Slotbal Instuif met Green en Beautiful Garden beugen - H a t\ Bank Mees Hope biedt u eenpersoonlijk raadsman bij bet beheer van uweffectenbezit SOOS HOUDT MORGEN SPORTDAG Liesbefh en de zomerjurken Wie schrijft eens BankMees Hope nv Gefingeer de diefstal brommer Zwaargewonde bij botsing Bnevenhoekjè De nieuwe puzzel De prijswinnaars ÊLJk Hailb^ëllemaal vak"6je-if cok SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 30 MEI 1973 Schiedam De sociëteit In stuif Schiedam sluit deze week het winterseizoen Als verstekeling naar Novosibirsk voor een badstof jas? Onzin! Niet nodig! Mode van ver- dicht by huis.. de herenmodezaak van Schiedam broenvest 6 - lel. 010-28 82 08 met verschhi-ende activitei ten op Hemelvaartsdag en zaterdagavond. Mecewer- king verlenen de dj Judy, Martin Green, de popgroep Beautiful Garden en de Wrangler Swinging Jeans Girls. Morgen houden de Instuivers hun jaarlijkse sportdag op de Pieter man-velden aan de Schietbaan straat in Bijdorp, Het program ma vermeldt voetbal, zowel voor de dames als heren. De gehele dag zal de discotheek van de Instuif voor de muzikale omlijsting zorgen van de festivi teiten. De plaats achter de draaitafels zal 's avonds in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven 71 ingenomen worden door de Roosendaalse disc-jockey Judy. Het voetballen begint morgenoch tend om elf uur, de disco-avond u. adtim r;pcpw vangt om half negen aan. Hier- GREEN voor is de toegangsprijs een Het zaterdag in Arcade te houden 2u'den- bal betekent het definitieve ein- de negentien-jarige geschiedenis van de Instuif. Het hoogtepunt was ongetwijfeld het optreden van de Dizzy Man's Band afgelopen zondag, dat ruim vierhonderd man naar Arcade trok. Zaterdagavond zijn de beste groep en de beste disc-jockey die dit jaar voor de Instuivers optraden, te gast in de sociëteit. Het zijn de groep Beautiful Gar den uit Schoonhoven en de Schiedammer Martin Green, die veel fans onder het Instuif-pu- bliek hebban. De groep Beoutïfui Gorden. die samen met Beautiful Gar den op de planken zullen staan. Deze groep beeft onlangs de tweede single uitgebracht geti teld „She said, she sals". Met een repertoire bestaande uit Zuidamerikaanse en Europese popmuziek heeft Beautiful Gar den zich een aparte plaats ver worven in het programma van de instuif. Ook elders in het land boekt de formatie veel suc ces. 'nWIN/ZÏNC He£ bal begint zaterdag om half - v. J x t. negen, de toegangsprijs is de van het seizoen, dat het Extra attractie zijn zaterdag- 3.50. meest succescolle is geweest uit avond de Swinging Jeans Girls, ..su t Bank Mees Hope kent specialisaties waarvan één zich richt op effectengebied. Onze beleggingsadviezen zijn gebaseerd op analyse van uw effectenponefeuIBe wetenschappelijk effectcnondcrzoek gedegen kennis van het beurswezen actuele kennis van nationale en internationale bearssiftntfol "Wij verstrekken u graag inlichtingen over het beleggingsfonds OBAM. Schiedam, "Nieuwe Havea 133. VI aardia ren, Schiedamseweg 53. Telefoon 010 -340222. Schiedam Een proces verbaal was het resultaat van een poging van do 17-jarige scholier P.B. om de politie met een kluitje in het riet te sturen. Hij had zijn brommer met een sierlijke zwaai in hef water van de Poldervaart doen belanden en vervol gens de politie gewaar schuwd dat zijn brommer was gestolen. Zijn onbezonnen daad kwam echter al gauw in de openbaarheid. Een proces-verbaal voor valso aangifte was het resul taat. Hellevoetsluis Hellevoeter 3. de V. (42) raakte maandagmiddag even vijf uur gewond bij een bctsïng op de kruising Kanaal- weg (Westzijde)-Oostdijk. Met hoofd borst- en oogletsel moest hij er ambulance naar het Rot terdamse Zuiderziekenhuis wor den vervoerd. Zijn personenauto werd in de flank gegrepen, toen hij komend vanaf de Oostdijk rechtdoor de Kanaalweg wilde overstekeken, richting Vlotbrug. De over de Kanaalweg rijdende Poortugaler R. J. D. (23) kon eea botsing niet voorkomen. Moeder had de zomerkleren weer uit de koffer gehaald. De jurken en bloesjes van Annemiek, de kleren van Marjan (die was ouder dus Annemiek kon ze dit jaar aan) en dan de shirts en broeken van Peter. „Hé jakkes, wat een tuttige jurken", zei Annemiek, „helemaal