Heenvliet wil Rijnmond hinderwet geven Dizzy Man 's Band zon in Instuif Schiedam Sm Verhulsdonk? „De reconstructie moet doorgaan'9 imst&aaM^gbni édijlgfül, Frontale botsing .ISS^ iHR^aDDmDÖÖÖODOr ^"-'"maJmmnnnnnnnn? EBB Jssl i i_hhb_L JfesDDfn 3 Qnc iMi „Winkeliers zullen moeten knokken Hoogtepunt in het programma SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 25 MEI 1973 3 r n HOOGSTRAAT; NOORD OOST ZIJQE ft'öörnïT^flr.r*! ahrip^rrn m'öp l l i tl UTI! t Üiüiiii Brornvc ld Zo komt de Hoogstraat er uit te rien. Naost het Broersvefd Es de nieuwe gevef van C A te zien. Links komt de verlengde Passage op de Hoogstraat uit. Deze Passage komt te iopen vanaf de huidige Passage tussen het Broersvest en de BroersveldJ toopf een stuk evenwijdig aan de Hoogstraat en buigt er dan naar toe. SCHIEDAM - De reconstructie van de binnenstad staat voor de deur. Er zijn ingrijpende plannen gemaakt, die het gezicht van het Schiedamse centrum dras tisch zullen veranderen. Voordat de gemeenteraad er in augustus of september over zal moeten beslis sen, zijn er nu al de nodige pessimistische geluiden te horen. Zo zou de realisatie van het nieuwe winkel centrum overbodig zijn. Het zou niet nodig zijn, om dat het totale vloeroppervlak in de binnenstad zou moeten afnemen, in plaats van toenemen. Cijfers die dat aantonen worden gehaald uit een nog niet gepublicceerd rapport van de Rijnmond. Een ieek zou mogen verwachten» dat na de publicatie van deze cijfers, de Schiedamse winkeliers de schrik om bet hart is geslagen. Dat blijkt echter mee te vallen. Sterker, er worden positieve dingen gezegd over de plannen die wethouder Boimers heeft voor het cen trum. Wij spraken met een van de „kopstukken" van de Schiedamse middenstand, het VVD-raadsiid G. P. Verhulsdonk. Boimers krijgt steun van WD Bij de behandeling van de plannen voor de Schledam- se binnenstad zal de vier man tellende WD-fractie in de gemeenteraad „voor" kstemmen- Een ontwikke- v ling die door -wethouder C. «*- M. Boimers - geestelijk vader achter de plannen - 'ti waarscchijnlijk handen- wrijvend zal worden be- groet. Want al zlijn het maar vier f stemmen, ze zullen wel van beslissende betekenis zijn. Met aan zekerheid prenzende waars chi julijk- beid kan nu worden aange- nomen dat de PvdA-wet- - houder Boimers het in de a gemeenteraad „haalt". »Dat tot groot vefdriet bij- voorbeeld van de werk groep Schiedam, die in de binnenstad na realisatie van het nieuwe centrum een dodelijke concurrentie voorspelt. Het lijkt daarom misschien wat vreemd dat uitgerekend de VVD-fractïe - met een winkelier als voorzitter in zal stemmen met de plannen. Voorzitter G. P. Verhulsdonk - Gerard voor zijn vrienden, en dat zijn er veel - legt in zijn winkel aan de Hoogstraat duide lijk uit, waarom hij voor het globale bestemmingsplan is. ,,We praten sinds de oorlog over stadsvernieuwing. Nu is een wethouder eindelijk zo ver dat er wat kan gebeuren en ik ben ervan overtuigd dat de tijd nu rijp is. Dan ben ik bereid het groene licht te geven". Uiteraard zullen er na de recon structie slachtoffers onder de winkeliers vallen. Maar dat zul len die winkeliers zijn die het op den duur toch niet hadden kunnen bolwerken". En dan somt Gerard Verhulsdonk de punten op die deze midden stander de das zullen omdoen, nieuw centrum of niet: Het ontbreken van een opvol ger. Het niet aanpassen aan de ver andering van koopgewoontes. Het lichamelijk de zaak niet aankunnen. Het ontbreken van expansiemo gelijkheden, omdat de bedrijfs ruimte te klein is. „Dat laatste punt - het niet uit kunnen breiden - speelt vaak ook in de wijken. Ik denk daar om dat veel winkeliers die be reid zijn de handen uit de raou- JAN VAN KATWIJK uf '..'.