SCHIEDAMSCHE COURANT Christelijke Huishoudschool nadert van noodsituatie Overschiese- straat definitief afgesloten Luister naar de nachtegaal In 1975 bestaat Schiedam 700 jaar 1 PEKING* Gemeente tevreden over glas-aelie GS keuren besluiten raad goed 2 kranten voor één prijs J, Simons directeur Pakhoed en Kinderen >en vrij In september in nieuwe school Miro-warenhuis van Albert Heyn in vergadering Bij oversteken aangereden GESLAAGD AAN UNIVERSITEIT Opbrengst oud papier voor Ambrosius Brommer van acïiteren aangereden Donderdag 24 mei 1973 4 pagina*! 99ste jaargang no. 24723 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het vieren van het zevenhonderjarig bestaan van de stad Schiedam gaat de gemeente ongeveer 600.000 guldenkosten. L De festiviteiten vinden plaats van 24 tot en met 31 mei 1975. Het is dan zevenhonderd jaar geleden dat Schiedam stadsrechten kreeg. chiedam De Schiedam mer J. H. Simons ex- gem eenteraadslid vo or de PvdA - is benoemd tot directeur vati Pakhoed Beleggingen BV. Hij gaat op 1 juli aan het werk bij Pakhoed. L -lp':. Tot voor kort was drs. Si mons directeur van de beleggingsmaatschappij Unitas. De heer Simons krijgt bij Pakhoed de. taak een actief kasbeheer te voeren. Dat wil zeggen dat met be leggingen voorkomen zal moeten worden dat geld renteloos blijft liggen. Maar tegelijkertijd zal zo nodig het geld öl een deel daarvan weer snel ter beschikking moe ten kunnen komen. Dat zal moeten gebeuren, door het verwerven van een breed pakket participa- De schoolkinderen zullen enkele dagen vrij krijgen om feest te. vieren. De verenigingen Schiedam zullen voor een groot deel de festiviteiten voor hen or ganiseren. Van de zes ton Is veruit het groot ste deel - 450.000 gulden - be stemd voor blijvende objecten. Een daarvan is ae restauratie van het carillon in de.Grote of St. Jans kerk, die ongeveer hon derduizend gulden gaat kosten. Vérder zou 't de "bedoeling zijn da4 de vier molens die inSchiedam staan, dat jaar weer inhun oude toestand zijn hersteld. In dat zelfde jaar zal ook het "stadsèrf "(op 'en 'om''het' Emma- plein en het nieuwe stadskan toor) klaar moeten zijn. Dat maakt deel uitvan de recon structie van de binnenstad. BOEK De gexneente-archiveris drs. G. van der Feijst gaat een boek schrijven over de historie van Schiedam. De kosten daarvan zijn 50.001) gulden. De evenementen zelf zullen non- derduizend gulden vergen. Een daarvan is een gepavoiseerde vlootschouw. Ook op sportgebied staat tijdens het ïOfi-jaarieest het een en an der te. gebeuren. Desportver enigingen zullen elkaar bestrij den in een zeskamp, waarbij ze verdeeld worden in secties. Onderzocht wordt of het mogelijk is in bet kader van het feest een wedstrijd van het NCRV-te- levisie programma Zeskamp in Schiedam te spelen. De kosten daarvan zouden 25.000 gulden bedragen. Hei-huidige onderkomen van de huishoudschool in de West molen straat. Schiedam Voor de Christelijke Nijverheidsschool aan de Westmolen straat komt in september na veertien jaar een einde aan de betreu renswaardige huisvesting. Dan verhuist de school naar een nieuw, zeven lokalen tellend gebouw an d Burgemeester Van Haarenlaan 1135, waar tot voor kort de Prins Bembardschool in gevestigd was, die is opgegaan in verschillende andere in de omtrek liggende chris telijke scholen. KOUDE Momenteel zijn naar beneden val lende stukken kalk, lekkage in het zolderlokaal, tocht en rat- tenbezoek aan de orde van de dag 'in. het sterk verwaarloosde pand van dé huishoudschool. Schiedam In verband met de realisering van het toekomstige stads* erf is de ingang van de Overschiesestraat aan de kant van de Broers- vest defintief afgesloten. Je rood-wit geblokte hekken, die Bij de reconstructie Is ook het CHIN. IND. RESTAURANT V met afzonderlijke gelegenheid voor afhalen van..dinera- Volop parkerruimte aan-voor- eii'achter zijde. TELEFOON 70 7542 NIEUWLANDPLEIN 19 oude smeedijzeren hek, dat rond het terrein van de voormalige hbs stond, verwijderd. Voor de bezoekers