armen n DA 1SCHE RIJ MOERIGE PvdA/P Intermezzo brengt vlot blij spel Orgelconcert Ambtenaren hielden bondsdag in Schiedam Biertappen op z'n best n Moet Kommunio blijven bestaan?" Uit de bocht .''.x 4 pagina's y Schiedam Na een rumoerige vergadering van de afdeling Schiedam van de PvdA/PPR zijn tegen de zin van PvdA- wethouder C„ J. M. Bolmers twee commissies benoemd, die Bolmers' rehabilitatieplannen voor de Schiedamse binnenstad gaan bekijken. De ylannen van Bolmers, die voor de eerste honderd jaar het gezicht van de binnenstad moet gaan bepalen, onder vonden tijdens deze besloten vergaderig nog al wat weerstand. Uiteindelijk werd besloten, twee commissies tebenoemen Een daarvan zal het globale be stem mingsplan gaan bestude ren, dat wethouder Bolmers in samenwerking met de projec tontwikkelingsmaatschappij Em- peo heeft ontworpen. De andere zal het voorlopige con tract gaan bestuderen dat tus sen de gemeente Schiedam en de Empeo is gesloten. Daarin wordt de Empeo e»n dochte ronderneming van de aanne- ntersmaatschappij Bredero— belast met do uitvoering van de plannen. RAPPORT De twee commissies zullen binnen een maand rapport moeten uit brengen. Kernpunten uit de "plannen van wethouder Bolmers voor de bin nenstad zijn: Het bouwen van 450 nieuwe Het realiseren van vijf par keergarages.. Daarbij is de gemeente er van uitgegaan dat Schiedam in ongeveer 90.000 inwoners zal tel- len, tegen iets meer dan 80.000 •nu. De uitvoering van het ingrijpende plan zal ongeveer tien jaar ïn beslag nemen, zo wordt in het globale vestemmingsplan 'ge steld..' Stedelijk Museum gaf de orga nist van de Prinsekerk te'-Rot terdam, Aad van der Hoeven, die tevens beschermheer is van het Hess-orgeltje, zaterdagmid- da een concert; waarvoor, dank zij de aanwezigheid van verscheidene ambtenaren die op excursie waren, de belanstel- ling vrij root was. Het is altijd weer verrassend te horen hoeveel klankvariatie op het mooie, maar beperkte in strument te realiseren is. De or ganist wist de mogelijkheden volkomen uit te buiten in wer ken van Duron, Francois Coupe- rin, J. S. Bach, Domenico Scar latti, C, Ph. -E. Bach, Samuel Scheidt en Ludwig van Beetho ven. Bijzonder aardig klonk de Kat te rif ua" in g van Scarlatti, zo genoemd naar het verhaal over de oorsprong van het thema. Een kat zou de componist het thema hebben verschaft 'door over hte klavier van zijn clave-, cimbel te lopen en daarbij lu kraak enige toetsen aan te slaan. Het werk is voor clave- cimbel geschreven maar klinkt op het orgeltje van de aula uit stekend. Een. andere merkwaardige compo sitie is „Scherzo en Allegro" die Ludwig van Beethoven schreef voor 'n mechanisch orgeltje b-Yr in een klok of speldoos. Ook dit klonk op het aula-orgel aller aardigst. Van de overige wer ken.noem ik nog de beide Prae- ludia et fuae (in. C en g) 'van J. S. Bach vril-l en 6) die zich eveneens uitstekend lenen voor weergave op een klein orgel en door Aad van der Hoeven prima werden gespeeld. W. P. Verheul #het uitbreiden van het winkel- vloeroppervlakte van de huidige 21.500 vierkante meter naar 38.000; V Het. kantoorvloeroppervlakte brengen op in totaal 20.000 vier kante meter. Het district Zuid-Holland van de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren hield zaterdag de twee jaarlijkse Provinciale Bondsdag in Schiedam. De ongeveer honderdveeertig ambtenaren werden op bet Stadhuiskantoor ontvangen door burgemeester H. Roelfsema, nadat zij wa ren verwelkomd door de voorzitter van de afdeling Schiedam van de bond, de heer I.fJ. Ch. Kloos. Na een korte toelichting door ir. H. G. dé Block, direc teur gemeentewerken, wer den, zij in