GEMEENTEBESTUUR: „WATER WORDT ONS TE DUUR" SCHIEDAMSCHE COURANT Holy-Noord geen stap verder gekomen Eind augustus in Schiedam gereden Met Rients Gratama, Chris Hinze en Don j Quishoeking ■■■■■■■Éi Ük met uit 2 kranten voor één prijs vereniging Weer te vinden Visser Centrum open Behandeling bestemmingsplan gaat maandagavond door III liillllBIIllllI Donderdag 4 pagina'? 99ste jaargang no. 24745 Schiedam Een zesjarig kind is wet een hersenschudding in het Noietziekenhuis opgenomen, na dat het zonder uit te kijken het fietspad van de Burg. Van Baarenlaan was opgeiopen. Op het fietspad werd zij aangere den doorde 25-jarige bromfiet ser H.Z.,die het kind onmoge- lijk meer kon ontwijken. gelegenheid voor afhalen van diners. Sg Volop parikemiiroté aar» voor- en achter- rijde. J;è TELEFOON 70 75 42 Ay NIEUWLANDPLEIN 19 VI aardïngen/Sehïecfam/Maasslufs De gemeentebesturen van Vlaar- dingen, Schiedam en Maassluis wenden zich opnieuw tot de minister van binnenlandse zaken om met hem een gesprek te hebben over tegemoetkoming in de hoge kosten van de drinkwatervoorziening. Een eerdere poging tot zo'n gesprek is gestrand toen de vorige mi nister meedeelde „geen reden te zien tot overleg" ..De verwachte stijging van het watergebruik maakte het nodig spaarbekkens in de Biesbosch in te richten. Hot drinkwater wordt daarom duurder, had de minister gesteld. Hij ging daar bij voorbij aan de waterveront reiniging die volgens tte drie ge meentebesturen en vele ande ren denken er net zo over de grote schuldige is. „Met door de grotere waterafna- me, maar door de vervuiling is het nodig gworden dure voorzie ningen te treffen, waardoor de prijzen var. het drinkwater zo zijn gestegen", voeren de ge meentebesturen aan. „£n aan dat argument is de minister he lemaal voorbij gegaan. Hij schreef dat hij ons niet in een uitzonderingspositie zag, en dat er geen reden was voor overleg. Maar volgens ons is er zeker wel" aanleiding om de burgerij van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis tegemoet te komen in de hoge kosten van het drink water". De brief is een uitvloeisel van het besluit dat de Vlaardingse Com missie voor Economische Aan gelegenheden vorige maand nam. Daarin stond dat de com missie het „de moeite waard vindt het nog eens te proberen bij de nieuwe minister" De nieuwe brief aan de minister werd opgesteld door B en W van Vlaardingen,. Schiedam en Maassluis gingen gisteren ak koord. Het dure drinkwater komt van de Rotterdamse drinkwaterbedrij ven dat tegen kostprijs levert. He investeringen maken het erg duur, terwijl zeggen de ge meenten elders in Nederland het heel wat minder moeite en geld kost lekker water uit de kranen te laten stromen. Het nieuwe Biesboschwater kost de verbruiker straks maar liefst een gulden per kubieke meter, als de minister niet van gedach te te veranderen is. ProFteer nu van hat unieXo aanbod 2 Wartei* te ontvangen voor de pril» var»B één: de Sehiedamje Courant metnieuws uit uw stad er omgeving, en heil floitercUinsch Nieuwsblad met net 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws.l Geef ons nu opdracht ook bij u 14 degen gratis, zonder enige verplichting,I de SC en «N te bezorgen en ontdok zeil de vele pluspunlen. Deze bon in open «ttveloo. zonder postzegel, sloren naar Rotterdamsch Niauwsölad. antwoordnummer 034, Rotterdam stuur m.I.v.r de SC en RH 14 dagen gratia naar: raam straat j woonpl telefoon ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL toneel en muziek tijdens 21 juni 1973 Schiedam De 25-jarige brom fietser P. van D. is met een ge broken enkel in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij op de hoek van de burg. Knappertlaan - en de Aleidastraat werd gesne den door een rechtsafsl&ande vrachtauto. Zoetermeer/Schtedam De Ver enigingvan flatbewoners aan de Van Leeiiwenhoeklaan in Zoe- termeer is in het bezit gekomen maii een Koninklijke goedkeu ring. •- De goedkeuring werd aange vraagd omdat men meent voor de exploitatie van een eigen re-- creatiegebouwije meer zeker heid nodig te hebben. Het bestuur van de vereniging heeft bij de gemeente Zoeter- •meer een verzeek voor een ge bouwtje ingediend. Tot zo lang wil men gebruik