opperma Twello kaapt Schiedam Martin winnaar Piet Mouthaan verrast Ian Boer erelid DHS Intiem '55 eerste prijs Excelsior de minst e Ursus wint G. H. Huigen- bokaal Damesteam DWS degradeert Holy kan VUC niet Honkhalstand stuiten Het bouwde hem 2 uiteindelijke S—1. achtste inning; Hi veld faalde toen men met de wijl het Gou kon leggen op 's-Gravendeel Delria laatste. SCHIEDAMSCHE COURANT - MAANDAG 21 MEI 1973 Kieuwe voorzitter werd Gé Krom menhoek, terwijl het bestuur werd uitgebreid tot elf personen door de kandidaatstelling van K Roezen sr., A- Kouwenhoven en G. Baas. Komende zaterdag zal het bestuur van DHS de scheidende voorzit ter -fan Boer een afscheidsre- ceptie aanbieden die een intiem y. karakter zal dragen. Van 15.00 .tot 1B.OO uur kunnen belangstel-f Jenden daarvoor, te recht in de kantine van DHS op sportpark Kethel. Van onze sportredactie VJaardlngen --De Nederlandse Tafeltennisbond beeft aan bet begin van bot seizoen een leden- jJöi'e: op touw gezet met als eerste prijs een Cor de Buy- wedstrijdtafel. De afdeling Rot terdam van die NTTB zou de ta- fej In baar bezit krijgen als bet ledental de 2259 zou hebben be- reikt. De Rotterdamse tafeltennisvereni gingen deden bun best om leden werven nn .zelfs was onder ling sprake van rivaliteit te- .rneer omdat de Pers en Prop a- ganda Commissie twee geldprij zen beschikbaar hadden gesteld voor de twee verenigingen die de meeste leden zouden aan- brengen. Hef. gestelde aantal leden werd •«chter niet bereikt maar de ak- "iiè, die een looptijd had tot 30 - - april 1973 is voorlopig verlengd tot bind 1973. HEII.00 De nationale jeugdwedstrijden van DAW om de Ad Boxem-trofee was een omvangrijk zwemgebeuren Irt Heiioo dat 2ich mocht verheugen in een grote publieke belangstelling. SZC'was met een kleine deputatie op uinödiging aanwezig, bestaande uit Helga van der Spek, Frank Ruseier, Dick Hansier, Ruud Pijper en Rèné van der Kuil. De laatste twee hadden tevens deelgenomen aan een tweedaagse cen trale training met de landelijke zwemtop 0.1.v. bondscoach Bert Sit ters, samen met de clubtrainers. Een 'ideale' training met video-re cording, en een 'duurprogramma" dat als voorbeeld vobr.de aanwe zige clubtrainers 20U kunnen fungeren. De training kwam zo op ruim 4 km- met een 20 x 100 meter als „aanloop". En dag later werd de 5 km. ruim overschreden met geva rieerde oefenstof, waarin de langere afstanden (4 x 200 me ter vlinderslag als onderdeel) overheersten.Een aparte bele venis voor de belde SZC'ers. Ruud Pijper: "Ik heb het wei aardig bij kunnen sloffen, welis waar met lood in de armen af en toe. Maar het zijn toch af standen waar we in Schiedam, al was bet alleen maar vanwege de beschikbare tijd. nog niet aan toe zijn. Het Is voor mij de vraag of we er hier ooit aan toe komen. Toch een machtige erva ring, dat keiharde werken, en een mooie inspiratie voor de ko mende weken hier in Schie dam." De aansluitende Ad Boxem zwem partij bracht Helga van der Spek uit op de 190 meter school slag meisjes, die zij in 1.25.0 zwom. Frank Ruseier noteerde 61.2 sec. op 100 meter vrije slag. René van der Kuil finishte in 58.8 en zwom later 100 rotter schoolslag in 1.19. Ruud Pijper bleef op 100 meter vlinderslag Arnold Rood vóór, maar beiden werden verrast door een 'verse' Bert Elzerman. Schiedam Het cricketteam van Hermes heeft een succesvol week end achter zich. In eerste instantie werd Ajax (L) verslagen, ter- Wijl een dag later De Krekels moest ervaren dat een Hermes „in the mood" gevestigde reputaties danig kan deuken. Tegen Ajax, eerst aan bat, hadden