- Nog geen geld van gemeente voor nieuwbouw: zijn en genieten Autoverkeer overstemt vogels in Heemtuin Westlands Koor met Feike Asma in Maassluis Meer klachten hij Rijnmond FINANCIëLE POSITIE VVV BEHOEFTIG Tweede plaats voor Schiedam ranten voor één prijs De Dukdalf handelt in rommel en antiek m/Zf/M „Er moet dringend geld bij PvdA werkt aan verkiezings programma Jongerenraad in trouwzaal PSP wil met kraam op markt Zaterdag 9 juni 1973 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina'? 99ste jaargang no. 24736 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2S2566 - kladitendienst 376792 SCHIEDAM EK KETHEL Schiedam De situatie van het dierenasiel aan de Sint An- nazusterstraat verslechtert met de dag. De dierenbe scherming kreeg enige hoop op verbetering toen burge meester en wethouders van Schiedam een bedrag van 200.000 gulden uittrokken voor een nieuw asiel en dat aan de raad voorlegden. Het bleek echter ijdele hoop: de raad weigerde voorlopig het voorstel. Het geld van de afkoop van het watercontract met Rotterdam werd in dat voor stel aan verscheidene instanties toegezegd, waaronder de dierenbescherming. De gemeenteraad accepteerde dit be leid van b. en w. echter niet en bracht naar voren, dat zij bij de verdeling van het geld ook een vinger in de pap wilde hebben. Een situatie, waar het asiel de dupe van wordt. Enkele raads leden deelden als pleister op de wonde het bestuur van dc die renbescherming wel mee, dat zo gauw mogelijk naar een goede i oplossing zal worden gezocht. Bestuurslid van de aFdeling Schie dam van de dierenbescherming, de heer J. B. Renskers „Het was natuurlijk een grote teleur stelling voor ons, dat het geld werd geweigerd. Wij zijn bang dat de beslissing nu enige maanden wordt vertraagd. Het is om moedeloos van te worden, Egge Boerma, zelf. Met angst dat de beslissing nu enige want je weet nog steeds niet waar je aan toe bent." TEKENINGEN „Onze architect is met de werkte keningen van het nieuwe asiel al zover gevorderd, dat ze al naar de dienst gemeentewerken ter goedkeuring zijn gebracht. Als we de toezegging voor het getd krijgen, dan kunnen we binnen betrekkelijk korte tijd al met de bouw beginnen." Iemand die elke dag wordt gecon fronteerd met de noodsituatie is uiteraard de asielbeheerder, Egge Boerma, zelf. Met angst en beven, zo zegt hij, gaat hij iedere ochtend weer naar het asiel toe. !„Ht is een puinhoop. Alles verou dert en scheurt en voor de noodzakelijke reparaties moet je dagenlang op de gemeente wachten. Vooral met de winter in het vooruitzicht zie ik het donker in." Van de winter zal de situatie on houdbaar kunnen worden.. De oliekachel die voor de verwar ming van het gebouw moet zor gen, is te gevaarlijk om 's- nachts aan te laten. Het gevolg is dat de honden en katten in de kou komen te zitten.; VANDALISME Ook het vandalisme in de Sint'An- nazusterstraat, waar het asiel eenzaam en verlaten op een stuk 'open grond staat, geeft veel zorgen. Egge Boerma heeft geprobeerd met prikkeldraad te: voorkomen, dat opgeschoten jongens het asiel opklauteren. Toch zijn enige jongens er een. tijdje geleden in geslaagd om de schoorsteen omver te halen. „Een quarantaine-afdeling voor zieke beesten hebbenwij niet. De dierenarts moet zijn werk in een vochtige kamer doen, waar het raam niet van opengaat om dat er prikkeldraad voorzit om de jongens bulten te houden." Is de situatie van het gebouw niet rooskleurig, de verblijven van dc honden en katten zijn ook minimaal. Er bevinden zich slechts tien hondehokken en acht hokken voor zwerfkatten. „Als we meer hokken zouden