*1 63® Het Broersveld ter hoogte van de Passage. Op dit punt moet de verlengde Passage beginnen, die evenwijdig aan de Hoogstraat kamt te lopen. Het Broersveld zal worden „overgsfoken" met een loopbrug. WDyfracHevoorzifter Verhulsdonk heeft geen bezwaar tegen de komst van het nieuwe winkelcentrum. wen te steken, maar wat graag naar het nieuwe centrum zullen verhuizen". ,We zien dan dus een versnelde sanering van de kleine winkel bedrijven. Maar dat was ook gebeurd - at had het dan wat langer geduurd - zonder de komst van het nieuwe centrum. Elke winkelier die tijdig zijn ba kens weet te verzetten, zal niet sneuvelen. Hij zal er bovendien van overtuigd moeten zijn dat hij de beste is. Dat getuigt van een knokkersmentaliteit", aldus de grijs besnorde VVD-voorzit ter. „Dat verzetten van de bakens kan bijvoorbeeld door meer gespe cialiseerde dingen te gaan ver kopen, Met de komst van de Vendet - voor driekwart levens middelen - zou het bijvoorbeeld verstandig zijn voor een kruide nier om zich op delicatessen te p gaan toeleggen". „Bovendien geloof ik dat de komst van grootwinkelbedrijven alleen maar publiek aantrekt en dat de rest van de zaken daar voordeel van zal hebben". „Uiteraard is het triest dat een aantal winkeliers in de Hoog straat zal moeten verdwijnen voor de nieuwbouw van C en A. maar ik geloof dat dat er maar een stuk of vijf zijn". „Het moet mogelijk zijn daar een gelijkwaardige ruimte elders in het centrum voor te vinden. Al dan niet in de nieuwbouw". „Er moet in ieder geval wat ge beuren. Want 35 procent van de kopers gaat nu naar Rotterdam of Vlaardïngen. Met het nieuwe centrum kan je een deel daar van terugwinnen". „Bovendien zijn verscheidene branches op het moment onder bezet. Bijvoorbeeld de dames mode. Het is nu eenmaal zo dat veel vrouwen in vijf zaken pas sen en in de zesde kopen. Ik zie dat aan mijn vrouw, die gaat vaak naar Rotterdam". Gerard Verhulsdonk: „Uiteraard heb ik ook bezwaren tegen de plannen. Zo zie ik die vijf ver diepingen hoge parkeergarage op het toekomstig stadserf niet zitten". „Dat wordt een boven de grond uitstekende autobun ker, welliswaar met een functie, maar het zal geen oogs-trelend gebouw worden, dat is duide lijk". „Je zou die garage In de grond moeten stoppen. Dat kost wel veel meer geld, maar ander zijds zou je er wat op kunnen bouwen en dat brengt dan weer geld op. Ik ben bang dat dat ding zal detoneren in de omge ving", ,»Eeu grapje tussendoor", zo ver telt de VVD-voorzitter. zittend aan zijn bureautje achter de winkel in de Hoogstraat, waar alle raadsstukken voor het grij pen liggen. „Op het stadserf komen trappen en kuilen. De gemeente zegt in de toelichting bij het globale plan dat er van alles mogelijk moet zijn. Ook een protestde monstratie". Je zou het stadserf daarom het Herman Noordergraafplein moe ten noemen, maar de voorzitter van de PPR hier, die bijna da gelijks een protest fabriceert". „Een ander bezwaar vindt ik dat we nog niets weten over het openbaar vervoer. Komt die metro er nu of niet? Niemand die het kan zeggen", „Maar je zal nu moeten gaan denken hoe het nieuwe stads centrum bereikbaar gemaakt zal worden na de realisatie. En dan kan het mij niet schelen of dat een metro of een sneltram zal zijn". „Maar de bezwaren die ik beb, neem ik voor lief. Ik weiger te geloven dat ik ongelijk heb, als ik zeg dat ik voor de plannen ben. Dit alles moet doorgaan. Het is voor Schiedam te belang rijk". Winkelier Verhulsdonk; „De bezwaren neem ik voor lief". Heenvliet - Het college van burgemeester en wethcadsrs v*a Heen- vliet heeft de gemeenteraad voorgesteld, in navolging tot de ge meente Rotterdam, de hinderwetsbevoegdheden over te dragen aan het openbaar lichaam Rijnmond. B en w merken in hun toelichting op, nu door het goedkeuren van het besluit van Rotterdam door GS en het feit dat de Kroon hiertegen geen bezwaar heeft gemaakt, blijkt dat zonder een wetswijziging het mogelijk is deze