SCHIEDAMSCHE COURANT Huur vierhonderd gulden per maand Bejaarden moeten snel zijn voor servi rte als m N EXPOSITIE DRUKSELS EN SCHRIJFSELS GEOPEND VRIJSPRAAK NKZIJ TWEE GETUIGEN Orgelbespeling Tijn van Eijk Botsing op rijksweg 20 2 kranten voor één prijs Bejaarden in het zonnetje op de Schie Diefstal uit cash and carry Groot inleg- overschot bij Spaarbank anno 1820 Bestelauto schept motorrijder Maandag 18 juni 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina'i 99ste jaargang no. 24742 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtenöienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 150 Ruim hor<Jerd Scniedomse bejaarden hebben raterdag een boottocht gemaakt op de Schie. Wel iswaar veroorzaakten de dertig bootjes enige oponthoud voor het verkeer, doordat de Proveniers- en de Ooievaarsbrug meer dan gebruikelijk open moesten, maar niettemin was deze door de water sportvereniging De Schie georganiseerde activiteit een groot succes, mede dankzij het mooie weer. De deelnemers aan de tocht werden 's morgens omstreeks tien uur ingescheept bij het clubhuis De Daeie aan het Doeleplein. Daarna begon de tocht over het water, die tot *s avonds zes uur duurde. Schiedam In de al larige tijd leeg staande torenflat aan het Heijermansplein komen serviceflats voor bejaarden. De gemeenteraad zal volgende week maandag zijn goed keuring moéten hechten aan de daarvoor benodigde ver- "(r ';bouwingskosten. Er is een bedrag van 334 000 gutden mee gemoeid Bejaarden die In aanmerking wil len komen voor een van deze twee- en drie kamerflats moeten dat al voor vrijdag 23 juni ken baar maken bij het Bureau Huisvesting aan de Westmolen straat. De gemeente schat dat voor deze flaïs die inclusief de service zo'n vierhonderd gu'den per maar.d zullen gaan kosten ongeveer achthonderd bejaarden in Schiedam in aanmerking kunnen -komen. Hoeveel er daarvan werkelijk in eer van de in totaal )60 flats •willen wonen, Is nog niet be kend. Dat zal na vrijdag moe ten blijken. KIJKDAGEN Het is grappig te zien wat een haast de gemeente heeft om de torenflat aan het Heijermansplein vol te krijgen. Die haast is overigens wel begrijpelijk als wordt bekeken welke bedragen het leegstaan Schiedam per maand kost. Na de kapitale blunder om deze torenflat te bouwen en daar bij te denken dat alleenstaanden zouden staan te dringen om 350 gulden per maand te betalen voor een één-kamerflatje wil de gemeente er nu een serviceflat voor bejaarden van maken. Zonder overigens ook maar enig idee te hebben of er wel be jaarden zijn en zo ja, hoeveel om in deze twintig verdie pingen tellende torenflat hun oude dag door te brengen. Omdat het gemeentebestuur volgende week maandag aan de gemeenteraad wel een getal wil noemen van het aantal be jaarden dat in aanmerking wenst te komen voor een service flat, moeten de bejaarden voor aanstaande vrijdag al beslis sen. Het zou voorstelbaar zijn, dat er bejaarden zijn, die niet op een dusdanige korte termijn wensen te (of kunnen) beslissen. De snelheid waarmee het allemaal gebeurt heeft kennelijk ook het sementelijk informatiecentrum aan de Broersvest ver rast. In de etalage daar worden de flats nog steeds aange- prijst aan alleenstaanden voor 350 gulden. Er is een bekend spreekwoord dat iets zegt over haastige spoed. Zou dat ook in dit geval opgaan? Geïnteresseerde bejaarden kunnen IIA A CT dinsdag, woensdag en donder- IIA.A.J l dag een kijkje komen nemen In De gemeente heeft zo'n haast om de Herman Heijermansflat bij de flats te verhuren, omdat d.e het Beetnovenplein. al zeer lang leeg staan. Aanvan- Er is een modelwoning ingericht. kelijk werden ze aan alleen- De woning is open van negen sraarrien aangeboden vanaf tot twaalf uur en van twee tot 350 per maand. Vrijwel nie- vier uur. mand wilde ze. pas Ln augustus over de servi ce-flat beslissen. Dat uitstel van twee maanden zou de gemeente ruim. honderdduizend gulden kosten. Venvacht wordt echter dat de ge meenteraad niet akkoord zal gaan met de verbouwingskos- van de serviceflats drastisch omlaag gebracht kunnen wor den. Ondanks dat vragen sommige deskundigen zich af of bejaarden wel zo gelukkig zullen