Interieur dierenasiel: onhoudbare situatie. hebben, hadder. we diverse leu- de nabije toekomst ongelukken ke hondjes van de spuit kunnen gebeuren," zo zegt Egge Boer- redden. Op het ogenblik is dat ma. „Als het kalf verdronken niet mogelijk." is. dempt men de put." ,Het :s n:ct uitgesloten, dat er in De heer Renskers tenslotte: ..Als .de gemeente eventueel blijft weigeren geld toe te zeggen, be staat de mogelijkheid, dat de dierenbescherming de opdracht van de gemeente voor het ver zorgen vanzwerfdieren terug zal geven," Schiedam/Vlaaxdingen Bij de Centrale Meld- en Regelkamer van de Rijnmond zijn In mei 1764 klachten binnengekomen. Dat zijn er aanzienlijk meer dan in april, toen er 314 klach ten waren. Het zijn er ook meer ie vergelij king met mei vorig jaar. Er werd toen 1332 maal de Meld- en Regelkamer gebeld. Van de klachten die er in mei van dit jaar binnen kwamen, hadden er 1563 betrekking op stank (vorig jaar 1008) en 201 (321) op Ia- waai. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingen Het ziet er finan cieel gezien nog altijd niet roos kleurig uit voor de provinciale VVV Zuid-Holland. Er moet dringend meer geld bij, vindt directeur Bob Burmeister, die de Zuidhollandse uitzonderings positie in de verdeling van sub sidiegelden nog eens wil bena drukken. „Zuid-Holland krijgt twintigduizend gulden en Noord-Holland tweehonderdvïjf- fenzeventig. Dat zegt voldoen de". De nieuwe structuur, waarin de provinciale VW Zuid-Holland zich sinds een half jaar heeft in gepast, kan betere tijden bete kenen. Thans zijn de finan ciële voordelen van de cen tralisatie in vijf steunpunten (voor ruim honderd VW's) nog niet aan te duiden, maa rde mo gelijkheid van goedkoper dienst- verlenen is aanwezig. De contri butie evenwel gaat omhoog. Tijdens de algemene ledenverga dering van de provinciale VVV Zuid-Holland in het Delta hotel in Vlaardingen (volgend jaar is Hellevoetsluis aan de beurt) na men het bestuur onder leiding van voorzitter drs. G. M. V. van Aardenne en aanwezige le den afscheid van adjunct-dircc- frice mevrouw C. Mooyman- Meere. Ze ontving een bronzen medaille voor haar verdiensten voor de VW Zuid-Holland. Ze hoopte, dat het VW-vuur zo hoog zal oplaaien dat het on blusbaar zal zijn. Lekker een degje wandelen en zonnen op een bankje. Cud zijn en genieten. Het kan best. Als de zor. maar schijnt. Schiedam De afdeling Schie dam van de PvdA bereidt zich voor op de gemeenteraadsver kiezingen, die in 1974 worden gehouden. Om met een verkie zingsprogramma op tafel te ko men zijn vier werkgroepen inge steld; die ieder vöór 1 septem ber een rapport Inleveren. De voorbereiding van het nieuwe programma is verdeeld over de werkgroep decocratisering, de werkgroep democratisering, de wonen, verkeer en ruimtelijke ordening, de werkgroep finan ciën, economische aangelegen heden en Rijnmond en de werk groep Welzijnsbeleid, Vlaardingen In de trouwzaal van het stadhuis wordt op woensdag 13 juni om acht uur 's avonds een openbare vergade ring gehouden van de Vlaar- dingse Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk. n£i van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van Sshiedamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, an .net isch Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws. 1 nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. Rn ie bezorgen en ontdek zalf de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rolterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC en RN 14 dagen gratis naar. i... Schiedam Het centrum De Dukdalf in de Gorzen houdt maandag van half