de gelegenheid gesteld, het stadskantoor te bezichtigen. Na de iunclv in het café-restaurant Euro poort aan; de, Maasboule vard, werd een bezoek ge bracht aan Wilton Fijen- oord. Een deel van de bezoekers nam daarna een kijkje in het Nationaal Gedistillerde Museum in het Stedelijk Museum aan de Hoog straat en een ander deel liet zich rondrijden door oud en nieuw Schiedam, waarna een wandeling door het Beatrixpark op het pro gramma stond. De dag werd besloten met af scheidsbijeenkomst in het stadskantoor. METRO Bij het beschouwen van de pro blemen over het vervoer van en naar de binnenstad is men er van uitgegaan dat er een metro zal komen. Die zou dan moeten komen te 16:" pen van het Marconipleln in Rotterdam via de binnenstad naar Nieuwland en Kethel en verder naar de Vlaardingsewlj- ken Holy en Broekpolder. Op het Broersvest bij het Emma- plein is een metrostation gep land. Een commissie, waarin onder meer vertegenwoordigers van de gemeente, de NS de RET en, andere gemeentes zitting heb ben, is nog aan het studeren op een mogelijk, alternatief tracé. Met het bouwen van 450 nieuwe woningen zal het aantal in de binnenstad in totaal op onge veer duizend komen. - Er zal in maximaal vie»* Jagen worden gebouwd. "Vair de' nieüwbouwoningen zullen er tweehonderd worden gereali seerd in. het „centrale woonge bied", tachtig bij de „Schotse Poort", zeventig in het winkela- reaaL en honderd her en der verspreid. De uitbreiding van het winkelbe stand zal ondermeer tot stand komen door'nieuwbouw van drie warenhuizén: de Bijenkorf, Ven der énde Hema, Dé Passage zal worden verlengd. STADSERF Bij de rehabilitatieplannen is ook de realisering van het Stadserf (het Emmaplein met omgeving) opgenomen. Daar komt een res taurant met rnotelaccommoda- tie, een stadsparkje, een me- - t reflation, eer. busstation en-een parkeergarage? Dat stadserf in zijn nieuwe vorm zuu in 1975 al klaar moeten zijn. -D.it jaar viert Schiedam dat het zevenhonderd jaargeleden;' stadsrechten kreeg.? Vanavond zaï de commissie, stads ontwikkeling- de plannen van wethouder'Boimérs behandelen in een openbare vergadering in het stadskantoor. Aanvang-half acht./ Het kostbare vocht vloeide rijkelijk, daar „in ..Oud-, "Hollartd": Iedereen', die wei' eens gratis en voor niks een heerlijk helder biertje naar binnen wilde werken ?kon in het café aan de Hoogstraat terecht. Het kon er weliswaar niet bij één bl ij ven, want de wed strijd wie „het langst on der de pomp kan hangen"' vereist natuurlijk méér van het. incasseringsvermo gen. De hoofdschotel ..van .de avond was de biertapwed strijd. Een jury beoordeel de de (on)kunde van de deelnemers. Winnaar werd Gusta Speyer. Als tweede finishte - Tijger Dekker en last -but not least als derde een vrouwel ij ke. deelne mer: Corry Vergeer. Op de foto v.l n.r. Willy Ver geer, Lien de Boer en or- ganisator Van Hèijst. Vlaardingen „Maet Kommunio blijven bestaan? En zo ja, in welke vorm en in welk pand?" Het is de hamvraag tijdens de algemene bezoekersvergadering, die woensdagavond om acht uur in Kommunio begint. Het stichtingsbestuur roept ieder een, die op enigerlei wijze bij Kommunio betrokken is, op naar de Oosthaverrkade 69 te komen om aldus een inventari satie te maken van wensen en plannen die er „onder een deel van de Vlaardingse jongeren le ven". Een romantisch gegeven waarin een nog, jonge, .weduwe een tweedeechtgenoot krijgt opge drongen met' drie en een kwart tón als extra doceurtje. I Het is de neef van een schatrijke j Canadees, Nog bij zijn leven Schiedam Zonnige perioden en malse regenbuitjes wisselden eikaar al op de eerste dag van het tuinseizoen op het complex