de Schiedammers weinig moeite met de Leid- se aanvaJ- Door scores van Rob Stouthandel (32), Rlco Borani (35), Henny van Wijk (31) en Koos Willems (21) kwam Hermes op een totaal van 152 voor het verlies van slechts 7 wickets. Na een snelle val van enkele Ajex-wlckets zag het er al spoedig naar uit dat Her mes een gemakkelijke zege zou gaan behalen. De Jaatste batsmen van de Leide- ■üarec gaven zich echter niet zo snél gewonnen, waardoor de Wedstrijd toch nog lang duurde. Ajax was uit op 88. Voor Her mes hadden John Beijer 3 voor 18 en Cees Verburg 2 voor 8 de beste bowling Cijfers. Door deze overwinning zijn de Schiedam mers een ronde verder gekomen in de knock out competitie. .Voor de competitie bond Hermes de strijd aai met aartsrivaal De Krekels. Captain Wim van der Sloot wo« de toss en ver koos te gaan batten. Een goeie beslissing, want door het nog natte gras zouden de bowlers Van de tegenpartij nadeel on dervinden. De stan vati Hermes Was edhter weinig overtuigend, terwijl de Krekels-aanval moei lijkheden Opleverde. Dat onder- Vonden de dn* broers Van Wijk, die als op afspraak allen Vyor nul runs uitgingen. Rob Stoutenbandel en John Beijer •weerden Zich dapper. Toen Stoutenhandel uitging en John Beijer verder ging met Koos Will ems, kregen ze door gecon- Schiedam fn «en wedstrijd waarin de bowlers en Helders esp hoofdrol vertolkten, is Ex celsior door wat minder geluk kige momenten, omar na een spannend duel, net jets te kort gekomen. Een resultaat dat vooral het gevolg was van de iets grotere routine van de cric ketformatie van ACC. Excelsior begon met batten wat minder gelukkig, want met de lunch hadden zij slecht» 56 punten voor bet verlies van 5 wickets, Waarvan Th Janse (13), R Schc- we (IC) en W putter (12). Dit voornamelijk door uitstekend bowlen vaa de ACC-aanval met in de hoofdrol T. Disseïkoen die met rijn cijfers 4 voor 40 een belangrijk aandeel had. Ka de lunch icon Excelsior j iets terugdoen, doordat H. Cou- k» met goede slagen bet totaal tot «en' score van $9 bracht. Met gemengde gevoelens moest Ex celsior toen gaan fielden, maar door het uitstekende bowlen van H. Gouka, 25 overs 25 voor 3 en W. Putter 28 overs 4 voor 37, Bijgestaan door bet fielden, dat zelfs nog beter was dan vorige we*k, kwam de stand tot 65 voor s, waarh>i de spanning op zijp tóp was, Maar weer waS het T. Disselkoen (32) die met gedurfd batten, uit dri* ballen (4-4-6) de wedstrijd in bet voordeel van ACC beslist. Schiedam - Jan Boer, 12jaar voorzitter van DHS, is op de buitengewone ledenvergadering afgetreden als voorzitter. Als dank voor het vele werk dat hij vootf de ploeg uit Kethel had verricht, werd hem een oorkon de en de zilveren speld overhan digd ec tot erelid benoemd. centreerd batten en risico's ver mijdend eindelijk vat op de bowlery van De Krekels. Her mes was all out op 102. De be langrijkste -bijdragen kwamen van Ron Stoutenhandel (16), John Beijer (36) «i Koos Wil lems (13) runs. Een uitermate geinspireerd fiel- dingteam trad Krekels tege moet. De snele val van enkele top wickets deed de hoop op een Schïedamse zege herleven. Toen voor nog geen 2D runs, 5 oppo nenten het veld hadden moeten ruimen en een furious bowlende Jaques Geeratz bijna onbespeel baar was, merkte ook het talrij ke publiek dat Hermes met een opzienbarende prestatie bezig was. Schitterende catches van Rico Borani, Rob Stouthandel, Koos Willems en Henny van Wjjk verrukten vriend en vij and. De Krekels kwam slechts tot 44 runs totaal. Het applaus was voor Jaques Geeratz die con stant bowl end 7 wickets nam