een tot zes uur een rommel- en antiekmarkt. Zowel op de binnenplaats van het centrum aan de Rijnstraat als op het plein voor de rooms-katholieke kerk, waarin De Dukdalf geves tigd is, worden kraampjes neergezet/waar allerhande artikelen te koop zijn. Er komen stands met meubilair, boeken, schoenen, kleding, speelgoed, luxe artikelen, electrische apparaten, kunstnijverheid en vazen. Tussen de vele te koop aangeboden spullen zijn onder andere een ac cordeon, een romantische toverlantaarn, een versterker en orginele handgemaakte sieraden te vinden. Tijdeus de marktdag za! een bekende Gorzenaar voor 150 gulden van zijn baard worden ontdaan. Voorts zullen er op de markt verschil lende versnaperingen verkrijgbaar zijn. Schiedam De Heemtuin in het Prinses Beatrixpark is een uniek stukje natuur. In het park komen meer dan de helft van de in Nederland groeiende plan ten, grassen, mossen ea kruiden voor. Een deel daarvan Is langzamer hand zeldzaam aan het worden. Geestelijk vader van de Heem tuin is het voormalige hoofd van de plantsoenendienst, tuin architect J. J. Schipper. Veer tien jaar geleden creëerde hij de tuin, met daarin een grote verscheidenheid aan begroeiing. Die verscheidenheid bestaat uit de oorspronkelijke veengrond, her en der zandgrond, een moe rasgebiedje en een bosperceel. Een rustiek waterpartijtje met kleine bruggetjes zorgt voor de afwisseling. Elk van die stukken grond heeft door de verschillende samen stelling zijn eigen flora. Op die stukken grond verandert de situatie nog wel eens. Dat komt omdat het meeste aan de na tuur zelf wordt, overgelaten. Het personeel van de afdeling plantsoenen van de Dienst Ge meentewerken grijpt alleen in. wanneer de tuin dreigt te over woekeren. De leiding over dit werk heeft Koos Kapel, In natuurkundige kringen bijgenaamd „de wande- lende encyclopedie". Want de heer Kapel heeft een grote ken nis op het gebied van wilde planten. Op een rondleidings-avond van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde door de Heemtuin onder zijn leiding was dat duidelijk te merken. Hij werd bij die rondleiding geas sisteerd door secretaris 1.. F. Wolthuis. Met zijn tweeën beantwoordden zij de talrijke vragen. De aandacht In de Heemtuin trok ondermeer een bosperceel, met aan de voet van de volgroeide bomen diverse varens. Daar doorheen staat de anjerachtige dag-koekoeksbloem, wat voor een rode waas tussen de ver schillende soorten groen zorgt. Elk hoekje van de Heemtuin heeft zijn eigen bekoring, Erg mooi op het moment Is de waterpar tij. Langs de oever staan zware In het moeras staan diverse op pollen waterlissen in volle bloél. veel vocht aangewezen planten. Onbereikbaar voor iedereen door de boterzachte bodem. Op het water drijven velden dod der,bloemen en waterlelies. De Rijksweg 20, die evenwijdig aan de Heemtuin loopt, heeft, voor goed een einde gemaakt aan de rust en stilte. Het lawaai van het autoverkeer overstemt bet gezang van de vele vogels over dag. Maar ondanks dat is een bezoek aan de Heemtuin de moeite waard. Maassluis Het Westlands Mannen- en Meisjeskoor, beroemd gewer den door de tv-serie De Glazen Stad, komt vrijdag 15 juni een con- cert geven in De Grote Kerk van Maassluis, Extra attractie is dat Feike Asma het orgel bespeelt. Ook vorig jaar heeft het Westlandse koor een concert gegeven in Maassluis, en dat was een groot succes. Het is daarom dan ook niet ver wonderlijk dat het koor zelf ook uitziet naar hei concert. Het zit erin, dat het ook nu weer door een goed samenspel tussen diri gent Ptet Struyk en Feike Asma iets bijzonders wordt voor de koorliefhebbers. Het concert be gint om acht uur 's avonds, de kurk gaat om half acht open. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: De koster, de Koeijer, Huisa dres Keucheniusstraat 20; Radio Stigler in het Winkelcentrum Palet, Radio Stigter aan de Markt, Radio Speijer in de Meuwstraat. Ook zijn plaatsen verkrijgbaar in het Winkelcen trum Koningshoek bij Maas vlijt „Do het zelf shop". Tevens kunt u ook aan het secre tariaat kaarten kopen (liefst in de avonduren) Willem Pijper- pipjn 85, ook telefonisch. De kaarten moeten echter wel voor vrijdagavond acht uur aan de kerk zijn afgehaald. Indien mo gelijk zullen op de avond van 15 juni vanaf 7 uur nog kaarten worden verkocht aan de zij-in gang van de kerk 'bij het par keerterrein. Telefoon secreta riaat: 01839-13968. De toegang voor dit concert is 4,00 Houders van een C.J.P hebben toegang voor 3,00 (uit sluitend aan de kerk verkrijg baar) De groep 65 plus krijgt eenzelfde reductie. Woningicetbouw in Rijnmond Schiedam In de maand april wa ren er In Scihedam 471 woning wetwoningen in aanbouw. Dat blijkt uit een opgave van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Daarmee komt Schiedam van de 23 gemeenten in de Rijnmond op de tweede plaats. Koploper is uiteraard de gemeente Rot terdam, waar aan 1884 woning wetwoningen werd gebouwd Daarna komen Ridderkerk (335 woningen), Hellevoetsluis (146). Krimpen aan den IJssel (141) en Barendrecht (124). In de overige gemeenten van de Rijn mond waren in totaal 13G, wo ningwetwoningen in aanbouw, Drievierde deel van deze wcnlrg- wetwoninggn era/czS*;. vsa dm in aanbouw zijnde gesubsidieer de particuliere huurwoningen met een raaandhuur beneden de 336 gulden— Is bestemd voor houders van een "legitimatiebe wijs woningzoekende in Rijn mond". IN AANBOUW Op 1 mei waren er in Rijnmond in totaal 8.731 woningen in aan bouw. Dat zijn er bijna tweedui zend minder In vergelijking met vorig jaar. Daarvan waren er dit jaar 3.237 in de woningwetsector (vorig Jaar4.3C3), 4.516 waren er in de gesubsidieerde partikuliere sec tor (5.429) en 978 waren er on gesubsidieerd (846). In de maand apri! kwamen er 329 woningen in de Rijnmond ge reed. Dat waren er aanzienlijk minder dan in april vorig jaar. Toen waren het er 1150. Bij de woningwetwoningen werd de grootste teruggang gesigna leerd. In vergelijking met vorig jaar april liep dat terug van 753 gereed gekomen woningen naar 167 woningen. In de sector gesubsidieerde parti culiere woningbouw ging het te rug van 350 naar 107. Ongesub sidieerde particuliere woningen kwamen er meer gereed; dat steeg van 47 naar 55. BEGONNEN Ook werd met de bouw van min der woningen begonnen. Het waren er in de Rijnmond in april 309 tegen 577 vorig jaar. In de woningwetsector liep het zelfs met de helft terug: .van 107 naar 52. Van de gesubsidieerde partikulie re woningen werd met de bouw van 182 tegen 394 in april vorig jaar begonnen. De ongesubsi dieerde partikuliere sector handhaafde zich op ongeveer 75 woningen. Schiedam l>c plaatselijke afde ling van de PSP houdt dinsdag- avond een ledenvergadering fn gebouw Christelijke Sociale Be- langen. Gesproken wordt over de verkie zingen van de leden der Provin ciale Staten, de gemeenteraad en de Rijnmondraad en het stel len van kandidaten daarvoor. Ook komt een voorstel aan de orde om eens in de veertien da gen een PSP-kraam neer te zet ten op de wekelijkse markt op het Broersveld. Voorts vermeldt de agenda een besprekingvan het voorlopige gemeente-programma. De ver» gadering begint om acht uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1