Ditima op Peter Yalentijn oefent" naar zege SLY EN TSF L 'BLIJVEN. OPPERMACHTIG Achtervolging»- record Canadees bezit KSVV wendt degradatie gevaar af naar Doel raakt achtergrond SCWEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 23 MEI 1973 Schiedam De Schiedamse na- competitie voor voetbalclubs, afwisselend negatief en positief fn beeld, rest nog enkele weken. Een competitie, „gemaakt" door de deelnemende clubs, waarover de meningen verdeeld zijn. Nu ook nog eens proble men ontstaan rond een onregle mentaire speler en een aantal gestaakte duels hardnekkig wor den aangevoerd om maar de „onzin" van deze competitie te bewijzen, dreigt een als vriend schappelijk bedoelde opzet naar de achtergrond te worden ver dreven. Duidelijk Is dan ook, dat wie de competitie negatief wenst te benaderen, voldoende „feiten" voorhanden heeft om zijn gelijk te onderstrepen. Be langrijk is echter wel dat juist door de houding van een aantal clubs de nacompetitie een rich ting werd opgeduwd, die organi sator Rien Klink zeker niet voor ogen had. Rien Klink: „Het is bijna niet meer te doen. De clubs overleg gen onderling over het verplaat sen van wedstrijden en dan Chris Delbressïne met succes volle Peter Volentijn. Den Haag KSVV heeft tegen Lucky Stroke het eerste-klasser- schap veiliggesteld. Op niet mis te verstane wijze trouwens. Met niet minder dan 10—1 werd de Haagse concurrent voor de on derste plaats van de eigen baan geveegd. De enige nederlaag voor de Schiedammers was die voor het duo Brigitte Entiugh en Theo van de Broek. Zij ver-, loren op nogal mysterieuze wij ze, Wat trouwens bun eerste ne derlaag van het seizoen bete kende. Na afloop van het tref fen bekende Theo van de Broek dat „het" In zijn rug was ge- schoten, waardoor met name al zijn service-games verloren gin gen. Erg Was dat natuurlijk allem3a! niet want alle overige partijen werden gewonnen. Hiermee re vancheerde voora! Fenneke Bouterse zich: haar aeizoen was tot dusverre weinig succesvol, maar nu liep het een stuk beter. Haar single won ze met 6—2 4—6, 6—2 ,en ook de dubbels met de teruggekeerde Hans Landa en Brigitte Entingh wer den winnend afgesloten. Hans Landa zelf, na veel knie- moeilijkheden voor het eerst weer jn het eerste, won zijn single zonder al te veel moeite, 7—5, 6—3. Alle overige wedstrij den namen slechts twee sets. waarbij vooral Ronald Wijma aanmerkelijk zelfverzekerder voor de dag kwam dan bij vori ge gelegenheden. Zijn single was met 66—3 snel voorbij. Met de rhuiswedstrijd.tegen Festi- nfl °P het programma ziet het er naar uit, dat de tweede plaats nog steeds bereikbaar is. Waarmee KSW zijn eerste- klasse debuut op ongedacht knappe wijze zou kunnen bekro nen. Brian Chewier ...Canadees kampioen op ■de weg record voor dezewedstrijd op 'de'Schiedamse wielerbaan riiirh had gebroken: 5.50.4, tegen 6.08.3 op: naam vah~Gerard J Buying. g SPECTACULAIR 0°^ *n de koppelkoers .verrichtte Brian' "spectaculairedadenAMet .rï? jRottendaptifler"Bas- .Bochdye 'scheurde hijher peloton, uiteen! -maar-dóor hun angstige-rijden verloor dit duo ook erg. veel voorsprong. Desondanks ver- 0verden, ze een ronde,- samen met het tweetal Peter '-:van llgllfc'Wijk-Ben van de .Molen. Dat de WÊÜk-zege tenslotte naar laatstge-, fW^ÊÊÊÈtè: noemd koppel ging was meer te wijten aan, een technisch -mis- -Vverstand tussen de Canadees- en Rotterdamse Bas' dan een ge- brek aan wielerkunde. Want fietsen kan Brian zeer beslist in. Toen de Canadees de totale En dat hoopt hij te bewijzen óp afstand van ruim vier kilometer de Wereldkampioenschappen dit had afgelegd, bleek dat hij het jaar in Mtinchen. Scniedam SLV en TSF hebben hun kampioenskansen nog steeds In. eigen hand. Beide wonnen met 6—2 van respectievelijk Sobri en, Oranje TC, maar ondanks de ruime marge, is het toch nog wel éven benauwd geweest. TSF maakte het zichzelf wel heel erg onge makkelijk door de eerste twee wedstrijden te verliezen; zowel Mir jam Koerts als Gré. Olthof moesten hun singles afstaan. Een 2—6 achterstand dus. Nét als vorige week echter ging het daarna pas goed lopen. Schiedam Vier dagen lang... Met dit vaste voornemen gingen de wandelaars aan de Schie damse Avondvierdaagse op pad. Een groot aanta], want de par keerterreinen bij de sporihal Margriet waren overvol. Vol met wandelaars die vier dagen lang de uitdaging aanvaarden om tien kilometer per avond weg te tippelen. Reeds maan dagavond gingen talloze wande laars op pad, want evenals vo rig jaar had de organisatie weer een inhaal-avond gepland voor lopers die een van de offi ciële avonden verstek moeten laten gaan. Toch was pas bij de officiële start die echte vier daagse sfeer. Op naar vrijdag, wanneer, de deelnemers een feestelijke intocht wacht... Op een waterski naar Acapulco voor een zwemshort? Onzin! Niet nodig! Mode van ver - dicht bij huis. Schiedam Het recent kampioen geworden SFC krijgt het ko mende seizoen versterking van Hermes DVS-spits Wim Klein. Voor SFC, waar Wim Klein ooit met voetballen begon, lijkt de komst van deze spits een ideale oplossing voor het voorhoede- probleem. Ondanks vaak knap veldspel moest de formatie van trainer Wim Potilus het vaak stellen met een kleine overwin ning. de herenmodezaak van Schiedam bmersvest 6 - tel. CH0-26 8206

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4