voor slechts 28 runs. Herany van Wijk, die zijn geblesseerde broer Will in de 'aanval verving, was moeilijk te bespelen, maar niet zo „dodelijk" als Jaques Geeratz getuige de cijfers 2 voor 13. Schiedam Kon DWS vorige week trots melding maken van de toe gewezen organisatie van de nationale titelstrijd veldbandbaJ, enkele dagen geleden vernam een teleurgestelde voorzitter Leo de Vries dat het allemaal weer niet kon doorgaan. Oostelijke verenigingen hebben bij het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond gepro testeerd, met als reden dat het veld van DWS de nodige neutraliteit mist. De protesterende verenigingen wezen daarbij op de deelname van de juniorenteams van DWS die door het spelen voor cigèn pu bliek en bekende terreinomstandigheden duidelijk in het voordeel zouden zijn- b: Het/NHV toonde begrip voor het ingediende protest en gaf op het laatste moment de organisatie alsnog in handen van. V X K Twello. Deze vereniging krijgt nu ook de zorg voor de overige finalewedstrijden in verband met organ is ato r ische proble me n dié anders zouden ontstaan. Hoewel DWS de beslissing yan het NHV kan blikjken. was de teleurstelling begrijpelijk! Leo. de Vries; -„Als er op het laatste moment alsnog een verandering moet plaatsvinden, dan kunnen we iedereen direct ontvangen, want we- hebben alles rond". Het blijft echter jammer dat het want. we hebben alles rond", want we hebben alles rond". Het blijftyechter jammer dat het grote „veldhandbalbólwerk" dat Rotterdam tenslotte is, door dit soort gemanoeuvreer van vooral de oostelijke clubs, niet die be langstelling kan bieden die het overigens wel verdient. Fraaie actie tijdens de wedstrijd HermeiDe Krekels, Een forse tik die zorgvuldig fieldwerk gaat eisen, Schiedam Op haar parkoers in de 's Gravelandsepolder ontving wielerclub Schiedam de vereni gingen Feyenoord, Barrhopoort, Excelsior en De Coureur uit Vlaardingen. Bij de amateurs eindigde Schiedammer Cees OJsthoorn op de zesde plaats. In de eindsprint van de zesmans- kopgroep was hij kansloos, voor de overwinning, ondanks zijn harde werken, waardoor die kopformatie de overige renners na een uur dubbelde. Dë zege ging nu naar de Vlaar- dinger Martin Drop, die met clubgenoot Nico Moerman de in de laatste ronde ontsnapte Gou wenaar Van de Kraan nog voor bij stormden. Adspirant John van Oosten uit Barendrecht dubbelde in 2ijn eentje de groep. Schiedammer Cees Hee- ze, die zich in-die groep bevond, moest, op dat. moment de strijd staken: twee lekke banden tege lijkertijd' De uitslagen: amateurs: 1. M. Drop (C); 2..N. Moerman (C); 3. A v.d. Kraan (EX); 4. C. Ste- ginga (F); 5. J. Hiemstra (F); 6. C. Olsthoorn (S). Nieuwelin gen: 1. L, v. Hoorn (F); 2. WL de Zwaan (B); 3. ML v. Gooi (F); 4. R. Kroesbeek (F); 5. R. Meyer (S). "Adspirantem 1. J. v. Oosten (B); 2. J. Griep (F)3, L. de Sergh (B); 4. V; d. Hame- court (C); 5. J. Schilder (C). Schiedam De handballers van UVG hebben weer successsen behaald. Naast de reeds ver overde kampioenschappen en promoties veroverde ook het eerste herenteam een plek in de eerste klasse van de veldhand- balcompetïtie. De damesjunio ren maakten tenslotte de vreug de compleet door hun promotie wedstrijd eveneens ïn winst om te zetten. Het werd dan ook een sfeervolle drukte op het Vlaar- dingsev RKWIK-terrein, waar eerst de dames junioren van UVG in een spannend duel het sterke De Meeuwen een 54 zege afdwongen. Ruim tweehónderd UVG-suppor- ters, aangevuld met belangstel lenden en supporters van tegen- - partij' Snelwiek, zagen daarna de Schiedammers via vier fraaie voltreffers afstevenen op een simpele zege. „Of", zoals voorzitter Louis van Gerwen be nadrukte, ..