niet hip, die wil ik niet aan hoor". „En die truitjes zijn ook mooi waardeloos", zei Peter, ,,ïk wil iets paars". „Wacht nu eens even", lachte moeder, „jullie krijgen er heus wel iets nieuws bij. Maar voor wat hoort wat. Als Anne miek haar diploma-B haalt en Peter zorgt er voor dat op zijn cijferïist alle vier de zessen zijn veranderd in zevens, dan mogen ju? lie in de vakantie wat hip pe kleren uitzoeken". Moeder ging verder met de kleren. „Hallo mam, heb je de zomer in je hoofd klonk opeens de stem van Marjan. Achter haar aan kwam Liesbeth, de jongste van het viertal. Ze waren samen in het park geweest. „Ik zoek alvast de boel maar uit", knikte moeder, „de jurken die jou te klein zijn kan Annemiek aan. Ik moet ze dan alleen korter maken. Wat een werk", en zuchtend keek ze naar de stapel kleren. „Ik heb het al zo druk. Maar het is zonde om ze weg te doen." „Ik kan ook naaien cn knippen mam", zei Lies beth. Ze zat in de tweede en ze kregen twee keer in de week handwerken, „Dit is veel te moeilijk voor je", zei moeder, „ga jij maar fijn spelen". Maar Liesbeth bleef er toch aan denken. Ze wilde moeder graag helpen. Ze kon die jurken best korter maken. Ze knlptei er gewoon eea stuk af. Dan hoefde moe der ze alleen om te zomen. pen. Nu was het wel erg kort geworden. Maar voor de zomer was dat niet erg. Dan werden je benen lek ker bruin. Liesbeth knipte van alle jurken een flink stuk af, stopte de randen in haar eigen naaldoosje (ze kon er nog wel poppen- kleertjes van maken) en ging tevreden naar buiten. Wat zou moeder blij zijn! Moeder zag de kleren de an dere dag pas. Ze wist niet wat ze zag! Er waren ran den schots en scheef afge knipt. Wie had dat gedaan? Natuurlijk Liesbeth. Moe der was erg boos. Meteen toen Liesbeth uit school kwam moest ze mee naar de slaapkamer. Daar lagen alle afgeknipte jurken op het bed. „Waarom heb je dat gedaan?" vroeg moe der streng. „Om jou te hel pen, mam", zei Liesbeth, „ik heb er erg mijn best op gedaan. Is het niet goed?" En ze keek een beetje angstig naar moe ders boze gezicht. „Natuur lijk niet", zei moeder, „ze zijn helemaal verknoeid. Er moet niets afgeknipt worden. Ik had ze willen omzomen. Maar dat kan nu niet meer. Dan worden ze veel te kort". Liesbeth begon te huilen. „Nou stil maar", zei moeder, „ik vind het Uef van je dat je wilde helpen. Maar ik had gezegd dat je dan groter moest zijn. Zul je voortaan naar me luisteren Lies beth? En niet zo maar er gens in gaan knippen?" „Neeheee!" snikte Lies beth. Annemiek kreeg geen B-diploma. Ze haalde vijf meter onder water maar net en het moesten er ze ven zijn. En Peter had niet al zijn zessen weggewerkt. Maar tóch kregen ze hun hippe kleren. „Dat komt door Liesbeth"» zei moeder, „nu kan Anne miek de jurken van Mar jan niet aan en zij moet dus wat nieuws hebben. Ja, en dan krijgt Peter ook iets. Anders is het niet eer lijk". „Hoi, hoi", riepen ze allebei. „Bedankt boor Liesbeth", lachte Peter. ANKE Dit keer weer een kruiswoordraadsel. Doe je best! Horizontaal; 1 ie mand die In het zwembad of op het strand toezicht houdt, *6 deel van een schip, 8 meisjesnaam, 11 kippen woon plaats, 12 strook zand langs de zee, 14 getal, 17 muzieknoot, 18 verbrandingsrest, 20 kind van het schaap, 22 houg gebouw, 24 deel van een boom, 25 de vrouw van opa, 26 Nederlandse Spoorwegen (afk.), 27 schotsen (enkel voud). Vertikaal; 2 jongensnaam, 3 meester (afkorting), 4 planeet waarop wij wonen, 5 plaatsje in Gelderland, 7 gewicht, 9 item (afkorting), 10 rivier, 13 de broer van je nicht is jouw15 bij de geboorte krijgt het kind een en die wordt Ingeschreven bij de burgerlij ke stand, 16 huisdier, 39 hier verblijft het vee in de winter, 20 lucht strijdkrachten (afkorting), 21 jongensnaam, 23 lossen, ik los, hij26 nee (Engels). De oplossing verwacht Ik weer tot vijf dagen nadat de jeugdboek in de krant stond. Op de envelop zet je; Aan Anke, Verwersdijk 5-8, Delft. Onderaan de oplossing, brief of tekening je naam, adres en leeftijd. Hé ja, ze had zin om het meteen te doen. Moeder en Marjan waren naar de tuin. Liesbeth nam de •HeHs lente. Én dal kun |e goed schaar en knipte een rand zien op deze leuke tekening van één van de jurken af. Zou