag van half acht tot tien uur en op zaterdag vanaf drie: uur in het clubhuis welkom. De negen- tot en met twaalf-jari gen komen op maandag, woens dag en vrijdag van zeven, uur tot. kwart over acht aan de beurt en op zaterdag vanaf half twaalf. 'Op dinsdag- en vrijdag middag is er in De Doele van kwart voor twee tot 'kwart voor vier -peuterspeelpïaats. Furieus, maar met yeel gratie broedt moederzwaan haar eieren uit. De mannetjeszwaan houdt iedere belangstellende op veilige afstand. Alleen met een enorme telelens was de majestueuze moeder-in-spe op de foto.te zetten. Broersvest 85 - tel.010-269? Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen «oor de prtja v één: da Sehiedamse Courant met nieuws uit uw atad en omgeving, en hetH Potlerdamsch NiBUvvsWad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws. Geel ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, I de SC #rt RN te bezorgen en ontdek zoll de vela pluspunten. I Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen near 1 Rotlerdamsoh Nieuwsblad, antwoordnummer B34, Rotterdam stuur rn.Lv,: de SC en RN Mdagen gratis naar: straat woonpi. telefoon Schiedam De Technische School voor Schiedam en Om streken heeft gisteren tijdens landelijke veilijgheidswedstrljden een tweede prijs veroverd. De wedstrijden vtm'den plaats In het Veiligheids Instituut in Am sterdam. De Sehiedamse school had zich via de (schriftelijke) voorrondes, die door 157 scholen, met in totaal 18.645 leerlingen VE FINALE GEPLAATST ve finale geplaatst. Via deze halve finale dröngen zij Lo jznriiaaoh.-a Via deze halve finale drongen zij ook de finale binnen, waarin zij na de Technische School voor Lochem en Omstreken op de weede plaatsbeslag legden. De derde plaats was voor de Bur gemeester Poppingschool uit Sliedrecht. Volgens een woordvoerder van het Veiligheids Instituut, de heer Dekker, neemt de Sehie damse school een speciale plaats in. „Het feit dat ze me- deze wedsrijden een tweede plaats hebben veroverd, toont dat de school een vooruitziend opvoedingssysteem heeft. De meeste scholen weten niet wat ze hun leerlingen over veilig heid moeten vertellen". Schiedam Een. tractor is op de Burg. Van Haaremlaan bij; het stoplicht op de hoek met de P. J. Troelstralaan achter op een auto gereden die voor het rode licht stond te wachten. De 41-jarige bestuurder van de auto J. G. van G. liep daarbij nekletsel op. Hij te: naar het zie-v kenhuis gebracht. Waarschijn lijk heeft hij bovendien een her senschudding. De tractor-bestuurder de 28-ja- rige Vlaardinger T. E, --' bleef ongedeerd.- v .V-V.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1