SCHIEDAMSCHE COURANT Sociaal raadsman: laks' Nijlganzen in Schiedam m sloeg er op los l Raad zuiverings- iptallatie vraagt meer Ongewenste musjes; Organisatie nog niet geregeld Samen- blijft uit 2 kranfen voor één prijs U'( {Wandelen in tie Heemtuin Waarschijnlijk ontsnapt Met fietsje de weg op: hoofdletsel Informatie- boekje over binnenstad Dertig mille schade bij benzinebrand Nieuwe bij kantoren Bonds spaarbank Maandag 4 juni 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 paginal 99ste jaargang no. 24731 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De structurele positie van de sociaal raadsman in Schiedam laat veel te wensen over. Dit is te wijten aan de gemeente, die ondanks herhaaldelijk aandringen van de raadsman Cor Bijl het Instituut Raadslieden Rot terdam nog geen voorstel heeft gedaan tot hechte samen - werkmg. Deze conclusie trekt .de heer Bijl in zijn rapport over het jaar, waarin hij de Schiedammers met raad en daad heeft trachten bij te staan. Over de huidige situatie maakt de heer Bijl, die zijn functie per I mei neerlegde, zich ernstig zor gen. "Een half jaar van moei zaam overleg heeft tot nu toe PPSC's bekerdroom is uit,.. Wreed werd de zaterdag-derde klasser op Jet neutrale Huizense Sportpark onderuit gehaaid. Een keiharde realiteit, conclusie van een vreemd'duel waarin PPSC bij vlagen "i demonstreerdè de gelijke të zijn^van de eerste 'klasser ÏJsselmeer- .^.vogels. Toch moest eersUdoelmamloCm-Rost^lrie keer en later zijn vervanger Rinus Suurmonü een zelfde aantal keren naar' het net. Vreemde treffen:, waar PPSC er twee tegenover stelde. Te weinig -om op Huizen's gladde grasmat overeind te blijven. Te xveir.ig ook, om trainer Piet de Wolf een fijn afscheidsduei te kunnen voorscho telen. Een vreemd duel, daar in Hulzen. Hoe PPSC tenslotte werd gewipt, leest op onze sportpagina's Schiedam Het dagelijks bestuur van de kringraad, die zich bezig houdt met de bouw en exploitatie van een rioolwaterzuiveringsin- c stallatie voor Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis heeft k in een brief aan burgemeester en wethouders van genoemde steden i gevraagd deze raad met vier leden uit té breiden. Schiedam Natuurminnaars kun- iliep. donderdag hun hart ophalen ïn_ het Beatrixpark. De Heem- tuin een van demooiste de len van het park zal dan het doel zijn van een natuurwande ling. De wandeling wordt georgani seerd door de afdeling Schie dam van de Koninklijke Maat schappij- voor Tuinbouw en Plantkunde. Het vertrek, is om zeven uur 's avonds bij de par keerplaats aan de ingang bij dé ScHiedamseweg. De beer Kapel van de afdeling zal •i?or - begeleiding zorgen. Kostép^zijn er niet aan verbon- Dit,, omdat de mogelijkheid zich kam voordoen, dat het dagelijks bestuur (bestaande uit vijf le den) zijn mening kan „door drukken", omdat de kringraad in totaal uit negen leden be staat. Ook pleiten zij ervoor, dat de drie directeuren van gemeentewer ken zullen worden vervangen.- Dezen zouden in een moeilijke situatie kunnen raken, wanneer zij zowel uit hun bevoegdheid als directeur als in deze raad ■r'iets zouden moeten beslissen, wat betreft werkzaamheden die J in* nauw verband staan met het bouwen van de zuiveringsinstal- latie. Schiedam levert op het ogenblik ■twee leden aan deze raad. Door dat de directeur van gemeente- werken zich zou moeten terug- strekken, zullen twee nieuwe le- .'deh moeten worden benoemd. Het voorste! zal in de raadsverga dering van maandag aan de orde komen. :va" het urilflke aenbod 2 kranten te ontvangen voor <jg prijs vanl p_,.' Schiedamse Courant met nietma uit uw stad en cmgeving, en hetH Gpbi C Nleuwsb,ad het 'laatste binnen- «n buitenlandse nleuwsT Ce D,V10Cd!3cW b'J w 14 dfl5e^ Otalis. zonder enige verplichting. I su en RN Ie bezorgen en ontdek zei» de vela pluspunten. Dez9 &oi» In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Roiterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummerfl34, Rotterdam siuor m.l.v.:de SC en RN 14 dagen gratis naar. naam straat... woonpi. teletoon als enig resultaat gehad, dat er op zeer korte termijn in tijdelij ke vervanging moest worden voorzien en dat met betrekking tot een meer permanente orga nisatie van het werk nog niets is geregeld," zo schrijft de heer Bijl in zijn rapport. Per 1 augustus wordt hij opge volgd door de Rotterdammer J„ H. Suyling. Gedurende de tus senliggende période zullen de spreekuren waargenomen wor den door de heer J. K. Hemmes uit Den Haag. Het Instituut Raadslieden staat overigens welwillend