bevoegdheden van het ene naar het andere be stuurlijke lichaam over te dragen, Heenvliet niet mag achterblijven. In het ontwerpbesluit staat verder de overweging dat de aantasting van het milieu in bet gebied de grenzen van het toelaatbare heeft overschreden. Als de raad een dergelijk besluit neemt zal de beoordeling ook van de zogenaamde kleine inrichtingen zoals bakkerijen en garages naar Rijnmond gaan. Hellevoeteltiis Twee personen auto's werden geheel vernield door een frontale botsing op de in aanleg zijnde secundaire weg 31 in Hellevoetsluis. De botsing, op het gjzdeelte tussen de West- dijk en de Smltsweg, ontstond toen automobilist G- H. A. U. (32) uit Hellevoetsluis drie naast elkaar voor hem rijdende bromfietsers ging inhalen, juist op het ogenblik, dat uit tegen overgestelde richting een perso nenwagen met Hellevoeter A. M. (31) achter het stuur nader de. U. liep schaafwonden en een wond aan de rechterknie op. Een inzittende van zijn wagen kreeg verwondingen, aan het ge laat. Een wond aan de kin most -worden gehecht, moest worden gehecht, De rijkspolitie van Hellevoetsluis waarschuwt voor het rijden op deze nieuwe weg. De weg is nog niet opengesteld voor b#t ver keer en daardoor kan de politie niet verbaliserend optreden, om dat secundaire weg 31 officieel nog „eigen terrein" is. Schiedam Hoogtepunt in het programma van de socië teit Instuif Schiedam is dit seizoen het optreden van The Dizzy Man's Band. Deze groep, die momenteel hoge ogen gooit in de hitparade met het nummer The Show, staat zondagavond op de planken in gebouw Ar cade aan de Lange Haven 71 in Schiedam. De zeven man tellende formatie heeft zich in haar nog korte bestaan naar de hoogste regionen van het vader landse popfirmament gemusiceerd. Toen de groep een paar jaar ge leden voor het eerst van zich Het horen, leek de Dizzy-for mule nogal gewaagd. De band is vrij groot, wat bij optredens eerder een na- dan een voor deel is. bovendien zaten de Nederlandse tieners tijdens de beginperiode van de Dizzy Man's Bar.d niet te springen om een formatie, waarin de blazerssectie een voorname rol speelt. Maar doordat de groep origineel Is en zeer hard werkt, waren alle angstige vermoedens al gauw van de baan. Het eerste platensucces werd in de zomer van 1970 geboekt met de single „Tlckatoo" waarna nog een aantal hits werden gemaakt, onder ande re „Jumbo" en „Shocking". Ook de langspefer „The best of the Dizzy Man's Band" be haalde hoge verkoopcijfers wat een bewijs was voor de populariteit van de groep. BEZETTING De bezetting van het Dizzy-sep tet, waarvan alle leden compo neren, ziet er als volgt uit. Zanger is Jacques Kloes, Her man Smak bespeelt het orgel en de piano. Joop Tromp is drummer, voorts speelt Dirk van der Horst sologitaar. Jan Visser basgitaar, Klaas Ver stegen saxofoon en Kar! Kalf neemt de trompet voor zijn re kening. De formatie heeft sinds haar be staan slechts één wijziging in de bezetting ondergaan. Jan Visser kwam in de plaats van Dirk Buysman, die een eigen groep ging formeren. Jan speelde voor zijn periode bij de Dizzy Man*s Band in de George Baker Slectlori, waar hij mede-componist was van de hit „Little green bag." Het vrolijke en muzikale zeven tal is behalve in Nederland ook in Zuid-Amerika Enge land, Duitsland en België een graag geziene gast. SLOTBAL De show van de band begint zondagavond om half negen. De toegangsprijs is voor leden van de instuif vijf gutden piet leden betalen zes gulden. De Instuig Schiedam besluit het seizoen zondagavond 2 juni met een gezamenlijk optreden van de beste groep en de bes te disc-jockey, die dit jaar in de soos hebben opgetreden: volgens de Instuivers Beautiful Garden er. Martin Geen. De toegangsprijs voor dit slotbat dat gegeven wordt in gebouw Arcade us f 3.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3