„het leek er zelfs op dat we een monsterscore zouden gaan behalen". Het geroutineerde. Snelwiek,spe lend met vooral oudere spelers, weigerde zich te laten oprollen en kwam kort voor rust zelfs nog terug tot 4—3. Een fase waarin UVG'in totaliteit weg te rugzakte, maar dankzij voor- treffelijk keeperswerk van Jan van Zandwijk zelfs Snelwiek Schiedam Bestuur en commis sieleden van U raus hadden voor. voorzitter Piet Mouthaan een verrassing in petto. De heer Mouthaan is dezer dagen pre cies 25. jaar bestuurder van Ur sus en daarvan hanteert hij reeds zeventien jaar de voorzit tershamer. Dit alles was voor bovengenoem de heren voldoende om Piet en zijc echtgenote eens in het zon netje te zetten. Daar bleef het natuurlijk niet bij. Een grote kist sigaren van zijn eigen merk en een prachtige molen voor zijn hengel waren onder meer de geschenken die hij mocht ontvangen. Het was voor de heer Mouthaan alle maal compleet een verrassing die hem toch zichtbaar goed deed. PICT MOUTHAAN Schiedam Het fraaie weer heeft hef verblijf op en rondom hel terrein van Ursus wel gun stig beïnvloed. Wellicht had dit allemaal tot gevolg dat de wed strijden om de G. H. Huigcnbo- kaa: een bijzonder prettig en aangenaam verloop hadden. Dit toernooi, dat voor de tweede keer werd gehouden, is door Ur sus zelf gewonnen. Bekerhouder Transvafia moest genoegen ne- met de derde plaats, ter- het Goudse Donk beslag de tweede plaats, werd vierde en Schiedam Voor de dames van DWS Is voor de laatste maal het doek gevallen in de regiona le tweede klasse. In Den Haag heeft het zich tegen Animo tot hef laatste moment fel ver weerd, maar het team kon de degradatie niet meer ontlopen. Reeds in de eerste helft was bet een duidelijke zaak dat dit DWS het niet zou redden. Verdedi gend had men de zaak goed in handen, maar in de aanval suk kelde DWS ook nu weer met een opvallende improductiviteit. Dit had tot gevolg dat de eerste helft met een 4-2 achterstand werd afgesloten. Na rust kwam DWS fel terug en zag kans om de stand weer in evenwicht te brengen. Maar het had duidelijk teveel van haar krachten ge vergd, waarna Animo een streep door de rekening haalde van DWS, door de eindstand op 7-4 te brengen. De heren, van DWS kwamen in Den Haag evenmin tot winst. De eerste helft van de ontmoe ting met Animo was een gelijk opgaande strijd. DWS, dat niet geheel compleet was, had nogal wat moeite met het korte veld. Te laat kwam de verdediging terug, "zodat Animo onnodig veel kansen kreeg. Een voorsprong, die er beslist inzat, bleef voor DWS uit,, dat genoegen moest nemen met een 8-8 ruststand. Na rust ging de ..conditie een aardig woordje meespreken en daarin bleek Animo de grootste troef te hebben, dat dan ook met. een duidelijke J4-9 zege uit öe strijd kwam. Trainer Wim Schaap fraaie resultaten reageerde vaak met applaus bespaard bleef voor een' achter stand. In de tweede helft nam het condi tioneel sterke UVG echter rui mer afstand van de tegenstan der en hield de marge beperkt tot twee treffers, om in de slot fase zelfs door. te stoten naar een duidelijke 10—6 zege. Een ■wedstrijd die tenslotte dat gege ven had waar de talrijke toe schouwers op hadden gehoopt, voortreffelijk 'geleid door scheidsrechter Sonius, die onop vallend een opvallende rol ver tolkte. Het m aak te de vreugde bij .UVG compleet en toen voor- zitter Van Gerwen tenslotte de bloemen kon uitreiken was het zonnige terrein van RKWIK al lang Schiedams bezit geworden. De