SCHlii IAMSCHE COURANT Jeugdwedstrijden in Schiedam-Oost Deuren geopend voor opbouwwerker in Schiedam-Noord 'Mij moesten ze hebben Overheid na drie jaar akkoord Pop in 't Honk Vragen in Rijnmond over vers cln'l tussen vraag en aanbod Bruggen open voor boottocht Jonge kunstenaars exposeren j Nieuwe apparatuur Nolet ziekenhuis Opening informatie centrum In particuliere sector KAMER VOOR INUCHTl N6 EN <3EMEENTELU3KE \l\ION\NGD\ENST EMMASTRNM1 SCHVEDANV TEL. 2.6O >00 Bromfietser rijdt kleuter aan Vakantie- sluiting bibliotheek TIJDENS VAKANTIEWEKEN: Heftruckchau ffeur voor rechter: Streef da tum september Vrijdag 15 juni 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Sroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 I pagina'f 99ste jaargang no. 24740 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Proveniersbrug -««>*11 de Ooievaarsbrug zijn zater dag tussen half tien en half twaalf en tussen vier en zes uur vaker geopend dan normaal. Dit in verband met een boottocht voor bejaarden op de Schie. Het verkeer dient met eventuele stremmingen rekening te hou den Be deelnemers worden 's morgens omstreeks tien. uur in dertig bo ten ingescheept bij het Zakken- Üragershuisje De gemeentelijke Havendienst streeft er naar de openstelling van de bruggen en de strem- y ming van het verkeer tot hei ui terste te beperken. De tocht is georganiseerd door de watersportvereniging De Schie. Schiedam Op de Broers vest is de 3-jarige Miranda Osterholt door de 17-jarige bromfietser A.S. van M, aangereden. Hat meisje is met een gebroken been naar het Noletziekenhuis 'lijgèbrachtl Schiedam In verband met de vakantie zijn de vestigingen van 'de Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek tijdens de volgen de perioden gesloten. De centrale aan de Lange Haven 331: van 18 juni tot en met 30 juni, de filialen Parkweg 218 en Zuid, Leliestraat 10, van 2 juli tot en met 14 juli, de filialen Lcrentziaan 6, Rosa in de Ar- chimedesstraat en Dr, Wibaut- plein 129 van 16 juli tot en met 28 juli en het filiaal Kethel aan de Willem AndriessenJaan 75, van 30 juli tot en met 4 augus-; tus. toaarsIuis/Schiedam In het ge-1 meentemuseum van Maassluis exposeren tot 22 juni Ton def Bruin, Andrea Dogterom eit; Henri van Hes. Deze beeldende kunstenaars studeerden vorig jaar af aan de Academie voor "Beeldende Kunsten in Rotter- dam. ■Ton de Bruin, die in Delft woont, houdt zich voornamelijk bezig met het schilderen van land schappen. Met Henri van Nes, uit Dordrecht heeft hij een figu ratieve inslag gemeen, net werk van Adrea Dogterom bestaat voornamelijk uit polyes-j ter „dingen" en kleinplastieken die overigens namen dragen die I op zichzelf weer kleine kunst- werkjes vormen. en staan Schiedam Zo'n zevenhonderd woningen in Schiedam staan te wachten op een bewoner. Een deel daarvan staat al geruime tijd leeg. Het zijn woningen in de particuliere sector. Deskundigen merken dit op naar aanleiding van schriftelijke vragen die aan het dagelijks bestuur van de Rijnmond zijn gesteld. De vragen zijn van de woningdeskundige van D'66 in dö Rijnmond, drs. R. Sehieven. Hij haakt daarbij in op een artikel in het zaterdag-bijvoegsel van het Rotterdamsrh Nieuwsblad van afgelopen zaterdag. In dat artikel werd geconstateerd dat er in Nederland 9Ö.