maken van een zaaltje. Ook in Schiedam zijn verenigin gen van flatbewoners. Dat zijn de Z-flats aan het Lisztplein, het Chopinplein en aan het Sibelius- plein in Groenoord. Schiedam Bij snelheidscontro les "op de Rotterdamsedijk zijn zes automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid was 74 kilometer per uur. Schiedam Martin Green besiuit zaterdagavond het seizoen met een optreden van de Schotse roek-forma tie Writing on the Wall in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Eerder dit jar trad de groep met veel succes voor het Green-publiek op. Writing onthe Wall is ontstaan tegen het einde van de zestiger jaren in Schotland. Ongeveer vijf jaar geleden ging de forma tie naar Londen en trad daar regelmatig op in. clubs met groepen als de Doors, Cream en de Who. Tot voor kort is de bezetting van de groep ongewijzigd gebleven. Enkele maanden geleden verliet de organist Bill Scott de groep en werd vervangen door Albie Greenhaugh,. die saxogoon en fluit speelt. In 1970 bracht Writing on the Wall de eerste langspeelplaat, dfe in Engeland redelijk verkocht werd. Het is de bedoeling, dat begin juli. de tweede elpee van de persen rolt. BEZETTING De huidige bezetting is als volgt. Jake Schott, 27 jaar, is de bas- gitarist van de groep en. heeft tijdens optredens de gewoonte op het toneel van de ene naar de andere kant te springen. Slag- en sologitarist is Willie Fin-, lay son, bijgenaamd Willie de Fin. Hij is 25 jaar .en' neemt de solozang voor zijn rekening. Drummer Jimmy Hush, eveneens 25 jaar, treedt doorgaans op in een Schotse rok. Van de nieuwe aanwinst, Albie Greenhaugh, valt te vermelden, dat hij voor zijn tijd bij Writing on the Wall in verschillende formaties in Amerika speelde. Het concert begint om acht uur. vinden. Mensen van de Dienst Gemeentewerken hebben wegwijzerbordjes aangebracht. Voor niét-Schiedammers.en daar is de VW ondermeer voor.- was het een vrijwel onmogelijke opgave geworden bij het WV-kanloor te komen, nadat bij het Proveniershuis de Overschiesestraat voor verkeer was afgesloten. De bezoekers moeten nu vanaf het Broersvest via de Huis te Riviereweg, de Emmasfraat en het parkeerterrein van het Stadskantoor rijden. VVV-directeur Ruud Piliard: „Wij zijn hier natuurlijk blij mee. Ik neem aan dat de mensen het nu weer kunnen vinden. Overigens hebben wij bij de gemeente een aanvraag lopen voor meer bordjes, zodat op de belangrijkste kruisingen in Schiedam de richting naar het VVV kan worden aangege ven". Schiedam Tienduizenden vissen lagen vanmorgen in het water van de Lange Haven naar iueht te happen. De oppervlakte van het water leek op sommige plaatsen een krioelende zwarte massa. De vissen komen naar de opper vlakte, omdat er in het water gebrek aan zuurstof heerst. Slechts hier en daar dreef van morgen een dode vis. Het waren voornamelijk kleinere vissen die het meeste last hadden van zuurstofgebrek. 0 Vanaf vandaag is iedereen welkom in' hef informatiecen trum Stadsvernieuwing aan de Huis te Riviereweg. Men kan daar een indruk krijgen van wat er met de binnenstad gaat gebeuren. Het centrum is geopend ap dins dag, woensdag en donderdag van 14,00 tot 16.00 uur. Op vrijdag is het open van 9.00 tot 16.00 uur. Op de koop' avond - donderdagavond - staan de deuren open van zes tot negen uur. Een van de meest verhelderende voorwerpen in het houten ge bouwtje is een maqueite, waar op duidelijk !e zien is wat er met de binnenstad gaat ge beuren. De gemeente dient haast te zetten achter het verkrijgen van het „ja-woord" van de raad. Vóör zeven juii moeten Gedeputeerde Staten de hele bouwboel hebben ontvangen. De kans is aanwe zig, dat het dan nog eens een vol jaar duurt, voordat het plan bij GS z'n instemming vindt. Praktisch gesproken komt het erop neer, dat van bouwactivi teit fn Holy-Noord de eerste méénden niets valt te bespeu ren. De raadsactiviteiten van gister avond en vannacht mondden uit in het Indienen van een drietal moties en zeven amendementen. Twee moties zijn afkomstig van D'66 dat zich verzekerde van de steun van de meeste raads fracties. Ook het amendement van de driftig handtekeningen verzamelende Disk de Langs werd gehonoreerd met de steun vah-^ohder- meer de grootste fractie, de PvdA, maar mist de signatuur van PCC-spreker en vertegenwoordiger Lensvelt. De derde motie kwam uit de VVD-hoek. De liberalen wen sten. dat slechts bij hoge uitzon dering en met duidelijke rede nen omkleed gebruik mag wor den gemaakt van de bevoegd heid woningen te bouwen hoger dan in drie lagen. 