Schiedammer Collé toen er 24 uur in Triangel Vlaardingen SCHIEDAMSE KUNST TE KIJK r: r'- vr j Festival met veel puike folkmuziek Naam; Sammy Ras; bastaard-bokser Leeftijd: ongeveer één. jaar Geslacht: réu Kleur; bruin Hoogte; 50 cm. Beharing: kort Sammy is een hondje, dat bijzonder op zijn vrijheid is gesteld. Uitgelaten - kijkt hij je aan wanneer je hem meeneemt. Een beetje nerveus nog, dat v/el. Maar dat, leert hij snel af als je hem even de gelegenheid geeft met zijn neus door het gras veldje te „maaien". Als je hem dan tenslotte met een tikje bezorgdheid in de auto wil duwen, ver baast hij vriend en vij and door zomaar met een sprong achterin plaats te nemen. Hij is dus geenszins bang voor een auto. Wel wil hij voortdu rend met z'n kop uit het raam hangen. Vele mensen staan toe, dat hun hond dit inder daad doet. Hemden vinden het leuk met hun kop uit het auto- mam te hangen. 3n feite doet u ze er echter helemaal geen plezier mee, omdat deze ge woonte tot oogziektes kan lei den. Ook een hinderlijke zaak, dat een hond en dat doet Sam my tijdens de rit ook over alle stoelen en passagiers klautert dat het een lieve lust is. Als u een auto heeft, leer de hond dan zo gauw mogelijk „manieren". Zorg dat hij stil in de auto zit. Dat is ook pret tig als u met de hond een lan ge reis maakt. Het is wel een opluchting als je met Sammy het Beatrixpark bereikt en hem daar van de open lucht laat genieten. Tij dens- de -rit klonk het gehijg van hem als een stoommachi ne in je nek. Zelf is hij ook dankbaar, dat hij van de „verse" lucht mag proeven, want hij is door het dolle heen. Een erg lief, speels hondje, waar een gezin echt plezier aan kan beleven. De bastaard-bokser, sterk, actief en goed gevormd is één van de hondjes die nog zit in het dierenasiel aan de Sint Anna- zusterstraat. Heeft u belangstelling voor hem of voor één van de andere hondjes; u kunt het asiel be zoeken van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur. Zater dags aileea van negen tot twaalf; de pinksterdagen is het asiel geslote». Doordat de dierenbescherming nog steeds geen definitieve toezegging van de gemeente heeft gehad wat betreft het geld voor een nieuw asiel, zit het bestuur nog steeds te pie keren wat er aan de huidige, zeer slechte, situatie kan wor den gedaan. U kunt alvast hel pen door u als lid van de die renbescherming bp te geven. Alle inlichtingen verstrekt u de dlerenasielbéheerder, tele foon 26.62.66. SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 9 JUNI 1971 gaardingen Een festival vol absolute toppers moet het worden: het folkfesti- val dat de Vlaardingse Raad voor Jeugd-en jonge- 1 renwerk samen met bet Folkcentrum Assurance- tourix heeft georganiseerd op 16 juni in Triangel. Twaalf uren lang, van 12 t tot 24 uur, laten negen r groepen en zeven solo-zan- gers en muzikanten uit Ne- derland, Engeland, Schot- V land, Ierland en Vlaande- ren het beste op folkmu- ziekgebied horen. „Het past allemaal prachtig in de reeks V-7 festivitei- ten", zeggen de organisato- ren. „want bij zo'n hislc- risch feest hoort gewoon de overwegend traditionele folkmuziek.'* ,Voor vijf gulden kunnen in de voorverkoop kaarten ge_ Een van de groepen waar kocht worden voor het folk- het meest naar wordt uit-, festival. Bij afname van 20 gekeken is de Britse a-ea- kaarten of meer kost elke kaart 4,~ en bij 50 kaar ten of meer 3,50. gen Heather Brady, Dave Brady en Royston Wood. Ook de Boys of the tough, met medewerkers uit Schotland en Ierland, zullen vast en zeker hoge folkorgea gooien. De vijf belangrijkste uit de groep zijn Mike Whellans, Aly Bain, Dlck Gaughan uit Schotland en Ca- thal MacCormell en Robin Mor ton uit Ierland. Het is door de steeds wisselende samenstelling van de folkgroep echter nog niet helemaal zeker of al deze mensen ook komen spelen. Overigens komt Dick Gaughan, in Vlaardingen geenonbekende naam hier voor een solo-optre den. Hij speelt an zingt traditio nele Schotse folk, jigs, reels en blues. Van veel oude nummers heeft hij, na langdurige studie, de versie gekozen die hij het best verantwoord acht. De Vlaamse folkgroep De Ka- dullen: puur Vlaamse werkjes Hit België, uit het vlakke Vlaan- als Den Boemlala en de Bulten- derland, komen de dons. pella groep Swan Arcade, waarin op dit moment zin- Kadulten met typisch Vlaamse werkjes als Den Boemlala, Ende Jan kwam thuis, Dé Snijders bank en de Bul tend ans. Sommige num mers hebben ze zei! geschreven. de meeste zijn traditionals, maar alle zijn In ieder geval puur Vlaams. Zij spelen op viool, accordeon, blokfluit, dwarsfluit, gitaar, bas, doedel zak, vlier, trompet, klarinet, en slaginstrumenten. Een Nederlandse