tegenover een eventuele samenwerking met Schiedam. Dit is gebleken tijdens een gesprek tussen de he ren Bijl, mr. J. A. Ebb in ge Wubben, secretaris van de So- ciale Adviescommissie, een ver tegenwoordiger van het Instituut en ambtenaren van het Ministe rie van CRM. Laatstgenoemden drongen zelfs aan op een samenwerking om dat dit het werk van de raads man ten goede zou komen en de continuïteit in ieder geval gewaarborgd zou zijn. wanneer gebruik zou worden gemaakt van een reeds ingewerkt apparaat. Dit zou het beschikbaar stellen van subsidie wnar volgens CRM wel kans op zou zijn, omdat het aanstellen van sociaal raads man voor één jaar :n Schiedam een geslaagd experiment bleek, niet in de weg staan. De behoefte aan een sociaal raadsman is in het afgelopen iaar duidelijk gebleken. De heer Bijl kreeg in het totaal 796 pro blemen voorgelegd, 485 in het centrum op de Broersvest en 311 tijdens zijn wekelijkse spreekuur in De Ark aan het Hargplein. De meeste betroffen woningkwesties, juridische za ken en de Algemene Bijstands wet. De heer Bijl, die in dienst is van bet Instituut Raadsliden Rotter dam. waarvoor het niet moge lijk was het dienstverband me: de heer Bijl in Schiedam te ver lengen v/egens person eels ge- brok, spreekt in zijn rapport de wens uit, dat het gemcemebe-j stuur van Schiedam voortaar. blijk zal gever, van een meer slagvaardig beleid, zodat de nieuwe raadsman met vertrou- wenin de toekomst zijn werk zal kunnen aanvangen. Dit, omdat de' mogelijkheid zich kan voordoen, dat. het dagelijks bestuur (bestaande uit vijf le den zijn mening kan „door drukken", omdat de kringraad in totaal uit negen leden be staat. Ook pLeiten zij ervoor, dat dè drie directeuren van gemeentewer ken zullen worden vervangen. Deze zouden In een moeilijke si tuatie kunen raken, wanneer zij zowel uit hun bevoegdheid als directeur als in deze raad iets zouden moeten beslissen, wat betreft werkzaamheden die in nauw verband staan met het bouwen van de zuiveringsinstal latie. Schiedam levert op het ogenblik twee leden aan deze raad. Door dat de directeur van gemeente werken zihc ozu moeten terug trekken. zullen twee nieuwe le den moet en worden benoemd. Het voorstel zal in de raadsverga dering van maandagaan "de orde komen. Schiedam De laatste tijd worden regelmatig Nijlganzen in Schiedam gesignaleerd, die zich blijkbaar in ons klimaat als standvogel goed kunnen handhaven. Doorgaans komen ze al leen voor dierenparken, waaruit er verschillenden moeten zijn ontsnapt. Niet alleen in onze directe omgeving zijn ze ge zien, maar ook elders in ons land. Hun verschijning doet Orthonilogen vermoeden, dat deze fraai getekende ganzen in volle vrijheid voor nakomelingen hebben gezorgd. Momenteel houdt zich in de vóór-vijver van het Prinses Bea trixpark een paartje Nijlganzen op. Het behoort echter tot de levende have van de nabij gelegen kinderboerderij. In het begin van hun verblijf hier waren de ganzen gekort wiekt. De vleugelpennen zijn weer normaal geworden en dat stelde het tweetal in staat verkenningsvluchten buiten de boerderij te maken. Sinds enkele weken heeft het paartje zich gevestigd op de klei ne veenbult welke zich in de vijver bevindt. Het vrouwtje zit te broeden. De gent ziet angstvallig toe dat geen enkele eend in de nabijheid van het nest komt. Agressief als deze ganzensoort is, wordt elke eend die zijn ter ritorium binnenzwemt, hieruit „hardsnavelig" verwijderd. Al leen het futenpaar dat hier eveneens nestelt wordt geduld. Dit waarschijnlijk uit respect voor de lange, dolkvormige snavel waarmee deze, furieuze vogels, zijn uitgerust. De wacht is nu op het uitkomen van de eieren, wat nog niet zo zeker is. Bij in parken levende Nijlganzen komen doorgaans de broedsels niet uit. De lol was er niet minder om. Door de stromende regen naar drogere oorden verdreven, werd het haring- en bierfeest toch een vxrolijk partijtje van drank- en eetgenot. Hoewel, eetgenot? Dat gold niet voor de laatkomers. Om uur was het feest in de tnuwbaan van het Lijnbaancom plex begonnen en nauwelijks drie uur later waren alle vier duizend haringen al iir hongerige magen verdwenen. Wat restte was schuimend goudgeel vocht. Schiedam Een tienjarig jonge tje is door een auto gegrepen, nadat hij met zijn fietsje tussen geparkeerde auto's door de weg opreed. Het ongeluk gebeurde op de Troel straiaan. Het jongetje werd met ernstig hoofdletsel naar het Dijkzicht-ziekenhuia vervoerd. Schiedam De gemeente Schie dam gaat een boekje uitgeven met informatie over de plannen voor