van de afdeling Be volking is een voetpad van het gebouw naar de Broersvest ge legd. Het ijzeren hek, dat eenvoudig Is van constructie maar toch deco ratief, is niet op de schroothoop gegooid, hoewel het danig ver roest is, Overschiesestraat nog over het Bij de gemeentelijke technische stadserf, wat momenteel alleen werkplaats wordt het hek zorg de omgeving van het Stadskan- vutdig hersteld om dienst te toor is, maar de straat is een gaan doen als afzetting van de deel van het erf geworden en kortgeleden geheel gerestau- niet meer als straat te hérken- reerde ruine van het slot Mathe- nen, nesse. er ter afsluiting stonden, zijn weliswaar weggehaald, maar nu is de straat niet meer toeganke lijk doordat het straatprofïel is veranderd. ter auto kan men het Pvoveniers- huis en de afdeling Bevolking van .de gemeente-secretarie al leen nog bereiken via de Ingang aan de Emm astraat over het parkeerterrein naast het Stads kantoor, bt het begin van dit jaar liep de Schiedam Op de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden- Maas zal op 28 mei de vestiging van een zeïfbedieningswarenhuls van Albert Heyn In Schiedam ter sprake komen. Het gemeentebestuur van Schie dam heeft indertijd aan de Ka- mer van Koophandel gevraagd advies te geven over de vesti ging van deze Miro. De plaats waar het zelfbedie- ningswarenhuïs eventueel zou moeten komen is nog niet zeker. Ondermeer wordtdaarvoor een terrein aan de Parallelweg ge noemd. Bij het uitbrengen van het advies zal de Kamer uitgaan van de si tuatie i n de hele Rijnmond. Dat wil zeggen dat in een gro ter verband zal worden bkeken of aan deze vestiging behoefte is. De vergadering wordt gehoudenin het gebouw van de Kamer aan de Hoflaan 47 in Viaardingen en begint om 14.00 uur. De winter is er een steeds terugke rende ellende. Zonder.kunstlicht kan er niet gewerkt worden, en het ergste is de snijdende kou de in het gebouw, die door de ouderwetse oliekachels niet ver holpen kan worden. Op de an- den zitten grote natte lekken en de kieren in de buitenmuren zijn nauwelijks te verhelpen. Zowel het negen man tellende le rarenkorps als de ruim honderd leerlingen kijken verlangend uit naar de zolang verwachte ver- huizing, die nu eindelijk een feit wordt. De weinige voordelen van het uit de vórige eeuw daterende pand in de Westmolenstraat de leer lingen vinden het toch wel ge zellig, Vooral de oude zolder wegen niet op tegen hetgeen de school aan de Burgemeester Van Haarenlaan te bieden heeft. Daar staan zeven moderne loka len ter beschikking van de staf en de meisjes in plaats van een aantal kille ruimten met hoge plafonds. Schicdm Het verzamelen van afvalglas, waarmee de gemeen te hal april Is begonnen, ver loopt bevredigend. Aanvankelijk klaagden de dertien aan dé ac tie medewerking verlenende winkelbedrijven over glasscher ven in de omevlng van de ver zamel contlners, maar de VROM ziet er nu p toe, dat dit niet meer voorkomt. de handelsonderneming Maltha NV, die de containers heeft ge leverd. haalt et weggegooide glas tweemaal per week op. Het winkelbedrijf Zegwaard op de hoek van de Rembrandtlaan en. de Mesdaglaan det echter niet meer mee aan de actie door de rommel romd de container. Deze is verplaatst naar het be drijf L., Vogt p de hoek van de Parkweg en de Klaas Kater- straat. Er wordt, op verzoek van de Gor- zenaren, gezocht naar een plaats voor een tweede glascon- taïner In Schiedam-Zuid. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een aantal besluiten van de Schie- damse gemeenteraad goedge keurd. Zij gaan akkoord met het verle nen van de volgende kredieten: 180.000 dizend gulden voor de aanleg van een specifiek trai ningsveld In het Sportpark Har- ga, 23.00 gulden voor het aan schaffen van materialen tn: be hoeve van de dient Gemeente werken en 25.000 ulden voor het overnemen van particuliere cv- intallaties in gemeente woningen.. GS heen ook hun.fiioi gegeven aan het besluit van de raad m. de panden Breedstraat 1, 3, 5, 7 EN 9 Laan 44, Schïedamseweg 2S en Noordeinde 2 en 28 aan te kopen. Schiedam De zesjarige C. van der Haar Is, toen hij plotseling de weg overstak, door de 25-ja- rige automobiïst J. van E. aan gereden. De jongen Is met een hersens^ schudding naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Schiedam Aan de Ersmusunï- versiteït te Roféerdam slaagde voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid de heer J. Spier uit Schiedam. De ingang van de nieuwe school Om de nieuwe school geschikt te maken voor het lager beroeps onderwijs moeten er enkele ver anderingen in worden aange bracht. Voor de praktische vak ken worden twee lokalen sa mengevoegd, ook moet een lo kaal verbouwd worden voor de natuur- en scheikundelessen. De directrice van de school, me juffrouw C. Roodenburg, is zeer gelukkig met de verhuizing. „Het huidige pand is werkelijk niet langer bruikbaar, zeker nu er niets meer aan wordt opge knapt sinds bekend is, dat er een nieuwe school voor ons vrij komt. Zij is eveneens tevreden over de j vestiging aan de Burgemeester Van Haarenlaan. „We zijn daar gemakkelijk te bereiken. Nu zit ten we zo afgelegen, veel men sen weten niet eens, dat onze school bestaat. Aan de ingebruikneming van de nieuwe school zal de nodige aandacht besteed worden. Als de verbouwing in de school op tijd klaar is, zal het begin van de nieuwe cursus gepaard gaan met een feestelijk gebéuren. Profiteer nó rtn het unieite aanbod 2 kranten !a ontvangen voor de prils v één: de Schiedamie Courant met nieuws uit uw alad an omgeving, en het8 RotlerdamBch Nieuwsblad met het'laatste binnen- en buitenlandse nieuws, r Geel ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis,.zonder enig» verplichting. ae SC en RN se bezorgen en ontdek zelf de vale pluspunten. 0eie 'O ooen envelop, ronder postreget, sturen nsar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam stuur de SC en RN 14 dagen gratis naar: naam straat wuonpl ialatnnn Schiedam De Inzameling van oud papier die vanavond van start gaat Is niet bestemd voor het Harmoniegezelschap St. Radboud, maar voor het jeug dorkest St. Arobrosius. Op het kerkplein van de Visitatie- kerk aan de dr. Schaepmansin- gel In Nleuwland zal van 19.00 tot 21.00 uur een container staan. De opbrengst Is bestemd voor het orkest, dat cr nieuwe instru menten voor wil kopen. Mensen die niet In de gelegenheid zijn papier te brengen, kunnen tele fonisch (26,76.00) reageren. Het wordt Jan opgehaald. De KNVV, afd. Vlaardingen/Schledam houdt n de nacht van 26 op 27 mei de traditionele nachtegalenercursie naar het buitengoed Meijen» dal in Wassenaar. Het beluisteren van de Nachte gaal, die zijn genuanceerde zang alleen in het duister en bij het vallen van de avond laat weerklinken, is zonder meer fascineren. Er gaat bovendien een heel grote bekoring uit van een wandeling in dit fraaie bui tengoed, waar is de nachtelijker uren duidelijk een ander leven is te bespeuren dan overdag. De vogels vliegen geruilSoos rond bij hun jacht op kleine zoogdie ren. Ook de nachtvlinders en de zijnen, waaronder mieroV en maaro's vliegen de wandelaar rond de avond. Buitenstaanders die de excursie wensen mee te maken kunnen zich aanmelden bij de excursie- leider, Daan van tel. 35.08.96. Punt van vertrek is Vlaardin- gen-Oost, vanwaar zaterdag om 23,30 wordt vertrokken. Verder staat twee plantenwerk- groepexcursies o het program ma. Zaterdagmoren 2 juni naar de Moestuin in hetSchiedamse Prinses Beatrixpark. Verzame len hiervoor op het parkeerter rein nabij de z.g. Blauwe Brug aan de Schïedamseweg. Woens dagavond 6 juni volgt dan een excursie naar het Staalduinse- bos. Vertrekpunt Viaardingen Oost om 19,00 uur. Beide excur sies staan onder leiding van de heer P.W. Groep. Schiedam Op de Laan van Bol'Es Is de 18-jarige bromfiet ser A. van der V. van achteren aangereden dor de 26-jarige au tomobilist L. H. Zij is met een hersenschudding en een kniewond naar het Gemeen te Ziekenhuis vervoerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1