'Wethouder Mooij had daar met de toezeg ging van geen moeite. De beide andere malies, onderte kend door De Lange (D'Gfi), Droppert, Krabben «n Van der Reyden (allen PvdA), Lenstvelt (PCG), mevrouw Van Toor- Buschmann (WD) en mevrouw Van Gent-De Ridder (KVP), pinden hem wel degelijk vast op concrete eisen. In de voorstellen spreken de on- dertekenaars hun mening uit, dat bij de verdere uitwerking van Holy-Noord snelverkeers- vo orzieningen worden gemini maliseerd in woonbuurten, waar bi f als norm kan worden gehanteerd, dat de .maximale afstand tussen woning en par keergelegenheid honderd meter bedraagt". En verder, dat „ge zien de miUeu-hinder, die van de rondom de toekomstige wi/fe voorziene autosnelwegen voor de woonsituatie In de wijk zal optreden het college wordt uitgenodigd op korte ter mijn mei voorrfdtet W, ito mm om de tussen woningen en auto snelwegen voorziene groen strook zo snel moge lijk te kun nen realiseren". Een hele mond vol. maar met de beste bedoe lingen VERDUNNING Het ingediende amendement, dat alle linkse steun verwierf, bete kent dat de bebouwingsdichtheid van 8 tot 15 woningen per hecta re zou worden gewijzigd in een bebouwingsdichtheid van 35 tot 45 woningen per hectare. PvdA- spreker Dick van den Reyden somde een zestal amendemen ten op en pleitte daarin voor on der meer een vermindering van het aantal grote woningen, ge zien de gezinsverdunning, voor inspraak van de raad tijdens de uitwerking van Holy-Noord en van een vermindering in winkel- vloeroppervlakte tot 10.000 vier kante meter, dat wethouder Mooij bij de beantwoording van de vele uitvoerige opmerkingen en vragen niet helemaal zag zit ten. Mooij maakte tijdens de Langdu rige debatten van tijd tot tijd een geïrriteerde mdruk, hij hield de klok goed in de gaten. Voor de vuist weg, zoals hij het na afloop van de vergadering betitelde, raffelde hij de beant woording aan de raadsleden af. „Het was een Irritante avond. Het waren allemaal bekende za ken, die aan de orde kwamen", vond 'ie. Schiedam De Schiedamse Ge meenschap houdt van maandag 27 augustus tot en met zaterdag 1 september voor de tweede maal een culturele week in Schiedam, Het voorlopige programma wijkt enigszins af van dat-van vorig jaar: de week is meer op het theater-gebeuren gericht, ook is het wat afwisselender. De culturele week wordt geopend met een opvoering van de klucht De Herbergierster van Carlo Goldoni. Het stuk wordt opgevoerd door de Toneelgroep Amsterdam in de Plantage. Er 2ullen ongeveer tweehonderd gratis plaatsen beschikbaar zijn. De SG denkt voor dinsdag 28 au gustus aan een filmvoorstelling in de Plantage. Momenteel is de stichting in onderhandeling om de film Easy Rider of It's a mad, mad, mad world te krij gen. POPPENKAST Tijdens de culturele week wordt ook aan de jeugd gedachtl Op woensdag 29 augustus is er op vijf plaatsen verspreid door de stad poppenkast te zien. Hier aan werken mee "de poppenthea ters Henk Abbing, Jan de Noord ert Otto van der Mieden. 's Avonds treedt in het Passage Theater de conferencier Rients Gratama op.. De Rijnmondband en OBK geven donderdag 30 augustus een show De jczz-pSamist Louis van Dijk, op 31 augustus in het Passage Theater. in de Plantage. Het muzikale gedeelte van het programma voor de culturele week wordt op 31 augustus voortgezet in het Passage Theater. j Daar wordt 's avonds een jazz concert gegeven door Chris Hin ze, Louis van Dijk (beiden yEdi- son-winnaars) en het kwartet B Pat Cool. ij De Green River Jaiz Band en E Roaring Seven zorgen volgens 1 de plannen zaterdagmiddag 1 B september voor een dixieland- H programma in de Plantage. H De SG hoopt de culturele week te g besluiten met een voorstelling van het cabaret-gezelschap Don i Quishocklng ia het zoldertheater De Teerstoof.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1