de reconstructie van de binnenstad. Naast dit boekje, waar op dit mo ment door de afdeling voorlich ting aan wordt gewerkt en dat zo eenvoudig mogelijk zal zijn, worden door de gemeente pos ters verspreid. Bovendien zal het informatiecen trum van de gemeente aan het Broersvest worden vervangen. Aan de Huis te Riviereweg (bij hèt Stadskantoor) zal een hou ten gebouwtje komen, waar een voorlichtingsambtenaar infor maties zal verstrekken aan de bevolking. Vlaardingen Een hevige brand bij Dorzo NV Renault-dealer aan de Schiedamseweg cbcefi schade aangericht van naar schatting dertigduizend gulden. Twee benzinepompen gingen ver loren en een aantal pompsta tionsbenodigdheden. Er komt alleen nog "super" uit de slang. De schade ontstond om kwart over acht toen een auto mobilist op een bij Dorzo gepar keerde wagen reed. De brand weer had tot negen uur werk om de brand af te ronden. Vlaardingen De 350-jarige Bondsspaarbank Vlaardingen opent woensdag twee nieuwe bijkantoren. Om kwart over elf wordt een kantoor aan de Biïli- tonlaan 74 in gebruik genomen en direkt daarna om half twaalf gaan de deuren van de nieuwe vestiging aan de DJepenbrock- straat 52 open. Met deze nieuwe vestigingen In de Indische Buurt en de Vetten- oordsepolder heeft de spaarbank nu een kantoor in elk van de grote Vlaardingse wijken. Later dit jaar opent .de Bonds spaarbank ook nog eens het nieuwe hoofdkantoor aan de Schiedamseweg. r ü&esi Schiedam De officier van justitie mr. A. C. 't Hart had op de zit ting van het kantongerecht een uitstekende bui. Of was het de aan blik van het oude heertje, dat hem milde stemde? Schiedammer 3. J. R. werkte fn ieder geval voortdurend op zijn lachspieren. Het ka lende heertje, met zijn handen soms bij zijn oren omdat hij hardho rend was, stond terecht voor dierenmishandeling. Niet dat dit om te lachen was, in- i tegendeel. De manier echter waarop-hij zijn verhaal deed, /deed de officier wel besluiten geen straf te vragen, i De man had via een vangkooi met een sluis meerdere musjes gevangen en er zelfs één ge dood. Hij had een lijntje ge spannen naar zijn keuken, zodat hij iedere keer als een vogeltje het sluisje passeerde, waar hij zaad had gestrooid, het luikje met een klap kon laten vallen. Met overslaande stem vroeg kan tonrechter mr. W. E. van Vlo ten wat zijn redenen hiervoor waren. Maar daar wilde het heertje in eerste instantie nog niet over hebben. Hij kraakte allereerst het proces verbaal af: „Wat de geest be treft is het geheel onjuist. Ook de feiten kloppen niet. Die aan tijgingen bevallen mij helemaal niet". Hij ging zelfs verder: „Het is ronduit beledigend voor mij!" Toen de kanatnrechter erop aan drong, dat hij zijn visie zou ge ven, kwam echter de aap uit de mouw. Zielig kijkend moest hij aiies onderschrijven wat de rechter hem ten laste legde. Maar hij raapte al zijn moed bij- elkaar en vroeg de rechter of hij zijn achtergronden mocht uitleggen. Waar mr. Van Vloten gaarne aan voldeed. LIEFHEBBER ,;Ikben een groot liefhebber van vogels. En omdat ik alleen woon heb ik als afleiding vogels zitten. Door de storm woei ech ter het dak van de volière af en daardoor vlogen veel vogeltjes weg. U begrijpt natuurlijk dat dat een heel gemis was". Hij kreeg een begrijpend hoofdknik ken. Om zijn vogeltjes terug te krij gen, had hij het kooitje in el kaar gezet. Maar niet alleen zijn vogeltjes, ook de vogelvrije mussen had den wel trek in het zaad, dat hij had neergestrooid. „En toen werd u boos?" vroeg de kantonrechter. „Als u het zo wilt noemen, ja", bekende de Schiedammer. „Ik heb gewacht tot er een stuk of tien van die musjes in de kooi waren en toen heb ik ze eruit gejaagd. Daarbij heb ik er eentje geraakt. Ik heb hem wel 'n tik nagegeven, maar „zei hij er vlug achteraan, „hij was toch al dood hoor". KAT De kantonrechter bracht nog te berde, dat het baasje ook al eens een kat had mishandeld. „Juist", viel de man plotseling uit, „Dat is de grote oorzaak van alles. Dezelfde huurbrouw, die dat heeft aangegeven heeft me daarna voortdurend bespio neerd". „Tien minuten nadat het ts ge beurd, stonden er twee recher cheurs voor mijn deur. En met wat voor een gulzigheid, behan delden ze deze zaak", zei hij, terwijf hij verachtelijk in het rondkeek. „Maar ik hoop da* u voor mij begrip kunt opbren gen". Zoals gezegd: de officier van jus titie had een goede bui. „Maar doe het niet weer", waarschuw de hij. „Maar die spionne woont nog steeds naast mij", fluister de het mannetje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1