opstellingen, waren: (daraesju- nioren) Roxan Claessen, Anne- marie Dubber, Ellie van Leeu wen, Margot Bakker, Clara An- .tes, Els Lansbergen, Ada Hoen derkamp, Harriet Gudde, MoniL que Klein Herenbrink,Marja de Vette, Marlis d« Roo, Lydia Mulder (coach) J. de Heer. (Heren): - Jan van Zandwijk, Ge rard Dingenoui j, John Schaap, Hans Dumont, Toon 'Bijten- hoorn, Ruud CoIIignon, JaiiïHër-. mans, Koos de Vette, Jan' Ham, John Österholt,Theo van de Water, Jos Loch, Ton Snijders, (coach) Wim Schaap. Utrecht Schiedam heeft zater dag zijn eerste tegenpunt moe ten incasseren. Doch geen pa niek. Het was een thuisplaat punt en geen wedstrijd punt. Het eerste tegenpunt bleef onk Het eerste tgenpunt bleef ook dammers zelf zes maal hun rondje voltooiden won Schiedam utt tegen HMS met 1—6. Van die zes punten waren er twee, die zonder onderbreking hun rondie bovendien een soort ereronde voltooiden. Home run heet dat. Maarten Kouden- burg In de vierde en Jur Blom- steel in de 9e slagbeurt joegen de ba] het reehtsveld uit. Mede TWEEDE KLASSE: Schiedam Robur '58 VUC SCR Hazenkamp Laakkwartier Holy Tilburg HMS, Lynden 4—8 4—8 4—2 4—2 4—2 4—2 door dit slagwerk was Schiedam aanvallend te sterk voor Verdedigend bood Schiedam een nieuwtje. Hans Vroon verving de door arbeid afwezige. Aad van de Hamer op eminente wij ze-Zijn" worpen, vooral zijn cur ves zaaide paniek en onrust in de Utrechtse gelederen. Dertien maal had iemand 3 kansen ver bruikt zonder er ingeslaagd te zijn, de bal het veld in te slaan. Dertien keer drie-slag heet dat dan. Voor de Schiedam scoorden naast de al gememoreerde solo home runs Maarten Koudenburg in de tweede inning op een' honkslag 'van Henk Roossloot. Emiel Vervloet in de 6e inning op een hit .van Gerard Blacquiere en in de 7e inning punten van Hans Vroon (door honkslag op de honken) en Jur Blomstee! (via fout op de honken) op een honkslag van Maarten Kouden burg. Scoreverloop: HMS O-l-G-O-ö-D-O-O- 0 1; Schiedam 0-1-0-1-0-1-2- 0-1 =6. Werpersresultaten: HMS Bosgra 7 maal 3-slag, 5 maal '4-wijd en 3 honkslagen tegen. Steenbrink 2 O- 6. HMS maakte 3 veidfouten. Schiedam: Hans Vroon I3-I:3. Schiedam maakte 3 fouten. Slaggemiddelde: Emiel Vervloet 0.666, Jur Blomsteel 0.500 (2 uit 4) en Maarten Koudenburg 0,400. Tevredenheid op het gezicht van de VUC-bonkman, arriveert ondanks een forse sliding te laerf Robert Maria Haag Holy heeft tot de 6e inning in Den Haag tegen VUC een goede wedstrijd staan bal len. Toen verloor het de kluts. Het was tweede honkman Ebel Scharbaai, die een kostbare fout in het scoreboek liet noteren. Bij een korte klap nam hij het eerste honk over, doch verwerk te de aangooi niet correct. Even later haalde VUC-slagman Van de Meer uit voor een homerun. Zo kwam VUC van 01 op 31. Het. stond deze voorsprong niet meer af. tem zelfs uit tot de 8—1. Dat wasin de et Holy bïnnen- totaal bij een reeks van stoofslagem Holy had in de 4e inning een voorsprong genomen. Ebel Scharbaai kwam door een honkslag op het eerste honk, Robert Maria bracht hem', door een tweehonkslag op het derde honk. Piet van de Mark sJceg hem uiteindelijk binnen. Scoreverloop: VUC C-fl-0-0-0-3-0-5-* 8, Holy 0-0-0-0-1-0-0-0-0-0=1- Werpersresultaten:. VUC Stoop 9 maal 3-slag. 0 maal 4-wijd en 7 bonks'.agen tegen. VUC. maakte 2 veidfouten. HOLY: Hubert M::.?ring 8 maal 3-s!ag. 0 maal 4-v ijd en 5 honkslagen tegen. Koly maakte 4 veidfouten Slaggemiddelden: Robert Maria 1 1.000 (3 uit 3). Ebel Scharbaai 0.500 (1 uit 2). Richard Lynch 0.333 I uit 3).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4