aangelegenheid is de vierpersoons greep Kings Gayard. Zij bespelen viool, fluit, bas en gitaar en brengen Schot se jigs en reels, Ierse folk en Zuidamerikaanse Indesmuziek. Ook Nederlands: Pichweel, die behalve traditionele Britse folk en oude blues ook Nederlandse volksmuziek brengt. Zij bewer ken boerendansen balladen (soms uit 1500) voor eigen ge bruik. Pichweel trad ook eerder op in Tourix, en voor de VPRO. Barry Skinner, onlangs in Gerard de Vries Tross-Country, komt ook. Hij speelt gitaar en banjo en zingt Engelse en Amerikaan se songs. Verder zullen verschijnen: de Ne derlandse groepen Fungus (dan- cetunes, social songs, ballads, zeemansliederen, Moris-tunes). Opo (uit Rotterdam) en Robin Drensfield (Britse folk), Jerry Gout (Amerikaanse country en blue-grass), de internationale volksdansgroep La Popeldan- cantoj. Shannon, Alfred den Ou den, Rob Bakker enRobbert van Lint. Voorverkoop-adressen zijn Folk- centrum Assurancetourix, Zo merstraat 31 fs avonds), VVV Visbank Vlaardingen, Sigaren magazijn van Rij, Voorstraat 37, Vlaardingen, en voor zover de voorraad strekt aan de zaal (Triangel, Fransenstraat Vlaar dingen). Kings Gayard, een vakkundige Nederlandse formatie die op het Vlaardingse folkfestival Schotse, Ierse en Zutdamerr kcanse volksmuziek ten gehore- zal brengen. Van een onzer verslaggevers Vlaardingen Schiedamse S '45-ïcunst hangt, ligt of staat te kijk van acht tot en met drieëntwintig juni in het Weeshuis in Vlaardingen. Gisteravond verrichtte de Vlaardingse wethouder van culturele za ken Jac. van der Linden de opening van de uitgebreide expositie. De Schiedamse kunstenaarsgemeenschap S '45 werd in 1945 opgericht. Thans exposeren Gerad Bateiaan, Cor Don, Cor Joppe, Albert Slot, Goof Smit, Cor Snoei, Chris van de Velden, Peet Wattez en Henk Zoomertneyer hun aquarellen, wandkleden, gedichten en keramiek. De openingstijden van het Weeshuis zijn maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op de koopavonden bovendien van 19.30 tot 21.30 uur. Schiedam In de moderne kapperszaak aan de Gróte Markt bewerkt sinds enige tijd een landskampioen zijn landgenoten met een schaar. Wie denkt dat het kappersvak met aï dat lan ge haar tegenwoordig ten dode is opgeschreven, moet beslist deze kampioen, de 28-jarige Gerard Collé, aan bet werk zien, Want Ge. rard blijkt springlevend en zo ook zijn vak. Van ongeveer vijftig deelne mers aan het landskam pioenschap herenknippen, gehouden op Hemelvaarts dag, is Gërard Collé als eeraie nil de bus gekomen Het was een erg zwaar toernooi, vond hij. ,,De meeste mensen denken, dat het alleen maar om knippen gaat. Dat is natuurlijk niet zo. Iedere deelenemer krijg; 2 mo dellen en krijgt dan vijftig mi nuten per model om een com pleet kapsel te vervaardigen. Een jury van vijf man die pas de modellen zien als deze klaar zijn geeft dan indivi dueel een aantal punten". Gevolg van zijn uitverkiezing, is dat hij ook deel uitmaakt van het nationale team, dat Neder land op de Europese Kampioen schappen in Lausanne, Zwitser land zal vertegenwoordigen. Voor dat kampioenschap, dat in oktober wordt gehouden en nog nooit door een Nederlander is gewonnen, gaat hij iedere maan dagavond in retraite in Loos- drecht. Daar wordt hij, samen me: de andere drie spelers van het team, getraind door een specia le oefenmeester: Een doorge winterde kapper, die de tech niek van zijn pupillen nog bij schaaft. SPONSORING Een vergelijking met de sport (lees: voetbalwereld dringt zich zo natuurlijk op. Met dat trai ningskamp houdt die vergelij king trouwens niet op. Ook het kappersvak kant tegenwoordig sponsoring. Althans, dat wil men graag doorvoeren. Gerard Collé: „De sponsoring is •1 zover doorgevoerd, waarom niet bij het kappersvak? We lo pen trouwens al bij andere lan den achter. Voor de sponsoring van het nationale team zijn we al bezig. Ik weet niet of dat er door komt, maar ik hoop na tuurlijk van wel". Gerard Collé fs graag bereid om ook in 2ijn vak reclame te intro duceren. De kapper begeeft zich dus ook al op het pad van de zakenman. De 28-jarige kapper annex zaken man, is zijn loopbaan begonnen bij zijn leermeester, de heer De Groot, die inmiddels is gestopt met het vak. „Ik heb veei aan hem te danken gehad. Als 17-jarige ben ik" al bij hem begonnen met mijn eer ste wedstrijden. !k ben toen als junior nog eens tweede van Ne derland geworden". Gerard Collé zit nu al dertien O Kampioen Gerard in zijn zaa' aan de Grote Markt. jaar in het kappersvak. Resut taat van hard werken is zij. zaak aan. de Grote Markt. £e! erg drukke zaak, want wie w< niet door een landskampioe worden geholpen?".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3