zijn met het wonen in deze twintig ver diepingen tellende flat. Voor de lager gelegen etages zou dat wel meevallen. Maar op de hogere verdiepingen zouden de bewoners te geïsoleerd kun nen raken, omdat zij het con tact met de straat missen. Ge bleken is dat oudere mensen graag voor het raam zitten om □aar buiten te kijken. HVLP Bij de verbouwingskosten zit on der meer een bedrag voor het aanbrengen van een alarmsy steem in elke flat. Daarmee kan op elk moment hulp ingeroepen worden. In de torenflat komen een beheerder en een assistent te wonen. De Herman Heijermansflat is moeilijk te bereiken met het openbaar vervoer. De dichtstbij zijnde halte is op het Bachpleln, waar lijn 53 stopt. Bij de flat is wel voldoende parkeergelegen heid. Als bejaarden jn ^aanmerking willen komen voor een service flat in deze torenflat, moet men voor vrijdag beslissen. Op die uren zullen ambtenaren Per jaar kolt" d"e" gemeente dat im- l/"' aJs n'et ,eerst zeker WOrdt - va» de- WanintóUna, de-Sociale"- W&E datdc' «W»*»*» allemaal :Womngd'iénst;-de'-Söc1aië~; Dienst en- een vertegenwoordi ger van de Raad voor -het Be- jaardenwerk aanwezig zijn om vragen te beantwoorden, onder meer op het gebied van finan ciële tegemoetkomingen. verhuurd kunnen worden. geveer .driekwartmiljoen gul den aan gederfde- huren." Het college van burgemeester' en wethouders wil deze zaak aan staande maandag nog in de Aanvragen voor het krijgen van raad brengen. subsidies zijn ingediend. Als dat Doet zij dat niet, dan kan de raad positief uitvait zou de huurprijs In de directe omgeving aan de Laan van Boi'Es bevinden zich een winkelcentrum,, een .postagentschap, een filiaalvan de' Openbare Bibliotheek en een" apotheek. HUUR In de torenflat komen recreatie- Schiedam Uit het cash and car ry bedrijf Sal ars is voor 7890 gul den aar. artikelen gestolen. Er worden acht monitors, drie pick-ups en twee units vermist. ruimten en op geregelde tijden zullen er spreekuren zijn van maatschappelijke en medische diensten. Schiedam Bij de Spaarbank anno 1820 js in mei een bijzon- der groot inlegoverschot peregt- '.-streerd, evenals in mei 1972, Fr werd in totaal 15.297.735,63 tuiden ingelegd en 13.625.373.82 gu'den terugbetaald. Dit bete kende een inlegoverschot van 1.127.361,81 gulden. Vorig jaar mei was dat bedrag 1.708.981,76 gulden. Het inleggerstegoed bedroeg op mei bijna 114 miljoen gulden en eind mei 1972 was dat ruim 104 miljoen gulden. He aan de Spaarbank toever trouwde gelden en reserves wa ren eind mei van dit jaar voor bijna 45 miljoen gulden belegd in effecten, voor ruim vijftig rafljoen gulden in onderhandse leningen aan Oder andere ge meenten, en voor ruim tien mil- joen gulden in hypotheken. He cnbelegde en op korte termijn hei eg de gelden bedroegen in het totaal ruim veertien miljoen gulden. Schiedam De Schiedammer A.G. was met 2ijit auto op de Maasdijk uit stilstaande positie gaan rijden, terwijl er een busje aankwam. Dat busje moest krachtig voor hem remmen en naar links uitwijken. „Wat heeft u hierop te zeggen?" vroeg kantonrechter mr. W. van Vloten hem. „Niet waar", piepte de buitenlandse Dat de twee getuigen alleen een soort brabbel-Nederlands praat ten en óók maar weinig verston den bewezen de momenten waarop zij hun twee vingers omhoog moesten steken voor de eed. werknemer. „De man in het busje wenkte.mij met zijn Maar goed, gezamenlijk kwamen hand dat ik de weg op kon rijden", legde hij uit. De graficus Rob Kooman geeft een demonstratie. .Maar u heeft iets anders ver klaard tegen de agenten die met hun politie-auto achter de bus reden. U heeft tegen hen gezegd dat u de auto niet zag", zei de kantonrechter op waarschuwen de toon. „Dot is niet waar. Ik heb trou wens twee getuigen meege bracht. die er ook bij waren", bracht A. G. r.aar voren. Mr. Van Vloten wilde die getuigen wel eens (uit)horen en Het hen één voor één binnenkomen. Ook de twee getuigen bleken werknemers te zijn, waarvan de wieg in het verre zuiden had ge staan. Gevolg was. dat overigens met toestemming van de rechter er bij vele vragen druk ..inter nationaal" „overleg" werd ge pleegd. ze er in ieder geval. Want de officier