het nu goed zijn? An nemiek kon het niet passen anders was het geen ver rassing meer. Het zou wel goed zijn want de jurk was nu een flink stuk kor ter. Nu de volgende. Oei, dat ging een beetje scheef. Even een beetje bij knip* van Joloirda v. d. Windt, ne gen jaar. Op de boerderij is het erg druk met al die jonge dieren. De winnaars rijn: Jan den Uyl tóen jaar, Ria van San ten tóen jaar, Gardenia Al- bredht zeven jaar, Maxim Heyndijk, Kmta-Irmm Exel twaalf jaar, Hans Blom aoht jaar. De plaatsnamen waren Apel doorn en Rotterdam. Willy Maossen Bedarbt voor je leuke tekening. Natuurlijk win je nog wel eer» een boek. Maar je hebt de meeste hans als fe elke week meedoet. Woar was het schooireisfe naar toeMoest je lang in de bus aftten? Doe Je de groeten aan Joeüe? Dag Clazien Koppert Wat een leuke te kening was dat. Heb je die op schooi gemaakt? Bij komt vast in ons hoekje te staan hoor. Hoe vond DÜ&ie de pocketsIk hoop dat hij ze nog niet bad. Hans Bfom Je had een zwembad en een zandbak, getekend. Daar heb je zelf ook gespeeld en In het zwembad natuurlijk ook ge zwommen. Je gaat vier heer per week schreef je. Dan zul het wel gouw Ieren. Of heb fe je A-diploma af? Birgit Bellersen, Ik vond het meis je wat je had getekend erg leuk. Heb je het helemaal uit je hoofd gedaan? Nee hoor, je hoeft het niet te kleuren want de kleuren zie je in de krant toch niet. Maar het mag wel. Heb je nu een nieuwe pen? Ik kon het toch wel lezen hoor. Ronny Droppert Je leuke tekening heb ik gekregen. Wat een grap pige tuinman was dat. En ja had het zo mooi gekleurd. Hij komt vast In ons hoekje te staan hoor. Wat fijn dat het nu weer lente is hè? Dan wordt het mooi weer. Irma Feenstra De oplossing had je goed. Puzzel je weer mee? De brief heb je natuurlijk al ge kregen? Hebben Jullie al school reis gehad? Het was gelukkig weer eens wat beter weer. Ik hoop maar dat we een warme zomer krijgen. Conny van Etten Het berichtje zal Ik in ons hoekje zetten. Mis schien krijg je dan wel een brief van een meisje. Je hebt leuk postpapier 2eg. Staan alle Fabeltjeskrant-dieren er op? Conny v.d. Bogert De oplossing bad je goed. Ja, het komt vaak voor dat de meisjes dan niet meer schrijven. De mee sten Hóuden" hét niet zo lang vol. Maar Sylvia schrijft nog wel he? Dan heb je ear in ieder ge val nog één. Margreet van der Linde Leuk he, dat je een boek won. En je had het gelukkig nog niet. Je hebt leuk postpapier zeg. Je kan het zelf kleuren. Dat had je netjes gedaan. Hoe gaat het met de kalfjes? Moesten ze nog bijvoe ding hebben omdat ze te vroeg waren geboren? Hoeveel koeien hebben jullie? En hebben ze al lemaal een naam? Adrie VHelander Je had een leuk plaatje op de brief geplakt. Ik heb Heenvliet niet op de t.v. ge zien. Wanneer was dat? In weflt programma? Jammer, want Sc had het best eens willen zien, Ik ben nog nooit die kant uit ge weest. Wij hebben vier katten en ze heten Pinkel, Poekie, Moor tje en Lotje. Poekie is een rode, en de andere zwart en wit. Hans Veldman Je had de oplos sing goed. Je moet eens meer meedoen, dan heb je tenminsta elke week kans een boek te win nen. We hebben wild westpockets cok Pietje Bel [-boeken. Spaar je postzegels van all* landen? Het zal wei denk ik, want Je hebt al twee albums voL Bennie Wtjnants Je had al zo lang op de tekeningen gewacht. Ik dacht, nu moet eerst Bennie een beurt hebben. Je hebt ook een fijn communiefeest gehad, schreef je. Je zag er zeker .wel deftig uit? Kwam er nog visite? Dit was het laatste briefje weer. Dag allemaal, veel groeten van ANKE Conny van Etten, acht jaar, Louis Couperuslaan 8 fn Delft wil graag schrijven met een meisje ven haar leeftijd. Ze «paart postzegels, ze leest graag en ze doet aan sport. Ze zit in de tweede Was. Wie schrijft haar eens? Ziezo, jullie bebbai weer een weekje vakantie. Ik boon dat de zon zo vriendelijk za3 zijn zich te laten zien zodat jul lie kunnen gaan zwemmen of zo. Voor de kinderen die op de middelbare school zijn begbt de grote vakantie over twee weken ai weer. De anderen moeien nog even wadi- ra te w?nliUS!;Jai: ,WOrdt 8en «Jd- Misschien ga je wer rraar het buitenland of een camping ergens op

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3