ÖÖÖ woningen; leeg staan. Het zijn. voornamelijk woningen, met een huurprijs boven,de 350 gulden per maand. De heer Schreven: „Ik heb die vragen gesteld omdat ik mij af vraag of wij in de Rijnmond wel op de juiste manier aan het bouwen zijn". .Zijn bijvoorbeeld de flats wel voldoende afgestemd op de wen sen van de bevolking? De ach tergrond van mijn vragen is om eens te bekijken hoe we de wo ningen beter kunnen afstemmen op de vraag". KEUZE „De tijd is voorbij dat de 'bevol king net als met voedsel tij dens de oorlogsjaren genoe gen moet nemen met elk p ro tiakt. Men kan nu kiezen, En dan gaat de huurprijs en de daarvoor genoden kwaliteit bij de keuze uiteraard een belang rijke rol spelen", aldus deze deskundige. In zijn vragen verzoekt de heer Sehieven het dagelijks bestuur van de Rijnmond de gemeenten te vragen om een overzicht te verstrekken van de leegstaande woningen in de Rijnmond De aantallen, dié de Rijnmond dan verstrekt, zouden dan moeten worden gesplitst pér gemeente en per type woning. Ook zou de heer Sehieven. de ouderdom van de woning, en de huurprijs erbij vermeld wilien zien. Het Rijnmond-lid haakt tevens in op het in onze krant genoemde cijfer van vier miljoen wonin gen in ons land, die moeten worden verbeterd. Hij vraagt op welke wijze het dagelijks be stuur de stadsvernieuwing denkt te activeren. \INFORMEREN De heer Sehieven verzoekt het da gelijks bestuur verder aan de gemeentes in de Rijnmond te vragen de bij de gemeentes ge registreerde woningzoekenden te 'informeren" Svér' d'ë"vah:;toëpas- sing zijnde doorstrommgsrege- Jing en de individuele huursubsi die-regeling. Verder vraagt hij of het dagelijks -estuur het gewenst vindt om handelend op te treden naar aanleiding van het verschil tus sen vraag en aanbod van wonin gen. De afdeling. Fysiotherapie van hef Noletziekenhuis is gister middag officieel weer in ge bruik genomen. De directeur- geneesheer C- J- M. Vlootman •hield een korte toespraak, waarna de nieuwe appara tuur daadwerkelijk werd be- proefd. De vernieuwde afde- ling heeft de beschikking ge kregen over de modernste van reumapatiënten en nien- sen mef slijtage-verschijnselsn. De apparaten kunnen de pa- tienfen helpen met allerlei spier- en bewegingsoefenin gen. Schiedam Een geluidswagen zal de kin deren van Schiedam-Oost in de komende vakantieweken attent maken op de door de vereniging „Het Singelkwartier" geor ganiseerde jeugdwedstrijden. Elke maandag als er een wedstrijd op het programma staat, zal deze wagen van 16 tot 17.30 uur door Oost een rondrit maken. De zogenaamde ..Jeugd- en Jolijt"-wedstrijden worden voor kinderen in de leeftijd van zes tot en met veertien jaar gehouden. Zij kunnen gratis deelnemen aan diverse onderlinge wedstrijden, die van 19 tot 21 uur worden gehouden. Het eerste spektakelstuk zal op maandag 13 juni op het grasveld aan de Marconistraat worden opge voerd. Daar zullen dan zowel voor jongens als meisjes behendigheidswedstrijden worden georga niseerd. Een week later zal op de speelplaats aan de Ho- genbanweg bij de Rotcerdamsedijk rolschaats- en autoped wedstrijden worden gehouden. Op 16 juli en dan weer op het grasveld aan de Marconistraat zijn er weer hindernis- en be- hend tgheids wedstrijden. Op dezelfde plek vinden op maandag 8 augustus gekostumeerde voetbalwedstrijden plaats. Van 19 tot 7ft uur komen de jongens van acht tot en met twaalf jaar aan de beurt, de groep van der tien tat en met zeventien jaar mag van 20 tot 21 tegen de bal trappen. De voetbalwedstrijden gaan alleen door als er vol doende deelnemers zijn. Zij moeten zich voor.! augustus opgeven bij de secretaris van de ver eniging in de Halleystraat 19B. Degenen, die aan de andere wedstrijden willen meedoen, kunnen op de avond van de wedstrijd naar het „strijdperk" komen. a- Het gemeentelijke informatiecentrum Stadssanering aan de Huis te Riviereweg wordt woensdag 20 juni Ts middags om vier uur in gebruik genomen. Het centrum Is op dinsdag, woensdag en donderdag van twee tot vier uur open, op de koopavond van zes tot negen uur en op vrijdag van negen tot vier uur. In het Centrum kart men informaties krijgen over de plan nen voor de reconstructie van de binnenstad. Otterdam Van oktober 1971 tot juni 1972 was de Eerste Coöp. Inkoopvereniging Ons Be lang in Schïeddm ongewild de gulle leverancierster geweest van bier, limonade, margarine, tonnen zeeppoeder en