Thurlede, dat zaterdagmorgen geopend werd met het hijsen van de verbonds vlag door voorzitter Maarten Bouwer In tegenwoordigheid van een groot aantal tuinhouders, Dit gebeurde in een muzikale omlijsting door de. RijnmOndband. Fanfares bij het omhooggaan van de vlag en een rondwcndeling door de lanen van het complex, Hierop dragen momenteel zo'n duizend vruchtbomen hun bloe sempracht. Afgezien nog van alle andere sierbomen, heesters, en tuingewassen maakt dit Thurlede tot een. oase, waar het voor tuinhouders en wandelaars goed toeven is. Voor de zomermaanden heeft de ontspanuingscommissie ook nu weer tal van activiteiten op het programma staan. Als eerste de dag voor dc jeugd op 21 juli met eeen bloemencorso en 's avonds een lampicnop- tocht. Evenals vorig jaar zullen bewoners van het bejaardencen trum „Thurlede" de gasten zijn van de turnvereniging en haar leden. Hoek van Holland Automobilist. -L. H. is zaterdag in volle vaart uit de bocht gevlogen. Zijn wa gen raakte de trottoirband in een bocht van de Dirk van den Burgweg. De auto ramde een lichtmast en was daarna total- Joss. De bestuurder kwam er met een bloedneus af. Zijn pas sagier J. M. liep schaafwonden éh kneuzingen op.; Medio september zal een uitge breide tentoonstelling van bloe men en andere tuingewassen worden gehouden. In voorgaan de jaren was deze fleurige show een grote trekpleister voor de stadsbewoners en die van ver daar buiten. Jn de commissie is het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een speciaalclub voor kwekers van Dahlia's en chrysanten. Hieraan worden voorlichtingsavonden verbonden en een deskundige begeleiding bij het planten en verzorgen van beide bloemsoorten. Nog deze maand start de bloem- sohikcursus voor oudere leden én voor de jeugd. Aan ontspanningsavonden zat er ook dit 3eizoen geen gebrek zijn. Dit scala bevat naast kla verjassen ook bridgen en het traditionele bingospel terwijl ook dansavonden met en zonder beat-muziek hierin zijn opgeno men.""'.'./ O Schiedam De toneelvereniging „Intermezzo" gaf zaterdagavond in gebouw Irene een opvoering van het blijspel „Polly Perk ens" door Douglas Murray, in het Nederlands bewerkt door Gerald Nielen. liep deze op hoge leeftijd een blauwtje bij de weduwe. Na zijn verscheiden stond in zijn wilsbe schikking het krankzinnige plan 2ijn neef aan het vrouwtje te koppelen. Ook de neef nam ken nis van zijn plannen en toog naar F.ngeland om eens te kij ken wat hij als vrouw krijgt te accepteren en daarmee een hom duiten. Leila Cahhorpe (het weeuwtje) weet van zijn komst af. Zc kruipt lijdelijk in de huid van haar kamenier on der de naam Polly Perkins. Ze wenst uit liefde te trouwen en niet Om geld. Hei komt natuur lijk dik "ïn orde al moeten veel" misverstanden uit de weg wor den geruimd. Or.der regie van Piet de Kaper gaf „Intermezzo" een alleszins aanvaardbare vertolking van dit aardige blijspel. Met Ina dé Maar als de weduwe die inder daad geen kat in een 2ak kocht. Haar voornaamste tegenspelers waren Huub de Ruiter als de neef Bob Gilmour en Henk Gub- bels in de rol van de huwelijks- pretendent Fergus Wimbush. Beiden waren geheel voor hun taak berekend. Goed spel bracht ook Joke de Bree als Martha het dienstmeisje. Jan Kars was de koppelaar. Priest ly. Resteren nog de gezusters Wimbusch, respectievelijk ge speeld door Gonny Schot als Edith en Ada Ina Busker als de levenslustige Ada. Nicolette van der Wind en Gerard Uyi lever den de komische noot als het echtpaar Hubbard. - Maandag 21 mei 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 99ste jaargang no. 24720

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1