van justitie pleitte „ge zien de verklaringen van de ge tuigen" vrijspraak. „Nu", zei de kantonrechter „U hoort het, de officier vraagt vrijspraak". „Hoe bedoelt u", vroeg G.K. met zijn sterk ac cent. De rechter legde het hem voor de tweede keer uit en toer; begreep hij het waarlijk. „Vind ik goed", antwoordde hij, een ver baasde rechts dienaar achterla tend. Maasland Drie personenauto's werden zaterdag vrij ernstig be- schadigd bij een kettingbotsing op rijksweg 20 onder Maasland. Er waren geen gewonden. Twee wagens moesten worden wegge- sleept. De hoping ontstond op het twee- nabij de afslag naar- de Maas- dijk. Door het drukke strandver- keer stond er een file, waarvan dè twee laatste wagens tegen el- j kaar geschoven, werden door het j met.tijdig stoppen van de volgen de auto. Schiedam In het Stedelijk Museum in de Hoogstraat is zaterdagmorgen de ex positie Druksels en Schrijf sels opengesteld. Deze ten toonstelling bestaat uit gra fiek, proza en poëzie, ge maakt door Schiedammers onder de 21 jaar. Het werk Is verzameld door het museum in samenwer king met de stichting Schiedamse Gemeenschap in het kader van Jeugd Ex pressie Schiedam 1973 en het museumproject „Grafi sche Technieken voor het Onderwijs**» Op de tentoonstelling, die een bo venzaal van het museum in- be slag neemt, is het werk van de zesde klassen van negen Schie damse lagere scholen te zien. De grafische kunstwerken zijn ge- maakt onder leiding van de gra- ficus Rob Kooman, die tijdens de opening van de expositie een demonstratie gaf. De opening werd opgeluisterd door de Schiedamse band Sum mer Breeze. De druksels en schrijfsels zijn tot en met 23 juni in het Stedelijk te zien, dat dagelijks geopend is van tien tot vijf uur, op zondag van half een tot vijf uur en op vrijdagavond van acht tot tien uur. De toegang is gratis. Schiedam Op de Vlaardinger dijk is de 35-jarige motorrijder A. C. F. S. docr de bestelauto van de 24-jarige kantoorbedien de W. P. B. aarsereden. De au tomobilist keerde zijn auto zon der goed op te letten. De motorrijder is met een gebro ken arm ia het ziekenhuis ver- zorga. Profit9flf nü van het unieke aanbod 2 Jcrsntan te ontvangen voor de prijs v één; de Schiedamse Courant met nieuws uil uw slad en omgeving, en hetj Rotterdamtch Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws. 9 Oee? ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratia, zonder enige verplichting. de SC en RN ta bezorgen en ontdek2*1'! de vale pluspunten. Bhjflbm/0 Deze bon in open envelop, zonder costzeget, storen naar Rottsrdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.i.v.:de SC en RN 14dagen gratis straat- woonof telefoon Schiedam De organisi-cl.ivrcinist Tijn van Eijk trof het niet met het mooie weer: slechts weinig mensen waren zaterdagmiddag naar de aula van het Stedelijk Museum gekomen otn van zijn uit stekend orgelspel te genieten. Hij voerde een pro gramma uit met werken van Sweelinck, Pachelbe! J. S. Bach. Stanley, Albert de Klerk, Jehan Alain en Hoge Distier. Als eerste werk hoorden w«Toccata in a acelisch van Sweelinck. gevolgd door Partita over „Was Gctt tut das ist wohlgetan" van Pachelbel, een compositie die wel wat erg veel in de aula wordt uitgevoerd door de organisten. De negen variaties zijn stuk voor stuk juweeltjes, maar ook op juwelen raakt men op de duur uit gekeken. In het eerste deel van Joh. Seb. Bachs Pastorale gebruikte Tijn van Eijk wat veel non legate, iets dat tegenwoordig bij Bach erg in de mode schijnt te zijn. Op mij maakte het een hou terige indruk. Prelude and fugue m g van Stanley doet sterk aan het werk van zijn tijdgenoot Handel denken, maar dan enkele malen verdund. Vlotte muziek die door Tijn van Eijk navenant werd weergege ven. De variat es op „O Jesu soet" van Albert de Klerk zijn boeier.d geschreven evenals de ove rseas probleemloze „Vier SpielstiAcke" van Hugo Distier waarmee Tijn van Eijk zijn orgelhespe- I ng besloot. Behalve in technisch opzicht heeft de organist ook door zijn afwisselende registraties het fraaie or- geitje op z'n mooist laten klinken. W. P. Verheul

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1