afwasmid- delen. Haar eigen personeel nam het ongevraagd af en daar voor moest een aantal zich ver antwoorden voor de politierech- „Op een bijna pathologische ma ter, mr. A, R. R olies. De eerste nier hebt u als een raaf ge- verdachte, de heftruckchauffeur gapt", hield de officier mr. L. J. d. H (49) had daaraan driftig Janssen hem voor, „maar meegedaan, waarom gaf u alles weg?" derklaasgespeel" vroeg mr, Janssen zes weken waarvan drie voorwaardelijk. Het vonnis werd zes weken waarvan vier voorwaardelijk. Hij verontschuldigde zich met: Het antwoord van verdachte ne vrouwelijke buifetbediende A. „Zoveel mensen deden het zon- kwam erop neer, dat hij met V. (38) had vele keren in de der dat er iets aan werd ge- deze vorm van liefdadigheid huil gedeeld, maar ook zij had daan, maar mij moesten ze heb- vriendschap en liefde van ande- alles weggegeven. Dat kwam ben." ren kocht. Voor het grote „Sin- haar op een eis van een maand voorwaardelijk en een boete vm 30# te staan Mr. Jolles maakte er 150 ooeie van. Op geringere schaal hadden de heftruckchauffeur T. de R. (51), de magazijnbedienden C. H. (34) en J. J. (30), belden uit Schiedam, zich verrijkt. H. j kreeg een els van J 125 en eeni boete van f 100 en De R. en J-j respectievelijk 250 en f 150. i Schiedam Schiedam-Noord krijgt eindelijk een opbouw werker. Wellcht treedt de functionaris reeds per 1 sep tember in dienst van de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Het is de bedoeling dat hij een contract aangeboden krijgt voor twee jaar. Zijn aanstelling is alleen nog afhankelijk van een door de gemeente en het ministerie van CRM be schikbaar te stellen subsidie. Deze is in principe rond. Het aantrekken van een opbouwwerker voor Schiedam- Noord heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Drie jaar onderhandelen is eraan voorafgegaan. GEMEENTE Hoewel wethouder Bert Kaptein aanvankelijk alleen maar ak koord ging met het in dienst ne men van een beroepskracht. 'vanneer deze ee*i groot gedeelte van zijn tijd ter beschikking stelde van de gemeente, en zo doende de zaak ophield, is hij uiteindelijk toch door de knieën gegaan. Op een onlangs gehouden verga dering met vertegenwoordigers van de Stichting Samenlevings opbouw, erm, de wijk vereniging firoenoord en de gemeente is men het er unaniem over eens geworden, dat een opbouwwer ker onmisbaar is in het noorde lijke deel van Schiedam. Behalve met de samenleving in de nieuwbouw krijgt de opbouw werker ook te maken met de problemen in de oude stadswij ken. zoals Kethel en Bijdorp. Bij het uitoefenen van zijn taak in deze delen van d stad kan de functionaris gebruik maken i van de hulp van de door de ge- i meerite aan te nemen opbouw- i consilient stadsvernieuwing. De opbouwwerker krijgt tot taaie. 7ieh bezig te houden met da ba vulking en met de besturen van instellingen, die met opbouw- j werk te maken hebben en het signaleren van hiaten in het I wetzijnspakket. De functionaris zal in het begin van zijn periode in noord moe ien aftasten aan weike voorzie- ringen en activiteiten bij de be- vulking behoefte bestaat. Het is de bedoeling, dat later uit de bewoners van de noordelijke wij ..en commissies worden ge formeerd, die voor een pro gramma voor de opbouwwerker zullen zorgen. De -eerste twee jaar zal deze fase van het op bouwwerk nog met bereikt wor den. Ot de* opbouwwerker inderdaad begin september in noord gaat opereren, Is de vraag, aange zien men nog geen gegadigden mor deze functie heeft. Schiedam De sociëteit 't Honk besluit het seizoen morgenavond met een optreden van de forma tie „Shape of things". Deze groep staat regelmatig op dr planken in de soos, die is ge vestigd op de Hoogstraat 14S. De toegangsprijs is morgen voor riet-leden een rijksdaalder, le den mogen gratis naar binnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1